Şimdi Ara

LG 2020 Oled CX/GX/WX (BABA KONU) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.074
Cevap
76
Favori
239.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tonmaister

C9 ile B9 arasında fark var. Katalog verilerine aldanmayın , satıcı söylemlerine hiç aldanmayın. Kullanıcı deneyimleri üzerinden fark olduğunu söylüyorum ben...

Ama altını çiziyorum. Geleneksel arkadan aydınlatmalı tüm Led panellerden iyidir B9 (Yanma riski ve ölü piksel riski hep var)
    Panel farki olarak sadece "yanyana gormedikce anlasilmayacak" peak nit ve gradiation farki var yani yok denecek kadar az.

Islemci farkindan dolayi ise de menuler bir miktar daha hizli C9da. Gradiationi da bu etkiliyor.

C9 un hoparlorleri de biraz daha iyi. Ama Oled tv alip tvnin dahili hoparlorunden film izlemek oyun oynamak o tvye cok yazik etmektir o ayri.

Kisacasi C9 ve B9 iki en iyi tv modelidir. Ikisi de gonul rahatligiyla alinabilir. Yurtdisinda olsa yuz dolar fark verip B9 yerine C9 alinabilir ama ulkede 1000 1500 lira oynuyor o fark. O paraya hic alakasi bile olmayan bir model farki B9 C9 farki.

Ben ikisini de Dolby Vision'da hem oyunda hem filmde test ettim. Asla kayda deger bir panel farki yok.

Islemci disinda B9 a kirpilmis denemez. Aynilar cunku. Islemcini en buyuk etkisi de menu hizinda. Kirpilma dedigimiz Cx modelidir. Resmen kirpilmis. Ama B9 babalar gibi bir oled tv.

Hele ki B9 yerine A8H/G onermeniz cok buyuk talihsizlik olmus.

A8de Hdmi 2.1 yok. 4k 120 hz @ 10 bit yok yani. Vrr yok. Allm yok. Bunlar oyuncular icin olumcul ozellikler olacak bu sene sonunda. Bunlarin hepsi B9da var. A8 sony takintili biri degilseniz B9 ile yanyana adi bile anilmamali. A8 in panelini de Lg veriyor zaten. Panel olarak B9 ile aynilarken ozellik olarak kirpilmis olan A8dir. 2020 de alinmamasi gereken bir tvdir. Hem de B9 dan daha pahali. Saka yapiyor olmalilar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 8 Temmuz 2020; 11:8:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: DonIVX

Bugün bir avm de lg ve sony mağazasına gittim,
    55b9 için 9000 tl fiyat aldım, sıfır kapalı kutu olduğunu ve son birkaç ürün kaldığını söyledi.

Sony de ise bahsettiğiniz model pahalı hocam, a8g modeli uygun, nakit alımda 13500 tl ye bırakabileceğini söyledi sony de

Garanti uzatmasıyla 10.000 tl ye 5 yıl garantili lg 55b9 almak veya 13.500 tl ye 2 yıl garantili sony a8g almak arasında kaldım.

Akşamları 1 saat haber izleyip bikaç günde bir de netflix film izleyecem. Ve iki televizyon arasındaki farkı gerçekten bilmiyorum android avantaj mıdır dezavantajmı bilmiyorum.

Sony nin bence tek avantajı sesi ekrandan vermesi güzel geldi ama a8g modelini tercih edersen asıl sebebi ekran yanığı yaşamamak olacaktır.

Sizlerin tavsiyesi ne olur? Lg alırsam 3500 tl cebimde kalacak ve 5 yıl içinde yaşanacak ekran yanığı, ölü pikseli vs yaşanması durumunda para iadesi de alabiliyorsam şuan LG daha mantıklı geliyor, kasası felan da daha şık.

Ama diğer yandan sony belki 3. Yılda yanık oluşturur, belki 10 yıl oluşturmaz buda ayrı bi muallak.

Sizlerde yazıklarıma göre kendi görüşlerinizi paylaşır mısınız
    Bir saniye bile dusunmeden B9 alinmali. 13500 lira bir de sony. Yok artik. 13500 olan B9 olmali. Teknik olarak B9 A8 den net acik olarak ustun. Yukarida yazdim. Sony a8 in paneli de Lg. Oledi ureten bir tek Lg zaten. Hangi marka tv alirsaniz alin paneli Lg.

Burn ine sizce panelini yapan lg mi daha iyi onlem alabilir yoksa sony mi bu yuzden mantiken cevabi size birakiyorum. B9 da 3 tane cok etkili burn in onleyici secenek var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 8 Temmuz 2020; 11:20:1 >

• Dante kullanıcısına yanıt
    LG kağıt üstünde iyi görünür katalog verileri caf caflıdır.

Youtube incelemeleri ile yürürsek Xiaomi telefonları varken Apple ve Samsung boşuna telefon yapıyor. Teknoloji marketlere gitsek özellikle Vatan size hep Huawei satmaya çalışıyor.

LG'de yaşanan piksel sorunları üstünde durulması gereken önemli bir konudur.

Bas bas bağırıyorum bir Allahın kulunda ölü pikselsiz LG Oled var mı? Bende var diyen yok...

Bu işler sağa sola LG C9 sorunsuzdur yazmayla olmuyor.

ben 4 senedir ölü pikselsiz LG Oled görmedim.

Mercedes'e de Renault motor veriyor gidip Symbol alıp binin o zaman.

Sizin gibi saçma sapan yorumlar yüzünden insanlar hep yanlış yönlendirildi, konular sulandırıldı.
    LG cihazı çok iyiyse ve kendine güveniyorsa B9'u satsın 20 binden.

Geçen sene 18bine girip 8.400'e kadar düşen C9 ek vergilere rağmen CX olarak 14binden girdi.

Niye LG malına Sony kadar güvenemiyor sebebi bu.

2 aydır bizim ölü pikselli C9'lara ne yapacağına karar veremedi LG. Cihazı geri verip paramızı alıcaz aldığımız ek garantinin üstüne yatmaya çalışıyorlar.

Rica edicem boş boş yorumlarla insanların vaktini almayın, bize gerçek kullanıcı yorumu lazım, öyle ayak üstü test ile olmaz bu işler.

Ayrıca dts olmayan cihazda Atmos film izleyemezsin yazan birisi ile pek teknik konu tartışamam. Ben bu nicki öylesine almadım 1993 yılında başladım tonmaisterlik yapmaya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonmaister -- 8 Temmuz 2020; 12:31:27 >

• quote:

LG kağıt üstünde iyi görünür katalog verileri caf caflıdır.

Youtube incelemeleri ile yürürsek Xiaomi telefonları varken Apple ve Samsung boşuna telefon yapıyor. Teknoloji marketlere gitsek özellikle Vatan size hep Huawei satmaya çalışıyor.

LG'de yaşanan piksel sorunları üstünde durulması gereken önemli bir konudur.

Bas bas bağırıyorum bir Allahın kulunda ölü pikselsiz LG Oled var mı? Bende var diyen yok...

Bu işler sağa sola LG C9 sorunsuzdur yazmayla olmuyor.

ben 4 senedir ölü pikselsiz LG Oled görmedim.

Mercedes'e de Renault motor veriyor gidip Symbol alıp binin o zaman.

Sizin gibi saçma sapan yorumlar yüzünden insanlar hep yanlış yönlendirildi, konular sulandırıldı.
    LG cihazı çok iyiyse ve kendine güveniyorsa B9'u satsın 20 binden.

Geçen sene 18bine girip 8.400'e kadar düşen C9 ek vergilere rağmen CX olarak 14binden girdi.

Niye LG malına Sony kadar güvenemiyor sebebi bu.

2 aydır bizim ölü pikselli C9'lara ne yapacağına karar veremedi LG. Cihazı geri verip paramızı alıcaz aldığımız ek garantinin üstüne yatmaya çalışıyorlar.

Rica edicem boş boş yorumlarla insanların vaktini almayın, bize gerçek kullanıcı yorumu lazım, öyle ayak üstü test ile olmaz bu işler.

Ayrıca dts olmayan cihazda Atmos film izleyemezsin yazan birisi ile pek teknik konu tartışamam. Ben bu nicki öylesine almadım 1993 yılında başladım tonmaisterlik yapmaya...
    Bir mesajda bu kadar sacmalandigini gormedim.

Simdi arkadasim neresinden baslasam bilemedim mesajin bastan asagi duzeltmeye muhtac. O yuzden bu cehaleti maddeler halinde duzeltmeyi dusunuyorum. Umarim anlayabilirsin. En kolay boyle olacagini dusunuyorum.

1. "BENDE" olu piksel yok. Bagirmana gerek yok gel sor. Yok. Burn in zaten yok. 7 aylik daha tv.
    2. Yurtdisi kullanicilari arastirmayi ogreneceksin. Ingilizce bilmiyorsan ogreneceksin. Olu pikseli olmayan gormedim diye bagrindigina gore ya ingilizcen yok ya da arastirmaya usenen birisin. Daha ingilizce bilmeyen biri 93 de isim misim bosa almadim deyip durmasin. Cunku yurtdisi kullanicilari gorseydin "bende olu piksel yok diyen birini gormedim" gibi cehalet dolu bir yorum yapamazdin. CUNKU B9 VE C9 DUNYA GENELINDE EN BASARILI VE EN SORUNSUZ OLEDLERDEN BIRI.
    3. Bu isler sagda solda C9 sorunsuzdur yazarak oluyor. Git oku arastir. Turkiyedeki cehalet dolu kullanicilari mi refere alacaksin? Dogru sana yakisir. C9 sorunsuzdur.
    4. Lg kendine guveniyorsa bilmemne demissin. Bunun neresine cevap verelim bilemedim. Kardesim. LG URETICIDIR. Sony paneli once Lg den alip kendi tvsine koyuyor. Bu yuzden daha pahali oluyor olmasin??? Nasil anlayabildin mi biraz? Ogrenebildin mi? O ayilio bayildigin SONY OLED TVLERIN PANELI LG. B9 daki panel de C9 daki panel de o muhtesem Sonyde kullanilan panel. Hani hdmi 2.1 desteklemeyen muhtesemlik.

Senin B9 C9 dururken sony onermen icin utanmaz olman ve cok saglam cehalet ile dolu olman gerekir ki benim bilgi dolu mesajma piskin piskin cevap vermenden bu goruluyor. 2020 yilinda insanlara hdmi 2.1 vrr allm desteklemeyen bir tv oneren birisin sen. Bak bana bunu biri dese cok utanirdim.

Simdiiiii

Gecelim DTS e. Gel bakalim simdi.

Gel bakalim teknik cok bilen hdmi 2.1 ozurlu cihaz tavsiye eden arkadas.

Dts desteklemeyen cihazda Dolby atmos izlenmez dedigim mesajimi gel goster bana. Boyle aptal bir yorum yaptigimi sanmiyorum cunku.

Simdi gelelim sana bilgi vermeye. O ogrenmeye usenen bunyene. Arastirmaktan yoksun hazira konmaya alismis bunyene.

Lg 2020 Oled serisi DTS desteklemiyor. Bu ne demek bir fikrin var mi? Yok tabii ki cunku cahilsin. Arastirma usengecisin. Dts cozucusunun ne oldugunu bilmeyen birisin. Ama ooo tonmaister 93 vuhuu.

Dts yoksa guzel kardesim, tv uzerinden EARC ile ses cozucune aktardigin film Dolby Atmos destekli ise ve bunu Dts HD MA uzerinden sagliyorsa bunu duyamazsin. Atmos'un guzelligini duyamazsin. Ac3 gibi dandik bir codece gecis yapar en fazla. Dolby digital + uzerinden sagliyorsa duyarsin ancak. O da Dolby Atmos'un hicbir guzelligini gosteremeyen bir yol. Netflix kullanir bunu genelde. DTS:X'i de duyamazsin. Ha sen zaten Dolby Atmosu da gidip soundbarla hatta tvnin kendi hoparloruyle duydugunu zannediyorsundur. Yok oyle bir sey. Tavana hoparlor kurmadan upfiring bile olsa gercek Atmos etkisini alamazsin. Tabii senin boyle seylerden haberin yok. En ufak fikrin yok. Dumduz kullanicisin. En ufak fikrin olsaydi bu yorumun bu kadar komik olmazdi zaten belli ederdin kendini.

Simdi bir seyler hakkinda bilgin olmadan fikrinin olmamasi gerektigini ogren oldu mu? Bir seyler ogrenmeye calis. Sonra fikir verirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 8 Temmuz 2020; 13:12:17 >

• Arkadaşlar değerli görüşleriniz için çok teşekkürler, burda fanatizm yada kırıcı tartışmalara gerek olmadığını düşünüyorum. Sonuçta Herkes kendi tecrübeleriyle etrafına faydalı olmaya çalışıyor.

Az evvel tonymeister hocamın verdiği linkten b9 u aldım. Cihaz ulaşınca tekrar bilgilendirme yapacağım.
    Aslında oyun hiç oynamam, sadece film izlemek için alıyorum ve tercih sebebim öncelikle fiyat oldu, sonrasında tasarımını beğeniyordum.

Sony yi tercih etseydim sebebi burnin şikayetlerine internette hiç rastlamayışım olacaktı, inşallah b9 da mağdur bırakmaz bizi, izleyip göreceğiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Etme cahille muhabbet diyip hayırlı işler diyorum son paragraf

Bende Yamaha 585 avr var. Tavanda hoparlörde var sıkma canını

LG 2020 Oled CX/GX/WX (BABA KONU)

• DonIVX D kullanıcısına yanıt
    Marka fanatikliği yapmadan fiyatına göre iyi bir cihaz aldınız. Doğru bir ölü piksel testi ve banding testi yapın. Ölü piksel testini youtubedan yapmayın.

Seçimdeki gidiş mantığınızda gayet doğru olmuş.

Bunun için özelden yazarsanız size 4K sabit tek renk resimler paylaşabilirim

• tonmaister T kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim, özelden yazdım hocam
  • Burada amacımız körü körüne bir markayı övmek yada yermek değildir. Gerçek neyse gerçeği yazıyoruz. Kaldı ki yukarıda DONIVX yine açıklamalarımız ışığında LGB9 tercih etmiştir. Bu işler zevk ve bütçe meselesidir.

LG CX/GX oled almadan okuyun
    LG C9 ölü piksel sorunu yaşayan (benim tespit edebildiğim) DH üyelerinin nicki aşağıdadır.
    İsteyen özelden yazıp cihazı ilk aldığında ölü piksele bakmayı bilmeyen bu cehalet (!) dolu kullanıcılardan ölü piksellerinin son durumu hakkında bilgi alabilir.

Benim ilk 1 ay ölü piksel yoktu. 1 ay sonunda 1 tane daha sonra 1 tane daha çıktı.

1. @alsem
    2. @tonmaister
    3. @nofear_61
    4. @firatbbs
    5. @nurullah390
    6. @AxS
    7. @eto83
    8. @corcicorccik
    9. @ozan915
    10.@Eng1234
    11.@çetin169
    12.@Fushia
    13.@Allen_Bradley
    14.@marjinalhakan
    15.@serkan1216
    16.@DRACON1C

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonmaister -- 9 Temmuz 2020; 14:30:13 >

• tonmaister T kullanıcısına yanıt
    Hocam beni de ekle
    Banding ve ölü piksel sorunu.
    İade aldım.

• Vatan bilgisayarda tv alışverişi için bir arkadaşla iletişim halindeydim, onlarda sürekli lg satma peşinde.En son bana 55" c9 için 7600 fiyat bilgisi paylaşmıştı. Allah'ın sevdiği kuluymuşum hiç yanaşmadım.Meğer ne fiyaskolar varmış o fiyatın altında.
  • quote:

Etme cahille muhabbet diyip hayırlı işler diyorum son paragraf

Bende Yamaha 585 avr var. Tavanda hoparlörde var sıkma canını

Ee Turkce dilini bilmiyorsun sanirim? Ister misin ogretmen tavsiyesi vereyim? Dolby Atmos izlenmez mi diyor orada oku bakayim?

Koskoca mesajda yuruyebildigin bir bu kisim kaldi degil mi? Ne oldu diger konular? Bir bir yok oldun? Hani olu piksel falan diyordun? En ufak arastirdigin sey degil degil mi? Kuru siki karalarsin anca. Cunku basina geldi ya. Herkeste var bu saniyorsun. Ustune utanmadan 2.1 desteklemeyen tv tavsiye etmeler filan? Kendi basina geldi gelmedi beni ilgilendirmez. Vay efendim neden pahali degil filan gececeksin. Bu tvler 2019'un en iyisi secildi mi secildi. Redditte avsforumda hdtvtestte rtingste bir cok enthusiastten ovguler duzuldu mu duzuldu. Bitti. Olu piksel senin onun bunu sunun sanssizligi. Herkeste olabilir. BENDE YOK.
    Neden herkes A8 yerine C9 oneriyor avsforumda redditte. Neden C9 un puani hepsini altust etti rtingsde haberin var mi yok neden olsun ki.

Azicik bilgi sahibi ol bilgi. Anca bos bos fikir verirsin alti ustu yani kosesi bombos. Klasik Turk insani huyu.

Bilincsiz kullaniciysan bunun acisini bizden cikaramazsin.

Olu piksel cikmismis. Arkadasim sana o tv yi kendin ac kutusundan kur demiyor. Servisi cagiracaksin. Servis geldi mi kurdu mu. Gec kenara diyeceksin. Alacaksin rgb + sari beyaz gri siyah tum solid renklerde oturacaksin tek tek piksellere bakacaksin. Gordun mu olu pikseli. Kaldir gotur kardesim imzalamiyorum yenisini getirin.

Sen bunu yapmadiysan bilincli kullanici degilsin. Ha yine pasalar gibi degistirmek zorunda mi zorunda. Ama boyle keyiflerini beklersin. Panel ayni. Sony de alsan panasonic de alsan istedigini al panel LG. Olu piksel cikacaksa sonyde de cikacak panasonicte de cikacak. Sony pahali demek ki cok guzel. Pahaliysa cok guzeldir. Muhtesem oranti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 8 Temmuz 2020; 19:0:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Killitbhr

Vatan bilgisayarda tv alışverişi için bir arkadaşla iletişim halindeydim, onlarda sürekli lg satma peşinde.En son bana 55" c9 için 7600 fiyat bilgisi paylaşmıştı. Allah'ın sevdiği kuluymuşum hiç yanaşmadım.Meğer ne fiyaskolar varmış o fiyatın altında.
    Cok buyuk firsat kacirmissin. Kutuyu acmadan kenarda tutsan su an en az 9.000-10.000'e rahat satarmissin.

• UcanHollandali kullanıcısına yanıt
    ticari kaygı gütmediğim için hiç aklıma gelmemişti bak o
  • Dante kullanıcısına yanıt
    Hocam cok kaale almayin arkadaslarin derdi biraz baska. TV'lerindeki 3-5 olu pikseli bahane gosterip butun 55c9'lar sorunludur algisi yaratip zaten indirimden aldiklari 55c9 ile 65c9, 55GX'le falan degisim talep ediyorlar. Surekli c9 kotulemelerinin nedeni firsatcilik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 8 Temmuz 2020; 19:0:9 >
  • Boş uzun mesajları okumuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali

Hocam cok kaale almayin arkadaslarin derdi biraz baska. TV'lerindeki 3-5 olu pikseli bahane gosterip butun 55c9'lar sorunludur algisi yaratip zaten indirimden aldiklari 55c9 ile 65c9, 55GX'le falan degisim talep ediyorlar. Surekli c9 kotulemelerinin nedeni firsatcilik.
    C9 yerine GX istemek de anca donanimhaberde gorulur :) sirf 2020 model diye kirpilmis tvye gecmek.

• Arkadaşlar birbirinizi kırmanıza ne gerek var, mağduriyeti olan arkadaş canı yanmış haklı olarak sitem ediyor, memnun olan arkadaşta dile getirip teşekkürünü tavsiyesiyle ediyor. Ben her iki grubunda iyi niyetine inanıyorum, iki grubada bilgi paylaşımları için teşekkür ediyorum. Ama forumda çokça gördüğüm lg konularındaki kutuplaşmayı ve kırıcı , alaycı usluplarla ithamları luzumsuz ve yakışıksız görüyorum.

Yarın benim tvm geldikten sonra bende problem yaşarsam doğal olarak lg almayın tavsiyesinde bulunabilirim,
    Cihaz problemsiz çıkarsa olumlu tavsiyelerde bulunabilirim. (Ki hepimiz piyasadaki üst sınıf tv leri büyük meblağlar yatırıp sıfır alıyorsak sorunsuz cihaz beklenmesi konusunda hemfikirizdir)

• quote:

Orijinalden alıntı: DonIVX

Arkadaşlar birbirinizi kırmanıza ne gerek var, mağduriyeti olan arkadaş canı yanmış haklı olarak sitem ediyor, memnun olan arkadaşta dile getirip teşekkürünü tavsiyesiyle ediyor. Ben her iki grubunda iyi niyetine inanıyorum, iki grubada bilgi paylaşımları için teşekkür ediyorum. Ama forumda çokça gördüğüm lg konularındaki kutuplaşmayı ve kırıcı , alaycı usluplarla ithamları luzumsuz ve yakışıksız görüyorum.

Yarın benim tvm geldikten sonra bende problem yaşarsam doğal olarak lg almayın tavsiyesinde bulunabilirim,
    Cihaz problemsiz çıkarsa olumlu tavsiyelerde bulunabilirim. (Ki hepimiz piyasadaki üst sınıf tv leri büyük meblağlar yatırıp sıfır alıyorsak sorunsuz cihaz beklenmesi konusunda hemfikirizdir)
    Sorunsuz cihazi beklememelisiniz sorun burada. Sorunsuzcihazi kendimiz kovalamaliyiz. Cunku Turkiye. Tvler bir sebeple servis tarafindan gelip kuruluyor yoksa biz de kutudan cikarip ayagini takip masasina koyabiliriz. Servisin amaci tvde sorun olup olmamasini kutudan cikarken iki tarafin da gormesi.

Burada sizin "10 bin verdim kursunlar gitsinler" dusncesinde olmamaniz, tvyi actiginizda tum kontrolleri kendiniz yapmaniz gerek. Her modu calisiyor mu, panelde burn in var mi teshir mi olu piksel var mi bunlari siz kontrol etmelisiniz.

Ulkemiz malum bataklik. Kanalizasyon. Boyle sorunlar oldu mu kimse gozumuzun yasina bakmaz. Ekstra bilgili ekstra cevval olmaliyiz. Evet maalesef hem yurtdisindaki george un verdigi paradan cok daha fazlasini vermeliyiz bu tvlere. Ve hem de bir sorun ciktiginda george un ugrastigindan 10 kat zorlu bir ugrasa girmeliyiz. Cunku Turkiye adli bir muz cumhuriyetindeyiz. Vahsi bati. Kim kimi operse. Maalesef. George da olu piksel ciktiginda 2 gunde yenisi evinde oluyor. Bizde oyle degil.

O yuzden kontrolunu yapin. En ufak sorunda sepetleyin cihasizi servisle birlikte. Bu isin oluru boyle. Siz imza atana kadar onlar sizin avcunuzda. Her firma her esyada bu boyle. Sen imza atana parani verene kadar senin kopegindirler. Imzayi attin bitti. Aninda kopek cekerler. Tvde olu piksel cikabilir. Bu tv yi kotu yapmaz. Bunlar her markada panelde olabilen seyler. O yuzden bilincli kullanici olmak gerek.

Ben servis geldiginde mundar ettim onlari mundar. Kutudan cikarirken "cok profesyonel tv almissiniz" diyordu adam. Isi bittiginde size bu tv anca yetere geldik. 4k 4:4:4 chroma subsample'ina kadar test ettik adamlarla. Input lagina kadar olctuk. 48 gbps hdmi kablo yok yanimizda dediler. Dedim beni ilgilendirmez kardesim git getir. Arabada varmis megerse cakalda geldi getirdi. Bana o beyanda bulunuyorsa testini yapacak. Gonderiveririm geri valla. 10 bin lira veriyoruz bir tvde yapilmis her seyin en iyisi olmasi icin. Halbuki uzun sure kimsenin isine yaramayacak 48 gbps hdmi kablo. Ama ben o testi gorecegim. Siz boyle olunca karsinizdakini avcunuza aliyorsunuz.

Turkiyede insanlar bilincsizlikten kaybediyor. Firmalar da bunu bildigi icin istedigi gibi at kosturuyor. Turkiyede maalesef firmayi bilginizle (gerek teknik gerek hukuki) ezdiginizde ancak istediginize ulasabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 8 Temmuz 2020; 20:30:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Sorunsuz cihazi beklememelisiniz sorun burada. Sorunsuzcihazi kendimiz kovalamaliyiz. Cunku Turkiye. Tvler bir sebeple servis tarafindan gelip kuruluyor yoksa biz de kutudan cikarip ayagini takip masasina koyabiliriz. Servisin amaci tvde sorun olup olmamasini kutudan cikarken iki tarafin da gormesi.

Burada sizin "10 bin verdim kursunlar gitsinler" dusncesinde olmamaniz, tvyi actiginizda tum kontrolleri kendiniz yapmaniz gerek. Her modu calisiyor mu, panelde burn in var mi teshir mi olu piksel var mi bunlari siz kontrol etmelisiniz.

Ulkemiz malum bataklik. Kanalizasyon. Boyle sorunlar oldu mu kimse gozumuzun yasina bakmaz. Ekstra bilgili ekstra cevval olmaliyiz. Evet maalesef hem yurtdisindaki george un verdigi paradan cok daha fazlasini vermeliyiz bu tvlere. Ve hem de bir sorun ciktiginda george un ugrastigindan 10 kat zorlu bir ugrasa girmeliyiz. Cunku Turkiye adli bir muz cumhuriyetindeyiz. Vahsi bati. Kim kimi operse. Maalesef. George da olu piksel ciktiginda 2 gunde yenisi evinde oluyor. Bizde oyle degil.

O yuzden kontrolunu yapin. En ufak sorunda sepetleyin cihasizi servisle birlikte. Bu isin oluru boyle. Siz imza atana kadar onlar sizin avcunuzda. Her firma her esyada bu boyle. Sen imza atana parani verene kadar senin kopegindirler. Imzayi attin bitti. Aninda kopek cekerler. Tvde olu piksel cikabilir. Bu tv yi kotu yapmaz. Bunlar her markada panelde olabilen seyler. O yuzden bilincli kullanici olmak gerek.

Ben servis geldiginde mundar ettim onlari mundar. Kutudan cikarirken "cok profesyonel tv almissiniz" diyordu adam. Isi bittiginde size bu tv anca yetere geldik. 4k 4:4:4 chroma subsample'ina kadar test ettik adamlarla. Input lagina kadar olctuk. 48 gbps hdmi kablo yok yanimizda dediler. Dedim beni ilgilendirmez kardesim git getir. Arabada varmis megerse cakalda geldi getirdi. Bana o beyanda bulunuyorsa testini yapacak. Gonderiveririm geri valla. 10 bin lira veriyoruz bir tvde yapilmis her seyin en iyisi olmasi icin. Halbuki uzun sure kimsenin isine yaramayacak 48 gbps hdmi kablo. Ama ben o testi gorecegim. Siz boyle olunca karsinizdakini avcunuza aliyorsunuz.

Turkiyede insanlar bilincsizlikten kaybediyor. Firmalar da bunu bildigi icin istedigi gibi at kosturuyor. Turkiyede maalesef firmayi bilginizle (gerek teknik gerek hukuki) ezdiginizde ancak istediginize ulasabiliyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Sizin TV 55''mi 65''mi?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.