Şimdi Ara

LG 42 LW 5500.. BÜYÜK PİŞMANLIK (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
3
Favori
39.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar teknosadan aradadılar tv gelmiş gittim aldım.. aynısını 42 lw5500 elektronik işi şans işi derler ama samsung almadığıma inşallah bu sefer pişman olmam .. yarın servis kurulumunu yapacak.. anlatırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmrcemrh

quote:

Orijinalden alıntı: Heavy1

sanırım turuncu indirimde aldınız, ben de o dönem 1899 TL'ye Samsung 51D550'yi aldım, ve çok memnunum. Eğer değişim yapacaksanız bu model plazmaya bakmanızı öneririm.. SD ve HD yayında mükemmel. Tek handikapı biraz yansıma, bir de gözlük fiyatı pahalı..

LED DEN SONRA PLAZMAYA DÖNMEK ABEST OLUR BENCE

Neden abest olur ? merak ettim açıklarmısınız?
    Selamlar.
  • kurulum yapıldı.. aynı tv ama kumanda ve menü farklı. 3d ayarı var bunda. tv nin iki yanındada beyaz şerit var. ilkinde sağ tarafda vardı. kanallar daha iyi, hızlı sahneler felan.. AMAAAAA yinede yok arkadaş yokkkk bazen dikkatli bakınca küçük küçük kareler görünüyo ya i... bende yada tv de kararı siz verin arkadaşlar .. hata bende deyin sen kılsın deyin ne acayip bi adamsınız deyin.. deyin de deyin
  • Senin yaşadığın problemi ben tam anlamadım. TV video görüntü ayarlarını doğru yapıyor musun? USB den felan farklı yayın kaynaklarından oynattığın video ve filmlerde de durum aynı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmrcemrh

quote:

Orijinalden alıntı: Heavy1

sanırım turuncu indirimde aldınız, ben de o dönem 1899 TL'ye Samsung 51D550'yi aldım, ve çok memnunum. Eğer değişim yapacaksanız bu model plazmaya bakmanızı öneririm.. SD ve HD yayında mükemmel. Tek handikapı biraz yansıma, bir de gözlük fiyatı pahalı..

LED DEN SONRA PLAZMAYA DÖNMEK ABEST OLUR BENCE

biz uyarımızı yaptık, gerisi zevk meselesi

• arkadaşlar yine aynı şeyler servis yine geldi ve aynı ahata dedi.. teknosadan yine değişecek ama bu sefer bu lanet tv yi almıcam eeee ne alıyım o zaman.. NE ALIYIM ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM CUMAYA KADAR SÜRE VERDİLER LÜTFEN
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslanamca

arkadaşlar yine aynı şeyler servis yine geldi ve aynı ahata dedi.. teknosadan yine değişecek ama bu sefer bu lanet tv yi almıcam eeee ne alıyım o zaman.. NE ALIYIM ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM CUMAYA KADAR SÜRE VERDİLER LÜTFEN

Bence problem bütün ledlerde olan bir problem. Sen kafaya takmışsın, ama çoğu kişi öyle izleyip kafaya takmıyor olabilir. Bu durumda bütün ledler seçeneklerinden çıkar. :( karşıkı bi durum.
    Şimdi ustalar cevap verirler...
  • yani hepsinde var .. hd yayınlarda az hd olmayan kanallarda daha fazla ve herkesin tv si aynı yani..
  • Heavy1 ne uyarısı yaptın abi anlamadım ..
  • quote:

yani hepsinde var .. hd yayınlarda az hd olmayan kanallarda daha fazla ve herkesin tv si aynı yani..

Signore usta 2009 yılında yazdığı kaynak yazısında şöyle belirtmiş durumu:

SD yayın yapan Tv kanallarını izlerken veya SD bir DVD filmi izlerken, sırf televizyonunuz “HD Ready” olduğu için 720p/1080i kalitesinde veya televizyonunuz HD Ready 1080p (Full HD) olduğu için 1080p kalitesinde görüntü alamazsınız. Bunun aksine, televizyonunuzun panel çözünürlüğü ile izlediğiniz görüntü çözünürlüğü arasında fark arttıkça, görüntü kalitesinde düşüş, netlik kaybı yaşanacaktır (interpolasyon); bu teknik bir gerçektir.

Ancak görüntüde ne kadar bozulma olacağı ve bunu ne kadar farkedeceğiniz, televizyonunuzun Plazma veya Lcd Tv olması, paneli, görüntü işlemcisi ve yazılımı, panel boyutu, izleme mesafeniz, gözünüzün seçiciliği gibi birçok etkene bağlıdır.

Genelde Full HD olarak bilinen HD Ready 1080p olan modeller daha pahalı olduğu için, bu televizyonlarda kullanılan görüntü işlemcisi ve yazılımları, HD Ready televizyonlara göre daha başarılı olabilir.

Konunun tamamı için:http://forum.donanimhaber.com/m_29624663/mpage_1/key_/tm.htm

Senin televizyonundaki problemin kesinlikle budur demiyorum. Ama CRT ekrandan panele geçenler SD yayınlarda hayal kırıklığına uğrayabilirler.

Yine LED almak istersen ve LG'den soğuduysan SAMSUNG D serisine bakabilirsin. Forumda samsung sayfaları var.

3D senin için öncelikli değilse ve Plazmalar hakkında bilgin varsa, plazma kullanabilirim diyorsan Plazmalara bakabilirsin. Çünkü plazmaların SD yayınlarda daha başarılı oldukları söyleniyor. 2000 TL civarında 50" plazma alabilirsin. Ama senin aldığın seriye göre 3D dezavantajı var. LG'nin 3D'si daha iyi çünkü FPR yani pasif gözlük teknolojisi...

3D senin için önemliyse Philips'lere de bakabilirsin... Philips'in EASY 3D diye adlandırdığı 3D'yi kullanan serileri FPR gözlük teknolojisini kullanıyor. (PFL serisi sanırım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 18 Ocak 2012; 14:41:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cemka2012

quote:

arkadaşlar yine aynı şeyler servis yine geldi ve aynı ahata dedi.. teknosadan yine değişecek ama bu sefer bu lanet tv yi almıcam eeee ne alıyım o zaman.. NE ALIYIM ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM CUMAYA KADAR SÜRE VERDİLER LÜTFEN

Bence problem bütün ledlerde olan bir problem. Sen kafaya takmışsın, ama çoğu kişi öyle izleyip kafaya takmıyor olabilir. Bu durumda bütün ledler seçeneklerinden çıkar. :( karşıkı bi durum.

tüm ledleri incelediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 18 Ocak 2012; 19:00:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

quote:

Orijinalden alıntı: cemka2012

quote:

tüm ledleri incelediniz mi?

forumlardan okuduğum kadarıyla ledlerde olan bir problem. Zaten cümleye başlarken bence dedim.
    Ayrıca bu mesajımın üzerine yazdığım mesajda yine Philips FPR'li 3D serisi ile Samsung D serisini incele dedim.

Mesajımda kesin bir yargı yok.

Ustalar şimdi cevap verirler demişim. Halen bekleniyor galiba

• tekrar geçmis olsun

söylediğin olaylar butun panellerde oluyor ve bu saatten sonra ne alırsan al bu olaylar dikkatini çekecektir

artık tamamen yanlızsın bu yolda

ama 3d den vazgeçerim arkadas bide biraz dikkatli kullanırım diyorsan panasonic gw serisini incele derim

albani ustanın söylediği gibi " panel dünyası yalan dolanla yürüyor "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperenugur -- 18 Ocak 2012; 23:10:45 >

• benim anlattıklarımı gördüklerimi herkes görüyor yani öylemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperenugur

tekrar geçmis olsun

söylediğin olaylar butun panellerde oluyor ve bu saatten sonra ne alırsan al bu olaylar dikkatini çekecektir

ama 3d den vazgeçerim arkadas bide biraz dikkatli kullanırım diyorsan panasonic gw serisini incele derim

Karşı argümanı olan? Bence yok "Panel dünyası yalan dolanla yürüyor."

• quote:

Orijinalden alıntı: alperenugur

tekrar geçmis olsun

Anlamadım gitti zaten. Teknoloji ilerliyor diyoruz ama bunlar geriliyor sanki?!

• model olarak samsung d6000 philips 7000 sony ex720 serileri güzel en azından 2d olarak
  • quote:

benim anlattıklarımı gördüklerimi herkes görüyor yani öylemi

bakacagı yeri bilen coğu arkadas bunları görüyor zaten

burada önemli olan ne kadar rahatsız edici olduğu buda kişiden kişiye değişiyor

aslında çok daha sorunsuz paneller var yapıldı (sed ,fed lazer tv,amoled,supercristal vs) ama çıkmıyor yada çıkarılmıyor

yani bizim aklımız kısa kalıyor neden çıkmadığı konusunda

evet samsung d6000 ve üzeri akıcılık anlamında gayet güzel bencede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperenugur -- 19 Ocak 2012; 16:44:28 >

• arkadaşlar benim başıma gelenler pişmiş tavuk ve çöl kutup ayısı denklemi ile aynı.. o kadar kafam karışıkki.. tv değişip geldikten sonra aynı hataları yine görünce ulan kafama tüküreyim adamlar satır satır yazıp anlattı tekrar tekrar okudun ( valla her gün burayı iki üç defa okudum. ) dedim yinede gittim aynı tv yi aldın dedim içimden ama iş işten geçmişti.. servis bu işe hata demiyo ama bende ilk defa fark ettim bu tittereme fluluk olayını diyo ama olurda diyo.. aslında ne dediğini pek de bilmiyo gibi. alıyo eline bi değişik kumanda acayip yazılar çıkıyo bakıp duruyo. ne anlama geliyo diyorum cvp da vermiyo. möl möl bakıyo herif.. yarın bir daha lg ile görüşüp dönecem sen tv hakkında karar ver dedi bimiyorum .. yine değişim raporu gelirse bu sefer samsung d 6000 inşalah ve son noktayı koyacam.. bozukta olsa ölü ledde olsa artık sesimi çıkartmam her halde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ts1967

32lw5500 aldım aynı kampanyadan.Bende de aynı donuk görüntüler söz konusu,hareketli sahnelerde kalitesizlik var sd yayınlarda,hd yayınlarda iyi olsa da beni tatmin etmez tv de hd Türkçe kanal sayısı 2-3 ken.Diğer philips lcdim buna tabiri caizse bin basar.Pişmanım

bende de lw5500 var maaşallah sıkıntısı yok şimdilik.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.