Şimdi Ara

LG 49UH770v Kullanıcı Klubü (Tek Başlık) (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
861
Cevap
32
Favori
72.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sd yayın performansı çok iyi olmadıgından ekranı yakın izleyecekseniz 42 yeteri
    Ama biraz büyük olsun hd kanal ağırlıklı izleyecekseniz gözünüz alışır ve 49 da olabilir

Tv güzel ancak hareketli sahnelerde göz yorar trumotion yok ve panel 50 hz

Piyasada bulunuyor mu tv.cok iyi bir fiyata bulmadıysanız bence 2016 serilerini mağazalarda deneyerek almanız daha mantıklı olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egetugce -- 17 Mart 2017; 0:39:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ürünü dün kurdurdum. Maç izledim ve hüsran yaşadım. Bu dikey bulutlanma dedikleri şey canımı acayip sıktı. 3000 TL verdiğimiz tvnin böyle bir sorunu olması üzücü. İade etmeyi düşünüyorum. Ama ne alacağım karar veremedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mac izlemedim henuz, dediginiz gibi problemliyse , bende iade edebilirim, ama filmlerde cok cok iyi , ve multimedyasi super ,

• quote:

Orijinalden alıntı: egetugce

Sd yayın performansı çok iyi olmadıgından ekranı yakın izleyecekseniz 42 yeteri
    Ama biraz büyük olsun hd kanal ağırlıklı izleyecekseniz gözünüz alışır ve 49 da olabilir

Tv güzel ancak hareketli sahnelerde göz yorar trumotion yok ve panel 50 hz

Piyasada bulunuyor mu tv.cok iyi bir fiyata bulmadıysanız bence 2016 serilerini mağazalarda deneyerek almanız daha mantıklı olacaktır

İlginiz için teşekkürler önerilerinizi dikkate alacağım

• pesimistanblue kullanıcısına yanıt
    senle aynı durumdayız bende mayısda evleniyorum. Baktığın başka tv var mı?
  • 10ly_10ur 1 kullanıcısına yanıt
    Acayip kafam karıştı. Yorumları okudukça da uzaklaştim bu modelden açıkçası. Başka bir model de bulamadım. Senin var mı bi fikrin?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • pesimistanblue kullanıcısına yanıt
    aynı haldeyiz valla. Ama ben 3bin altına bir daha yakalarsam alıcam bunu
  • 10ly_10ur 1 kullanıcısına yanıt
    Ben aldım 2999 a bugün iade edeceğim. İsterseniz size verebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yiğido__58 Y kullanıcısına yanıt
    Neden iade ediyorsunuz? maalesef taksitli almam lazım.
  • Arkadaşlar merhaba en iyi görüntü ayarlarını nereden bulabilirim acaba
  • anac0nda A kullanıcısına yanıt
    Bu başlığın daha önceki sayfalarını okuyarak bulabilirsiniz..

• Arkadaşlar ben tv yi alalı 2 ay oldu. Nacizane fikrimi beyan etmek isterim belki alacak arkadaşlara fikir vermiş olurum.

İyi yönleri:

-Öncelikle tv nin arayüzü ve işlem gücü oldukça hızlı ve pratik magic kumanda büyük kolaylık.
    -3.0 usb desteklemesi de gayet iyi, taşınabilir harddisk i taktım devamlı duruyor. Film izleyeceğim zaman kumandadan seçmem yeterli filmlerin kaldığı yerden devam etmesi de güzel özellikle dizi izleyenler için.
    -Ses seviyesi yeterli bir tv ye göre. Sanal surround u da başarılı buldum. Dts, dolby filmlerde hissettiriyor.
    -Kanal geçişleri çok da yavaş olmasa da biraz gecikmeli ama sorun teşkil etmiyor. Favori vs düzenleme gayet iyi ve stabil.

Şu ana kadar tv nin iyi yönlerinden bahsettim gelelim kötü taraflarına.

-Malesef diğer arkadaşların dediği karanlık sahnelerin kötü olduğu yorumlara bende katılıyorum. Komple siyah oldu mu sorun yok fakat ekranda en ufak bir renkli nesne çıktı mı dikine ledler yanıyor kötü bir görüntü ortaya çıkıyor. Bu panelle ilgili bir sorun bu sebeple samsung un panel teknolojisi daha iyi buluyorum ve tavsiye ediyorum.
    -Aydınlık sahnelerde ve günlük kullanımda sorun yok renklerle ilgili fakat önemli bir noktaya parmak basacağım. Ve bu durum beni rahatsız etti.
    -Bu sorun sorun şu ki tv nin trumotion teknolojisi yeterince iyi değil. Hareketli sahnelerde pürüzsüz yapınca oldukça akıcı bir deneyim sunuyor fakat bunun malesef bir dezavantajı var. Hareketli nesnenin arkasında düz bir renk varsa iyi ancak çalı çırpı gibi yada baklava desenli bir demir çit varsa o nesne hareket ettiğinde işlemci geri kalıyor ve nesnenin etrafı bozuluyor pütürlenmelere sebep oluyor. Bu olay göze batıyor hiçbir şekilde düzeltilmiyor.
    -Uygulama mağazasında pek birşey yok az içerik.

Sonuca gelecek olursak. Günlük kullanım için iyi bir tv. Ancak 1080p dizi film vs meraklıları için yukardaki trumotion olayını ve karanlık sahneyi düşünmelerini isterim. Çünkü beklentileri karşılamıyor. Söyleyeceklerim bu kadar. Saygılar..

• zfr-oz kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarınızin hepsine katılıyorum.

Daha önceden hareketli sahneler iyi demiştim Ancak bende farkettim bu durumu.butun ayarlari ile oynadim ama düzelmedi bir turlu.motionu da kapatmak istemiyorum. Artık güncelleme falan gelirse düzelir diye umut ediyorum .

Tv deki renklerini bir turlu oturtamadım.daha önceden yazılanların haricinde mevcutta ayar yapıp memnun olanlar paylaşabilir mi acaba.

• egetugce E kullanıcısına yanıt
    zfr-oz kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    ben de sizin gibi uf7787'den geçiş yaptım @egetugce..
    ürün güzel ancak benim kafamı taktıgım sey kanal sıralaması değişmiyor, sizlerde güncelleme no'su ne çıkıyor acaba? kanal sildirmiyorsun anladım da sıralamaya neden izin verilmiyor..eskisinde boyle sıkıntı yoktu..

2.si listede arama yaptıgımda mesela kanal adı yazdıgımda saçma sapan sonuclar, uygulamalar falan cıkıyor.. aradıgınız kanalı nasıl buluyorsunuz?

son olarak bu truemotion ayarını rtings de yazan gibi mi yaptınız ya da genel ayarları oradaki gibi mi yaptınız merak ettim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAXville -- 22 Mart 2017; 14:25:6 >
  • Yazılım sürümü 04.30.65 kanal sıralaması değişiyor sorun yok. Favorileri istediğim gibi düzenliyorum.

• zfr-oz kullanıcısına yanıt
    sürüm aynıymış da kanal değiştirme olayı favorilerde var sadece.. normal liste üzerinde değişiklik yaptırmıyor, 1-739 arası değişiklik yapılamaz gibi bi uyarı veriyor..eski tv.lerde bile sıralama değişiyordu, ileriye gideceğine geriye gidiyor adamlar!
  • arkadaşlar bu kanal listesindeki aramaya kanal ismi yazdıgında farklı kanal dısında farklı uygulama vs sonucları elde eden var mı bennim gibi? bunu düzeltmenin yolu yok mudur?
    eski lg'lerde sadece kanal cıkarken şimdi kanal yerine bir sürü sey çıkıyor bu mudur diye!
  • Yeni güncellemeyi indirebilenn oldumu arkadaşlar?
  • Bu tvye alternatif hangi tv alınabilir ? TV haziran-temmuz ayı gibi lazım bana beklemeli miyim yeni modelleri ?

Uzun zamandır bu modeli almayı planlıyordum fakat yorumlar pek iç açıcı değil o yüzden alternatif arayışına girdim.
  • Arkadaşlar yaklaşık 3 aydır bu tv yi kullanıyorum. Genellikle internetten film izliyorum. İlk aldığım günlerde izleyebildiğim sitelerden şimdi film izleyemiyorum, açmıyor. Dünde filmi açtım izlerken dosya boyutu büyük diyerek kapattı. Ekran gidip gelme yaşadı. Çizik çizik yatay çizgiler oluştu. İnternet sayfasını kapatınca normale döndü. Bu tarz bir olay yaşayan var mı? Ne yapabilirim?
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.