Şimdi Ara

LG 49UH770V 4K Nasıldır ? (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
532
Cevap
30
Favori
95.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence bu yaşanan sorunlar size özgü. Yani bu modeli alıp kullanan arkadaşım var onun sayesinde bu hafta bende aldım. Kendisi çok memnun sorunsuz ışık sızmasız bir uh770v modeline sahip. Teknoloji işi biraz şans işidir derler. Ki doğrudur da
  • Ekimde dügün var bunu alsammı beklesemmii

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eXPLoSioN26 kullanıcısına yanıt
    Hocam karanlık ortamda aşağıdaki testi yapabilir misiniz ? Herhangi bir dağılma varmı noktada.

https://www.youtube.com/watch?v=_TOxnw01DUs
  • Arkadaşlar selam 49uh770v gittigidiyor'dan 2699 TL'ye aldım %10 hediye çeki ile almak isteyen varsa bakabilir.
  • fiyatı ne kadar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEKATU

Arkadaşlar selam 49uh770v gittigidiyor'dan 2699 TL'ye aldım %10 hediye çeki ile almak isteyen varsa bakabilir.

%10 nasıl geldi acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • En son baktığımda telefon hariç 100 TL uzèri alışverişlerde +%10 hediye çeki veriyor gitti gidiyor.com
  • Kısa surelıgıne oldu sanırım bu ındırım ben gece yarısı aldım gıttıgıdıyorda indirim yok bu tarz yınede uyguna aldım

• Gittigidiyor.com kampanyasından bende aldım ancak %10 durumu yoktu. Axess karta özel 100 TL çippara hediyesi ile aldım ben 2999 TL + 100 TL çippara. Mağazada 3599 TL olduğu düşünülürse çok iyi bir alışveriş oldu.
  • 27-30 arası için %10 çek verdiler. Forumda da dün gece 15 TL'ye kadar düştü fiyatları.
  • turgay89 T kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz icin tesekkur ederim. Iyi gunler.
  • Karacahan K kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, oncelikle hayirli olsun. TV ayagi montaji icin gereken vidalar vs. TV kutusunun icinden cikiyor.
    Bir ihtimal (tahmin sadece) TV ayagi montaji icin gereken vidalari sizde duvara montaj icin kullanmis olabilir yetkisi servis. Bu sebeble vidalari yok sanmis olabilirsiniz.
    Bu arada kac inch ve hangi model aldiniz?
  • g4llos G kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, zaten gerceklestirmissindirde, yine de sorayim, TV firmware'ini en son surume upgrade ettiniz degil mi?
    Merhabalar, isik sizmasi ileride daha buyuk problem olmaz (zamanla kotulesen bir durum degildir). Ayrica sizin bahsettiginiz isik sizmasimi yoksa bu modellerde edge-lit local dimming var bu sebeble ornegin ekran siyah iken pointer vs. 'nin etrafindaki sizmayimi kastediyorsunuz. Eger ikincisi ise normaldir, sorun degildir (kullanilan teknoloji geregi). Ayrica TV settings calibration yapmanizi (her TV'de oldugu gibi) onemle tavsiye ederim. Goruntusu kalitesi ve burada "isik sizmasi" vs. gibi bahsettigimiz konularda bariz iyilesmeler / kaybolmalar oluyor.
    Iyi gunler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi purple_rain -- 31 Temmuz 2016; 12:23:13 >
    Merhabalar, aslinda sizin belirttiginiz isik sizmasi degil bu modellerde edge-lit local dimming var, bu sebeble ornegin ekran siyah iken pointer vs. 'de gordugunuz edge-lit local dimming 'in bir sonucu olusan "sizmadir". Tabii sizi rahatsiz etmesinde haklisiniz ancak bu durum normaldir, sorun degildir (kullanilan teknoloji geregi). Cozum olarak TV settings calibration yapmanizi (her TV'de oldugu gibi) onemle tavsiye ederim. Goruntusu kalitesi ve burada "isik sizmasi" vs. gibi bahsettigimiz konularda bariz iyilesmeler / kaybolmalar olacaktir.
    Not: Internet'de LG UH770v icin optimum calibration settings'lerini belirten cesitli yazilar var. Calibration sirasinda bu yazilari esas alabilirsiniz.
    Iyi gunler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi purple_rain -- 31 Temmuz 2016; 12:21:28 >
    Istisnasiz her TV'de az veya cok noktanin etrafinda "sizma" diye tabir edebilecegimiz ("halo effect") aydinlanmalar vardir.
    Tum markalarin high-end modellerinde bile durum boyledir, vardir (teknoloji geregi).
    Ancak OLED TV'lerde bu durum yokdur (kullanilan farkli teknoloji geregi) ve OLED TV'lerin fiyatlari oldukca yuksektir.
    Ornegin asagidaki link'deki video'da Samsung ve LG'nin top high end modelleri karsilastirilmaktadir.
    Ozellikle 05:05 dk'dan itibaren izlenirse logo etrafindaki isik sizmasinin Samsung'un high end modelinde bile oldugu gorulmektedir.
    Video'daki LG TV ise OLED teknolojisini kullandigi icin icin logo etrafinda isik sizmasi bulunmamaktadir.

http://www.digitaltrends.com/home-theater/lg-eg9600-vs-samsung-js9500/

Not 1: Bunlari 2 farkli marka TV ureticisini karsilastirmak icin degil kullanilan 2 farkli teknolojiyi karsilastirmak amaciyla belirtiyorum.
    Not 2: Tum marka TV'lerde TV settings'leri calibre edilerek bu etki mimumum'a indirilebilir / azaltilabilir.

Iyi gunler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi purple_rain -- 31 Temmuz 2016; 12:45:19 >

• Tv gayet iyi ama pahali. Goruntu kaliteside fena degil.
    Biraz daha beklersen samsung ks8000 serisi al

• Elinde düzenli bir hazır kanal listesi olan var mıdır? Ugrasmadan yükleyelim gitsin.
  • purple_rain P kullanıcısına yanıt
    Evet içinde varmış. Küçüçük bir poşet olduğu için göremedim ilk başta. Mesajı yazdıktan sonraki gün kutunun içerisine tekrar baktığımda gördüm. Ayağını montajladım ve şu an sehpada kullanıyorum. 49UH770V aldığım.
  • purple_rain P kullanıcısına yanıt
    Merhaba Hocam çok teşekkür ederim bilgilendirme için.Aşağıdaki gibi link buldum bir kaç ayar yaptım gözle görülür azalma oldu ışık sızmasında ama bazı alanları bulamadığım için 4 4 lük bir kalibrasyon yapamadım.Sizinde önereceğiniz püf noktalar varsa sevinirim.

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uh7700/settings
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.