Şimdi Ara

LG 27GL83A-B /2K IPS 144Hz 1ms/8Bit+FRC/Displayport 1.4 / Fiyat 3327 TL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
14
Favori
33.719
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fitamino

Klasik turkiye gercegi hocam. Ama enflasyon %8 falan.

Vallaha sinir oldum. 2 tane ihtiyacım vardı yazılım işleri için. Alacaktım olmadı bu şimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: r3ally

Delta E'sinde fark var demedim hocam zaten. Color Gamutları farklı demiştim. Rtings'in inceleme videosundan bir görüntü.

sRGB artık önemli değil her zaman bunlara bakmak lazım DCI-P3 - Rec. 2020 - Adobe RGB

örneğin DCI P3 yüksek değer gelen Adobe RGB düşük gelebilir

veya

Adobe RGB düşük değer gelen DCI P3 yüksek gelebilir

Sonuç : Rec. 2020 hem Adobe RGB yi hemde DCI P3 üçgende görüldüğü gibi içine alıyor

LG 27GL83A-B /2K IPS 144Hz 1ms/8Bit+FRC/Displayport 1.4 / Fiyat 3327 TL

LG 27GL850

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gl83a-b

HDR Color Volume 

DCI-P3 %75.5 Gamer 1

Rec. 2020 % 61.1 Gamer 1

HDR Color Gamut 

DCI-P3 %77,8 Gamer 1

Rec. 2020 % 68,4 Gamer 1

LG 27GL83A-B

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gl83a-b

HDR Color Volume 

DCI-P3 %78,5 Gamer 1

Rec. 2020 % 62,8 Gamer 1

HDR Color Gamut 

DCI-P3 %82,3 Gamer 1

Rec. 2020 % 70 Gamer 1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 19 Ekim 2020; 22:19:46 >

• daquied kullanıcısına yanıt
    Bu nedenden dolayı ips alınmaz mı yani? Bide nasıl test ediliyor bu sorun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wampire^^

Bu nedenden dolayı ips alınmaz mı yani? Bide nasıl test ediliyor bu sorun

Kaliteli ıps ve modül alınır

• bjkyener kullanıcısına yanıt
    Paylaştığın modülleri gördüm de biraz uzak kaldım. Bilmediğimden soruyorum modül neden? Ne işe yarıyor çevirici gibi bişey mi

• Wampire^^ kullanıcısına yanıt
    Alabilirsiniz hocam alınmaz diye bir şey yok. Siyah ekranda yaza yüzde 5 gri ekranda bakın isterseniz test videoları mevcut İnternette. Ben tercih etmiyorum sadece. Yoksa kullanan çok fazla kişi var. Hatta ips fanları var illa ips olacak diyorlar :)

Benim demek istediğim incelemesinde glow gözükmüyor. Ürüne bir yorum yapıldı yeni p yorumda da glowdan bahsediyor ve olmadığını söylüyor.

Bende bunlara istinaden ips panele uzak duran beni ufaktan ufaktan ikna etmeye doğru gidiyor monitör.

• modülde bir anakarta benzer (ssd gibi düşünün 5000 MB hızı olan bir cihaz neden 400 - 900 mb gösteriyor)

örneğin 2016 da çıkmış bir paneli neden 2020 model sıfır monitörlerde kullanıyorlar

Elinde kalan modül veya panelleri kaktırıyorlar bu kadar basit

ÖRNEK

Asus PA279CV (Daha piyasaya çıkmamış)

Paneli : LM270WR4 - SSA1 (Panelin çıkış tarihi 2016)

DisplayPort 1.2 (https://www.asus.com/Displays-Desktops/Monitors/ProArt/ProArt-Display-PA279CV//)

Bu saatten sonra Displayport 1.2 olan monitör alınmaz

firmalar 4-6 yıl önce aldığı malı ben neden alayım

https://www.displayspecifications.com/en/model/6b052206

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 19 Ekim 2020; 23:59:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

Vallaha sinir oldum. 2 tane ihtiyacım vardı yazılım işleri için. Alacaktım olmadı bu şimdi.

Alıntıları Göster

treni kaçırdın

paneller aynı dedik fiyatı yükseltiler

amazon burayı takip ediyor

biraz daha detay yazsak 750 - 1000 tl oynar LG 27GL83A-B /2K IPS 144Hz 1ms/8Bit+FRC/Displayport 1.4 / Fiyat 3327 TL 

AynenLG 27GL83A-B /2K IPS 144Hz 1ms/8Bit+FRC/Displayport 1.4 / Fiyat 3327 TL 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CasperPişmanlıktır -- 27 Ocak 2021; 14:24:58 >
  • Bir yanlış anlamayı düzeltelim. Bu monitör HDMI ile 100 Hz'e kadar olayı, Freesync için geçerli. Yani Nvidia kartla kullanacaklar HDMI üzerinden Gsync ile 144 Hz alabilirler.

• Anakart - Ekran Kartı - Kablo - Monitör İlişkisi (Rakamları doğru yazdım herhalde yanlışım varsa düzeltin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 21 Ekim 2020; 15:50:47 >
  • Arkadaslar ben monitoru aldim. Displayport ile bagladim.

Simdi lol oynuyorum oyunu 144fpa sinirladim. 144 yaxiyor ama 144 olsugunu nasil anlarim ben? Yani monitore ekstra ayar yapmadim nasil anlarim 144te calistigini?

Birde ekstra bir ayar yapmali miyim ekran karti uzerinden vs. DP bagladim cozunurluk 2k yaptim pc nin basladim oyun oynamaya.

• fitamino kullanıcısına yanıt

1 yazan yer 144 hz olmalı

2 yazan yer ON konumda olmalı

3 yazan yerden on/off konumlarını ayarlayabilirsiniz.

Bu videonun 1:55'den sonrasında menü girişi gösteriliyor.

• Mitra kullanıcısına yanıt
    Hocam ps4 bagldim malum ps4 1080p. Goruntu kotu oldu ya. Yazilar garip gorunuyo falan. Evde 4k tv vardi ona baglayinca boyle sorun olmadi ama bu minitor yapti

• fitamino kullanıcısına yanıt

Hocam konsol için bu monitör fazla... Oyun monitörü deyince konsoldan değil pc oyunları için söyleniyor. Konsollar için tv'ler daha uygun... İlla monitörde oynayacağım diyorsan 4K 60 hz full hd monitörler var daha ucuz fiyatlı onlardan bakman lazımdı. Menü kısmından 60 hz'e ayarlayıp aspect ratio kısmından 1080p çözünürlüğe düşürüp kullan diyeceğim ama bu da Ferrari araba alıp 80 km/s ile git demek gibi bir şey..

• Mitra kullanıcısına yanıt
    Ps ozelinde olabilir bu dedigin. Pc 2k kullaniyorum. Ya zaten yeni nesil konsollari dusunerek aldim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fitamino

Arkadaslar ben monitoru aldim. Displayport ile bagladim.

Simdi lol oynuyorum oyunu 144fpa sinirladim. 144 yaxiyor ama 144 olsugunu nasil anlarim ben? Yani monitore ekstra ayar yapmadim nasil anlarim 144te calistigini?

Birde ekstra bir ayar yapmali miyim ekran karti uzerinden vs. DP bagladim cozunurluk 2k yaptim pc nin basladim oyun oynamaya.

Bu da kalibrasyon ayarın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 21 Ekim 2020; 19:35:20 >

Usta cehaletime ver kalibrasyon ayari nedir.

Valla videoda bahsedilen adam benim hocam fise taktim kullanmaya basladim. Bence benim 144hz de degil pc de oynadigim oyunda fark hissetmiyorum cunku 60hz gibi geliyo hala:)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fitamino -- 21 Ekim 2020; 20:10:9 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.