Şimdi Ara

LG 2018 SK Serisi TV Tavsiye (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
381
Cevap
12
Favori
34.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selamlamak istiyorum. Konudaki karşılaştırmalarınızı görüşlerinizi okudum bunun sonucunda halen hangi Televizyonu almak isteğime karar veremedim.
    Bütçem maximum 5500-6000, LG SJ Serilerini beğeniyor ve istiyordum fakat 2017 model oldukları için piyasada yoklar. LG 2017 SJ serilerini istememin en büyük nedeni 100 Hz panel kullanmasıdır örneğin 49SJ800V modelinde bile 100 hz panel var, ve LG 2018 modellerinde HZ değerleri genelde 50 olarak bulunuyor, 100hz olan paneller SK8100 serilerinden başlıyor ve fiyatları çok yüksek. Tasarım olarak da 55SJ850V / 55SJ950V modelleri çok hoş duruyor ama Vatan, Teknosa Mediamarkt gibi mağazalarda yok.
    Uzun lafın kısası Televizyon Önerisi istiyorum lütfen bana yardım edin
    Bütçem max 5500-6000₺'dir. Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KADİRKAAAN

Herkese selamlamak istiyorum. Konudaki karşılaştırmalarınızı görüşlerinizi okudum bunun sonucunda halen hangi Televizyonu almak isteğime karar veremedim.
    Bütçem maximum 5500-6000, LG SJ Serilerini beğeniyor ve istiyordum fakat 2017 model oldukları için piyasada yoklar. LG 2017 SJ serilerini istememin en büyük nedeni 100 Hz panel kullanmasıdır örneğin 49SJ800V modelinde bile 100 hz panel var, ve LG 2018 modellerinde HZ değerleri genelde 50 olarak bulunuyor, 100hz olan paneller SK8100 serilerinden başlıyor ve fiyatları çok yüksek. Tasarım olarak da 55SJ850V / 55SJ950V modelleri çok hoş duruyor ama Vatan, Teknosa Mediamarkt gibi mağazalarda yok.
    Uzun lafın kısası Televizyon Önerisi istiyorum lütfen bana yardım edin
    Bütçem max 5500-6000₺'dir. Şimdiden teşekkürler.
    Vasat ve berbat kontrast oranlarına sahip ips panelli sj bilmem kaç modelini alamadım diye üzüleceğine
    birde üzerine şükret.
    madem 6bin lira bütçen varsa markaların babası 100 hz ve Yüksek kontrastlı VA panelli
    SONY 49XF8596 Ne güne duruyor,
    yada 55 inç düşünüyorsan yine aynı donanıma sahip Samsung 55nu8000

• Selamlar. Yandan (edge) led ya da panel arkasından (direct) led meselesini çok kafaya takmalı mıyız? Mesela dallass ın önerdiği va panel 100hz tv de edge diye biliyorum. Lg sk serisi de öyle.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=136603575

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • noblelion N kullanıcısına yanıt
    LG 2018 SK Serisi TV Tavsiye

Hocam lg profu özgür hocamdan gelen cevap anlayacan çokta önemli bişey degil

• dallass kullanıcısına yanıt
    Sony tv kesinlikle alma.Görüntü olarak iyidir ama android sonucta 2 sene sonra cok pişman olursun.Lg webos isletim sistemi cok basarlılı takılma yok.ips panel bana göre gayet iyi.Abartı degil.samsung ta cok abartı

Bugün bayağı gezdim LG'de kafama yatan cihaz yok, Samsung'da NU8000 serileri hoşuma gitti MU9000 olsa alırdım fakat oda piyasada yok 2017 olduğu için. Vatan Bilgisayarda Samsung 55Q7F QLED olanı modeli gördüm çok hoşuma gitti tasarım olsun donanım olsun. Fiyatı ise 6000₺ idi ama teşhir fiyatı tek ürün kalmış henüz 5 aydır teşhirdeymiş Fibabanka kredisi ile 12 taksitle alınabiliniyor.
    Ama Samsung Bayisindeki eleman ve Vatanda çalışan eleman OneConnect dedikleri kutuyu bozulabiliyor falan dediler. Benim kafama yattı sizler ne düşünüyorsunuz?
  • Uk7550 ve sk7900 arasında kaldım webOs 4 sürümü dışında pek bir fark göremedim. Net bilgisi olan var mı?

• Arkadaşlar Merhabalar.10 gün önce marmara forum avm'den lg mağazasından 55sk8100 aldım.Tv cok iyi cok beğendim ama benim salona ufak geldi.Arti 3 yıl daha garanti yaptırdım.Toplam 5 yıl oldu.Elinde 65uk7550 olan varsa değişim yapmak istiyorum.Ancak benimki kadar yeni olması şartıyla..,

• Anlam veremiyorum. 55SK8100 serisinin bu kadar itibarsızlaştırılmaya çalışmasını gerçekten anlayamıyorum. Arkadaşlar geçtiğimiz hafta 55SK8100 cihazını aldım, LG'den gelip kurdular. Televizyon ilk başta banada garip geldi, sanki o istediğim görüntü bu değildi ta ki Görüntü ayarlarından HDR'ı açıp, Eco modunu kapatıncaya kadar. Gelen default ayarların dışında televizyon bir anda değişti diyebilirim. Burada yapılan kötü yorumlar insanların kişisel fikri olabilir ama bir arkadaşımız inatla fanboy tarzı davranışlar sergiliyor. Alan veya alacak olan kişilerin içi rahat olsun. Bu Dünya'da sadece Samsung'un VA paneli değil, diğer cihazlarında teknolojileri yüksek seviyede. Kaldı ki hiç bir TV üreticisi ederinden çok çok fazla bir para talep etmez.

İçiniz rahat olsun dediğim gibi. Cihaz harika, Netflix üzerinden 4K ve DolbyVision destekli filmlerde diğer cihazlardan farklarını göreceksiniz. VA Panel diye tutturan arkadaşlar DTS ve Dolby'den yoksun kalmaya devam edebilir.

İnanın çok araştırdım, her türlü karşılaştırmayı yaptım. Samsung ile arasında gittim geldim ama sonuç itibariyle bu cihazı seçtim, seçimimden memnunum.

Bir diğer konu ise arayüz. Şirketimizde toplantı odalarında 2018 serisi Samsung cihazlar kullanıyoruz. Arayüzüne ordan aşinayım diyebilirim. Nedense bana çok karışık geliyor, kullanım ve alışkanlıklara göre değişebilir tabi ki ama bir WebOs rahatlığı sunmadığını söyleyebilirim. Cihazın her türlü özelliğini aktif olarak kullanıyorum. Özellikle sesle arama özelliği; abartmıyorum gerçekten harika bir olay. YouTube video ararken o kumanda işkencesi yok, söylüyorsun arıyor. TV'yi zamanlı bir şekilde kapatabiliyor ve diğer komutları verebiliyorsunuz. ÜSTELİK TÜRKÇE!

Günlük kullanım için alacak arkadaşlar ise kesinlikle kafa karıştırıcı yok IPS yok VA yok Kontrast. Bunlara takılmayın. Gidin bakın hoşunuza gidiyor ise alın gitmiyorsa almayın ama sırf VA panel diye Android bir TV almayın, çok ağlarsınız (ağırlaşma, cihazın sapıtmaları vs.).

Herkesin hevesini kırmaya çalışan fanboy arkadaşı dinleseydim bende almıyordum LG ama iyi ki dinlemedim. Şuan çok mutluyum :)

• mertrock8181 M kullanıcısına yanıt
    Arkadaşim mrb.hdr i acmak icin bir ayarmi var.Ben hicbir ayar acmadim da.Görüntü modunda canli olani kullaniyorum.Orda hdr de var ama cok karanlik renkler.Canli modda kullaninca hdr aktif olmuyormu???Yardımcı olursan sevinirim

• Evet evet ititraf ediyorum ben bir fanboyum

Bir paneldeki Görüntü unsurları "Kontrast ve Siyah performansı" ise
    zaten önemsiz ikincil konular...

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-sk8000-vs-samsung-nu8000/607/586?usage=4854&threshold=0.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 8 Ocak 2019; 1:58:23 >

• yıl 2019 oldu ama insanlar hala cahilliklerini başkalarını suçlayarak kapatmanın peşinde..

adam kalkmış ips paneli övüyor birde bunu yapan adam hdr ayarını açtım çok güzel oldu diyor ister kızın ister hakaret edin bu kafadaki televizyonun t sinden anlamayan kontrast neden gereklidir parlaklık neden gereklidir nelere etki ederler bunları bilmeyen sizin gibi adamlar boşuna bu tv lere bu paraları veriyor siz gidin a101 den bimden satılan tv leri alın emin olun işletim sistemi hariç arada hiçbir fark yok dersiniz :)
    hocam bunlar için kendini boş yere yormaya değmeyeceğini bir kez yaşadın gördün ikinci kez hala neden ısrar ediyorsun?

bunlar anlamakta güçlük çeken insanlar bırakın beş para etmez ips panellere orta-üst segment fiyatı versinler sonrada mutlu olsunlar kendi dünyalarında bak adam hdr açtım eko modu kapadım çok güzel oldu diyor sen bu adama detay vs.. anlatsan ne olacak anlatmasan ne olacak..
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Evet kardeşim çok iyi biliyorum ancak ben düşündüğün gibi,

Bu Satıcılar ve "TV'de görüntü varmı var daha ne olsun cam gibi cam" diyen en alt kesime bir şeyler anlatmıyorum aslında...

Anlatsamda zaten anlamazlar (bunu zamanında çok denedim) ya çıkarlarına ters düşer yada kuru bir inat/iddia uğruna..

Benim bu ve buna benzer konu başlıkları altında bilhassa yazmamın asıl sebebi şu;

TV konusunda hiç bir bilgisi olmadığı halde, yeni bir panel almak için bir araştırma sürecine girip bilgi almaya çalışırken,

bu ve bunun gibi konulara uğrayan/okuyan üye ve misafirlerin bu yolla eğriyi ve doğruyu,

Kanıtlanmış veri ve görsellerle görmelerini sağlamak...

Ki bu konuda farkındaysan, her ne kadar bu güne değin şahsıma ve görüşlerime şiddetle karşı çıkılsada,

yıllarca verdiğim bu mücadelemin boşa gitmediğide aşikar,

Özellikle TV bölümünde artık, VA-İPS-Kontrast-Siyah performansı vs. konuları ve önemi neredeyse her üyenin dilinde...

• Arkadaslar mrb.55sk8100 tv de hdmi girişleri şu şekilde; HDCP 2.2

HDMI 2.0

HDMI 2.0b

HDMI Audio Return Channel (ARC)

Bunlarin hangisi ne işe yarıyor bilgisi olan varmıdır.Örneğin Play Station 4pro yu hangisinden bağlarsam daha iyi görüntü alırım??

Ve 5.1 ses sistemini sizce hdmi mi yoksa optik e mi bağlamak gerekiyor.Hangisinden daha kaliteli ses gelir???

• Arkadaşlar 3 günlük lg sk8100 teknosadan aldım özel bir kampanyadan 6150 tl salona yeter diye düşünmüştüm ancak küçük geldi 65 almalıymışım isteyen olursa aldığım fiyattan veririm. Daha bugün baktım 7500 civarı etiket fiyatı var
  • Yeni yıl modelleri çıkmadan önce geçen yılların TV fiyatlarında düşüş varmış.

LG 55SK8500, 6500 TL olmuş örneğin (HB)

Ne dersiniz, fiyat iyi mi?

Hocam merhabalar,
    4 bin TL civarına 55" TV bakıyorum. Vestel 55ud9460, 55ud9650 gibi modellere bakıyorum.
    Ancak vestelden vazgeçip bütçemi eğer 5,5-7 bin TL civarına çıkartırsam aşağıdaki modellerden hangisini tercih etmemi önerirsiniz?
    1- LG 55SK8500
    2- SAMSUNG 55NU8000
    3- SONY 55XF9005

Not: Sıradan bir tv kullanıcısıyım. Aşırı derecede yabancı dizi, film izleme alışkanlığım yok. Ps4 kullanmayacağım. Günlük tv kullanımı ve netflix için tv'yi kullanacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

Hocam merhabalar,
    4 bin TL civarına 55" TV bakıyorum. Vestel 55ud9460, 55ud9650 gibi modellere bakıyorum.
    Ancak vestelden vazgeçip bütçemi eğer 5,5-7 bin TL civarına çıkartırsam aşağıdaki modellerden hangisini tercih etmemi önerirsiniz?
    1- LG 55SK8500
    2- SAMSUNG 55NU8000
    3- SONY 55XF9005

Not: Sıradan bir tv kullanıcısıyım. Aşırı derecede yabancı dizi, film izleme alışkanlığım yok. Ps4 kullanmayacağım. Günlük tv kullanımı ve netflix için tv'yi kullanacağım.
    Senin kriterlerini/beklentilerin için
    Vestel 55ud9460 gayet yeterlidir fazla para harcamana gerek yok.

Ha para sorun değilse
    1.seçim Sony55xf9005
    2.seçim Sams 55nu8000

ips panelli lg sk bilmem neyi ise salla gitsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Senin kriterlerini/beklentilerin için
    Vestel 55ud9460 gayet yeterlidir fazla para harcamana gerek yok.

Ha para sorun değilse
    1.seçim Sony55xf9005
    2.seçim Sams 55nu8000

ips panelli lg sk bilmem neyi ise salla gitsin..

Alıntıları Göster
    Dediğiniz gibi kriterlerim için Vestel yeterli görünüyor ancak kalite ve marka algısından dolayı çıtayı yükseltsem mi diye tereddüt ediyorum. Samsung 55nu8000 içime siniyor ancak gördüğüm en olumsuz durum alt yazı parlama problemi. Kumanda satın alınarak servis menüsüne giriş yapıp belli şeyleri kapatınca sorun ortadan kalkıyormuş. Bu kapatılan ayarların olumsuz bi tarafı var mı?

Sony için ise Android olmasından dolayı problem yaratır mı yaratmaz mı diye tereddüt ediyorum.
    Son olarak lg panel olarak mı kötü? Bugün tv'leri karşılaştırmak için Teknosa'ya gittim. Oradaki görevli lg'yi çok övüyordu. Durmadan panele vuruyor çok sağlam diye:)

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.