Şimdi Ara

LG 42 LW 5500.. BÜYÜK PİŞMANLIK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
154
Cevap
3
Favori
39.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • peki diyelimki servis raporu tuttu ve değişti _ki cuma akşamı öyle deyip evden çıktı servis .. bundan sonra ben ne yapayım .. aynı tvden yine alıyımmı 42lw 5500 yoksa üstüne biraz daha verip daha güzel bişiymi alıyım.. hoş şu anda benim tv teknosada 2900.. ben 2000 bine almıştım .. yada samsung felan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslanamca

peki diyelimki servis raporu tuttu ve değişti _ki cuma akşamı öyle deyip evden çıktı servis .. bundan sonra ben ne yapayım .. aynı tvden yine alıyımmı 42lw 5500 yoksa üstüne biraz daha verip daha güzel bişiymi alıyım.. hoş şu anda benim tv teknosada 2900.. ben 2000 bine almıştım .. yada samsung felan..

orası tamamen sana kalmıs

eger 3d den vazgeçemem diyorsan bence sansını aynı modelle tekrar dene fiyat farkı sorun degil diyorsan philpsin aynı 3 d leri biraz daha iyi deniliyor onları arastır

yok 3d elzem degil diyorsan panasonic plazma gw serisini öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperenugur -- 8 Ocak 2012; 21:50:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cruel_crazy

Forumdaki konularda her nekadar led tv 3d plazma sd yayınlarda iyi yazsada ben led ile plazma arasında bir fark göremedim hatta senin gördüğünü bende gördüm led tvlerde ve aklımda plazma var. O takılma kare kare olma olma olayı sanırım herz ile ilgili ve herz konusunda plazma daha başarılı! olsada plazmada burn in olayı var vs vs..
    Forumdan bir şikayetim yok bende tv alacağım forumu bende araştırdım aklımda ya lg lw serisi led yada panasonic gw yada vt serisi plazma var ancak ben gidip görüntüleri inceledim benim plazmadan bir şikayetim yok ama plazma gözlükleri bazılarında mide bulantısı baş dönmesi yapıyor eşimide götürüp denedikten sonra kararını vereceğim.
    Sizlerde forumda yazanlara bakarak sipariş vermeyin ürünlerini kendinizde inceleyin..

LED TV'ler SD yayınlarda plasmalardan daha iyidir diyen yoktur, olmamalıdır. Plasmaların SD yayınlardaki en iyi performansı sunan paneller olduğu gerçektir ancak bakımı zordur, kullanımı uğraştırır.

Şimdi öncelikle satın alınan ve artık eve yerleştirilen TV'yi kurcalamaktan çekinmeyin. Hangi model olursa olsun mutlaka güncellemelerini yapın. Eğer satın alırken inceleme işlemlerini yapmadıysanız (ki asıl gerekli olan bu) iş işten geçmeden çok çabuk yapın ki değişim ya da iade hakkınızı kaybetmeyin.

• bu gün servise gittim. rapor tutuldu. ancak lg mi değiştirecek teknosamı değiştirecek çarşamba günü gelen lg nin yazısından anlaşılacak mış? servis işi teknosaya yıkmaya çalışıyor gibi geldi.. tepkime süresi ile ilgili ve panel arızası var dedi.. raporumu tutar bekleriz dedi. bende şaşırdım yine aynısını mı alıyım yoksa başka bişiymi kafam acayip karışık valla 10 gündür kendimde değilim zaten
  • görüntü problemi sorunsuz olursa kullanırım diyosan aynısını al değiştirmek istersen samsungun d6000 serisi yada philips PFL7605H güzel modeller
  • görüntü problemi sorunsuz olursa demişsiniz ... yani bunların hepsindemi aynı sorun var anlamadım .. ayrıca kafama tüküreyim d6000 i alıyodum son anda vazgeçtim.. saygılar
  • quote:

bu gün servise gittim. rapor tutuldu. ancak lg mi değiştirecek teknosamı değiştirecek çarşamba günü gelen lg nin yazısından anlaşılacak mış? servis işi teknosaya yıkmaya çalışıyor gibi geldi.. tepkime süresi ile ilgili ve panel arızası var dedi.. raporumu tutar bekleriz dedi. bende şaşırdım yine aynısını mı alıyım yoksa başka bişiymi kafam acayip karışık valla 10 gündür kendimde değilim zaten

öncedende yazdım ben bu sekilde televizyonu mu degistirdim yanlız sen burada kesin olarak kararını en kısa sürede vermeye bak

eger tercihin ucret iadesi yada baska bir ürün almaksa bunu teknosa ile halledeceksin bu islemide servisin verdigi rapor uzerine yapabilirsin

simdi sana arkadaş biz servis olara cihazı değistiriyoruz diyebilirler bunuda kabul etme,, bire birdeğişimide teknosanın yapmasını iste ve teknosaya kesinlikle açılmamıs kutu istediğini söyle,, herhangi bir şüphen olursa (yeniden paketleme, teshir vs)cihazı kesinlikle kabul etmeyecegini ısrarla belirt

son olarak bi daha söylüyorum degistirme ,para iadesi, baska ürün,,, bunlardan birini seçmek senin hakkın ve isine hangisi geliyorsa bunu yap

• evet arkadaşlar lg den cevap bu gün geldi ve olumlu yönde. raporu aldıktan sonra doğru teknosaya gittim ve sizinde dediğiniz gibi önüme birebir değişim, hediye çeki olarak para iade veya başka bi ürün almak gibi seçenekler sunuldu.. yine dediğiniz gibi aynısı aldım.. aslında almak zorundada kaldım. çünkü 2000 tly aldığım tv 2700 diğerleri ise 3000 felan gibi bi rakamlara çıkmış.. neyse teknosanın elinde olmadığ için spariş verdiler ctesi veya en geç p.tesi elime geçeceğini söylediler. herkese ilgisinden dolayı çok teşekkür ediyorum . yeni tv elime geçtikten sonra arasında ne kadar fark olduğunu yazarım .. herkese iy akşamlar
  • 1 hafta önce plazma tv aldım lg marka ps3 oynarken hareketli görüntülerde bulanıklık var motion blur deniliyor. aldığıma pişman oldum yarın teknik servis gelecek .inşallah çözüm olur
  • ya anlamıyorum tv lerin hepsi yeni teknoloji nasıl görüntülerde bulanıklık olur anlamıyorum ya 37 ekranımın eline su bile dökemezler o zaman ya..
  • haa bu arada 37 d 6000 için 1800 tl fiyat verdiler kafam varya karman çorman napıyım nediyim anlamadım.. aynı sorunları birdaha görmek istemiyorum.. ama 3d de istiyorum.. ucuz olsun istiyorum.. aynı beyazın piskopat tiplemesindeki adama döndüm ya .. (çok yemek istiyorum ama zayıf kalmak istiyorum ) gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: wwertt

1 hafta önce plazma tv aldım lg marka ps3 oynarken hareketli görüntülerde bulanıklık var motion blur deniliyor. aldığıma pişman oldum yarın teknik servis gelecek .inşallah çözüm olur

merhaba,

lg'nin hangi plazma modelini aldınız? Ben de plazma düşünüyorum. LG'nin PZ serisi dış görünüş ve teknik özellik olarak iyi. Siz ne aldığınızı yazarsanız bana fikir verecek. Teşekkürler...
  • quote:

haa bu arada 37 d 6000 için 1800 tl fiyat verdiler kafam varya karman çorman napıyım nediyim anlamadım.. aynı sorunları birdaha görmek istemiyorum.. ama 3d de istiyorum.. ucuz olsun istiyorum.. aynı beyazın piskopat tiplemesindeki adama döndüm ya .. (çok yemek istiyorum ama zayıf kalmak istiyorum ) gibi

Bence 42'den 37'ye düşme. Aynı televizyonun yenisi gelsin. Karşılaştırma yap. Aynı sorun yine olursa yine iade edersin ve bu defa başka bir modele geçersin. Şu anda başka bir modele geçersen aklında hep "acaba yeni gelende sorun olmayacak mıydı" diye düşünür kafayı yersin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemka2012

quote:

1 hafta önce plazma tv aldım lg marka ps3 oynarken hareketli görüntülerde bulanıklık var motion blur deniliyor. aldığıma pişman oldum yarın teknik servis gelecek .inşallah çözüm olur

merhaba,

lg'nin hangi plazma modelini aldınız? Ben de plazma düşünüyorum. LG'nin PZ serisi dış görünüş ve teknik özellik olarak iyi. Siz ne aldığınızı yazarsanız bana fikir verecek. Teşekkürler...

50pv350 lg sorun yanlızca ps3 oyunlarında hareketli görüntülerinde bulanıklık.teknik servis ayarlarını değiştirin dedi akşam biraz kurcalıyacam olmazsa kesinlikle alma .tavsiye etmem .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cemka2012

quote:

merhaba,

50pv350 lg sorun yanlızca ps3 oyunlarında hareketli görüntülerinde bulanıklık.teknik servis ayarlarını değiştirin dedi akşam biraz kurcalıyacam olmazsa kesinlikle alma .tavsiye etmem .

hımm.
    sonucu bekliyorum.

Bazen keşke bu siteye bakmadan tv alsaydım diyorum

Cahil olmak lükstür, bilmek borçlandırır, sorumlu yapar diyen Alev Alatlı haklı galiba

Tam 50PZ250 alayım derken...

• bende 42 lw 5500 vardı .. led 3 d li internetli felan .. ilk msjımda da belirttiğim gibi görüntüde özellikle hareketli sahnelerde bir bulanıklık titreme gibi şeyler vardı servis geldi gitti 3 4 kere.. müşteri hizmetlerinden ayar felan yapıldı. yok arkadaş yok olmadı olmadı. en sonunda servis hd bir film izleyerek anladı sorunu.. heleki hd olmayan kanallarda heleki fox da aman allahım insanın başı dönüyodu tv izlerken .. neyseki değişim yönünde rapor yazıldıda kurtulucam yarın ... sevgili CEMKA 37 ye düşmicem ama ya lg lw serisinde bu benim gördüğüm durum onlar için normalse yani hepsinde bunu yapıyosa diye korkuyorum.. bu gün biraz daha siteye baktım forumları inceledim.. hepsi yapar diyo ya benimkinde biraz fazla idi bu arıza.. gerçi karar verdik aynısından gelecek ama yinede değiştirebilirim kararımı :)
  • ya arkadaşlar bu tv lerin ayarlarını mesela 1080 720 felan kendimiz yapabiliyomuyuz yoksa otomatikmi
  • sanırım turuncu indirimde aldınız, ben de o dönem 1899 TL'ye Samsung 51D550'yi aldım, ve çok memnunum. Eğer değişim yapacaksanız bu model plazmaya bakmanızı öneririm.. SD ve HD yayında mükemmel. Tek handikapı biraz yansıma, bir de gözlük fiyatı pahalı..
  • quote:

arkadaşlar öncelikle merhaba .. forumu daha önceden googleden yazdığım sorunlarla ve ya bişiy öğrenmek amacıyla yazdığım ama karşıma hep bu site çıktığı için üye oldum. yada zorunda hissettim..
    yüzlerce kez bu siteye girmeme rağmen inşallah yanlış yere konuyu açmamışımdır.. şimdiden yöneticilerimizden özür dilerim..
    SORUM ise ? arkadaşlar geçen ayın 24 ünde teknosadaki büyük kampanyadan lg 42 lw 5500 3d led marka ve modeldeki tvyi 2000 tlye aldım.. şu anki fiyatıda 2900 felan.. aldım ama çok pişman oldum. tv hoş 3d harika gözlük felan o biçim ancaaaaaakk : hızlı görüntülerde yada şöyle açıklayım : adam kafasını çeviriyo bir bulanıklık, deniz dalgalı ancak bulanık, adamların yüzü bir acayip vitiligo hastası gibi bendede var gerçi:) .. Bende servis ve müşteri hizmetlerine danıştım .. kesinlikle hd uydu alıcısı veya altın uçlu skart alacaksın dediler.. d smart bağlattım hdmi girişinden... ama değişen hiç bişiy yok. hd kanallarda az ama diğer kanallarda bariz bir belirginlikle : tv de bir bulanıklık insanların saçlarında bir hareketlilik, maçlarda bulanıklılık, yani genelde hızlı sahnelerde bir acayiplik var. adam oturduğu sandalyeden kalkarken sanki görüntü birbirine giriyo.. kendim kıl bir insan olduğumu kabul ediyorum .. ama bu görüntü benim midemi bulandırıyo , canımı sıkıyo yemin ederim bir haftadır canımın sıkkınlığından gece 2 ye kadar ayar yapıyorum.. olmuyo olmuyo.. çocuklarla artık birbirimize girdik bırak tv yi de film izleyelim diye .. sizden ricam uzun olan bu msjımı lütfen ama lütfen okumanız sonrada bir şeyler yazmanız.. ne olursa osun.. hoşgeldiniz demeniz bile benim için büyük sevinç.. herkese saygılar..

BU PROBLEMİ 3D DEMİ YAŞIYORSUNUZ ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Heavy1

sanırım turuncu indirimde aldınız, ben de o dönem 1899 TL'ye Samsung 51D550'yi aldım, ve çok memnunum. Eğer değişim yapacaksanız bu model plazmaya bakmanızı öneririm.. SD ve HD yayında mükemmel. Tek handikapı biraz yansıma, bir de gözlük fiyatı pahalı..

LED DEN SONRA PLAZMAYA DÖNMEK ABEST OLUR BENCE
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.