Şimdi Ara

LG 49UH770v Kullanıcı Klubü (Tek Başlık) (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
861
Cevap
32
Favori
72.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bügün yetkili servis ürünün kurulumunu gerçekleştirdi. Apartmanda merkezi uydu sistemi var. Servis evden ayrıldıktan sonra sürekli sinyal yok diyip yayın kopmaya başladı. Televizyonu açıp kapattığımda ara ara düzelsede randıman alamadım. Diğer televizyonu bağlıyorum aynı anten kablosuna herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Konu ile ilgili sıkıntı yaşayan arkadaşlar nasıl çözdüler sorunu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.
  • krtmynkl K kullanıcısına yanıt
    Binamızdaki merkezi yayın prizine bağlantıyı soket ile kendim bağladım. Kendim yaptığım için oradan tecrübeliyim duvardaki soketi oynattığım an yani temassızlık olduğu an yayın kopuyor bahsettiğiniz gibi. Benim düşüncem soket temasına dikkat edin. Aksi durumda TV de sıkıntı olabilir. Servisi çağırmanız gerekebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerçek yenileme hızı 100 Hz olan bir 4K UHD tv alma arefesindeyim. Lakin halen net bir karar verebilmiş değilim. halada incelemeye devam ciddi anlamda artık işi gücü bıraktık tv incelemeye koyulduk. ofiste arkadaşlar dalga geçmeye bile başladı, artık kendin bir tv üretirsin diye kendimce incelediğim tv'ler; lg 49uh770v, philips 49pus6581, philips 49pus7101, beko quatro 9672 ve9683(gerçi bu modellerin 100 Hz olup olmadığını tespit edemedim ama) modelleri. lg'de aşırı ışık sızması ve banding sorunundan bahsedilmiş, philipsler ise android ve artık philips markasının eski güvenilirliğinin olmadığından bahsedilmiş, bekoda ise arayüzünün ve smart uygulamalarının kötülüğünden dem vurulmuş. gerçi her tv'nin kendine göre mutlaka bir sıkıntısı oluyor. samsung ve Vestel' i hiç araştıramadım.

halim ahvalim bundan ibarettir. 3000 tl civarı bahsi geçen tv'ler veya bunların muadili bir tv tavsiyenizi şiddetle bekliyorum.

• m_dd M kullanıcısına yanıt
    Benim TV'de panel değişimi yapıldı. Sökülürken baktım içine. Panelin üstünde ki görüntü kartında 120 hz yazıyor. Fotoğrafı da arşivde duruyor.

• m_dd M kullanıcısına yanıt
    İyi de bu TV de banding problemi yok ki. Banding test videosunu oynatarak anlayabilirsiniz.

Grunding modellerine bakmanızı öneririm. Bir arkadaşıma elindeki test videolarını verdiğimde herhangi bir problem yaşamadığını söylemişti benim görme şansım olmadı ve halen TV nin modeli ne öğrenemedim, bir incelemenizde yarar var

• Arkadaslar lg yetkili elmam geldi tv yi kurdu kanallari yuklerken kgs tarafindan yukleme yapmadi diger tarafindan yapti bütün ulusal kanallarin hepsi bi yerde elmanin dedigime gore merkezi anten olduğundan kgs tarafindan kanallar yuklenemiyormus dogrumu arkadaşlar.

• Guzmann G kullanıcısına yanıt
    Benimde merkezi sistem kgs den kanalları yükleyemiyor. Yüklüyor aslında ama işlem sonlanmıyor ben de aratıyorum sonrasında TV yi kapatıyorum veya menüden çıkıyorum şimdi hatırlayamadım, bulduğu haliyle chainshort yazılımı ile kanal sıralamasını yapıyorum.

• MacHook M kullanıcısına yanıt
    Hocam baya geçmiş üzerinden konunun yeni görüyorum :)

Televizyonu almadan önce modülü aldım. Servis kuruluma geldiğinde beraber taktık ve hiçbir sorun çıkmadı. O zamandan beri hala kullanıyorum. Gayet memnunum.
  • merhaba, ben tvyi alalı 1 yıl oldu ve garanti kapsamında olabilmesi için kutuyu atmayın vs gibi söylemler yüzünden kutuyu bir köşeye koymuştum. böyle bir şey var mı gerçekten garanti kapsamında olabilmesi için, bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kokanche

Mesajınızı ilk sayfaya kopyaliyorum. Bilginize

hocam şimdi ilk sayfaya baktım da en azından ilk sayfadaki paylaşımın altına adımı yazarak bir bilgi yazsaydın

Ayarlar için @murat5555'e teşekkürler veya

görüntü ayarları @murat5555 tarafından belirlenmiştir.

tarzında. reklamın iyisi kötüsü olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat5555 -- 18 Mayıs 2017; 12:0:0 >
  • murat5555 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam 49uh850v almayı düşünüyorumdum fiyatı yüksek diye 770 yöneldim fakat bazı endişelerim var ışık sızması ve dikey gölgelenme. 850göre daha fazla diyorlar.görüntü kalitesi olarak arada bir fark varmı bir yerde yan tarafta 850 gördüğünden bahsetmişsin cevaplarsanız çok sevinirim çok teşekkür ederim hocam

• purple_rain P kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam 850 ile 770 arasinda görüntü kalitesi farkı varmı neden 850 ye ragmen 770 öneriyorsunuz detaylı bilgi verirmisin ikisi arasında kaldım şimdiden çok teşekkür ederim 770 için manisada üretim yapılıyor diyorlar bu bir eksiklikmi?

• Görüntü ayarlari icin tesekkur ederim hocam. Dedigin gibi yaptim herkese de tavsiye ederim.

Ve sunu belirteyim isik sizmasindan rahatsiz olan arkadaslar kesinlikle yerel led karartmayi kapatmalilar.

Ben o sekilde yaptim.

Netflix vs sitelerden veya uygulamalardan film izliyorum

Hatta 4k dizileri izliyorum hicbir takilma donma olmadi.

Fakat bu sekilde film izlerken tv nin bellegine vs artik nereye kaydedip siliyorsa zarar verirmiyiz.
  • murat5555 kullanıcısına yanıt
    Görüntü ayarlari icin tesekkur ederim hocam. Dedigin gibi yaptim herkese de tavsiye ederim.

Ve sunu belirteyim isik sizmasindan rahatsiz olan arkadaslar kesinlikle yerel led karartmayi kapatmalilar.

Ben o sekilde yaptim.

Netflix vs sitelerden veya uygulamalardan film izliyorum

Hatta 4k dizileri izliyorum hicbir takilma donma olmadi.

Fakat bu sekilde film izlerken tv nin bellegine vs artik nereye kaydedip siliyorsa zarar verirmiyiz.

Gerci bu soruyu sana degil bilgisi olan herkese soruyorum sen bu şeklde film izlemiyordun.

• bende bugun 58uh635 ikurdurdum ve biraz once ışık sızması testini yaptım yotubedeki siyah sizeminde hateket eden beyaz nokta . nokta sağa gittikce aşpıdan yılarıya boyunca açılarak ilerliyor çok canım sıkıldı. teknosa.comdan almıştım iademi etsem acaba nedersiniz

• Kanal geçişlerinde ekranın yarısı beyaz yarısı siyah oluyor bu normal mi Birde YouTube'dan ışık sızması testinde neye dikkat etmeliyim ben ışık sızmasını nasıl anlarım videoları izledim ama pek birşey anlayamadım bu Arada televizyon 49 bu 770v şimdiden çok teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 023RR -- 17 Mayıs 2017; 0:9:20 >

• 023RR 0 kullanıcısına yanıt
    aynı sorunbende var dostum ışık sızması testinde o beyaz nokta ilerlerken etrafı aydınlanıomu ona bakcam bende beyaz bokta gittikce onun hizası komple aydınlanarak gidio

• liberta50 L kullanıcısına yanıt
    Sizde de mi kanal geçişlerinde yarısı beyaz yarısı siyah oluyor birde başka kullanan arkadaşlar sizde nasıl aceba dün almıştım eğer benimki sorunlu ise hemen değiştiririm

• Selamlar,ben lg 75'' UH 8555 ile samsung 75'' Q7F arasında kaldım.lg 2016 model samsung 2017 model.fiat farkı 2misli samsung pahalı.bu fiat farkına değecek ne var samsungda?,yada ışık sızması sorunları dahamı az.Gönlüm lg 75'' uh 8555 ten yana ama banding sorunundan acaip tırsıyorum.yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • 023RR 0 kullanıcısına yanıt
    aynen sol taraf acık sağ koyu sen youtube ışık sızması yaz o beyaz noktalı bideo bi dene karanlıktaekranın her yerinde oldugunu goreceksin

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.