Şimdi Ara

LG 2020 Oled CX/GX/WX (BABA KONU) (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.074
Cevap
76
Favori
239.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Servis televizyonu kurarken arkasındaki jelatini kaldırmamış. Jelatin kasa tarafında değil panelin arkasında acaba televizyonun ısınmasına neden olur mu kaldırmamız gerekiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: peex

55CX6 modelini kullanıyorum.
    Servis televizyonu kurarken arkasındaki jelatini kaldırmamış. Jelatin kasa tarafında değil panelin arkasında acaba televizyonun ısınmasına neden olur mu kaldırmamız gerekiyor mu?
    Hocam hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullanın, herhangi bir sorun olmaz ısınmadan yana bizim mağazadakilerinde sürekli duruyor ve günlük 12 13 saat çalışıyor bilginiz olsun.
  • Burak hocam teşekkür ederim ilginiz için.
  • Her zaman orjinal ses ve tr altyazı izlerim filmleri. TR dublaj sanatında iyiyiz fakat çok nadir diyemem çoğu kez karakterin tipi, cüssesi ile tr ses zıt yönde çelişkili bir hal alıyor. Arnod Sivastanezeger'e çocuk sesi gibi ince ses dublajı hiç unutamam. Kanayan bir yaradır film sektörü için bu seste de bir zahmet Dolbysi Mollysi eksik olsun XD

• Bu TV' yi magazada gördüm ve çok beğendim. Ancak burn-in konusunda endişeliyim. Ekran yanması durumunda garantiden değişim yapılıyor mu. Birde 2 yıllık garanti süresini 5 yıla çıkarmak istersek çözüm olur mu? Ankarada nerden almalıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: salih182020

Bu TV' yi magazada gördüm ve çok beğendim. Ancak burn-in konusunda endişeliyim. Ekran yanması durumunda garantiden değişim yapılıyor mu. Birde 2 yıllık garanti süresini 5 yıla çıkarmak istersek çözüm olur mu? Ankarada nerden almalıyım.

Hocam 2 yıl kendi garanti kapsamında burn-in yaşarsanız direk ürün panel değişimi veya ürün değişimi oluyor bilginiz olsun,isterseniz +3 yıl garanti uzatması yaparak bu süreci 5 yıla cıkarırsanız 5 yıl boyunca burn-in olursa aynı şekilde varsa panel değişimi yoksa ürün değişimi oluyor
    Ankara Kentpark Avm LG SHOP mağazamız buyurun gelin, piyasanın altında fiyat veririz hocam.

• Selamlar,
    Uzun zamandır formu takip eden birisiyim. Araştırmalarım sonucunda da bundan 1 ay önce Burak Bey'den 55CX aldım. Televizyondan inanılmaz memnunum ki bugün alsam tekrar bu TV'yi alırdım. Gel gelelim ki ses ile ilgili bir sorunla karşılaştım. Sanırım 1-2 hafta önce başladı olay. Harici bir ses sistemim yok. TV'nin kendi ses alt yapısını kullanıyorum. Bazı filmlerde özellikle bas'ların fazla olduğu sahnelerde ciddi bir bas patlağı gibi ses alıyorum. Anlaşılmaması mümkün değil. Buna dair örnek bir video da ekliyorum. Formdan tanıştığım ve aynı TV'yi alan arkadaşım benimle birlikte aynı filmi, aynı sahneyi kendi CX'den kontrol etti ve ondan herhangi bir bas patlağı sesi yok. İzlediğim film Netflix üzerinden 6underground. Özellikle 2 saat 01'inci dakikadaki helikopter sahnesinin videosunu ekliyorum. Bas sorunu net bir şekilde belli oluyor.

Burak Bey sağolsun hemen ilgilendi, isterseniz servisi üzerinden hemen TV'yi değiştirelim dedi. Benim şuanki TV panelim tertemiz! ne bir banding var ne de bir piksel yanması... Açıkçası TV'yi versem sorunlu bir cihaz gelir mi korkmuyor değilim ama bu halde de izlemek gün geçtikçe seyir keyfimi düşürüyor. İkilemde kaldım.

Ricam öncelikle şu sahneyi veya benzer bir baslı sahneye geldiğinizde siz de yaşadığınız deneyimi anlatır mısınız? Böyle patlak bas sesi duyan var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BhuRkY B kullanıcısına yanıt
    Bence sound bar alın bakın keyfinize derim. Madem TV sorunsuz uğraşmayın hiç. Hem daha iyi ve kaliteli ses alırsınız. LG nin dolby atmos lu sound bar ları çok iyi. Bende SJ9 var. Çok memnunum.
  • Bu arada arkadaştan PS5'imi alıp sıfırladım (kendi account'ı ile kullanıyordu)

Kendi oyunlarımı indirmeye başladım.

Oyundan değil fakat LG GX'den ufak bir görüntü;

LG 2020 Oled CX/GX/WX (BABA KONU)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sayko RGB

Bu arada arkadaştan PS5'imi alıp sıfırladım (kendi account'ı ile kullanıyordu)

Kendi oyunlarımı indirmeye başladım.

Oyundan değil fakat LG GX'den ufak bir görüntü;

Oyun içindeki sabit hub’lar beni korkutuyor ama bakalım umarım bir sıkıntı olmaz. Gerçi oyunda oled ışığı 65 ‘te kontrast’ı 70’te tutuyorum.

• Sabit hub her oyunda var. Gears 5'den iz kalırsa kalırdı. Gerçi fazla oynamıyorum. PC'den vakit kalmıyor. Dediğin ayarlar iz kalmasın diye mi ?

@Since1903

• quote:

Orijinalden alıntı: Sayko RGB

Sabit hub her oyunda var. Gears 5'den iz kalırsa kalırdı. Gerçi fazla oynamıyorum. PC'den vakit kalmıyor. Dediğin ayarlar iz kalmasın diye mi ?

@Since1903

Aynen Burn in olmasın diye fakat dostum zaten birkaç ayda olacak şeyler değil olursa muhtemelen kullanıma bağlı olarak birinci yıldan sonra olmaya başlar.

• Dediğin ayarları uygulayacağım. Merak ettim. 2 senelik garantim var. Elektronik konusunda şanslıyım bu bakımdan endişem pek yok.

@Since1903 1903

• quote:

Orijinalden alıntı: odilya

Bence sound bar alın bakın keyfinize derim. Madem TV sorunsuz uğraşmayın hiç. Hem daha iyi ve kaliteli ses alırsınız. LG nin dolby atmos lu sound bar ları çok iyi. Bende SJ9 var. Çok memnunum.

Bu da güzel bir öneri ☺️

ben başka birisinde var mı onu merak ediyorum aslında

• 65 cx kurulumunda % 5 gri testinde şöyle bir görüntü var. İade etmem gerekir mi?

• Bu arada saçma sapan bir video çektim. 4K olunca izleyin derim. YouTube belki engeller, bilemedim şimdi. Telif içeren kısa görüntüler var çünkü içerikte.

• BhuRkY B kullanıcısına yanıt

Hocam ben denedim, aslında bu filmi daha önce izlemiştim ama siz diyince özellikle o sahneyi yüksek sesle tekrar izledim ve sorun yok, gayet güzel ses veriyor.

Dediğiniz gibi sanırım sizin cihazla alakalı bir sorun bu.

Saygılar...

• PUNCTUM kullanıcısına yanıt
    Hocam tam olarak nerede o ayar? Netflix açık olsa dahi aynı menü var. Farklı bir şey yok bende.
  • Merhaba, bende bu gün itibari ile cx ailesine katılmış durumdayım. Vatan Bostancıdan 10.999 TL ye aldım. Yarın kurulumu sabırsızlıkla bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.