Şimdi Ara

LG 27' 27GN950-B

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yakın zamanda LG 27" 27GN950-B  aldım.Bir kaç gündür kullanıyorum ve şöyle bir şey fark ettim.Ortası bombeli bu bir üretim hatası mı normali mi böyle çözemedim.Daha önce kavisli bir monitör kullanıyordum.Kavisli bir monitörün tam tersini düşünün dışa doğru bir kavis var sanki.Ekrana baktığımda ekran köşelerinde geriye doğru gerildiğini görüyorum eski tüplü televizyonlar gibi.Orta da şişme var.Monitöre baktığımda düz ekrana bakıyormuşum hissini almıyorum.Sorun mu normali mi böyle monitörlerde daha önce böyle bir sorun hiç duymadım.

• Değil bence. Üzerine cetvel vb koyup üst çaprazdan çekilmiş resim koyarsanız daha belli olur.

Bir de kavisli monitörden sonra düz monitör bir süre bombeli gibi geliyor.

• Hobar kullanıcısına yanıt
    3 gündür araştırıyorum.En son yabancı bir forumda buldum kavisliden sonra en az iki hafta sürüyormuş beynin alışması.Evde kardeşime gösterdim onda sorun yok normal geliyor ona demek ki bende sorun var.Sizde yazınca artık emin oldum gibi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Monitörü sandalyede oturma pozisyonunuza göre stand swivel desteklemiyor ama siz yinede ayaklardan tutup hafif yana döndürebilirsiniz(sağa veya sola yatık şeklinde) kullanın gözünüz daha çabuk alışabilir,hatta bende alışkanlık yaptı ekranı hafif sağa yatık kullanıyorum dümdüz olunca ekranın köşeleri kendini fazla uzakta hissettiriyor sanki hakimiyet azalıyor gibi hissediyorsunuz monitörü daha uzakta konumlandırmış gibi oluyor.Benimde önceden kullandığım cihaz kavisliydi şimdi düze alıştım ama dediğim gibi dümdüz şekilde kullanamıyorum gözüm yadırgıyor ekranın sol tarafı hafif sağa yatacak şekilde yani sol hafif ilerde sağ hafif geride yatık olarak kullanıyorum çünkü her iki tarafıda her iki köşeyide eşitleyince yani dümdüz olunca sol taraf yani ekranın sol köşesi kendini fazla geride hissettiriyor bu durum kavisin etkisine alışmaktan ötürü herhalde düz-kavisli veya kavisliden düz monitöre geçince bu durum oluştu bende bence burda ekrana bakma mesafemiz asıl rolü oynuyor monitörlere yakından baktığımız için böyle hissediyoruz gibime geliyor.Monitör ekranı hafif yana yatık olmayınca odaklanamıyorum açıkcası konsantrasyonum bozuluyor;kavis televizyon tarafında artık ölü olsada samsungun bir kaç modeli vesaire hariç tv lere uzak mesafeden bakıyoruz zaten ekran boyutundan ötürü,monitörlerde kavise alışınca tekrar düze geçmenin kendini belli bir müddet tuhaf hisssettirdiği kesin o sürede bence az buz değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 25 Ağustos 2021; 19:8:45 >

• monitörü kullanan arkadaşlar renk ayarlarınızı paylasabilirmisiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.