Şimdi Ara

LG 27GL83A-B /2K IPS 144Hz 1ms/8Bit+FRC/Displayport 1.4 / Fiyat 3327 TL (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
14
Favori
33.720
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir daha soru sormayın bütün detayı veriyorum

Dell S2721DGF daha iyi 3400 - 3600 tl fiyatı da çok iyi

3 üründe kaliteli ben dell ürününü seçerdim (pivot ayak daha iyi, ekran yansıma özelliği daha iyi, HDR renk kalitesi daha yi)

LG 27GL83A-B /2K IPS 144Hz 1ms/8Bit+FRC/Displayport 1.4 / Fiyat 3327 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 21 Aralık 2020; 15:53:35 >
  • bjkyener kullanıcısına yanıt

çok teşekkürler çok şeyi cevaplayan bir tablo ancak herhalde benim cahilliğim 83a'da nano ips kullanılıp kullanılmadığını hala anlayamadım.

bu arada dell S2721DGF bir miktar daha önde ancak;

1- yalnızca itopya'nın web stoğunda var. bu da 10 gün kargo bekleyip herhangi bir sorunda iade konusunda sıkıntı yaşama ihtimali demek.

2- itopya'da tek çekim fiyatı 3584 tl. 6 taksitli fiyat 3800'e geliyor. amazon'da 83a 3290 tl. 30 tl kuponla 3260 tl'ye geliyor. arada 540 tl fiyat farkı var.

• Amazon'dan indirimde aldım ürünü bugün geldi. TAsarım falan güzel,görüntü kalitesi de iyi fakat ürün parlaklığını en düşüğe çeksem bile gözlerim alışamadı hala. Gözlerim güneş ışığını vs. dayanıksız. Haliyle parlak ekranlarda hemen ağrı yapıyor. Önerdiğiniz ayarlar var mıdır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkyener

Bu da kalibrasyon ayarın

Alıntıları Göster

Hocam bu kalibrasyon ayarlarını nereden yapıcaz monitörde bu şekilde ayarların hepsi yok. rthings in icc profilini yükledim birşey değişmedi sanki

• Nasil arkadaslar monitor? Kullananlar memnun mu? Bende alacagim gibi bunu, goruslerinizi alabilirsem sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben dün sipariş geçtim, daha elime ulaşmadı fakat bu fiyata ve bu özelliklere şu an için alabileceğiniz daha iyi bir monitör bana göre yok. Ayrıca amazon üzerinden alabilmek de ayrı bir avantaj. Umarım geldikten sonra testlerde bir sıkıntı çıkmazsa deneyim paylaşırım hala almamış olursanız.

• Belli bir fiyat aralığında belli bir kalite arayan herkesin karşısına çıkan bir monitör sanırım hepimiz aynı yollardan geçiyoruz. Benimde 2k 144/165 hz ips 10 bit monitör arayışımda karşıma çıktı. Fikirleri deneyimleri olanlar bu 4 monitör arasında sizce hangisi daha mantıklı? Dell bulunmuyor diye en sona yazdım şu an yok piyasa da ama sanırım bu lg den daha iyi diye birisi yukarıda yazmış ve viewsonic içinde kronik yırtılma sorunu var deniliyor.

ViewSonic VX2758-2KP-MHD

Acer Nitro XV272UPbmiiprzx

LG UltraGear 27GL83A-B

Dell S2721DGF

• Ürün elime ulaştı.En korkuğum ölü piksel çıkmadı şansıma, ufo testinde sadece response time faster yaptığım zaman arkada iz kalıyor (araştırdığım zaman herkeste bu böyleymiş, fastte bir sıkıntı yok.) ve attığım resimden çok anlaşılmıyor ama %70 parlaklıkta ekranın sol alt kısmında hafif blb, sol üstte hafif glow var bu benim çok problem ettiğim bir şey değil baktığımda herkesin ekranında özellikle sol tarafta azlı çoklu gördüm. Oyunlara daha sıra gelmedi fakat siparişten bu sürece kadar genel itibarıyla görüntüsünden ve özelliklerinden ben memnun kaldım, tavsiye ederim.

Ayrıca kalibrasyon ayarındaki icc dosyasını yükledim ama daha önce yaptığım bişey olmadığı için tecrübeli bir arkadaş başarıp başaramadığımı söyleyebilirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrapT -- 7 Ocak 2021; 22:44:1 >

• RaiTrQ kullanıcısına yanıt
  • TrapT kullanıcısına yanıt

Benimde bugun gecti elime ama yine hüsran :( Gecen hafta monster aryond alip ciddi derecede isik sizmasi ve ghostingi gorunce iade etmistim. Bu haftada bunu aldim. Bunda da iki tane ölü piksel cikti. Bunuda iade edecegim. Tekrar alirim belki haftaya aynisindan diyordum ama 100 lira cuvari zam gelmis ustune bide. Üçüncü denememde farkli marka model deneyecegim muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dutch van der Linde -- 9 Ocak 2021; 1:43:51 >
  • Dutch van der Linde kullanıcısına yanıt

bu saatten sonra alınmaz bu ürün 2-3 ay önce amazona geldi ürünler seçildi iade edildi

seçilmiş ürünlere 2500 tl bile fazla aynı ürünü alacam diye kendinizi zorlamayın bu olay 27GL850 içinde geçerli

(LG 27GL83A-B ürünü amazondan başka yerde satıldı mı satılmadı ...)

sizinki diyanet işine benzemiş amazonun elinde artık çürükler kaldı bi zahmet onları da 2250-2500 tlye satsınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 9 Ocak 2021; 1:59:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkyener

bu saatten sonra alınmaz bu ürün 2-3 ay önce amazona geldi ürünler seçildi iade edildi

seçilmiş ürünlere 2500 tl bile fazla aynı ürünü alacam diye kendinizi zorlamayın bu olay 27GL850 içinde geçerli

(LG 27GL83A-B ürünü amazondan başka yerde satıldı mı satılmadı ...)

sizinki diyanet işine benzemiş amazonun elinde artık çürükler kaldı bi zahmet onları da 2250-2500 tlye satsınlar

Açık ürünleri tekrar toplayıp mı satıyorlar? Hiç amazonluk değil bu dediğiniz. Bu ürünlerin firma edildiğine inanıyorum 31 aralıkta elime gelen üründe hiçbir sıkıntı yok.

• Dostlar ben bu urunu series x ile kullaniyorum. Series x te ekran ayarlarina girdigimde monitorun 4k 60hz destekledigi yaziyor. Xbox uzerinden cozunurlugu 4k secebiliyorum. Mobitor uzerinden ayarlar ve informationa girincexe cozunurluk 4k gorunuyor. Nasil oluyor bu

Hocam bende Asus 27wq1b vardı Va panel curved olani satıp bunu aldım çok memnunum IPS renkler çok canlı arkadaşların dedikleri gibi küçük bir IPS gloe var gibi ama çok büyük yerde değil .Ben tavsiye ediyorum memnunum gl850 almıştım 4 bine yazık dedim iade ettim gla83 3200 e geldi aldım kullanıyorum mükemmel monitor yok ya günahıyla sevabıyla kullanacaksın :)

• azziizz A kullanıcısına yanıt

Hocam selamlar. Biraz gec bir cevap oldu sizinki :) ben bu monitori aldim ama maalesef olu piksel cikti iade ettim. Belki tekrar bundan alirim belli olmaz, gercekten guzel bir monitor.

Edit: bu arada nasil 3200 e getirdiniz, en son yine zamlandi birkac gun once 3500 u gecti fiyati.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dutch van der Linde -- 11 Ocak 2021; 21:10:22 >

eski mesajlara bakıyordum demek:D 3290 dı aralık sonunda 30 tl amazon kuponu vardı birde 75 tl word puan verdi. Bende ölü piksel çıkmadı bide açarken kontrol ettim sıfır ürün gibiydi önceden gl850 almıştım o belliydi iadeden dönen bir üründü.

• azziizz A kullanıcısına yanıt

Evet iadeden gelen urun direk belli ediyor kendini. Hic jelatini falan yoktu bir onceki aldigim monitor aryondun mesela. Bu lg nin ekraninda var miydi jelatin hocam sizde?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dutch van der Linde

Evet iadeden gelen urun direk belli ediyor kendini. Hic jelatini falan yoktu bir onceki aldigim monitor aryondun mesela. Bu lg nin ekraninda var miydi jelatin hocam sizde?

Ekranda jelatin olmaz ki. Lg ambleminin orda kenarlarda ayak yakınlarında jelatin oluyor.

• ScreamEagles kullanıcısına yanıt

Dogru bana gelende oyleydi. Ama bir once aldigim Aryond'da bir tane bile jelatin yoktu hicbir yerinde.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.