Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.808
Cevap
86
Favori
404.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TV'yi teledünya HD kutu ile kullanan var mı?

Ben bu kutu ile kullanıyorum. Dün gece saçma birşey oldu. TV kumandasının sağ üstünde bulunan STB-power tuşuna basınca bu kutu ile TV arasında eşleştirme ekranı çıkıyordu. Adımları tek tek yaparken en son aşama kutunun üreticisini seçme menüsü geliyordu. Kutunun markası Neta olduğu için ve gelen üreticiler arasında Neta olmadığı için ben bu eşleştirmeyi yapamıyordum. Eşleştirmeden kastım, TVnin akıllı kumandası ile Teledünyaya komut vererek kumanda kalabalığından kurtulmak. Dün gece aklıma acaba bu üreticiler arasında Teledünya var mı diye bakmak geldi. Varmış. Hemen seçtim. Ve bingo. Her tuşu işlevsel olmasa da tv ile teledünya kutusu (STB) eşleşti. Tvnin kumandasından kanal gezme vs aktif oldu Ancak kanal değiştirme sadece sayısal numara girerek ve kumandaının ortasında yer alan mouse scrolluna benzeyen tuş ile yapılıyordu. <P> tuşları ile TV-radyo kanalları arasında geçiş yapılıyor. Neyse buna da şüküdr dedim. Bu eşleştirmeden sonra STB-power tuşu, teledünya kutusunu açıp kapama işlevi kazandı.

Daha sonra bu eşleştirmeyi iptal etmek istedim. Ve TVyi fabrika ayarlarına geri döndürdüm. Normalde yine eskisi gibi STB-power tuşuna basınca eşleştirme kurlum ekranı gelmesi gerekirken, şimdi, eşleştirme olmamasına rağmen bu tuş teledünya kutuyu açıp kapatıyor. Eşleştime menüsüne sadece numerik tuş takımının altında sağda bulunan AD tuşu ile erişebiliyorum. Halbuki ilk hali gibi olmasını istiyorum. Yanı STB-power tuşunun, teledünya kutusunu açığ kapamasını değil, kurulum menüsünün getirmesini istiyorum. Bunu bir türlü beceremedim. Fabrika ayarlarına 5-6 defa getirerek birçok farklı şekilde denedim. Tüm HDMİ girişlerini çıkarttım, yayınkaynağı olarak uyfu-anten-kablo seçeneklerinin hepsinini ayrı ayrı ilk kurulumda seçmeyi denedim. Nafile. :)

Bunu nasıl ilk haline getirebilirim?

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Eğer hdmi-cec off konumunda ise ve teledünya hdmi 2 (arc) olan girişe bağlı değilse kumanda etmemesi lazım diye düşünüyorum.

Ancak yine de ediyorsa o zaman magic remote’u resetlemeyi deneyin.

Nasıl yapıldığını google’da bulabilirsiniz.
  • kykadir K kullanıcısına yanıt
    Mediamarkt magazadindan ilk ciktiginda indirim almistim.meydan avm magazadindan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende teledunya ile kullaniyorum. Servis ayarladi kumanda fonksiyonlari dediginiz gibi biraz eksik calissada yeterli. Stb power genel bu tarz kutularin kurulum menusu gibi. Ben teledunyayi kendi kumandasi yada uzerindeki tus ile kapatip aciyorum ki kendi kapaniyor zaten :)

• Tvnin kendi uydusunu kullanmayı düşünüyorum.

Kullanan arkadaşlar yorumlayabilir mi?

• agrimo A kullanıcısına yanıt
    teledünya hdmi 1'e bağlı. Hdmi-cec, on da olsa off da olsa, tv kumandasındaki STB power tuşu ile teledünyayı açıp kapayabiliyorum. Yani ilk hali gibi, stb kurulum menüsüne gelmiyor ekran.
  • mchi M kullanıcısına yanıt
    TV kumandasındaki STB PWR tuşuna basınca ne oluyor sizde şu an? Teledünya açıp kapanıyor mu yoksa ekrana stb kurulum menüsü mü geliyor?
    Hocam 15 gün oldu demediniz mi hala iade etmediniz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    Etmedim. Etmeyeceğim heralde. Günlük kullanımda çok belli olmuyor bunlar.

Ben bu TVyi çok uygun bir fiyata mal ettim. ÜStelik vade farksız 12 ay taksitle aldım. Vadeli mevduat faizini yıllık %12 kabul etsek, bu TV bana 9 bin TL'nin altına mal oldu. İnsanlar bu fiyata 55" olanını aldı zamanında. Bir de iade edip yerine na alıcam, yeni gelcek tv nasıl olacak, 1 yıl daha beklesem, eur/usdnin/ülkenin hali ortada, 2018in sonlraında kurlar ne olacak, bu Tvler ne kadara inecek, 1 sene daha TVsiz napıcam gibi şeyleri bir araya getirince, iade etmek işime gelmedi gibi. Ama belli olmaz :) akşama götürür veririm belki :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 12 Ekim 2017; 16:19:9 >
  • hay senden Allah razı olsun. Kumandayı resetleyince düzeldi. Kafayı yicektim nerdeyse :)
    http://www.lg.com/us/lgeai/HDTV/resources/UserGuides/webOS1/contents/control/remotemagic_all/enga/w14__control__remotemagic_all__enga.html

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 12 Ekim 2017; 16:37:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Etmedim. Etmeyeceğim heralde. Günlük kullanımda çok belli olmuyor bunlar.

Ben bu TVyi çok uygun bir fiyata mal ettim. ÜStelik vade farksız 12 ay taksitle aldım. Vadeli mevduat faizini yıllık %12 kabul etsek, bu TV bana 9 bin TL'nin altına mal oldu. İnsanlar bu fiyata 55" olanını aldı zamanında. Bir de iade edip yerine na alıcam, yeni gelcek tv nasıl olacak, 1 yıl daha beklesem, eur/usdnin/ülkenin hali ortada, 2018in sonlraında kurlar ne olacak, bu Tvler ne kadara inecek, 1 sene daha TVsiz napıcam gibi şeyleri bir araya getirince, iade etmek işime gelmedi gibi. Ama belli olmaz :) akşama götürür veririm belki :D

• quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

İlk benzimi aldım. Gayet hızlı ve kolay bir işlem oldu.

Cep telefonuna tek şifre mi geliyor yoksa her benzin alımında bir şifre mi geliyor?

Benzini 3. bir kişi alacak olsa, şifrenin benim telefonuma gelmesi ve benim de hemen o şifreyi benzin alacak kişiye iletmem mümkün olur mu?
  • Teledünya kanal menüsü ekrana geldiğinde kanal isimlerinde anlık titreme sağa sola kayma gibi sorun yaşayan var mı arkadaşlar? Menü bende şefkaf arkada hareketli görüntü olduğunda bazen yaşıyorum bu sorunu, Bir de türkcellin bi reklamında altyazılarda bozulma oluyor, titreme sorunu yaşayan ve çözen arkadaşlar varsa önerilerini bekliyorum.

• JonVaynen kullanıcısına yanıt
    ben çok memnunum tv'nin kendi uydusundan b7 kullanmıyorum gerçi c6 benim kullandığım model. Ama bana harika geliyor kendi uydusu.
  • wntln kullanıcısına yanıt
    Arada bende de oluyor. Tamamen yayından. Bazen cam gibi oluyor dediğiniz menü. Bazen de dediğiniz gibi. Bana göre dsmart/digiturk/teledünya 3lüsü içinde en kötü yayın kalitesine sahip teledünya.
  • O.o.spawn.o.O kullanıcısına yanıt
    Yarın kuruluma gelecekler bende test eder b7 hakkında yorumlarım diyeceğim ama c6 ile aynı zaten ;)

• İndirim için bekleyen arkadaşlar akbatı teknosa da özgür bey ile görüşebilir kendisine söyledim forumdan takip edip bekleyenler olduğunu elinden geleni yapar şayet benim için öyle oldu sağolsun.

Yarın kuruluma gelecekler tv hakkında da görüşlerimi belirteceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

İlk benzimi aldım. Gayet hızlı ve kolay bir işlem oldu.

Cep telefonuna tek şifre mi geliyor yoksa her benzin alımında bir şifre mi geliyor?

Benzini 3. bir kişi alacak olsa, şifrenin benim telefonuma gelmesi ve benim de hemen o şifreyi benzin alacak kişiye iletmem mümkün olur mu?

Ödeme yaparken kasadaki görevli telefon numarasını soruyor. Numarayı ve tutarı girince telefona mesaj geliyor. Tanıdığınız sizi arayıp işlem yapabilir. Siz hemen söylersiniz şifreyi. Arkadaşınız da kasadaki adama söyler.

Sisteme alış tutarı kadar rakam giriliyor ve her alışta ayrı şifre geliyor.
    Gelen şifrenin paroya giriş süresi 1 dakika civarı,geri sayımla bitiyor.
    Başkası alırsa sizin tel no.yu veriyor.Şifre size geliyor.,
    Alan kişiyle online görüşme halinde kalırsanız hemen bildirirsiniz.
  • TV.yi azda olsa test etme imkanım oldu. Örnek olsun diye çektiğim test fotolarını yolluyorum.

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.