Şimdi Ara

lg 42LM760S modeli hakkında bilgisi ve tecrubesi olanlar (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
9
Favori
36.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ok05

adrianvalentino

6097 nin ayarlarını kurcalamama nedenim. Diğer iki tv nin Lg marka olması ve zaten 3d görüntüde bu üçünün arasında en iyisi lg lm760 iken, en kötüsü lg lm660 ın olmasıydı. Fabrika olarak aynı menüye sahip olduklarından önce demek ki lm660 ın ayarları bozuktur diye düşündüm fakat her ikiside 3d ayar menüsünde aynı fabrikasyon ayarlarındaydı. Dolayısı ile farkın başka bir şeyden meydana geldiği belli olmuştu. Bu fark ya panelden yada bizim bulabildiğimiz fark olan frekans farkı. Yani 3d de 400hz veya 800 hz olması görüntüyü değiştiriyor. Söylediğim gibi 6097 nin menüsünü kullanmadım ama 2. görüntü kalitesi ise bu tv de. sebep de 600 hz olması. Bu durumda frekans sayıları ile 3d görüntüsü bire bir uyuşuyor. 1. lm760 800 hz 2. pfl6097 600 hz 3. lm660 400 hz.
    Aslında 3d önemli diyen kesinlikle lm760 almalı.(fiyatı bazen diğer modellere 200-300 tl yaklaşıyor)
    3d çok önemli değilse de 6097 iyi bir tercih olabilir.
    Yada 2-3 ay daha bekleyip 47 inç 760 s in fiyatının 2000-2200 arasına inmesini beklemek.

görüntü kalitesi 3d den daha önemli benim için.philipsin 6097 ile 5507 si arasında çok görüntü kalitesi farkı var mıdır acaba?

• Merhaba arkadaşlar
    Ben de uzun araştırmalar sonucu 42lm760s aldım. Henüz kurulum yapılmadı ama birkaç şey sormak istiyorum.
    1- Tv.yi ayaklı olarak kullanmak mı daha iyi, yoksa duvara monte ettirmek mi? Evde 6 yaşında bir canavar var, acaba ayaklı olarak kullansam güvenlik açısından bir sorun olur mu? Eğer duvara monte ettirmem gerekirse bendeki Tv ünitesinin arkası ahşap. Direk ahşapa mı monte ediliyor, yoksa bir pencere açılıp duvara mı montaj yapılıyor?
    2- Tek uydu alıcısı ve tek anten kablosu var ve Dsmart kullanıyorum (sd yayın). Çocuk kanalları ve belgeselleri çocuklar izliyor. Bu tek kabloyu Dsmarta takarsam tv.nin kendi HD alıcısını kullanamayacağım. Anten girişini bazen tv.ye bazen uydu alıcısına takmak zahmetli midir? Çift lnb taktırırsam duvar falan delinecek., uzun iş. Çoklayıcı gibi bir şey alsam görüntü kalitesi düşüyor sanırım. Sorum şudur ki tv.nin kendi alıcısındaki HD kanallar çift lnb taktırmaya değer mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: birgaripyolcu

Merhaba arkadaşlar
    Ben de uzun araştırmalar sonucu 42lm760s aldım. Henüz kurulum yapılmadı ama birkaç şey sormak istiyorum.
    1- Tv.yi ayaklı olarak kullanmak mı daha iyi, yoksa duvara monte ettirmek mi? Evde 6 yaşında bir canavar var, acaba ayaklı olarak kullansam güvenlik açısından bir sorun olur mu? Eğer duvara monte ettirmem gerekirse bendeki Tv ünitesinin arkası ahşap. Direk ahşapa mı monte ediliyor, yoksa bir pencere açılıp duvara mı montaj yapılıyor?
    2- Tek uydu alıcısı ve tek anten kablosu var ve Dsmart kullanıyorum (sd yayın). Çocuk kanalları ve belgeselleri çocuklar izliyor. Bu tek kabloyu Dsmarta takarsam tv.nin kendi HD alıcısını kullanamayacağım. Anten girişini bazen tv.ye bazen uydu alıcısına takmak zahmetli midir? Çift lnb taktırırsam duvar falan delinecek., uzun iş. Çoklayıcı gibi bir şey alsam görüntü kalitesi düşüyor sanırım. Sorum şudur ki tv.nin kendi alıcısındaki HD kanallar çift lnb taktırmaya değer mi?

deneyimlerini paylaş lütfen...

• bugün vatandan 1890 tlye aldım lg 42lm760s lg mağzasında 2200 tl dediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut_39 -- 9 Aralık 2012; 3:25:27 >
  • Bu fiyata vermezler alabildiysen çok iyi olmuş:)

Bu arada film tam ekran izleme özelliği son fw ile düzeltilmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_39

bugün vatandan 1890 tlye aldım lg 42lm760s lg mağzasında 2200 tl dediler

Hangi Vatan'dan aldın kardeşim bende alıcam bugün Allah kısmet ederse.
  • quote:

nasıl oldu anlatsanız ben de vatandan bakıyorum. Fiyat nasıl oldu? çok iyi fiyat...
    Kutlarım en uygun 2099 buldum lg mazasında:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: KSiNeVeLLa

quote:

Hangi Vatan'dan aldın kardeşim bende alıcam bugün Allah kısmet ederse.

bağcılar vatandan aldımda yalnız bonus ve world carta özel kamyanyaymış %25 indirimli
  • Dün ürünün fiyatı 2099 tl + %10 hediye çeki vardı sadece garanti bonusa. Kart bulamadım pffff

bugun 2300 %10 hediye çeki sadece garanti bonusa.

bide arkadaş world yazmış ama axess die biliyorum. bonus ve axess.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergunsahin

quote:

Orijinalden alıntı: adrianvalentino

quote:

Orijinalden alıntı: ergunsahin

quote:

Orijinalden alıntı: ok05

Dün teknosa de Philips 42PFL6097K, lg 42lm660s ve lg 47lm760s i yanyana deneme fırsatım oldu. Üçünüde uzun uzun incelerken özellikle 3d görüntülerde (tabiki aynı filmler aynı anda oynuyor ve tvler yan yana olduğu için eşit mesafeden bakıyoruz.) philips 6097 ve lg lm660s modellerinde net olmayan yani çift görüntü olduğunu fark ettim. Sorunun bende olabileceğini düşünerek görevli arkadaşlara da seyrettirince, onlarda evet bahse konu iki modelde net olmayan görüntüyü gördüklerini belirttiler. Tv ayarlarına girince lg nin her iki modelinide 3d ve görüntü olarak eşitledik ancak lm 660s de çift görüntü oluşumu devam ediyor fakat lm 760s de ise görüntü tam netti. Yani görüntü kalitesi olarak en net sırasıyla 1.lg lm760 2.philips pfl6097 3.lg lm660s modeliydi. Evde yaptığım incelemede bu tv ler arasında ki bariz tek fark frekans ları olduğunu gördüm. 760s 800hz, pfl6097 600 hz ve 660s 400 hz. Arada fiyat farkı var ama bu fiyat farkı görüntüye göre bariz hakediyor. Kısaca 3d de 760s modeline hangi açıdan bakarsanız bakın net bir görüntü alıyorsunuz. Diğer ikisinde ise böyle değil.
    Bu yazıyı özellikle 660 ile 760 ı kıyaslarken frekans değeri farkından başka fark yok diyen arkadaşlar kusura bakmayın ama görüntüde bariz fark var.
    Lg amerika sitesinde ise bu frekans değerleri mci değil de trumotion olarak verilmiş ve lm 760 s 240 hz iken 660s orada yok ama 670s ile aynı ve trumotion değeri 120 hz.
    Sadece merak ettiğim sd yayınlarda bu üç tv yi kıyaslayan oldumu?

lg 42LM760S modeli hakkında bilgisi ve tecrubesi olanlar

@ok05

Ben bu yola ilk 42lm760 alacağım diye çıktım. Sonra satürn trump towers tabakasındaki TV VISION personelinin 47PFL6057K modeline yöneldim. TeknoSA da bakılırken 6097 modelini keşfettim. 2799TL ye sehpa hediyesi ile aldık. Bir hafta kullanamadım ve iade ettim. Philipsteki AMBLIGHT ve BASS hoparlörü "aşırı derecede kaliteli ses veriyor" bir türlü vaz geçemiyorum. Yeni yazılım çıksın diye bekliyorum. Şimdi 47PFL6877K modelini gördüm. Kliksada 2599TL ve BONUS karta 200TL BONUS veriyormuş. Onu almayı düşünüyorum. 6097 ye göre farkı, 3 tarafi AMBLIGHT, kumanda da klavye var ve kasa metalik görüntüde. 42LM760S 2300TL, 47LM760S ise 2900TL seviyelerinde şu anda... Yıl sonu kampanyalarını mi beklesem, yoksa gözümü karartıp birini alsam mi bilmiyorum... Sende işten anlayan adamsın. Sence ne yapmalı?

6097 neden kullanamadın ?merak ettim.benim düşündüğüm modellerden biri..

Yazılımsal olarak PHILIPS 6000 serisi biraz sıkıntılı. Bazen kumanadadan açılmıyor. Elektrik fişini çekmeniz gerekiyor. Dahili uydu alıcısını kullancı epey kasıyor. Kanal değişimlerinde Ses kalıyor görüntü gidiyor. Çok kişide olan ama kimseninde umursamadığı(benimde pek umursamadığım) ekran siyahken 2-3 saniyeliğine ekranın sol üst köşesinde beliren garip bir renklenme oluyor. Kumandasına ayarım. Tuş dizilimi çok saçma, TV izlerken tuşları kullanmak zor. UYDU alıcısını kullanırken bazen kendi kendine komple elektriği kesiyor ve 10-15sn sonra yeniden açılıyor. Ayar oluyorsun. ama AMBLIGHT ve dahili BASS hoparlörü ise bir o kadar hayran bırakıyor. Sırf bunların hatırına hala PHLIPS 6000 serisinden vaz geçemedim. Yeni sorunsuz yazılım çıkacak hevesi ile bekliyorum. Hatta şu anda 47PFL6877K modenine sarmış durumdayım. Smart özelliği ise bana göre tüm TVlerin ki gibi tırt... Tam bir özgürlük yok. Ya kardeşim minnacık telefonda neler yapıyoruz. Koysanıza bir ANDROID sistemi. 200TL ye her yerde canavar gibi TABLETler satılıyor ANDROIN çalıştıran... Yapın TV nin fiyatı 200TL daha fazla.. her türlü verir millet. ama Çakallar işi biliyor. 1 sene sonra bunu zaten yapacaklar. Bizde koyun hesabı alacağız sanıyorlar. Ama yanılıyorlar, gidecem bir tane Mini ITX PC yapacağım. On numara oturduğum yerden söfrte yapacağım, DTS ti Codekti alt yazıydı ne bilim Flashtı. hiç birinden yana sıkıntım olmayacak...

Çıkan yazılım ile bahsettiğin sorunların hepsi hemen hemen çözüldü ama şu konuda haklısın 6877 çok çok güzel bir model, 3 taraflı ambilighta insan kendini bir kere kaptırınca, bir daha vazgeçemiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Hiçbir yerde çekirdek sayısı yazmıyor ama cihazın app kısmı canavar gibi çalışıyor. Bekleme sorunu yok.
    edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi islami-video -- 22 Aralık 2012; 22:26:06 >
  • Tek pişmanlığım 55" almamış olmam. Yoksa LG beklediğimden çok daha iyi çıktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LG'de WIDI mevcut sanırım Philipste bu özellik yok ve sadece bu özellik için bile LG alabilirim WIDI özelliği çok konuşulmuyor ama. bence TV'de artık standart olması gereken bir özellik ileride eksikliğini yaşayabilirsiniz.
  • güzel bir kampanya olsa da alsak. ama iç açıcı bir indirim yok. Beklemek sıkıcı alacam da pusudayım yani... Tavsiyesi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder748

güzel bir kampanya olsa da alsak. ama iç açıcı bir indirim yok. Beklemek sıkıcı alacam da pusudayım yani... Tavsiyesi olan var mı?

bende senin gibi pusudayım hergün alışveriş sitelerinde kampanyaları araştırıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mc_shekil

quote:

Orijinalden alıntı: onder748

güzel bir kampanya olsa da alsak. ama iç açıcı bir indirim yok. Beklemek sıkıcı alacam da pusudayım yani... Tavsiyesi olan var mı?

bende senin gibi pusudayım hergün alışveriş sitelerinde kampanyaları araştırıyorum

merhaba,
    aslında 660s için güzel kampanyalar var. ama 42 lm760 için yapmıyorlar :(
    Satürn e gittim orda 2099 kampanya varmış bitmiş.
    42lm660s 1900 tl 2 saat önce ordaydım son 4 adet kalmış...
    Forum istanbul da lg maazası var ordada su an 42lm760s 2100 tl ve tüm kartlara 6-8-taksit yapıyorlar. Her an gidebilirm. Artık alacam ama.
    Sadece yılbaşı sebebiyle yarın ve ertesi gün birşeyler olabilir. HAberleşelim burdan...
    Kolaylıklar

• arkadaşlar
    760S de kaliteli 20gb hd film oynatırken, çok keskin olması gereken yerleri yumuşatıyor.
    örneğin şöyle bir resimde açıklayabilirim.

lg de aklı sıra netleştirmeye çalışıyor. parazit yokediyorum derken keskinlik vb. çekimdeki kalite ve ayrıntıları törpülüyor.
    Belki bu bir ayardan kaynaklıdır diye düşündüm.Tüm ayarları kurcalamama rağmen neyi kapatmam yada açmam gerekiyor bulamadım.
    servis menüsünde sanırım :)

lg 42LM760S modeli hakkında bilgisi ve tecrubesi olanlar

sony ve philips bir tarafta

lg samsung diğertarafta sanki bu açıdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GOKMENM -- 28 Aralık 2012; 21:36:57 >

• Yukarıdaki resimde LG'nin görüntüsü çok daha iyi...
  • beklediğim cevap :)

ama yanlış cevap :)

keskin görüntü istenirse yumuşatılır.
    ama boyutu düşer.kayba uğrar yani.
    ama orjinal net çektiğim goruntuyu neden yumuşatıyor lg.
    panelimi yetersiz.

yoksa ayarımı var baska yerden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GOKMENM -- 28 Aralık 2012; 22:18:02 >
  • Vallahi ben gördüğümü söylerim. Evde Philips TV'de var, LG'de var. LG'nin görüntüsü çok daha iyi. Ha keskinlik azalsın istiyorsanız 760s'te tonla ayar var. En azından uzman ayarlarından, keskinliği azaltabilirsiniz...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.