Şimdi Ara

LG 42LA740S ALACAKLAR & DÜŞÜNENLER DİKKAT (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
7
Favori
27.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kemal dogan

quote:

Orijinalden alıntı: Teknolojı Düşkünü

Sürüm Güncellemesi Yapmadıysanız hemen yapın Sorun Çözülecektir Ama Yazılımsal Bir Sıkıntı Yoksa Ozaman Donanımsal Teknik Bir Sıkıntı Vardır Servisini Çağırmanızı Öneririm
    Sürüm Güncellemeyi Yapamassanız Yardımcı Olurum

Bu televizyonda yazılım güncellemesi yapmak oldukça kolaymış. Menüde yazılım versiyonunu kontrol ettirdigimde en son yazılımı kullandıgımı belirten bir mesaj çıktı. Sorun yazılım degilmiş yani.

Televizyonun görüntü kalitesi gayet iyi ancak bu videolarda takılma sorunu cidden canımı sıkmaya başladı.

Bu sorunla ilgili LG'nin müşteri hizmetleriyle mi görüşmeliyim yoksa direkt kurulumu yapan servisi mi aramalıyım. Ayrıca bu sorun garanti kapsamında mıdır acaba, benden para talep edebilirler mi?

Teşekkürler

LG nin Müşteri Hizmetlerini Aramanızı Tavsiye Ederim Onlar size gerekli bilgileri verdikten sonra büyük ihtimalle kurulum yapan servisle iletişime geçeçeksiniz inşallah bi ücret talep etmezler Büyük İhtimalle Anakart Yada İşlemci Arızasıdır Buda Fabrika Cıkışı Olduğu İçin Fabrika Çıkış Arızası Vardır Firmadan Kaynaklı Olduğu İçin Garanti Kapsamına Giriyo Ücret Talep Ederlermi Hiç Bir Bilgim Yok İnşallah Sorununuz Çözülür Rahat Rahat İzlersiniz Televizyonunuzu

• quote:

Orijinalden alıntı: deltoid20

Hayırlı olsun hocam. Ben de kullanıyorum bu televizyonu. Her işimi görüyor. :))

Eywl Saolasın Alalı Ne kadar Oldu Memnunmusun Televizyondan :D
  • 3-4 ay önce aldım. Gayet memnunum. Isabetli ürün almışız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • slm,tv aldığımıza göre görüntü ve ses kalitesi önceliğimiz olması gereken şeyler diye düşünüyorum,zaten neti laptop,masa üstü,tablet bu gibi vasıtalarla kullanıyoruz,tv de biraz zahmetli ve yavaş olsa da bu özelliğin konması imkan olması güzel birşey.
    Bir diğer husus digitürk ün dizi kanallarından hd yazanların çoğunun tam olarak hd olduğunu düşünmüyorum,çünkü nokta nokta gerek insan yüzlerinde gerek eşya üstlerinde ama sinema kanallarında aynı şey yok,
    ekranın kararması hakkında kanal geçişlerinde mi bunu yaşıyorsunuz,enerji tasarruf ayarlarınızdan olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deltoid20

3-4 ay önce aldım. Gayet memnunum. Isabetli ürün almışız.

ainn üstüne tanımam cok düşünerek araştırarak ve severek aldığım bir TV olduğu için

• quote:

quote:

Sürüm Güncellemesi Yapmadıysanız hemen yapın Sorun Çözülecektir Ama Yazılımsal Bir Sıkıntı Yoksa Ozaman Donanımsal Teknik Bir Sıkıntı Vardır Servisini Çağırmanızı Öneririm

Bu televizyonda yazılım güncellemesi yapmak oldukça kolaymış. Menüde yazılım versiyonunu kontrol ettirdigimde en son yazılımı kullandıgımı belirten bir mesaj çıktı. Sorun yazılım degilmiş yani.

Televizyonun görüntü kalitesi gayet iyi ancak bu videolarda takılma sorunu cidden canımı sıkmaya başladı.

Bu sorunla ilgili LG'nin müşteri hizmetleriyle mi görüşmeliyim yoksa direkt kurulumu yapan servisi mi aramalıyım. Ayrıca bu sorun garanti kapsamında mıdır acaba, benden para talep edebilirler mi?

Teşekkürler

Geçen sene Temmuzda ablamlara 47LA740 aldık. 2-3 ay sonra video oynatırken donmalar başladı. Öeellikle video oynarken kumandadan ayarlara girip biraz dolaşınca (altyazı, 3D ayarları gibi) videolar iyice kesik kesik oynuyor ve düzelmiyordu. Yazılım işe yaramadı, 3 defa LG servise gitti. İlk servis birşey yok dedi, başka servise gönderdik, hatta filmler kesik kesik oynarken videolarını da çektik. Servis önce filmler bozuk dedi, harddiskiniz bozuk dedi. 3 farklı harddiskten ve onlarca farklı filmde denedik halbuki. KEndi hard disklerinde ve fimlerinde de aydı donmayı yapınca inandılar. Ancak poresedür gereği yaptıkları testler sonucunda TV yi değiştirmeye yanaşmadılar. Serviste İstanbul LG merkezdeki sorumlu kişilerle video konferans bile yapıldı ama inatla değiştirmeyiz dediler. en son 4. kere servise verip sonra da Tüketici Hakem Heyetine (Kanuna göre 4 defa servise gönderilip tamir edilemeyen ürün için Hakem Heyeti para iadesi kararı verebiliyor) başvuracaktık ki TV yi değiştireceklerini söylediler. Sıfır, kutusu açılmamış aynı TV ile değiştirdiler ama sinirleri çok yıprattılar. Şuanda çok şükür TV de hiç bir sorun yok ama bu süreçte yaşananlar insanı TV den ve LG den soğutuyor maalesef.

• mysel82 M kullanıcısına yanıt
    Televizyonda internet üzerinden video izlerken yetersiz bellek hatası alıyor musunuz? Eğer almıyorsanız televizyonunuzda yüklü olan sürüm numarasını yazabilir misiniz...Çünkü ben 04.22.07 güncellemesi sonrası televizyonumda yetersiz bellek hatası almaya başladım....
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianca

quote:

quote:

Teşekkürler

Geçen sene Temmuzda ablamlara 47LA740 aldık. 2-3 ay sonra video oynatırken donmalar başladı. Öeellikle video oynarken kumandadan ayarlara girip biraz dolaşınca (altyazı, 3D ayarları gibi) videolar iyice kesik kesik oynuyor ve düzelmiyordu. Yazılım işe yaramadı, 3 defa LG servise gitti. İlk servis birşey yok dedi, başka servise gönderdik, hatta filmler kesik kesik oynarken videolarını da çektik. Servis önce filmler bozuk dedi, harddiskiniz bozuk dedi. 3 farklı harddiskten ve onlarca farklı filmde denedik halbuki. KEndi hard disklerinde ve fimlerinde de aydı donmayı yapınca inandılar. Ancak poresedür gereği yaptıkları testler sonucunda TV yi değiştirmeye yanaşmadılar. Serviste İstanbul LG merkezdeki sorumlu kişilerle video konferans bile yapıldı ama inatla değiştirmeyiz dediler. en son 4. kere servise verip sonra da Tüketici Hakem Heyetine (Kanuna göre 4 defa servise gönderilip tamir edilemeyen ürün için Hakem Heyeti para iadesi kararı verebiliyor) başvuracaktık ki TV yi değiştireceklerini söylediler. Sıfır, kutusu açılmamış aynı TV ile değiştirdiler ama sinirleri çok yıprattılar. Şuanda çok şükür TV de hiç bir sorun yok ama bu süreçte yaşananlar insanı TV den ve LG den soğutuyor maalesef.

keşke öyle bişey yaşanmasaydı ama onca seyden sonra sonunda gönderdiler demmki iyi olmuş bazen 0 alsak bile cihazda sıkıntılar yaşanıyo sonuçta milyonlarca üretiliyo hepsini aynı potansiyele sahip olması mümükün olmadığını düşünüyorum örnek vericek olursak siz akşam eve giderken ekmek aldınız sabah kalktınız o ekmek bayatlamış oluyo dimi buda bunu gibi üretim aşamasında atıyorum 1000 ader ürün üretiliyo bunun size eğer 1000 si gelirse potansiyel düşüklüğü illaki oluyodur her marka ve cihazda olay buu yani teknolojı deyince akla ilk gelen teknolojı=sans deniyo ben buna inanıyorum

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
    kimsede ön yargı oluşmasın kesinlikle örnek amaçlı verdim Alacak Olan Arkdaşlar Gönülleri Ferah nir sekilde cihazı alıp kullanabilirler

• Teknolojı Düşkünü kullanıcısına yanıt
    Televizyonunuzda yetersiz bellek hatası olmadığını söylemişsiniz.Televizyonunuzda yüklü olan sürümü söyleyebilir misiniz? Çünkü ben 04.22.07 güncellemesi sonrasında yetersiz bellek hatası almaya başladım...
  • Arkadaşlar benim kullanıcılara bir sorum olacak . Evde şuanda kullandığım 42lv4500 serisi lg led tv bulunmakta ve memnunum. Ancak wifi 3d smart özelliği o dönemde fiyatlar uçuyordu. Şimdi bu tv nin fiyatı gayet uygun gibime geldi.

Herneyse gelelim sorumuza, bu tv de hangi ses codeclerini destekliyor? Bir çok kişi uzantılarını yazmış ama desteklediği ses türlerini yazmamışlar(yada ben görmedim). Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • Harici ses sistemini nasıl monte edebilirim arkadaşlar? Ses alamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Araştırmacı608

Televizyonunuzda yetersiz bellek hatası olmadığını söylemişsiniz.Televizyonunuzda yüklü olan sürümü söyleyebilir misiniz? Çünkü ben 04.22.07 güncellemesi sonrasında yetersiz bellek hatası almaya başladım...

04.24.08 sürümüne güncellemenizi tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fofer

Harici ses sistemini nasıl monte edebilirim arkadaşlar? Ses alamıyorum

Televizyonun Arkasında 3.5 mm Jack Girişi Bulunmakta Ses Sisteminizi Buraya Takıp Ayarlar'a Girip Ses Sekmesinden Ses Çıkışını Hoparlör Yada Otomatik Konuma Getirip Çalışmasını Sağlaya Bilirsiniz Kolay Gelsin
  • Merhaba.Ben de Lg 42La 740s aldım.Servis kendi flaşlarından sıralı kanal listesini kurdu.Onlar gittikten sonra kurcalarken kanallar gitti,tarattım kanallar geldi fakat sıralı değil çoğu şifreli 540 kanal buldu.Sıralaması çok uğraştıracak.
    Elinizde sıralı kanal listesi varsa ya da televizyonundan sıralı kanal listesini yedek alıp buraya atabilecek olan varsa minnettar kalırım.Sadece ben değil herkes faydalanabilir böylece...
    Bir de 04.24.08 sürümünü nereden bulabilirm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memoenes

Merhaba.Ben de Lg 42La 740s aldım.Servis kendi flaşlarından sıralı kanal listesini kurdu.Onlar gittikten sonra kurcalarken kanallar gitti,tarattım kanallar geldi fakat sıralı değil çoğu şifreli 540 kanal buldu.Sıralaması çok uğraştıracak.
    Elinizde sıralı kanal listesi varsa ya da televizyonundan sıralı kanal listesini yedek alıp buraya atabilecek olan varsa minnettar kalırım.Sadece ben değil herkes faydalanabilir böylece...
    Bir de 04.24.08 sürümünü nereden bulabilirm.

LG nin internet sitesinden veya ayarlar en altaki sekmeden yazılım güncellemelerinden ulaşabilirsiniz kolay gelsin Sıralamayı Kendinde Yapabilirsin Ama 2-3 saat uğraş gerektiren bi iş
  • Arkadaşlar tv alacaklara fikir verebilecek bir link ekliyorum.

herkese saygılar.

http://esyatavsiyeleri.com/tag/3d-smart-tv-tavsiye/

http://esyatavsiyeleri.com/lcd-led-tv-plazma-tv-oled/
  • tv yi aldığım 29/03/2014 tarihinden beri youtube a giriş yapamıyordum bu konu başlığı altında da bir çözümü en azından ben göremedim,giremeyen arkadaşlar varsa ayarlar ağ ayarları dns ayarları kısmını otomatikten çıkartıp manuel hale getirdikten sonra 208.67.222.222 yi girdikten sonra youtubse karşınızda :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtsrky45

tv yi aldığım 29/03/2014 tarihinden beri youtube a giriş yapamıyordum bu konu başlığı altında da bir çözümü en azından ben göremedim,giremeyen arkadaşlar varsa ayarlar ağ ayarları dns ayarları kısmını otomatikten çıkartıp manuel hale getirdikten sonra 208.67.222.222 yi girdikten sonra youtubse karşınızda :)

Eyvallah Sağolasın Bende Youtube Yasağı Girdiğinden Beri Televizyonda Video İzleyemiyordum
  • mrtsrky45 M kullanıcısına yanıt
    bende bu tv yi aldım. yalnız yazılım üst sürümünü kullandıgım için dns ayarlarını değiştiremiyorum sanırım lg 42la740s yazılım sürümü=04.24.08 bilgin varsa söylersen sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihofistanbul

Arkadaşlar yukarıda da sorulmuş da yazan çıkmamış, bu cihaz kaç TB'a kadar destekliyor? Hdd yi dolduracağım , 8-9 TB 3d yüklemek istiyorum ortak olmak isteyen pm atsın.

Bir de servis kuruluma gelecek, hangi testleri hangi videoları denemek lazım? Birisi özetlerse herkes için faydalı olacaktır.

merhabalar,
    Sonradan çakma 3D filmleri saymaz isek sanırım en büyük 3D arşivi bendedir diyebilirim ve boyutu dediğiniz kadar maalesef değil. 3 TB civarındadır. Yanlış hatırlamıyorsam birkaç film dışında tüm film, animasyon, belgesel ve XXX ler var.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.