Şimdi Ara

LG 27GL850 27' Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.395
Cevap
26
Favori
72.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ziyan82

Arkadaşlar geçen hafta pazartesi siparişi verdim vatandan 4300tl bügün baktım fiyat 4800tl ye fırlamış bu arada monitör çok iyi söylemem lazım gözlerim bayram etti önceki monitörüm Samsung s22b350 idi TM panel 60hz di gerçekten 144hz farkını hissettiriyor bide g-synich el beraber tadından yenmiyor valla tavsiye ederim
    Merhaba, monitörü Hepsiburada üzerinden almayı düşünüyorum.
    Vatan Bilgisayardan almanın bir avantajı var mı, o kadar fiyat farkına rağmen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozkir -- 4 Mayıs 2020; 22:49:3 >
  • kozkir kullanıcısına yanıt
    Vatan Bilgisayarın avantajı iadenin kolay olması, ürünü Hepsiburada'nın kendisi satmadığından satıcı iade konusunda uğraştırabilir. Onun dışında bir fark olacağını düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 4 Mayıs 2020; 23:6:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vatan'daki fiyat uçmuş gitmiş yahu...

Daha nisanın 2. haftası falan 4200 TL + 100 TL Chip-para ile satıldı. $ kuru tabii ki malum ama yazık şu fiyatlar.
  • BilgisayarMeraklısı B kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam
  • kozkir kullanıcısına yanıt
    Problem çıktığı taktirde iletişim kolay oluyor en azından tel ile ulaşamazsanız mağazası var başka bi artısı yok

• Şimdi de 27gn850 belirmiş

https://www.lg.com/us/monitors/lg-27gn850-b-gaming-monitor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 9 Mayıs 2020; 4:1:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda505

Şimdi de 27gn850 belirmiş

https://www.lg.com/us/monitors/lg-27gn850-b-gaming-monitor
    https://www.displayspecifications.com/en/comparison/9de311e490

Gördüğüm kadarıyla stand tasarım farkı, USB'lerin iptal edilmesi ve yukarıdaki özelliklere göre GN850 tarafında parlaklık artışı var. Fakat LG'nin sitesine bakarsak bu fark da görünmüyor.

Anladığım kadarıyla GL850'ye göre biraz daha uygun fiyatlı bir çözüm olabilir. Ama ne kadar fark eder bilemiyorum. Çok fark etmez gibi.

• Bu monitörü 3 gün önce satın aldım bugün geldi ölü piksel çıkmadı gündüz olduğu için blb hakkında pek bir test yapamadım fakat enteresan bir şekilde monitörün üst 2 köşesinde de aynı yerde monitör kapalıyken bile görünebilen birer nokta var. Anlamış değilim, güneş ışığı gelince fark ediliyor başka türlü fark edilmiyor.

LG 27GL850 27" Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme

• Kalibrasyon için kullandığınız ayarları paylaşabilir misiniz lütfen?
  • Queloon kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun öncelikle.

Aynı nokta bende de var ancak bu resimde çok belirgin çıkmış senin ürününde. Bende gözümü dayayınca gözüküyor ve sen söyleyene kadar fark etmemiştim bile. Ekrana dahil olan bir kısım olmadığından problem yaratacak bir durum yok gibi..

Kalibre için donanımsal bir kalibre aygıtı kullanıyorum. Her şeyi kendi ayarlıyor, o yüzden bir ayar paylaşmam mümkün değil. Sadece kalibre cihazı RGB ayarlayacakken benden OSD'de denge noktası istedi, o ayar da RGB 50 48 50'ye denk geldi benim modelimde.

Kalibrasyon cihazım: X-Rite ColorMunki Display

Kalibrasyon cihazı olanlar için DisplayCAL ayarlarım aşağıdadır.

LG 27GL850 27" Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme LG 27GL850 27" Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdo4 -- 12 Mayıs 2020; 22:52:46 >

• Queloon kullanıcısına yanıt
    Benim kendime en uygun bulduğum ayarlar aşağıda, film olsun oyun olsun bu ayarlarda kullanıyorum.

GAMER 1 MODDA
    BLACK STABILIZER 50
    RESPONSE TIME FAST
    BRIGHTNES 40
    CONTRAST 72
    SHARPNESS 50
    GAMMA MODE 2
    COLOR TEMP CUSTOM
    R/G/B RED 58 / GREEN 49 / BLUE 48
  • Zamanım olmadığından konuyu pek takip edemedim ama monitör sahipleri maşallah konuyu alıp götürmüş mesajları ve bilgi paylaşımlarıyla Bir çok kişi özel mesaj attı bu zamana kadar merak ettikleri konular hakkında, hepsini cevapladım.
  • Ben de bu monitoru gözüme kestirdim.

Bugün yarın sipariş geçeyim diyorum.

İncehesap uygun gibi geldi.

Oradan henüz alışveriş yapmadım.

Kargolama süreçleri ya da ürünü beğenmezsek iade süreçleri nasıldır ?

Güvenebilir miyiz bu siteye arkadaşlar ?
  • cexxx kullanıcısına yanıt
    Sanırım Tftcentral değerleri bunlar. Ya ben bu monitörden önce Ad27qd almıştım ölü piksel çıktığı için iade ettim bir de response time düşüktü o monitörün ama bunun saturasyonu daha fazla gelince biraz farklı göründü gözüme açıkçası. Kırmızılar çok patlıyor gibi geliyor bana. Rtings ve Tft ayarlarını da yaptım ikisinde de kırmızılar çok patlıyor gibi geliyor.
  • cexxx kullanıcısına yanıt
    Birebir aynı değilmiş özür diliyorum.
  • Erdo4 kullanıcısına yanıt
    Hocam başka bir arkadaşta da varmış o nokta zaten sağ ve sol köşelerde simetrik olarak bulunuyor.
  • emperor1907 kullanıcısına yanıt
    Vatan Bilgisayardan da alabilirsin, şuan 4274 TL'ye satılıyor. İncehesap iade de sıkıntı çıkartabilir.
  • BilgisayarMeraklısı B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam, vatan da kargolama için 2 gün falan demiş ama geciktirirler mi diye düşünüyorum, ince hesap genelde aynı gün kargolama yapıyormuş.

• Benim monitör de bir kaç gün önce geldi, kurulumunu yaptım.
    Masamın derinliği biraz dar dolduğundan ayağın arka kısmı boşlukta kaldı, bir sorun yaratır mı?

Oldukça hoşuma gittiğini söyleyebilirim. Kontrastı bana iyi bile geldi, önceki monitörümün daha kötü kontrasta sahip olmasından da olabilir.
    Parlaklık olarak ta bana fazla bile geldi, %12-15 arası kullanıyorum, %20-25 ten sonra bana çok fazla geliyor.

IPS glow için de fotoğraflamaya çalıştığımda fazlaca görünüyor, biraz can sıkmadı değil.
    Ancak çıplak gözle baktığımda çok fazla rahatsız etmeyecek gibi, kullandığım ortam nadiren tam karanlık olur.

%25 parlaklıkta, ISO-800, 1/8

%25 parlaklıkta, ISO-400, 1/8

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.