Şimdi Ara

LG 42LA740S ALACAKLAR & DÜŞÜNENLER DİKKAT (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
7
Favori
27.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cemoktem

Arkadaşlar lg 42la740s ile 42la860v arasında tam olarak hangi farklar var? Bugün alıcam ama karar veremedim. Çerçeve kalınlıkları farklı mı?

burdan inceleyebilirsiniz hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: gnc_erdem

quote:

Arkadaşlar lg 42la740s ile 42la860v arasında tam olarak hangi farklar var? Bugün alıcam ama karar veremedim. Çerçeve kalınlıkları farklı mı?

http://www.lg.com/tr/compare/compare.lg?category=/tr/televizyon burdan inceleyebilirsiniz hocam.

Hocam ben her yere baktım zaten ama çerçeve kalınlığı farklı mı yazmıyor ki görüntü kalitesi farklı mı o da yazmıyor.sadece usb 3.0 dahili kamera farkı 500-600 lira fark ettiriyorsa 860v almaya gerek yok zaten. Başka hiçbir fark yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gnc_erdem

quote:

http://www.lg.com/tr/compare/compare.lg?category=/tr/televizyon burdan inceleyebilirsiniz hocam.

Hocam ben her yere baktım zaten ama çerçeve kalınlığı farklı mı yazmıyor ki görüntü kalitesi farklı mı o da yazmıyor.sadece usb 3.0 dahili kamera farkı 500-600 lira fark ettiriyorsa 860v almaya gerek yok zaten. Başka hiçbir fark yok mu?

çerçeveler aynı hocam cihazda çerçeve yok zaten ama çalıştıgı zaman çerçeve hissi uyandıran yarım cm köşelerde vs siyahlık mevcut kamera,usb 3.0 dışında sanırım birde işlemci farkı var hocam cihazın.ayrıca 3D cinema görülüyor sitede fark olarak.Bu konuda isterseniz LG teknik servisinden yardım isteyebilirsiniz diye düşünüyorum bir ihtimal...
    ir

• arkadaşlar kurulum için lg servisiyle görüştüm pixel hatası için aynı yerde 5 farklı yerde 3 ölü pixel olması gerekiyormuş değişim için.
    lg türkiye bu karardan bi haber anlaşılan
    www.hurriyet.com.tr
    TV’de ’ölü piksel’ oyunu bozuldu
    http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23622410.asp

• 47la740s aldım ben de, inşallah pişman olmam..
  • xxxtolgaxxx1977 X kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxtolgaxxx1977

47la740s aldım ben de, inşallah pişman olmam..

Hayırlı olsun.Güle Güle kullan.
  • Bende halen emektar tüplü TV var 10 seneden fazla süredir kullanıyorum daha tık bile demedi.Markasıda Vestel :)) şimdi sorsam vesteli binlerce insan kötüler.Değiştirme sebebim teknolojiye ayak uydurmak.Neyse gelelim esas konuya geçengün mediamark a gittim led tv leri incelemek için Reyon görevlisi ile laflarken dedi abi sen hangi tv yi kullanıyorsun.Bende söyledim tüplü tv kullanıyorum sen buradaki tv lerden hangisini önerirsin dedim.Reyon görevlisi Buradaki en dandirik tv yi alsan bile o senin gözüne en kral tv görünür bence fazla kurcalama tipini beğendiğin ucuz bir tv yi kap git dedi.Tabi bende almışken düzgün birşey olsun istiyorum.Kimbilir seneye belki karasal yayın gelir bilmem ne yayın gelir falan gelir filan gider.O yüzden enaz 10 sene beni her bakımdan idare edecek bir tv bakıyorum dediğimde bana LG 42LA740s i önerdi.Ancak araştırma yaparken smart problemi gerçekten canımı sıktı.
    NOT: Hey Allahım ya daha televizyonu almadan problemleriyle uğraşıyorum. :)) yakında tarih sayfalarında adımı altın harflerle yazacaklar. :))

• quote:

Orijinalden alıntı: uniquereal

Arkadaşlar,

Televizyon almadan önce LG TV lerdeki yetersiz bellek problemini araştırmanızı tavsiye ederim.. televizyonun browserından film yada dizi açtıktan 5dk sonra yetersiz bellek uyarısı veriyor..
    bütün serilerde bu sorun var ve çözümü de yok.

sırf bu yüzden 55la740s aldığıma pişman oldum.
     LG 42LA740S ALACAKLAR & DÜŞÜNENLER DİKKAT

sen bu proglemi kesinlikle araştırmadan buraya bu mesejı atmışsın bende niye böyle bir proglem cıkmadı !!!!! Eğer fazla uygulama yüklediysen gerekli ve gereksiz olarak ikiye ayır gereksizleri sil gerekliler kalsın bu hata hafıza yetersizliğinden kaynaklanıyo

___Çözüm___

Televizyonunuzun Arkasında 3 adet USB girişi bulunmakta Bunlar HDD IN VE USB IN bi tane daha var ancak bizim kullanacaklarımzı bunlar peki nasıl çözerim sorunumu işte burda 320-500 Gblık bir harddisk almanızı öneririm veya benim bukadar param yok derseniz eğer 16-32 Gblık belkide 8GBlık bile işinizi görecektir gelelim bunların kululumuna Cihazınızı kapatın sonra USB ise USB İN girişine Takın HDD ise HDD İN girişiine Takın sonra Cihazınızı Tekrar Acın Ve Sorununuz Ortadan Kalmış Olucak Burdaki Yaptığımız İşlem Televizyonun Hafızasını Yükseltik Bilginiz Üzere 4 GB hafızaya Sahip zaten bunun bi cok kısmını sürüm güncelleyince gidiyo Deneyin Sorununuz Ortadan Kalkacaktır.

• tabi hiç araştırmadım..

televizyonumu uygulamalarla doldurdum hemde azına kadar :)))

zaten forumda da LG 2013 LA SMART TV SERİSİNDE YETERSİZ BELLEK SORUNU diye bir konu yok..

başka sitelerde de yok :)

şikayetim var.com da insanlar bununla ilgili bişey yazmıyorlar :)

televizyonun içinde ne kadar ram olduğundan (sadece 1.25) ve problemin bundan kaynakladığından da haberim yok..

televizyonumuza 500gb HDD takıyoruz.. halloluyor.. televizyonumuzun 500gb ram i oluyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihofistanbul

Arkadaşlar yukarıda da sorulmuş da yazan çıkmamış, bu cihaz kaç TB'a kadar destekliyor? Hdd yi dolduracağım , 8-9 TB 3d yüklemek istiyorum ortak olmak isteyen pm atsın.

Bir de servis kuruluma gelecek, hangi testleri hangi videoları denemek lazım? Birisi özetlerse herkes için faydalı olacaktır.

42 LA740S modeli 2 TB ta kadar harici hdd yi destekliyor. TV menüsünde yazıyor.

Servis yanında getirdiği usb bellek ile 3d testini yapıyor. Ama ölü piksel gibi testleri yapmıyor. Bunlarıda yaptırmadan servisi göndermeyin derim. Hatta cihazın kutusunu açmadan yapılması gereken tüm testlerini yapıp yapmadıklarını sorun. Çünkü bu testleri yapmakla mükellefler. Servis gitti bir baktınız ölü piksel var, hadi uğraş dur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknolojı Düşkünü

quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

1- Miracast
    2- MHL
    3- Tag on

özelliklerini kullananlar nasıl yaptıklarını / bağlandıklarını anlatabilirler mi ?

Örneğin bende nfc özellikli Nokia Lumia 720 cep telefonu var. TV nin tag on özelliği ile bir türlü telefonu eşleştiremedim. Acaba sadece LG marka telefonlar ile mi işleşiyor, tag on özelliği ?

Tag On Etiketini Kullandım Gayet Başarılı Olmuş Öncelikle LG marka Telefonunuz Olması Gerekmez NFC Desteği Olması Gerekir Eğer NFC desteğiniz Yoksa Kesinlikle Kullanamassınız
    Telefonunuzun Wİ-Fİ ayarlarına girip ordan NFC desteği Varmı yokmu öğrenebilirsiniz Eğer NFC desteği varsa tvnin yanında verilen TAG ON etiketini tvnin arkadaına bi yerine yapıştırın yaıpştırdığınız yer plastık olması gerekiyo bence hiç yapıştırmanıza gerek yok eğer deniyecekseniz telefonunuzun arkasına yapıştırmadan elinizle tutun ve televizyona yaklaştırın /bu işlemleri yaparken televizyonunuzla telefonunuz aynı ağ üzerinde bağlı olmalıdır) ve sonra acılan google play storedan lgnin uygulamalarını indiripkurup sonra deneyebilirsiniz
    MHL desteğide Telefonunuzu Mini HDMI yardımıyla tvye bağlayıp Telefonunuzu Tvden Yönete bilirsiniz Bu konuda tam bir bilgi sahibi değilim Miracast özelliği ise laptop veya tablet bilgisayarınızın ekranını Tvye yansıtmanızı sağlar tam bir bilgi sahibi değilim bu konuda

Teşekkürler.

Telefonumda NFC özelliği var. Tag On etiketi tv nin arkasında plastik bir konuma yapışık vaziyette.

TV ve telefon aynı ağa bağlı olmalı derken, aynı internet ağına mı bağlı olmalı ? Yani NFC özelliğinden faydalanabilmek için internet mi gerekiyor ?

• Nfc ozelligi samsung s4 var. Benim tv 32la620s bunda var mi acaba. Varsada nerede aski aparayina asyim yardimci olabikir misjj8z. Nfc ile nas yapiliyor bide

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlık güzelde, LG lerden düzgün TV alabilen varmı?
    Burayı çok meşgul etmeyeceğim. Şikayet linkini MUTLAKA OKUYUN. TV şase (Çerçeve yok üst serilerde, bildiğin LCD ve Komponentlerin bağlı olduğu ŞASE) ve Komponentler yamuk.

www.sikayetvar.com
    Müşteri Memnuniyetinin Adresi - Şikayetvar
    http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2412082

Şikayet No : 2412082

2010 en başarılı ilk 10 / Teknosa. Teknomanyak biri olarak...

İnceleme / 55LA740 (LA serilerinin nerdeyse tamamını kapsar! 60 serilerinde Panel teknolojisi iyi fakat Şase/LCD/Komponentlerini henüz inceleyemedim!)
    - Panel xxLAx60 serilerden çoook daha kötü.
    - Renkler MAT
    - Tepkime 5ms
    - Siyah.... "O da ne" modunda
    - Akıl almaz ışık süzmeleri (Çoğuda Şase yamukluğundan, ISPATLI!!!, yukarıdaki linkte detaylar, resimler var)
    - 800 hz ama Takılmalar var.
    - USB var ama 2.0, USM media için çooook geri kalmış
    - Şase, Kalite vs.... yerlerde
    - Aklıma ilk gelenler. Zaaten yukarıdakilerede gerek YOK. Şaseye bağlı tüm komponentlerde yamuk. Hani şu kırılmaz Panel yalanı varya, Komponentler o kadar gerilmişki, Kendiliğinden kırılan şikayetler dolu...

SAKIN,SAKIN, SAKIN. SSH (Servis Sonrası Hizmetler) e gelince, Yaşadığım olay linkte yazılı. Girin, Okuyun, değerlendirin

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cere -- 29 Nisan 2014; 15:03:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cere

Başlık güzelde, LG lerden düzgün TV alabilen varmı?
    Burayı çok meşgul etmeyeceğim. Şikayet linkini MUTLAKA OKUYUN. TV şase (Çerçeve yok üst serilerde, bildiğin LCD ve Komponentlerin bağlı olduğu ŞASE) ve Komponentler yamuk.

İnceleme / 55LA740 (LA serilerinin nerdeyse tamamını kapsar! 60 serilerinde Panel teknolojisi iyi fakat Şase/LCD/Komponentlerini henüz inceleyemedim!)
    - Renkler MAT
    - Tepkime 5ms
    - Akıl almaz ışık süzmeleri (Çoğuda Şase yamukluğundan, ISPATLI!!!, yukarıdaki linkte detaylar, resimler var)
    - Aklıma ilk gelenler. Zaaten yukarıdakilerede gerek YOK. Şaseye bağlı tüm komponentlerde yamuk. Hani şu kırılmaz Panel yalanı varya, Komponentler o kadar gerilmişki, Kendiliğinden kırılan şikayetler dolu...

SAKIN,SAKIN, SAKIN. SSH (Servis Sonrası Hizmetler) e gelince, Yaşadığım olay linkte yazılı. Girin, Okuyun, değerlendirin

Saygılar

Şikayetleri inceledim, çok yoğun ve kronik bir problem görünmüyor bence, satılan binlerce tv den bir kısmının hatalı olması da normaldir heralde..

• Dilocrom kullanıcısına yanıt
    nfs için tellerde net gerekmıyor dostum tv de de sanmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: myz1453

nfs için tellerde net gerekmıyor dostum tv de de sanmam

• ürüm güncellemesi yaptığım halde kendi uydu alcısında kanallarının bazılarında sinyal yok uyarısı alıyorum başka bi kanala geçip tekrar aynı kanalı acmaya çalıştığım da normale dönüyor
    aynı sorunu yaşayan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musdappo -- 6 Mayıs 2014; 16:41:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxtolgaxxx1977

quote:

Orijinalden alıntı: cere

Başlık güzelde, LG lerden düzgün TV alabilen varmı?

- Renkler MAT
    - Tepkime 5ms

Saygılar

Şikayetleri inceledim, çok yoğun ve kronik bir problem görünmüyor bence, satılan binlerce tv den bir kısmının hatalı olması da normaldir heralde..

Kronik görünmüyormu??? Kullandınmı??? sikayetvar.com dan, LG TV şikayetlerini oku bence bir.

Kronik arızalar
    1- Anakart yanması
    2- Işık süzmesi
    3- Bellek hatası
    4- Kendiliğnden açılma-Kapanma

Bunlardan Onlarca var. Bir okuyun, yanlışsam o zaman yazın. Bilinçlenmek. Yamukluk olayına yazmadığına göre, gönlünden geçenleri yazmışsın. Bir bakıverseniz yazmadan önce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cere -- 29 Nisan 2014; 18:01:14 >

• cere C kullanıcısına yanıt
    teknolojik formlarda ya da şikayet olan yerlerde genelde üründen rahatsız olanlar tabii olarak bulunup yazıyorlar. diyelim ki orada on bin lg şikayeti var türkiyede yüzbinlerce sattan ürünlerde bu kadar şikayet de normaldir kanısındayım. dh de herhangi bir telefona girin bakın yada 10 kadar telefon acın bir kaç sayfa okuduktan sonra aLMAYIN ALDIRMAYIN- UZAK DURUN gibi mesajlar bulacağınıza eminim
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.