Şimdi Ara

LG 49UH770v Kullanıcı Klubü (Tek Başlık) (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
861
Cevap
32
Favori
72.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bu kanal kaybolması sorununu bir tek ben mi yaşıyorum. Bazı kanallar yer-sıralama değişikliği yaparken filan direkt kayboldu. Mesela 12. kanaldan 14'e atlıyor. Aradaki 13. kanal ortalıkta yok. Üstelik sadece o numara ortadan kaybolmuyor. O numaraya ait kanal ne ise o kanalla birlikte gidiyor.

Çözümünü bilen var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asdf_13 -- 18 Nisan 2017; 14:26:15 >
  • Arkadaşlar ben de bu tv yi ya da sony 55w805c almayı düşünüyorum. Yeni teknoloji olduğu için lg bir adım daha önde ama maç performansı nasıl izleyen arkadaşlar söyleyebilir mi? Yeşil elranda dalgalanma oluyormuş okuduğum yorumlardan anladığım kadarıyla. Hızlı sahneleri nasıl? Maç esnasında aniden değişen kamera yüzüne titreme oluyor mu ekranda, ya da sahanın yeşil çim zemininde dalgalanma veya titreme oluyor mu ? Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakan.Kayikci34 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Maç izlemek için almak istiyorsanız aman diyim, kesinlikle pişman olursunuz.
    Maçlarda vertical banding var ( dikey gölgelenme )
    Bu dikey gölgelenme oled tv ler hariç hepsinde var ancak bu modelde inanılmaz fazla belli oluyor.
    Bu maç izlerken resmen işkence , farketmeyen vardır mutlaka ama ben farkettiğim için çok sıkıntı yaşadım ve samsung ks8500'e geçtim.
  • Yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Düğün için almak istiyordum max 3500 liraya kadar bütçem var. Samsung da gerçek yrnileme hızı 50 hz olduğu için bu bütçelerdeki tv lerinde 4K dan vazgeçtim. Sony kdl-55w805c alıcam. İndirime girmesini bekliyorum, 2800-2900 arasına düştüğünde sipariş geçicem hemen

• apaches1921 A kullanıcısına yanıt
    Canlı modu kesinlikle önermiyorum, kesinlikle kendi ayarlarınızı kullanın. Kendi ayarlarınız ile canlı mod arasında geçiş yaptığınızda kaybolan detayları rahatlıkla görebilirsiniz

• Merhaba. Bende bugun 55 inç olanını sipariş ettim. Umarım utandırmaz. Evleneceğim. Ev diziyorum. Vatanbilgisayar. Com dan sipariş ettim. Ürün geldiğinde yapmam gereken bir şey var Mıdır? Test gibi. Tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum.

• Arkadaşlar tivibu kanalını eklemek istiyorum ancak uydu ayarlarında manuel olarak kanal eklenemiyor,bunun için ne yapmam lazım?
  • qwert345 kullanıcısına yanıt
    Forumun önceki sayfalarını kısaca okumanız lazım :-)
  • 33 sayfa var 😄

• Ürünü teslim almadan iptal ettireceğim. Bu nasıl tv arkadaş yaaa. Siyah namına bir şey yok. Karanlık. Yarın ilk iş Ürün gelmeden iptal edip rotamı XD85 e çevirmek olacak.

• Dün akşam mechanic 2 uhd x265 hevc codecli izledim görüntü süperdi 10 tane yeni indirdiğim uhd film var. Sırayla izlicem bu TV 4k medya olunca (uydu yayınını kast etmiyorum) mükemmel bir görsel sunuyor.

• warcraft uhd filmim var harddiske attım izlicem. Fakat dil almanca altyazı yok. film oynarken sağ altta ek seçeneklere giriyorum 2. dil var ve aştyazı olarak türkçede mevcut. Ama seçmeme rağmen değişmiyor. film hep almanca ve altyazısız. Seçtiklerim olmuyor. Yardımmm
  • Draconic D kullanıcısına yanıt
    filmi oynatılırken kumandadan seçim tuşu ile (tekerleğe basarak)menüyü açın sağda ki 3noktaya tıklayın veya seçin. çıkan menüde eğer filminizde birden fazla ses formatı var ise ses aktif olur 1,2 vs gibi ses dilini değiştirirsiniz. altyazıya tıkladığınızda sol üstte açık kapalı var onu orada değiştiriyoruz. ayrıca dahili harici diye seçim şansı da veriyor. ben sıkıntı olmasın kolay olsun diye her zaman filmin adını uyumlu altyazı ile birebir aynı yapıyorum. (copy paste yaparak kısaca) el alışkanlığı.
  • murat5555 kullanıcısına yanıt
    Evet dediklerini zaten yaptim. Film almanca toplam 2 dil scenegi var.1. Dil ile aciliyor. 2. Dili seciyorum degismiyor. Altyazilara baktigimda bircok altyazi secenegi var. turkce veya digerlerini secsemde hic altyazi gelmiyor. Normalde hep altyazi ile filmin adini ayni yaparak sorunsuz izliodum. Ilk defa uhd film denedim olmadi. Ses degisse yeter altyaziyi ayarlardim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Draconic D kullanıcısına yanıt
    Ses gerçekten var mı pc de kontrol ettin mi TR ses var mı diye

• Arkadaşlar bugun aldım tv yı.

Evet ısık sızması var cok inceleyınce hıcbır tv yı alamayız

Bu gercek.

Bı arkadas ks8500 ovmus durmus ama 4600 tl de veremem.

Neyse sızlere bırkac sorum olacak.

. bu tv ıcın en ıyı dogal rrenklerı almak ıcın en ıyı goruntu ayarlarını nerden bulabılırım.

Tv guncelleme geldı henuz yapmadım.

Yapayımmı . daha once phılıps vardı guncelleme gapınca

Tv daha berbat oluoyrdu bunda oyle bır durum vardı.

Youtube guncelleme geldı mesela kalan dahılı depolama 630 mb dıyordu. Bu sadece prog ıcın ayrılan kısım mı.

Yanı bu alanı genişletmek mumkun mu.

Atıyorum netten fılm veya dızı izlerken fılm bellek doldu dıye oylece kalır mı yada bana ızletır mı tamamını.

Bırde bu video ızledıkcr webde dolaştıkca dolan bellegı temızlesı nerden oluyor bu secenek var mı...

Gecmısı sılme muhabbetı varmı.

Bırde aldıgım tv sankı daha once acılmıs gıbı kıllandım.

Arama yaparkrn onerıler cıktı normal mı .
    Skyrım dıye bırseyler cıktı belkide tv nın kendısı by onerıyı çıkardı.

Servıs gelıp kayıt acarken tv nın kullanım saatını gorme sansım var mı....

Daha cok soru soracağım ama oncelıklı olanlar bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimtonbul -- 9 Mayıs 2017; 7:19:54 >

• ibrahimtonbul kullanıcısına yanıt
    Film izlerken ayarlar
    (Standart)

arka ışık:82
    Kontrast:100
    Parlaklık:50
    Keskinlik:27
    Renk:57
    Ton:0
    Renk Sıcaklığı:C18

**Gelişmiş Kontroller**
    Dinamik Kontrast:orta
    Dinamik Renk:Düşük
    Renk Skalası:Geniş
    Süper Çözünürlük:Orta
    Gama:orta

**Resim Seçenekleri**
    Gürültü Filtresi:Kapalı
    MPEG Gür.Fil.:Kapalı
    Siyah Seviyesi:Düşük
    Gerçek Sinema:Açık
    Motion Eye Care:Düşük
    Led Yerel Karartma:Yüksek
    TruMotion:Berrak /(Pürüzsüz de seçilebilir)

------------------------------

Uydu Yayınları için ayarlar
    (Standart)

arka ışık:100
    Kontrast:100
    Parlaklık:50
    Keskinlik:28
    Renk:60
    Ton:0
    Renk Sıcaklığı:C20

**Gelişmiş Kontroller**
    Dinamik Kontrast:Düşük
    Dinamik Renk:Düşük
    Renk Skalası:Geniş
    Süper Çözünürlük:Orta
    Gama:orta

**Resim Seçenekleri**
    Gürültü Filtresi:Kapalı
    MPEG Gür.Fil.:Kapalı
    Siyah Seviyesi:Otomatik
    Gerçek Sinema:Açık
    Motion Eye Care:Düşük
    Led Yerel Karartma:Yüksek
    TruMotion: Berrak /(Pürüzsüz de seçilebilir)

uydu yayınlarında özellikle led yerel karartma kapalı tutunca hafif karanlık ama gözü rahatlatan bir görüntü oluşuyor. bana öyle geliyor. Ayarlar tarafımca belirlenmiştir. kimseden alıntı yapılmamıştır. ayarlar hoşunuza gitmez ise siz kendinize daha iyi gelen ayarları tespit etmelisiniz.

güncelleme otomatikte olduğu için hiç bakmıyorum bile ne gelmiş ne gitmiş diye. şu an da 04.31.10 sürümünde

kullanılabilir depolama alanı bende 605/631 Mb yazıyor şu an. bu cihazda dahili hafıza toplamda 631 Mb. kaydedilen resim vs kurulan uygulama durumuna göre bu seviye azalacaktır. genişletme imkanının olduğunu sanmıyorum. zaten ihtiyaç da duyacağınızı düşünmüyorum.

netten yoğun olarak film izlemediğim için bu konuda tv yi özellikle bu şekilde kullananlar cevaplar ise daha yararlı olur. ben çoğunlukla indirdiğim kaliteli filmleri usb ye atarak izliyorum.

tarayıcısı chrome gibi. sağdaki üstte "üç satırlı çizgi" menüye basarak geçmişi silme, tarama verilerini temizleme, gizli gezinme seçeneklerinin olduğunu göreceksin.

ayarlarda bende baktım çalışma saati ile ilgili bir bilgi göremedim. muhtemelen bir servis menüsü var ise orada bu tarz bilgiler olabilir.

Mesajınızı ilk sayfaya kopyaliyorum. Bilginize

Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim.

Netflix ucretsiz denemeyi kullanmaya basladim.

Filmler diziler var bellek ile ilgili sorun yasansa sanjrjm bu unsurlari koymazlardi. Gerci web tarayicida durum degisebilir.

Dizi izlerken isik sızması farkettim altyazilar cikinca daha sonra yerel led karartmayi kapattim ve kayboldugunu gordum.fakat sizin ayarlarda led karartma yuksekte.

True motion kapatinca sanki goruntu netligi artiyor ve titreme cok rahatsız edecek derrce degilgibi .

Bir konuda tv nin kesfedilecek bir cok ozellliginden bahsedenleri görmüştüm unuttum konuyu.

Ses konusunda ise uh850v alsammi diyordum ancak

Bunda bile 9. Seviyeyi gecemiyorum sesi gayet iyi.

Genel anlamda cok memnun kaldim.

Cok detaycj biriyim ona ragmen gayet memnun kaldığım bir tv oldu.

• ibrahimtonbul kullanıcısına yanıt
    tv güzel bir tv hakkını yememek lazım. bu konular çok konuşuldu geçmiş sayfalarda var.

yeşil ekran üzerindeki dikey gölgelenme, ışık sızması, trumotion açık iken aura efekt oluşması, kanal listesi geç yüklenmesi haricinde bir sıkıntısı yok. keşke bu sıkıntılar da olmasa o kadar para verdikten sonra. bunlar olmasın diye de 4500 TL ye TV alamam doğrusu. ben 2950 TL ye almıştım. verdiğim görüntü ayarlarında film izlerken yaptığınız ayarlar ışık sızması etkisini azaltacaktır. arka ışığın yüksek olması ışık sızmasının da yüksek olmasını sağlıyor. görüntü de daha belirgin oluyor tabi doğal olarak tabi. ses konusunda 850v yakınımda var ses olarak güzel ama öyle aman aman bir fark hissedemedim. normalde 2.1 ses sistemi farkının daha belirgin olacağını düşünürdüm.
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.