Şimdi Ara

LG 49UF8507 4K Nasıldır? (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.093
Cevap
73
Favori
351.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sakın o model için söylüyorum samsunga bulaşma 21 ms lagı vs var . kasa sallanır kasa kalitesi çok kötü ölü piksel çıkması yüksek.

Ben 4k montörünü almıştım aynı kasa yapılı ölü piksel vs berbat geri iade ettim. curved tam karşı noktasından izleme için ideal sağ sol için kayıplar var.

Sonuç olarak bana sorarsan ben uf8507 derim.
  • ahmet ark A kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Kolay gelsin.
  • :) Ortam biraz karıştı en son yazılım nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu yazılımlarda iki seri numarası gider siz alt seridesiniz onla devam edin verdiğim yazılımı yükleyin .
  • Arkadaşlar 49 inç lg uf 8507 aldım evkurdan 3100 TL 8 taksit. Yanında 500 TL değerinde kablosuz LG NB3530A ses sistemi ve askı aparatı hediye ettiler.
  • merhaba arkadaşlar evleneceğim ev düzüyorum televizyon olarak 55inç uf950v düşünüyorum sizce nasıl bir televizyon.
    Aslında tam bir Sony aşıgı birisiyim fakat Sony 2015 televizyonlarında android sistem ve 1.5 ram olunca uzak durdum forumdada kasıyordiyince lgye yöneldim fakat bu televizyon ile ilgili pek bilgim yok acaba yardimci olabilir misiniz ve yetkili servis çok sıkıntı yaratıyor mu çok şikayet eden varda şimdi den cevaplar için teşekkür ederim

• Arkadaşlar bu ürünü GG üzerinden alan oldumu ? GG mediamarktan bu ayın 3 ünde 2500TL ye kampanya ile aldım ama göndermeme ihtimalleri olurmu acab diye şüphelenmeye başladım .
    03.20.05 yazılımı en guncel olanimidir Neos hocam. Daha once verdiğiniz 03.30 die bslayani kurmustum ama.

• bende 3.30.05 yazılımı yüklü.
  • neos11 kullanıcısına yanıt
    Saolasın üstadım ps4 içinde kullanıcam zaten bu tv yi, verdiğiniz lag oranı ps4 içinde geçerli bildiğim kadarıyla zaten trumotion olayı fazla abartılıyor forumda anladığım kadarıyla şuan bende 2012 model et5 serisi led tv var panasonic 60 inc bugün türkiye hollanda maçını izledim bu tv dede trumotion özelliği yok ama barizde bir sıkıntı yok o yüzden tercihimi sizin önerdiğinizden yana kullanıcam büyük ihtimalle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kulak Misafiri kullanıcısına yanıt
    receiver olmadan doğrudan tvnin receiverını kullanıyorum.
    kanal geçiş hızı 1sn'nin biraz üstünde ama yine söylediğim gibi rahatsız edici değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zıp.Zıp

Merhabalar Hocam,

Beni bu başlıkta belki de hiç görmediniz ama tv ilk geldiğinden beri hem tv yi hem de bu başlığı takip etmekteyim. Yardımlarınız, açıklamalarınız için çok teşekkür ederiz.

Kısmetse 17 Ekim'de evleniyorum. Bu 49 uf8507 'yi de Mayıstan beri takip ediyorum. Pazar günü 2.800 TL'ye hepsiburadadan aldım. Biraz hızlıya geldi ama aynı gün aşağıdaki ev sinema sistemini de aldım:

LG BH6730T

Biraz eski bir model yaklaşık 2 yıllık ama fiyatı bu sebeple benzerlerine göre daha iyiydi.

1. Hocam öncelikle bu sinema sistemi ile ilgili olumlu ya da olumsuz görüşlerinizi alabilir miyim? Ben bu cihazı aldım ama diğer arkadaşlara da referans olur.

2. Asıl konu ise şu. PS4, teledünya hd kutusu, bluray kutusu ve tv. Bunların arasında HDMI 2.0 ve optik ses ile set up yapmam lazım. Bunun için, önerebileceğiniz HDMI 2.0 kablosu var mı? (çünkü piyasadaki modellerin neredeyse hepsi HDMI 1.4 ve altın uç diye sanki iletkenliğinde artıştan dolayı ses ve görüntü aktarımında daha iyi olduğu yansıtılıyor ki böyle bir şey yok. Altın uç yorumladığım kadarıyla oksitlenmesini önlemek için)

Tv yi alırken hepsiburadadan aldığım HDMI kablosu şu:

Philips HDMI

Bu HDMI 2.0 mı bilmiyorum ama yukarıdaki set up için galiba 3 adet HDMI 2.0 kablo lazım. Yukarıdaki Philips ihtiyaçlarımı tam olarak karşılar mı? Yoksa şu alttakilerden mi alayım?

1. HDMI 2.0 Kablo

2. HDMI 2.0 Kablo

3. Bir de PS4, teledünya hd kutu, bluray ve tv arasında nasıl bir set up yapmamı önerirsiniz?

Biraz fazla oldu farkındayım ama 3 aydır sadece yazılanları okudum, dinledim bu şekilde çabalarıma yön verdim; fakat bu yukarıdaki konularda takıldım. Parça parça ya da zamanınız oldukça bilgilendirirseniz de olur, memnun olurum.

Edit: neos11 ekleme

Merhaba Üstad,

Yukarıdaki yazıma cevap alamamıştım, uygun olduğunda bir cevaplarsan sevinirim.

Bir de senin verdiğin yazılımları en baştan sırayla mı yüklemek gerek; yoksa TV yi ilk kurulumdan sonra en son verdiğini direk yüklesek bir kaybımız olur mu?

Haberlerini dört gözle bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler

• Zıp.Zıp kullanıcısına yanıt
    Hatırlıyorum sizi öncelikle hayırlı olsun bekarlığın son günleri demek. Mutluluklar diliyorum.

Seçimleriniz yerinde, ev sinema sistemi de gayet iyi. Ev sinema sistemi, bd oynatıcı alırken kesinlikle LG derim. Çünkü codec seçmez oynatıcı sorun çıkarmaz. Arayüz kullanışlıdır.

PS4 , teledünya kutusu , bluray kutusu vs sizin HDMİ 2.0 KABLOYA İHTİYACINIZ YOK. Çünkü bu cihazların hdmi 2.0 çıkışı yok. Tv nin hdmi 2.0 girişi var ve bu girişe hdmi 2.0 çıkışlı ultra hd upscalling yapan bd oynatıcılar ve daha çıkmamış 4k ultra hd oynatıcı , uydu receiver , oyun konsolları bağlayabilirsiniz.

Sizin ev sinema sistemine HDMİ GİRİŞLERİ VAR 2 VEYA 3 İNPUT YAZAR ORAYA HDMİ 1.4 KABLO İLE BAĞLANTI YAPMANIZ. VE SES SİETEMİNİZDEN SES ÇIKIŞI YAPMAK İÇİN teledünya kutusunun arc desteği varmı o önemli yoksa ses sietemi ile senkronize çalışmaz.

ps4 ve diğer cihazları ses sistemi ile ses alma durumuna getirmek için hdmi 1.4 arc destekli kablo ile bağlantı kurup ses sisteminin hdmi çıkışından tv nin hdmi bağlayacaksınız. TV LG ses sietemi LG vs olunca simplink vs uygulamalarda otomatik bağdaşacak. KOLAY .

Sizin hdmi 2.0 kabloya ihtiyacınız yok.

Piyasada ciha zyok zaten çok az belli cihazlar var.

Hazır konu açılmışken hdmi 2.0 kablo almak istendiğinde MONSTER KABLO ALINMALI PİYASADA TEK VE RAKİPSİZ . 250-400 aralığında chipli kablolardır.

yazılımları sıra ile vs değil en son ne ise direkt o yüklenir. en son mesajımda ne yazılım verdi isem onu yükleyebilirsin yada tv üzerinden yazılımları denetler yüklersin tamamıyla senin tercihin. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neos11 -- 7 Eylül 2015; 14:30:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: neos11

Hatırlıyorum sizi öncelikle hayırlı olsun bekarlığın son günleri demek. Mutluluklar diliyorum.

Seçimleriniz yerinde, ev sinema sistemi de gayet iyi. Ev sinema sistemi, bd oynatıcı alırken kesinlikle LG derim. Çünkü codec seçmez oynatıcı sorun çıkarmaz. Arayüz kullanışlıdır.

PS4 , teledünya kutusu , bluray kutusu vs sizin HDMİ 2.0 KABLOYA İHTİYACINIZ YOK. Çünkü bu cihazların hdmi 2.0 çıkışı yok. Tv nin hdmi 2.0 girişi var ve bu girişe hdmi 2.0 çıkışlı ultra hd upscalling yapan bd oynatıcılar ve daha çıkmamış 4k ultra hd oynatıcı , uydu receiver , oyun konsolları bağlayabilirsiniz.

Sizin ev sinema sistemine HDMİ GİRİŞLERİ VAR 2 VEYA 3 İNPUT YAZAR ORAYA HDMİ 1.4 KABLO İLE BAĞLANTI YAPMANIZ. VE SES SİETEMİNİZDEN SES ÇIKIŞI YAPMAK İÇİN teledünya kutusunun arc desteği varmı o önemli yoksa ses sietemi ile senkronize çalışmaz.

ps4 ve diğer cihazları ses sistemi ile ses alma durumuna getirmek için hdmi 1.4 arc destekli kablo ile bağlantı kurup ses sisteminin hdmi çıkışından tv nin hdmi bağlayacaksınız. TV LG ses sietemi LG vs olunca simplink vs uygulamalarda otomatik bağdaşacak. KOLAY .

Sizin hdmi 2.0 kabloya ihtiyacınız yok.

Piyasada ciha zyok zaten çok az belli cihazlar var.

Hazır konu açılmışken hdmi 2.0 kablo almak istendiğinde MONSTER KABLO ALINMALI PİYASADA TEK VE RAKİPSİZ . 250-400 aralığında chipli kablolardır.

Merhaba Hocam,

Hızlı yanıtınız ve güzel temennileriniz için teşekkür ederim.

Konuya dönecek olursak, yazınızdan anladığım kadarıyla bahsettiğim cihazlar için yani PS4, teledünya hd kutu, ses sistemi (bd oynatıcı) ve UF8507 için aralarındaki bağlantılarda kullanılmak üzere HDMI 2.0 versiyon kabloya ihtiyacım yok, aksine 1.4 versiyon haliyle yeterli gelecektir.

Arc destekli HDMI kabloları araştırmıştım. Aynı anda görüntü ve ses aktarımını iki cihaz arasında karşılıklı yani alıcı-verici şekilde yapma özelliği olan kablolar bunlar, anladığım kadarıyla. Fakat sorun şu ki, o kadar HDMI kablo baktım, Arc desteği olup olmadığını çözemedim.

Bunu nasıl anlayabilirim? Ve de önerebileceğiniz orta şekerli (mevcut cihazlar arasındaki veri akışına yetecek ölçüde) Arc destekli HDMI kablo var mı?

Şu linkteki HDMI lar uygun mudur? Arc destekli midir?

Philips HDMI

1. HDMI 2.0 Kablo

2. HDMI 2.0 Kablo

Set up konusunda, şu şekilde bağlantı yapıldığında max. verim alınabilir ve uygun olur mu? PS4 ten ==> Tv , Teledünya ==> Tv, Tv ==> Bd oynatıcı Bu şekilde bağlantı doğru olur mu?

Edit: Düzenleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zıp.Zıp -- 7 Eylül 2015; 15:06:26 >

• 49 inch ilk model var çok memnunum. Görüntü ve ses çok güzel. Yalnız kesinlikle hd yayın öneriyorum. Diğer türlü bu paraya yazık. 3d film izledim gerçekten güzeldi, boyut olayını güzel yapmışlar. Futbolda belki daha iyi olabilirdi görüntü akışı ama beni rahatsız etmiyor. Keşke dediğim tek nokta 55 inch olan modeli alsaydım diyorum. Salona biraz küçük geldi ama alışırız zamanla. Smart Özellikleri de kullanışlı. Kumanda çok kullanışlı. Benim Ekranın sol üst köşesinde hafif düzey bulutlanma var karanlık filmlerde dikkatimi çekti. Ona da yapacak bir şey yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar kanal silme özelliği yokmu ?tp siliniyor ama kanal silemiyoruz yada benmi göremedim.o kadar fuzuli kanal varki bana 50 tane kanal yeter....
  • Benim bildiğim kadarıyla yok ama chansorttan silebilirsin. Kanalları bir usb ye yükleyip düzenleyip silebiliyorsun diye biliyorum. Fakat lg nin bu kanal silme işine çözüm bulması gerek Samsung Çalışanın millete alması için diyor ki lg de kanal silebilir misin yok bunda silebiliyorsun diyor. Cahil insanlar da tabi buna inandığı için ya da anlamayanlar Kanal silme yoksa ne gereği var gibi düşünüyorlar. Bana öyle geliyor ki ileri güncellemelerde gelebilir.

• merhabalar neos11, bir şey soracaktım. teknosa sitesinde televizyonlara baktım.
    LG 49UF6407 modelinde onaylı 4k/uhd panel yazıyor ancak LG 49UF8507 böyle bir şey yazmıyor.
    kafam karıştı LG 49UF8507 modeli 4k mi?
    birde lg sitesinde ürünlere bakmak için siteye girdiğimde uf8507 için sadece kullanım kılavuzu gibi bilgiler varken uf6407 ile ilgili detaylı bilgiler var.
    acaba ürün piyasadan mı kalacak ? bu konuyla ilgili bilgin var mı?
    http://www.lg.com/tr/urun-destegi/lg-49UF8507
    http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-49UF6407

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_1907_ -- 7 Eylül 2015; 21:22:44 >

• mehmet_1907_ M kullanıcısına yanıt
    UF 8507 ARTIK BİTİYOR. Gerçek 4K paneli. Sıkıntı yok.
    Artık yeni imal edilen tvlerde logo olacak yazıda değil.
    uf6407 uzak durun kırpılmış düşük çözünürlüklü beyazı düşük karanlık tv.
  • Bu modelin 60" olanını aldım arkadaşlar. Sorunum siyah ekran olduğunda 4 köşede ışık sızması olması. Edge led'lerde bu sıkıntının olduğunu duymuştum.

Genelde karanlık ortamda izlediğim icin daha belirgin elbette.

Lg'ye tel açtım. Test islemini yapın yine de görürseniz bizi arayın arıza kaydı acalım dediler.

Sizde de bu tip durum var mı? Işıkları kapatıp siyah bir ekran açıp bu durumu kontrol edebilir misiniz ? Tesekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepNote -- 7 Eylül 2015; 22:29:22 >
  • 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.