Şimdi Ara

LG 49UF8507 4K Nasıldır? (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.094
Cevap
73
Favori
351.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Link için teşekkürler. Çok işime yarayacak.
  • ynsemreclkfb Y kullanıcısına yanıt
    Şu an dediğinize dikkat ettim bahsettiğiniz gibi bir sorun yok atlama veya bulanıklaşma. Uzun toplara ve hareketli pozisyonlarda da aynı hiç bir sıkıntı göremedim. Tabi burdaki arkadaşların beklentilerini de henüz çozebilmiş de değilim. Yalnız bendeki 55 olanı farkedecek olan bişey var mı bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimki bugün geldi. ölü pixel yok. öyle bulutlanma filan öyle şeylere bakmam ben. ya benimkinde çok düşük ya da burdaki insanlar aşırı titiz veya benim gözler iyi görmüyor. youtube'dan 4k video da açtım gayet güzel.

yalnız şunu gördüm bende teledünya hd kutu var. youtube videoları teledünya'nın hd kanallarından bile çok daha iyiydi. bir de youtube'dan 4k videolar açtım ki onlar süperdi. bana en tuhaf gelen bilgisayarda youtube videoları bazen takılırken tv'de hiç takılma yaşamadım. artık internetin çok iyi olduğu bir saate mi denk geldim yoksa daha ayın başı akk dolmadı ondan mıdır bilmem. bilgisayarda youtube videolarının takıldığı bir anda da deniycem.

bir de burda güncelleme yapmak için usb vs.. uğraşan arkadaşlara da şaşırıyorum biraz doğrusu. tv'yi wifi'ye bağladığım gibi yeni yazılımı gördü ve kendisi yükledi zaten. 3-5 gün erken almak için bu ne çaba? bir tv'nin firmware'si güncellenince ne olacağını sanıyorsunuz? bu bir windows update değil ki. windows update ederken bile ana versiyonlarda büyük değişiklikler olur. ufak ara patchlerde ne bekliyorsunuz ki? kaldı ki bu aletler donanım ağırlıklı, bir notebook gibi değil yani..

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

benimki bugün geldi. ölü pixel yok. öyle bulutlanma filan öyle şeylere bakmam ben. ya benimkinde çok düşük ya da burdaki insanlar aşırı titiz veya benim gözler iyi görmüyor. youtube'dan 4k video da açtım gayet güzel.

yalnız şunu gördüm bende teledünya hd kutu var. youtube videoları teledünya'nın hd kanallarından bile çok daha iyiydi. bir de youtube'dan 4k videolar açtım ki onlar süperdi. bana en tuhaf gelen bilgisayarda youtube videoları bazen takılırken tv'de hiç takılma yaşamadım. artık internetin çok iyi olduğu bir saate mi denk geldim yoksa daha ayın başı akk dolmadı ondan mıdır bilmem. bilgisayarda youtube videolarının takıldığı bir anda da deniycem.

bir de burda güncelleme yapmak için usb vs.. uğraşan arkadaşlara da şaşırıyorum biraz doğrusu. tv'yi wifi'ye bağladığım gibi yeni yazılımı gördü ve kendisi yükledi zaten. 3-5 gün erken almak için bu ne çaba? bir tv'nin firmware'si güncellenince ne olacağını sanıyorsunuz? bu bir windows update değil ki. windows update ederken bile ana versiyonlarda büyük değişiklikler olur. ufak ara patchlerde ne bekliyorsunuz ki? kaldı ki bu aletler donanım ağırlıklı, bir notebook gibi değil yani..

Abi yeni yazılımları tv kendisi görmüyor. Netten indiriyoruz çünkü aslında bu yazılımlar 8507'nin biraz değişik kodlu olan versiyonları için farklı ülkelere sunulmuş. Yani bu yazılımı bizim 8507 tvler belki hiç görmeyecekti internetten burası önemli. Yeni yazılımlardan biriyle artık tv8'deki donma sorunu giderilmiş ve web tarayıcıda gezinirken küçük bir dörtgende tv izlenebiliyor. Yani bu yeni yazılımlarla tvnin kanal listesi bile artık birazcık daha hızlı oldu.

• Bu arada cuma akşamı show tv'deki Portekiz maçını izleyebilen oldu mu? cı modülü yok dedi şifreye girdi. Yeniden mi taratıp ekleyecektik acaba show tv'yi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: profecco

Bu arada cuma akşamı show tv'deki Portekiz maçını izleyebilen oldu mu? cı modülü yok dedi şifreye girdi. Yeniden mi taratıp ekleyecektik acaba show tv'yi?

eğer uydudan izliyorsan şifreye giriyor genelde maçlar telif sorunları yüzünden (mesela o maçı şov tv'nin sadece türkiye'de yayınlama hakkı var). genelde bu gibi durumlarda şifre 11111 ya da 00000 gibi basit birşey yapılıyor ve gazetelerde duyuruyorlar ama şifre girilebilen bir alıcın yoksa hiçbirşey yapamıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: profecco

Bu arada cuma akşamı show tv'deki Portekiz maçını izleyebilen oldu mu? cı modülü yok dedi şifreye girdi. Yeniden mi taratıp ekleyecektik acaba show tv'yi?

Yok kardeş ben de olmadı 90 Dakika izledim ama sıkıntı olmadı öyle.

• 49uf850V modelinde Trumotion var ama bu model Türkiye'de yok şu anda.Bayileri aradığımda bu modelin Türkiye'ye gelmeyeceğini söylüyorlar.Talep ediyoruz ama alamıyoruz...
  • http://www.bizdeuygun.com/LG-49UF850V-led-tv bahsettiğin tv bu mu kardeş
  • Bu tvye uygun soundbar kullanan varmi?

• Arkadaşlar dün akşam bir arkadaşın evinde trt 4 K kanalında Arjantin Almanya maçını izledim. Tv modeli samsung ue55hu7100sxtk curved. Özellikle dikkat edip top hareket halinde iken bir sorun var mı ona baktım. Evet top özellikle uzun paslarda benim tabirimle kuyruklama sorununun olduğunu gördüm. Sonra futbol modunu açtım bir düzelme olmadı. Demek ki orta seviye tv lerin kronik sorunu bu. Almak istediğim markaya karar vermemişken bu tecrübe iyi oldu. LG ye daha yakındım. Şimdi kesin LG istiyorum. 49UF8507 modeli fiyatının biraz daha düşmesini bekliyorum. 2500 seviyesine indiği zaman alıcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilshunashil

http://www.bizdeuygun.com/LG-49UF850V-led-tv bahsettiğin tv bu mu kardeş

Evet bu model.İzmir'de oturuyorum, LG bayileri böyle bir model olmadığını söylüyorlar.Listelerde 49uf8507 modeli var diyorlar ama onda Trumotion yok.Neden bayilere gelmiyor bu televizyon anlamadım.Internette de satılmıyor bu verdiğiniz site hariç şu anda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sense21 -- 5 Eylül 2015; 18:38:17 >
  • Selamlar,

Ben de Lg 47LB730V modeli tv mi çaldırdıktan sonra bir sğre bu forumu takip ettim. Çünkü almak istediğim televizyon fiyat fayda dengesine göre kesinlikle LG49UF8507 di. Bu forumdakileri okudukça tv yi alma hızım yavaşladı resmen. Neyse ki mediamarkt gece kuşu kampanyasıyla 2800 tl ye aldım ve kurdurdum. Almayı düşünen arkadaşlar varsa hiç tereddüt etmesinler derim. Bende takıntılı biriyim ama bu fiyat kalibresindeki tv ler arasında bence daha iyisi zor. Ben öneriyorum. Naçizane kullanıcı yorumudur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bekirgs -- 5 Eylül 2015; 19:22:16 >
  • Bugün cevahir teknosa mağazasına gittim.iceride iki ayri standda 8507 vardı, bir tanesinde truemotion yokken birinde vardı. Ikisininde ozelliklerine girdim birinde UF8507ZB birinde UF-850ZB yaziyordu trumotion olanı 850 olani. Fakat isin ilginci iko tv de 8507 diye satılıyor 850 die degil.... 8507 modeli olarak satın talimatı gelmis. Tek model ayni fiyat 4999.. is sansa kalmis artk aldiginizda evinize hangisi gonderilirse ! Boyle birwey olabilirmi koskoca LG insanlari kandiriyor.. Arayip baski yapin iade degisim konusunda baska care yok ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ynsemreclkfb -- 5 Eylül 2015; 19:32:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sense21

quote:

Evet bu model.İzmir'de oturuyorum, LG bayileri böyle bir model olmadığını söylüyorlar.Listelerde 49uf8507 modeli var diyorlar ama onda Trumotion yok.Neden bayilere gelmiyor bu televizyon anlamadım.Internette de satılmıyor bu verdiğiniz site hariç şu anda.

özellikle teknoloji marketlerdeki satıcıların çoğunun dünyadan haberi yok. trumotion diyorum adam mal mal bakıyor. bahsedilen uf850v serisi Türkiye ye girmiş ama tek tük. şu anda 60 inç ve üzeri ekranlar var. lg bayisine sordum 49 inç 1 tane geldi onu da sattım dedi. çoğu yerde uf850v diyorum adam bana ısrarla 8507 yi gösteriyor. böyle seriden haberleri bile yok. bana 2014 ün ub850v sidir o diyorlar. şunu anladım ki teknoloji marketlerdeki satıcılara güvenip bir şey almamalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: alpozturk2002

quote:

Orijinalden alıntı: sense21

quote:

özellikle teknoloji marketlerdeki satıcıların çoğunun dünyadan haberi yok. trumotion diyorum adam mal mal bakıyor. bahsedilen uf850v serisi Türkiye ye girmiş ama tek tük. şu anda 60 inç ve üzeri ekranlar var. lg bayisine sordum 49 inç 1 tane geldi onu da sattım dedi. çoğu yerde uf850v diyorum adam bana ısrarla 8507 yi gösteriyor. böyle seriden haberleri bile yok. bana 2014 ün ub850v sidir o diyorlar. şunu anladım ki teknoloji marketlerdeki satıcılara güvenip bir şey almamalı.

Kardeş senin yazdıklarını birebir ben yaşadım bugün.49uf850V soruyorsun adamlar ısrarla 49uf8507 yi gösteriyorlar, bir de sen bilmiyorsun öyle bir model yok diyorlar.Trumotion özelliğinden bayilerin bile haberleri yok.İzmir'de sadece bir bayi bu modelin 60uf850V olanı geldi sattım gerisi gelmiyor dedi o kadar.Gerçekten LG gibi bir dünya markasının Türkiye ofisi tam bir skandal.Müşteri hizmetleri hattı fiyasko.Servisleri rezalet.49uf850V modeli görünen o ki gelmeyecek...Ayrıca Samsung ve Philips'lerde de titreme ve banding sorunu fazlasıyla var.Ben televizyon almaktan vazgeçmek üzereyim.Kusura bakmasınlar ama sokağa atacak param yok benim...

• quote:

Orijinalden alıntı: neos11

TV ALACAKSANIZ VE NE ALAYIM DİYE DÜŞÜNÜYORSANIZ

BENİM ÖNERİM _ EĞER BÜTÇE UYGUNSA

ŞU AN 4K ( GERÇEK) TV ALAYIM SORUN OLMASIN DİYENLER UF8507 DEKİ TRUMOTİON VS SORUNLARI TAKANLAR İÇİN ALINACAK TV MODELİ

philips 49PUK7150

BİRAZ PAHALI DERSENİZ PHILIPS 49PUK7100 ANDROİD 5 LOLİPOP HIZLI MENÜLER ETKİLEYİCİ TEST ETTİM HER İKİ MODELİ BEN ÖNERİRİM.

2015 LG UF8507 ALTI MODELLERDEN UZAK DURUN , GERÇEK UHD TV DEĞİLLER. SINIR UF8507 VE ÜSTÜ OLMALI LG DE.

Kardeş önerdiğin Philips 49PUK7100. Teknoseyirde 55Puk7100 modeli incelendi ve skandal bir durum ortaya çıktı.
    4K yayınları oynatamadığını söylüyor Murat Gamsız, çok erken piyasaya sürüldüğünü belirtiyor.Bu nasıl bir rezalettir ? Avrupa veya Amerika'da olsa Philips milyonlarca dolar tazminat öderdi...

• quote:

Orijinalden alıntı: ynsemreclkfb

Bugün cevahir teknosa mağazasına gittim.iceride iki ayri standda 8507 vardı, bir tanesinde truemotion yokken birinde vardı. Ikisininde ozelliklerine girdim birinde UF8507ZB birinde UF-850ZB yaziyordu trumotion olanı 850 olani. Fakat isin ilginci iko tv de 8507 diye satılıyor 850 die degil.... 8507 modeli olarak satın talimatı gelmis. Tek model ayni fiyat 4999.. is sansa kalmis artk aldiginizda evinize hangisi gonderilirse ! Boyle birwey olabilirmi koskoca LG insanlari kandiriyor.. Arayip baski yapin iade degisim konusunda baska care yok ..

Kardeş senin gördüğün televizyonlar 49 inc miydi yoksa daha büyük müydü ?
    49 ise ona göre ben de gidip özelliklerine bakmak istiyorum.Bir de Trumotion var mı yok mu nerden bakıyorsun ?
  • sense21 S kullanıcısına yanıt
    murat çok sevdiğim eski dostlardan o incelemiş evet ben tatildeydim yeni normal hayata girdim.

Bahsettiğim modellerden philips 49PUK7150 çok iyi geldi beğendim.

7100 için senin uyarınla düzeltme yapayım hemen fakat şöyle durum var yeni yazılım la düzelmiş herşey deniyor. Ben android en son sürümle kurcaladım iyydi.

Muratlar test ettiğinde hangi sürüm vardı bilmiyorum. Eğer aynı sürüm ise o zaman murat ne diyorsa bu modele o dur gerçekler.
  • neos11 kullanıcısına yanıt
    Bende LG 8507 ile Phillips 7100 arasinda kaldim .Android tvler icin erken oldugunu dusunuyorum yeni ciktiklari icin.Dune kadar LG de karar kilmistim.Şimdi yine kararsiz kaldim onerinizden dolayi.

• 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.