Şimdi Ara

LG 2018 SK Serisi TV Tavsiye (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
382
Cevap
12
Favori
34.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam adam alarak yanlışmı yaptık diye sormuş cevap vermesemiydim yada polyyanna rolümü yapsaydım ortada sizin söylediğiniz gibi bi durum yok yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    05 Kasım 2018 16:55:21 tarihli es-es'e yazdığınıza da bakın lütfen. O da mı sormuş yanlış mı yaptık diye.
    Kaldı ki yanlış mı yaptık diyene de direk parana yazık ettin gibi bir ifade doğru mu? Tamam polyanacılık yapma ama güzel tv fakat bana göre fiyatının üstünde satıyorlar falan denir. Sanki böyle tv'ye bir hıncınız varmış da alanlardan çıkartıyormuşsunuz gibi oluyor
  • gozcelik G kullanıcısına yanıt
    hocam o mesajı yazma sebebimde forumdaki lg satıcısı burak isimli bi vatandaştır..bazen kendi yazıp kendi oynuyor bende cevabını veriyorum..burası forum sitesi ama satıcılarda kullanıcıymış gibi insanların gözünü boyayıp beş para etmeyecek modelleri çok daha iyi modellerin parasına satmaya çalışıyorlar benim sinirlendiğim konu bu..
  • 55sk9500 tv'ye 13 bin tl para istiyorlar. Yazıktır günahtır. Bir ips panele bu kadar para verilmez. Her ne kadar en yüksek puanlı ips tv olsada va panel tv'lerin çok gerisinde. Kontrast fakiri tv bu kadar para etmez. 13 bin tl'ye 65 inç daha kaliteli tv alırsın. O yüzden sk serisi tv alırken iki kere düşünün.

• Arkadaşlar 55sk8100 aldım.Ekrani hangi modda kullansam iyi görüntü alırım.canlı da cok parlak oluyor renkler.hdr modda karanlik oluyor.

Bir sorum daha olacak...bu mouse imlecini ekranda oynatirken siyah ekranda şerit şeklinde aşagı dogru beyazlık oluyor.Bu normalmidir??Bilgisi olan lutfen yazsın

• Merhaba arkadaşlar,

Ben de teknosadan 5.750 TL'ye 55SK8100 aldım. 6800 TL üzerinden şuanda teknosa mağazalarında kullanılan %18 personel indirimi yaptılar. Ekranda biraz ışık sızması var. Işık sızması ve karanlık sahne performansı hariç memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dodo1981

Arkadaşlar 55sk8100 aldım.Ekrani hangi modda kullansam iyi görüntü alırım.canlı da cok parlak oluyor renkler.hdr modda karanlik oluyor.

Bir sorum daha olacak...bu mouse imlecini ekranda oynatirken siyah ekranda şerit şeklinde aşagı dogru beyazlık oluyor.Bu normalmidir??Bilgisi olan lutfen yazsın
    Bana da canlı çok renkli geldi. standart mod bence gayet iyi; fakat rengi biraz az. standart moda alıp ayarlardan da rengini biraz daha açarsan güzel oluyor.

Dediğin şey yerel karartma özelliği. ayarlarda var... açarsan ekrandaki şerit şeklindeki ledleri sadece gerektiğinde açıyor tv. orta veya düşük ayarda kullanabilirsin. yüksek ayarlı olduğunda izleme zevkini bozuyor.
  • Arkadasim yerel karartma olayini bana tam olarak anlatabilirmisin.ayarlara girdim göremedim.Nereye girecem ne yapicam bilmiyorum.Beni cok rahatsiz etti bu olay.Bide rica edersem tv yi hangi ayarlarda kullaniyim anlatabilirmisin?? Standart modda kullaninca hdr ozelligi devre dışımı kalıyor peki?? Yani hdr olmasi icin hdr moddamı kullanmak gerekiyor bir bilgin varmi bu konu hakkinda??
    Kusura bakma cok soru sordum ..bilmedigimden dolayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dodo1981 -- 29 Aralık 2018; 11:57:40 >
  • gozcelik G kullanıcısına yanıt
    O çok bilen arkadaş Nasa da bilim adamı olduğundan dikkate almanıza gerek yok. Samsung çalışanı galiba:))) kardeşim bu aldığımız tv her yönüyle kaliteli. Ips, tipisi ne çok şey biliyorlar yaa. Işık sızması denen saçmalığı duyduğum günden beri gülüyorum :))) üye olmadığınız şifreli bir kanalı karanlık ortamda açın ışık sızması görürsünüz ve bu arıza değildir ama filmleri izlerken adamın siyah ceketi gayet siyah ve ışık sızması denen saçmalığı göremessin merak etme. Harika bir tv aldık paramıza da değdi, için rahat olsun oooohhh keyfine bak

• Dodo1981 D kullanıcısına yanıt
    Senin göz zevkine kalmış arkadaşım. Ben uzman canlı modda izliyorum üzerinde biraz oynama yaptım rengini ve arka plan ışığı biraz kıstım iyi oldu. Deneyerek çözebilirsn ancak. Film izlerken de sinema moduna alıyorum bana göre güzel oluyor ama yine de senin göz zevkine kalmış herşey. TRT 4k yı açıp ayar yaparsan daha iyi olur.

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Sana cevap yazmıyacaktım ama dayanamadım yazıyorum. Yok yok vazgeçtim yazmayacağım :)))

• Serefucaroglu S kullanıcısına yanıt
    Selamlar, dün gece 55SK9500 serisini sipariş ettim :D
    Şimdiki televizyonumda IP olduğundan gözüm alışık. Uzman gözle bakmadıktan sonra siyah derinliği ne kadarmış umursayacağımı sanmıyorum. Benim şimdiki 2013 yılı televizyonumda bile bir kere film izlerken "aaa gölgelenme oldu, aa siyahlardaki detayı göremedim" demedim. Muhtemelen şimdiki TV çok süper gözükecektir.
    Bu paraya 2017 yılı OLED TV alabilirdim aslında ve görüntüsü mükemmel ötesi olurdu. Ama herkesin gereksinimi ve özelliği farklı. Ben OLED televizyonu muhtemelen 1 yıl geçmeden yakardım oyun oynayayım, çizgifilm kanalını açık bırakayım falan derken.
    Henüz kullanmadım tabii ama şu LG'nin sesli asistanı çok iyiye benziyor. Sony, samsung alıp türkçe desteği gelecekmiydi, dediğimi anlayacak mıydı diyeceğime güvenerek aldım.
    Şimdi belki LG klima da alacağım Thinq özelliği olan. Böylece TV kumandasında "odayı 28 dereceye ısıt" diyip komut verme lüksüm olacak diye ümit ediyorum. Artık klima kumandası aramam umarım:)
    allah herkesin içine sindirsin, güle güle güzel günlerde kullanmayı nasip etsin:)

• hocam lg 55sk8100 pro tv test edici değilim ama gözlemlediğim kadarıyla şuan bir sıkıntı yaşamadım siyah ekranda filan ışıklanma olayı olmadı sadece ışık sızması testinde video açtım yotubeden onda beyaz ufak bi nokta var yukardan aşşa çok belli olmayan bir ışık suzmesi oluyor ayrıca siyah ekranda mouse oynatınca yukardan aşağı bir ışık süzmesi beliriyor mouseyi takip ediyor buda siyah ekranda belli oluyor birde kanal değiştiriken geçiş sırasında 1 snlik kararan ekranda bir kısmında belli oluyor lakin rahatsız derece bir ışık süzmesi olmuyor diğer türlü film sırasında siyah ekran v.s hiç öyle ışık olayı farketmedim 1080p goruntuler filan 4k gibi geliyor herkeze tavsiye ederim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Parsalihan -- 30 Aralık 2018; 18:58:36 >
  • Sebebi şu:8100 serisinde edge lit var yani kenarlardan ılık kaynağı yolluyor. 8500 ve üst serilerde ise full array direct led var yani tüm alan ışık kaynağı ile dolu. Edge lit olunca o şerit şeklinde ışık olması kaçınılmaz. Videoya bakınız üst teki full array dimming yani direct led (55sk8500-9500) alttaki ise (edge led) ( 55sk8100)

https://youtu.be/Oe7Wp0KHJ88

• sanırım lg üst segment almak için sk8500 yada sk9500 tercih edilmeli ama fiyatlar değermi bilmiyorum çok pahalı oled alınmayacaksa bu seri lerden şaşmamak lazım çok övülen sk8100 sınıfta kaldı uzak durmak lazım tavsiye konusunda tecrübeli arkadaşlar incelemede bulunmuşlar
  • Aldım, kullanıyorum, memnunum. 55SK8100
  • Işık süzmesi oluyor netten film izledim bazı sahnelerde belli oluyor yukardan assa isik çok belli olmasada farkına varıyor insan sk8500 de böyle ışık süzmesi oluyormu bilmiyorum test eden arkadaşlar yorumda paylaşırsa iyi olur

• ARKADAŞLAR RESİM AYARLARINDAN " LED YEREL KARARTMA " ÖZELLİĞİNİ KAPATIN IŞIK SÜZMESİ TAMAMEN KAYBOLUYOR ANLAYACAĞINIZ IŞIK SÜZMESİ OLAYI 55SK8100 MODELİNDE ÖYLE BİR SORUN YOK SADECE AYARLARDAN AYARLAMANIZ LAZIM
  • Super ya led yerel karatmayi kapattim sorun ortadan kalkti.Ama hepsinde tek tek kapatmak gerekiyor galiba.yani sinema modu,canli mod filan

• Burada bilerek yahut bilmeyerek doğru bilinen bazı "yanlış" söylemlerin, bu konulardan zerre kadar anlamayan forumdaşların aklını bulandırmaması adına,
    Bir başka konu altında paylaştığım yazımı buradanda paylaşayım..

Arkadaşlar
    Aşağıda yer alan panel teknolojileri hakkındaki incelemelerim şahsi görüşümdür 
    İsteyen kaale alır isteyen almaz... 

Bu hafta sonu yakın bir aile dostunda iki günlüğüne misafirlikteydim 
    Ve tahmin edin bakalım henüz bir kaç gün önce aldıkları ve kullanmaya başladıkları 
    TV'nin Marka/modeli neydi? 
    İPS panelli bir LG 55SK8100 

Yıllarca şiddetle karşı çıktığım ve kısa süreli bir kaç ev deneyimini saymazsak, 
    sürekli mağaza ortamlarında incelediğim İPS panelli ve yüksek segmentli bir modeli 
    "bir ev ortamında" ilk defa iki gün boyunca, sırf bu panelle ilgili varsa ön yargımı yıkmak için, 
    inanın misafirlikte olması gereken muhabbetleride bir kenara bırakıp, bu panelle ilgilendim. 

Sonuç ne biliyormusunuz? 
    Sonuç 10 üzerinden koskoca bir sıfır.. 

Meğer ben yıllardır bu İPS panellerle ilgili karşıt görüşlerimde nede haklıymışım 
    Böyle bir Kontrast 
    Böyle bir Siyah performansı 
    Böyle bir Görüntü yok 
    Referansım olan bir VA panel Samsung 55MU9000 kullanıcısı olarak söylüyorum 
    Bu ilgili İPS panel/ler sırf görüntü vermek için veriyor, hatta verdiğini sanıyor inanın dahası yok..

Ben dahi bu kadarını 8 segment bir panelden beklemiyordum, 5-6-7 segmentleri düşünemiyorum 
    Yahu bırakın yöresel uydu yayınını, belki bununla alakalıdır diye, 
    Youtube'den 4K içerikler açtım, açmasına açtım ancak bu izlediğim yayın 4K mıydı yoksa 1K mıydı bilemedim. 
    Hatta sonradan görüntü ayarlarını gözden geçirip canlı moda dahi aldım sonuç küçük farklarla aynı oldu. 

İPS panellerle ilgili tamda üzerine basa basa vurguladığım gibi, panelde "kontrast olmadığı" için,
    sıradan kullanıcılarca o güya doğal diye vurgulanan ancak benim gözümde bu panelde; 
    Soluk, mat ve bir o kadar berrak ve net olmayan buğulu bir görüntü alıyorsunuz.. 

Karanlık sahnelerden zaten hiç bahsetmek istemiyorum, vasat ve berbat ötesi 
    Her zaman dediğim gibi ön plandaki karakter ve unsurlar yukarda belirttiğim şekilde görülebilirken, 
    çok daha önemli olan arka plan kömür karası bildiğin kara delik hiç bir şey yok.

Bahse konu İPS panel ve sahibi olduğum VA panelli MU9000'i görüntü babında kıyaslayınca, 
    ki buna kıyaslamak denirse, VA panel renkli, İPS panel siyah beyaz bir televizyon :) 

Şu benimde sıralamada birinci sıraya koyduğum WEBOS işletim sistemine gelirsem; 
    Samsung Tizen ile arasındaki fark sadece, 
    LG'de Yapay zeka diye adlandırılan sistemin türkçe dil deteğine sahip olması, 
    Buna yaklaşık mikrofonlu ses kontrollü Samsung'un türkçe dil desteği olmaması
    Bu lisan haricinde "webos ile tizen arasında stabilite açısından kesinlikle hiç bir fark göremedim". 

Bir başka özellik olarak ise,
    Ekranda LG'de sihirli kumanda yani air mouse imleci olması, 
    Bu air mouse kumandanın samsung'da olmaması,
    "Evet air mouse kullanım açısından çoğu yerde rahat ve pratik bir kullanım sunuyor" ancak olmazsa olmaz bir özellik değil...

Arkadaşlar en başında dediğim gibi bunlar tamamen bireysel görüş ve incelemelerimdir 
    Sonuç olarak renkler ve zekler tartışılamaz, herkesin kendi görüşü farklı olabilir saygı duyarım 
    Ancak özellikle "İPS paneller ve GÖRÜNTÜ" konusunda önde gelen tüm inceleme siteleri, 
    forum ve kullanıcıları birebir hep aynı şeyi gösteriyor ve söylüyorlar... 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 1 Ocak 2019; 21:21:15 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.