Şimdi Ara

LG 42 LW 5500.. BÜYÜK PİŞMANLIK (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
3
Favori
39.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben yaklaşık olarak bir yıldır lw5500 ü kullanıyorum ve sizin bahsettiğiniz sorunları kesinlikle yaşamadım, sizin ya televizyonunuzda bir arıza var yada kullanmış olduğunuz uydu alıcısı ve hdmi kablodan kaynaklanıyor, televizyonu aldığım gün next minix full hd uydu alıcısı aldım ve bırakın hd kanalları sd yayınlar bile harika, emin olun sd yayını yapan kanallar 16.9 formatında yayın yapsınlar, hd diye gelenleri inandırabilirim. Sd yayınlardaki tek sorun 16.9 formatında olmadığı için biraz insanları ve nesneleri tombul gösteriyor. Bu arada Sony artık gerilerden takip ediyor ve panelini bile kendisi üretmediği gibi içindeki parçaların çoğunluğu samsung, YA LG, YADA SAMSUNG alınır, ben tercihimi lg den yana kullandım ve çok memnunum, biliyorsunuz pasif gözlük olayının mucidi lg dir. Samsun da pasif gözlük teknolojisi yok.
  • lg = pişmanlık
  • Merhabalar ben 47 LW 5590 modelini neredeyse 2 yıldır kullanıyorum yazdığınız problemlerin birtanesini dahi yaşamadım. Ayrıca kayın babaya samsung aldık pişman olduk dsmart bağlı yine berbat bende hd uydu alıcısıda yok kullandığım uydu alıcısı uydu sektörünün en berbatlarından ama problem yok çok şükür alırken epey zaman araştırdım soruşturdum her yol lg 5500 e çıktı fakat ben 5590 modelini aldım 5500 den farkı usb ye kayıt yapması.
  • malesef bende 1 yıldır LW 5500 serisi tv kullanıyorum ama okadar pişmanımki cok kötü bir smart tv keşke hiç almasaydım neredyse pamamı cöpe atmışım dibi bu tv youtube si çalışan varmı açaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockonur

Samsung-mercedes? görüntü ve sese sahip her cihazın kralı-mercedesi-ferarisi Sony'dir.
    Konuyu açan arkadaşa gelince LG bayisinin söylediği de doğru kaliteli kablolarla kaliteli bi reciver da kalite arttırımında önemli rol oynar. Ancak bu iş biraz şans ekran iyi değilse ne yaparsan yam çapaklanma çamurlanma stresli video oluyor. Bol şanslar

Sony yıllar yılı iyiydi, piyasadaki en iyi oyunculardan biriyim ben diye düşünüp, güzel güzel geçiriyordu ürettiği malı fahiş fiyattan son kullanıcıya.

Ama Sony bitti artık, son günlerini yaşıyor, 3-5 seneye iflası yakındır.

İphone, Nokia'yı, Samsung da İphone'u nakavt etti, velhasıl bayrak elden ele geçiyor, liderlik kimsede ilelebet kalmıyor.

Son tahlilde Sony'nin out olduğunu, koltuğunda da şimdilik Samsung'un oturduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Lg'ye gelince, belki ürettiği başka mallarda tercih edebilirim ama söz konusu TV olduğu zaman;

A-S-L-A....

• quote:

Orijinalden alıntı: Caesar76

quote:

Samsung-mercedes? görüntü ve sese sahip her cihazın kralı-mercedesi-ferarisi Sony'dir.
    Konuyu açan arkadaşa gelince LG bayisinin söylediği de doğru kaliteli kablolarla kaliteli bi reciver da kalite arttırımında önemli rol oynar. Ancak bu iş biraz şans ekran iyi değilse ne yaparsan yam çapaklanma çamurlanma stresli video oluyor. Bol şanslar

Sony yıllar yılı iyiydi, piyasadaki en iyi oyunculardan biriyim ben diye düşünüp, güzel güzel geçiriyordu ürettiği malı fahiş fiyattan son kullanıcıya.

İphone, Nokia'yı, Samsung da İphone'u nakavt etti, velhasıl bayrak elden ele geçiyor, liderlik kimsede ilelebet kalmıyor.

Son tahlilde Sony'nin out olduğunu, koltuğunda da şimdilik Samsung'un oturduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Lg'ye gelince, belki ürettiği başka mallarda tercih edebilirim ama söz konusu TV olduğu zaman;

A-S-L-A....

@Cesar kendi düşünceni genel geçer gibi yazmışsın. Bu işi yıllarca yaptım. Küçüklükten beri kullanmadığım marka kalmadı. Markaların her türlü ürününün kullandım sadece ekran da değil. Ayrıca pazarlama okudum. Samsung elemanlarına sonynin panellerini samsungdan aldığını anlatır. Elemanlar da buna kanar ve insanlara böyle anlatır. Bu düpedüz ahlaksızlıktır. Yalan yok öyle birşey..

Samsungdan alacak paneli sony. Ve ilk 4K TV yi çıkaracak ha? Samsung sony'e bırakacak 4K yı çıkarmasını??? Ardından LG 2K çıkaracak samsungdan hala ses seda yok? :))) Ve batacak öylemi? Ben sana sadece gülerim yav. Gidip bir samsung ekran aldın diye şu savunmaya bak.. Ne anlamı var niye savunuyorsun ki? Ben LG kullanıyorum ama kral SONY dir. O paraları boşuna fazla istemiyorlar ekranlarına... Laptolarına..
    Experia serisini genişlettikçe genişletiyor ama marka batıyor öylemi? Seni pazarlama ve strateji seminerlerinin kapısından almazlar dostum.

Ben sony fun 'lığı yapmıyorum ama sen de teknolojiden anlamıyorsun.. Bi ara bravia işlemciye bak PC işlemcisi kadar görüntü işlemcisi var sony lerde. Çok da konuşmaya gerek yok. AVM lerde ekranlara karşıdan bakın anlarsınız. Akcılık-netlik... Herhangi bir sony bayisinde 4K ekranı görün derim. Şimdilik araba parası :))

Ama adam gövde gösterisini yapıyor. Mitsubishi lazer ekran çıkaracak. Sen daha samsung de.. Lg den ekran almadın diye battı LG zaten yakında özür mektubu yollarlar sana :D

Teknolojiden iyi anlayan adam parası da varsa sony alır, bir kere alır. Marka çizilmez, toza suya çok fazla dayanıklı darbelere tın demeyen incecik Cam telefon yapıyor. Ama batıyor ha? Türkiye piyasasından ibaret ya sony :)) Siz plajda çocukların oynadığı kova-kepçe plastiği tadındaki telefonlarıyla ''çok teknolojik'' sandığınız samsunga para kazandırın. Çevremdeki samsungcuların hepsi ya sony'ye ya apple'a döndü.

• quote:

quote:

quote:

A-S-L-A....

@Cesar kendi düşünceni genel geçer gibi yazmışsın. Bu işi yıllarca yaptım. Küçüklükten beri kullanmadığım marka kalmadı. Markaların her türlü ürününün kullandım sadece ekran da değil. Ayrıca pazarlama okudum. Samsung elemanlarına sonynin panellerini samsungdan aldığını anlatır. Elemanlar da buna kanar ve insanlara böyle anlatır. Bu düpedüz ahlaksızlıktır. Yalan yok öyle birşey..

Samsungdan alacak paneli sony. Ve ilk 4K TV yi çıkaracak ha? Samsung sony'e bırakacak 4K yı çıkarmasını??? Ardından LG 2K çıkaracak samsungdan hala ses seda yok? :))) Ve batacak öylemi? Ben sana sadece gülerim yav. Gidip bir samsung ekran aldın diye şu savunmaya bak.. Ne anlamı var niye savunuyorsun ki? Ben LG kullanıyorum ama kral SONY dir. O paraları boşuna fazla istemiyorlar ekranlarına... Laptolarına..
    Experia serisini genişlettikçe genişletiyor ama marka batıyor öylemi? Seni pazarlama ve strateji seminerlerinin kapısından almazlar dostum.

Ben sony fun 'lığı yapmıyorum ama sen de teknolojiden anlamıyorsun.. Bi ara bravia işlemciye bak PC işlemcisi kadar görüntü işlemcisi var sony lerde. Çok da konuşmaya gerek yok. AVM lerde ekranlara karşıdan bakın anlarsınız. Akcılık-netlik... Herhangi bir sony bayisinde 4K ekranı görün derim. Şimdilik araba parası :))

Ama adam gövde gösterisini yapıyor. Mitsubishi lazer ekran çıkaracak. Sen daha samsung de.. Lg den ekran almadın diye battı LG zaten yakında özür mektubu yollarlar sana :D

Teknolojiden iyi anlayan adam parası da varsa sony alır, bir kere alır. Marka çizilmez, toza suya çok fazla dayanıklı darbelere tın demeyen incecik Cam telefon yapıyor. Ama batıyor ha? Türkiye piyasasından ibaret ya sony :)) Siz plajda çocukların oynadığı kova-kepçe plastiği tadındaki telefonlarıyla ''çok teknolojik'' sandığınız samsunga para kazandırın. Çevremdeki samsungcuların hepsi ya sony'ye ya apple'a döndü.

http://www.ekofinans.com/teknoloji-devi-sony-batiyor-mu-h18397.html

• quote:

quote:

quote:

quote:

A-S-L-A....

http://www.ekofinans.com/teknoloji-devi-sony-batiyor-mu-h18397.html

Sen nasıl komikli bi tipsin yav :)) Arkadaşım sen sadece başlığını mı okudun bu yazının yoksa tamamını okudun da anlamadınmı? Bu haberi okuyan bir parça zekaya sahip insan markanın tasarrufa gittiğini, o yüzden iki binası ve bir lens üretim tesisini sattığını anlar. Ben askerdeyken de senin gibi heyeceanlı bi arkadaş ''sony batiyürmüş''' diye gelmişti. Bende olmaz öyle şey sen yanlış anlamışsın dedim ve dediğim gerçekleşti. Kendisine pek de lazım olmayan arjantindeki tv fabrikasını kapatmıştı. Tüplü tv eski teknoloji üretim tesisi... Bak haberin altın da ne diyor?

Mali tablolarda çizgisini çok fazla aşağı çekmedi. 2012'nin ikinci çeyreğinde 20 milyar dolar gelir ve 388 milyon dolar faaliyet karı açıklayan şirket, aynı dönemde 198 milyon dolar net zarar açıkladı.

Marka bir iki binasını kendi kararıyla satmış, bir üretim tesisini de satmış, bunları yaparken de karını arttırmaya devam etmiş. Anladınmı? Kar-zarar hesabı bilirmisin? Sony'nin leşi samsunga yeter rahat ol sen :D

• quote:

Orijinalden alıntı: adriano123

http://www.teknosa.com/urunler/110011781/lg-42lw5500-3d-led-lcd-tv-7-gozluk#f

999tl

stoğa baksaydım
  • Arkadaşlar LG 42LW5500 televizyona usb den bluetooth dongle taksak tv ye bluetooth ile bağlanabilir miyiz? Özellikle bluetooth özellikli soundbarların bağlanabilirliğini araştırıyorumda. Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum.
  • Konu hortlayacak ve belki de daha önce cevap verilmiştir ama benim gibi son sayfaya gelip bişey bulamayan arkadaşlar için çözüm söyliyeyim; böyle sorunlar yaşayanlar için ayarlardan true motion'ı kapatırsanız sorun çözülüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lg 42lw 5500 kullanıyordum iki hafta önceye kadar gece izledim kapattım yarın açılmadı açılıyo görüntü yok kırmızı ışık beyaz oluyor iki tamirciye götürdüm ikiside aynı şeyi söyledi ana kart arızası yeni ana kart yok ana kart tamiri yapılabiliyor ama 6 ay garanti veriyorlar servisi aradım yeni kart istersen yurt dışından getirtiyorlarmış 1350 tl şimdi ne yapacam düşünüyorum satılık arızalı ekranı kırılmış lg 42 lw 5500 tv si olanlar satıyorlars LG 42 LW 5500.. BÜYÜK PİŞMANLIKa iletişime geçsinler lütfen 05326154779  LG 42 LW 5500.. BÜYÜK PİŞMANLIK

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.