Şimdi Ara

LG 42LM640S wireless bağlanma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
3
Favori
88.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karasac

quote:

Orijinalden alıntı: KeanuReeves

bende sorunu çözdüm. Televizyonu otomatik olarak değilde manuel olarak internete bağlayınca sorun çözüldü. kablosuz ağ adını şifresini ve ip adresini elle girdim şimdi sorun yok. Hem internete giriyor hemde lg tv remote çalışıyor.

manuel nasıl girdiniz bende ağa bağlan denince oto bağlanıyor manual ayarları seçtirmem izin vermiyor 660s benim tv

ağ ekle kısmından, ağ tara değilde.
  • arkadaşlar diğer arkadaşların dediği gibi şifreleme türünü web yaptım ama olmadı şöyle bir çözüm buldum kablosuz ağ ismim AirTies_Air5342_2 ama degistirip kisa bir isim koyup mesela AYHAN yaptim boylece sorun ortadan kalkti bence denemenizde fayda var herkezde ise yaricani dusunuyorum aradaki tireler veya ismin uzun olmasi smart tvnin aklini karistiriyor sanirim
  • Arkadaşlar kumandadan settings tuşuna bas menüye gir. En alttaki ? logosu bulunan Destek bölümüne gel. Premium un Sıfırlanmasını seç. sıfırla. ağı tarat ve bağlan bu kadar.
    LG42LA640S
  • merhaba arkadaşlar..bende 42LA660s serisi tv var ..tv modemi görüyor ama bir türlü bağlanmıyor ama cep telefonunu modem olarak ayarladığım zaman sorunsuz bir şekilde internete giriyor..modeme ise bilgisayardan ve cep telefonundan sorunsuz bir şekilde bağlanıyorum..aralarında uyumsuzluğu bir türlü çözemedim
  • benim tv'de ağ bağlantılarına girince hiç ağ bulmuyor bile. Lan kablosunu takın diyor sadece. Daha önce wifi ile bağlanıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: KeanuReeves

aynı sorun bende de var. ne yaptıysam olmadı. Modem airties 5450. Tv lg 42lm640s. Bundan 1-2 ay önce giriyordum. TV yazılım güncelledi şimdi ise internete bağlayamıyorum.

hocam şu ip eşleştirme konusunda biraz daha aydınlatabilirmisiniz. bağlanma ile ilgili benimde problemler var bir bağlanıyor bir kopuyor ayarları kurcaladım şimdi hiç bağlanmıyor acil yardım lütfen :((
  • bu bütün işlemleri yapmama rağmen benim tv hala bağlanmıyor
    ne yapmak gerek?
  • ilk başta bende aynı sorunu yaşadım, sonra bu başlıktaki önerileri denemeye başladım.. önceki sayfada manuel modem kurulumu tavsiye eden arkadaşın söylediği şekilde yaptım ancak bir farkla oldu..

benim laptoptaki dns ayarı 8.8.8.8 yani google dns'ydi.. manuel kurulumda dns'yi de bu şekilde girince sorun düzeldi ve tv den internete girdim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ellerin dert görmesin ersin zf cok ugrastim sayende kisa bir surede cozdum herkese saglikli mutlu ve huzurlu yıllar. ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ağ listesinde modemi seçiyorum parolayı da doğru girmeme rağmen bilgileri kontrol edin uyarısı çıkıyor. Modemden şifreyi değiştiriyorum, yeni ağ açıyorum yine de değişen bir şey yok. Çözümü var mı acaba?

LG 55LB670V
  • Arkadaşlar selam,
    Geçtiğimiz hafta sonu LG60lb870v modelini aldım, fakat wi-fi bağlantısı yapılamıyor. Aynen burada yazılanlar gibi TV kurulurken teknik ekip evdeki modemimin (airties 2510) eski olduğunu, kanallarda çakışma olabileceğini söyledi teknik ekipteki birinin cep telefonu üzerinden internete girerek tvde problem olmadığının belirtti. Ben de gidip ttnet tarifemi ve modemi yenileyerek vdsl airties 5650'ye geçtim. Fakat problem halen devam ediyor. Evdeki tüm cihazlar (laptop, ipad, cep telefonları vs.) sorunsuz şekilde internete giriyor, fakat 4-5 mt. mesafedeki TV girmiyor. Kablosuz ağ şifresini girdikten sonra "Ağa bağlanılamıyor" gibi bir uyarı geliyor.

TV'yi servis gelip aldı ve kendilerinde bulunan wi-fi ile bağlandıklarını belirttiler, ben de bizzat gidip gözümle de gördüm. Ellerindeki uyduruk modemle cayır cayır youtube vs. bağlandılar. Bu durumda buradaki arkadaşların önerilerini tekrar deneyeceğim, inşallah çözersem buraya yazarım.

• Wind32 W kullanıcısına yanıt
    Bende yeni 47LB730v aldım. internete aynı şekilde giremedim.
    en son wep şifreleme ile girdim. tv nin güncellemesini yaptım ama yine normal wpa veya wpa2 ayarladığımda bağlanmıyor.

yarın bende ikinci guest hesabı ile bağlanmayı veya manuel ip ile bağlanmayı deniyecem.
    elimde 1-2 modem var onlarıda deneyip sonucu yazarım.
  • Wind32 W kullanıcısına yanıt
    benim sorun çözüldü. öncelikle modemine kablosuz herhangi bir cihaz bağlı değilken tv ile bağlan.
    manuel ip verirsin ve tum guncellemeleri yaparsın. benim cihaz 2 guncelleme yaptı ve suanki surumu 04.32.20 oldu.

guncelleme sonrası tvyi yeniden başlatırsın. eger ilk baglantıda yine sorun yaşarsan wep şifreleme ayarla modemi.
    guncellemeler sonrası bende wpa2 ile sorunsuz calıştı. suan evdeki tum cihazlar sorunsuz bağlanabiliyor.
  • Bende yeni LG 42LB652V tv aldim wifi bağlanti sorunu yaşıyorum .Wifi görüyor ama bağlanmiyor komsunun wifi sinden bağlaniyorum o yuzden modemden ayar yapamam.yardimci olabilicek varmi?tvden nasil halledebilirim bu sorunu :)
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    en güncel yazılımı indirip USB üzerinden güncellemeni yaparsın. Sonra tekrar bağlanmayı dene bakalım düzelecek mi?

Birde WiFi bağlantısı kurmadan önce Ağ ekranında en altta gelişmiş ayarlar menüsü aktif miydi hatırlayamadım.

Eğer aktifse oraya girip manuel ip ver sonra bağlanmayı dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozetto

en güncel yazılımı indirip USB üzerinden güncellemeni yaparsın. Sonra tekrar bağlanmayı dene bakalım düzelecek mi?

Birde WiFi bağlantısı kurmadan önce Ağ ekranında en altta gelişmiş ayarlar menüsü aktif miydi hatırlayamadım.

yok aktif değil ip değiştiremiyorum tv den benimde aklima ilk o gelmiştide :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

quote:

Orijinalden alıntı: ozetto

yok aktif değil ip değiştiremiyorum tv den benimde aklima ilk o gelmiştide :(

Alıntıları Göster
    arkadaşlar benim LG 49ub850v tv de baglanamıyorum benimde komsudan alıyorum modeme müdale etme şansım yok

wps pin ile baglan ma ayarı var baglan dediginde şifre girilecek kısım yok

lg tv lere wps pin ile bağlanma şansımız varmıdır

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan1979 -- 15 Ocak 2015; 12:53:14 >

• Televizyonum lg 55ub830v, sorum şu. Televizyonumda blutooth yok, blutooth adaptör ile usb den bu olay çözülür mü, yani destekler mi? 2. sorum ise televizyonum modeme uzak olduğu için wifi ağı görmüyor, leptoplara ağ yakalayıcı güçlendiriciler takılarak bu sorun ortadan kalkıyordu, usb den tv ye de wifi güçlendirici kablosuz ağ yakalayıcı adaptör takılırsa destekler mi? Bilgi sahibi olan arkadaşların yardımını rice ediyorum.
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    aynı sorun bende de var bende aynı modeli aldım.wifi bütün cihazlara bağlanıyor ancak tvye bağlanmıyor bu da modemde bir sorun olmadğını gösteriyor.ayrıca telefonun internet paketinden tv ye bağlandım televizyonda da bir sorun yok.bazı sitelerde sorunun ip çakışması olduğunu okudum manuel ayar da yapamıyorum çünkü kablosuz ayarlar kısmında benimde "gelişmiş ayarlar" kısmı aktif değil.birebir aynı sorunu yaşıyoruz.siz halledebildiyseniz benimle de paylaşırsnız yardımcı olursanız çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hilori -- 13 Mart 2015; 19:25:23 >
  • merhaba arkadaşlar. YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM :)
    LG lb652v smart tv aldım ve wifi bağlantı sorunu yaşıyorum.modemde ve internete bağlanmada hiçbir sorun yok zira telefon laptoplar sorunsuz bağlanıyor fakat tvden ağı seçip şifreyi girince ağa bağlanamıyor uyarısı veriyor.nette araştırdığım kadarıyla bu sorunu yaşayan ilk ben değilim ve ip çakışması olduğunu yazanlar var ancaaak çözüm bulamıyorum.bi el atıp yardımcı olursanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.