Şimdi Ara

LEXUS BU YIL PAZARDAKİ YERİNİ BMW VEYA MERCEDES E KAPTIRABİLİR(ABD İÇİN) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
0
Favori
6.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Janjan

quote:

Orijinalden alıntı: 4everseco

quote:

Orijinalden alıntı: McLaren64

quote:

Orijinalden alıntı: fss1403

Mercedes prestij simgesi ise bentley, rolls royce neyin simgesi?

Bentley, Rolls-Royce ve Maybach çok özel araçlardır. satış fiyatları bu markaların kat be kat üzerindedir. mesela ülkemizde 1 milyon � etiketli Maybach veya bir Rolls-Royce almak mümkündür bu otomobillere ulaşan insan sayısı çok kısıtlıdır ve bir çok modeli elde üretilir. Mercedes kısmen ulaşılırken prestijin simgesi olmuştur bir çok devlet adamı birçok zengin iş adamı sanatçı sporcu kişiler Makam aracı olarak ilk önce S class yada 7 serisini seçerler. bu yüzdendirki Prestij ve lüks simgesi olmuşlardır. diğer bahsettiğin otomobiller zaten prestij ötesi araçlardır bu araçlarla karşılaştırılamaz heleki Lexus ve İnfiniti gibi araçlarla hiç karşılaştırılamaz Otomobili almanlar icad etmiştir diğerleri peşinden gelmiştir.

Amerikada , Pasifik ülkelerinde prestij olarak Mercedes'e binen görmedim . Hatta imzanızdaki aracı artık taxi olarak kullanıyorlar .

Almanya'da dolu bmw 7 ve merso-s taksi var, şimdi baban sana anahtarını uzatsa ben taksici arabasına binmem! mi diyeceksin

Ama nedense hiç lexus taxi görmedim

• Alman zihniyetiyle düşünün, adamlar taksi alırken Türkiye'deki gibi az yaksın ağbii mantığında değil, genel olarak belirli bir konfor ve prestij simgesidir. PORSCHE Panamera'dan bile taksi yapan mevcuttur Münih'te. Lexus'u kim ne yapsın Almanya'da? ciddi ciddi Lexus daha prestijli olduğu için taksi yapmadıklarını düşünüyorsanız ne içtiyseniz aynısından sipariş vereceğim
  • quote:

quote:

http://money.cnn.com/2011/04/05/autos/mercedes_m-class_recall/index.htm

http://recallcast.com/recalls/tag/mercedes%20benz%20usa/

http://www.product-reviews.net/2010/10/10/mercedes-recall-2010-problem-with-c-class-and-e-class/

http://www.ohiolemonlaw.com/safety-recall-137-mercedes-wiring.htm

http://www.ohiolemonlaw.com/safety-recall-53-mercedes-engine.htm

http://www.ohiolemonlaw.com/safety-recall-7.shtml

Yetermi?

şimdi bundan dolayı Lexus Mercedes'den iyi arabamı yada BMW'den. ben ayrıca Mercedes ve BMW herzaman sorunsuz arabalar üreten firmalar demedimki. yada güvenlikte hep ödül alıyorlar demedimki arkadaş güvenlik ve sağlamlık ödülü almış dedi bende araçlarını geri çağırmış dedim hemde toyota gibi gaz pedallarının sıkışmasıda bu geri çağırmalardan biri. Otomobilin mucidi Mercedes-Benz'dir 125 yaşındadır ve prestijin simgesidir. lüksün simgesidir 120 derece açıyla çizilmiş yıldız dengeyi simgeler. Havada,Karada,Denizde 1 numara olduğunu belirtir. Mercedes-Benz, BMW ve Audi dünyada en çok satan 3 premium marka otomobildir. ABS, ESP ve Airbag gibi çok önemli aktif güvenlik önlemleri Mercedes-Benz, BMW ve Bosch firmasının ortak çalışmalarıyla ortaya çıkmıştır ilk önce Mercedes hemen ardından BMW bu sistemleri otomobillerine entegre etmiştir Mercedes ve BMW ABS ve Airbag kullanırken Lexus ve İnfiniti ortalıkta yoktu. Lexus ve İnfiniti bunlara sadece birer alternatif olmuşlardır.

premium marka 1.4 lt motor mu üretir ? yada 1.6 105 hp mi koyar?
    preminum marka c sınıfı araç üretik bu kadar yüksek vergilere ragmen 50.000 bin tl den arabamı satar ?

bunlara yaparsa lexus,infiniti,acurayı gecer tabi adam fx30 satıyor başlangıç fiyatı 129 bin euro , digeri satıyor 24 bin euro 2side lüxs sınıf diye geçiyor, aslında bmw audi lüxs le binek arasında kalmıs markalardır ( ha bu iyi araç üretmedikleri anlamına geliyor cok iyi otomobiller üretiyorlar), ayrıca bu verilen mercedes lexus u geçiyor hiç bir gercekligini bulamadım bir tane kaynak görürsem boynum kıldan ince ve dünyadaki bütün otomobil üreticilerinin ilk hedefi her zaman amerika pazarıdır...

buda benden sana bir hediye olsun izleyiniz gözünüz gönlünüz acılsın ;
    http://www.youtube.com/watch?v=JkTu54YG7Ew&feature=related

• quote:

Alman zihniyetiyle düşünün, adamlar taksi alırken Türkiye'deki gibi az yaksın ağbii mantığında değil, genel olarak belirli bir konfor ve prestij simgesidir. PORSCHE Panamera'dan bile taksi yapan mevcuttur Münih'te. Lexus'u kim ne yapsın Almanya'da? ciddi ciddi Lexus daha prestijli olduğu için taksi yapmadıklarını düşünüyorsanız ne içtiyseniz aynısından sipariş vereceğim

Bir Volkwagen kullanıcısı olarak ; objektif olarak bakmıyorsunuz araçlara . Artık insaanalrın beynine kazınmış . Almanlar her zaman üstündür . Sanki Dünya'da bir tek almanlar araç yaparmış gibi .

• quote:

quote:

Alman zihniyetiyle düşünün, adamlar taksi alırken Türkiye'deki gibi az yaksın ağbii mantığında değil, genel olarak belirli bir konfor ve prestij simgesidir. PORSCHE Panamera'dan bile taksi yapan mevcuttur Münih'te. Lexus'u kim ne yapsın Almanya'da? ciddi ciddi Lexus daha prestijli olduğu için taksi yapmadıklarını düşünüyorsanız ne içtiyseniz aynısından sipariş vereceğim

Bir Volkwagen kullanıcısı olarak ; objektif olarak bakmıyorsunuz araçlara . Artık insaanalrın beynine kazınmış . Almanlar her zaman üstündür . Sanki Dünya'da bir tek almanlar araç yaparmış gibi .

Olayın eninde sonunda imzama geleceğini biliyordum, çünkü dediklerime karşı savunacak kozunuz yok, sataşabileceğiniz en güzel nokta da kullandığım araçlar, bir sonraki aracım muhtemelen italyan olcak merak etmeyin.

Ben araçların "denkliğini" kabul ederken, siz inatla lexus daha iyidir diyorsunuz? kanıt istiyorum, jd assosicationdan bilmemne ödülü almış, yahu araştırsak s sınıfı'nın ne ödülleri vardır, ama malesef mercedes-benz sitesinde 298 tane ödül aldık en manyak biziz şeklinde reklamlar yapmıyor... hangisi fanatiklik şimdi?

Lexus Mercedes ayarında otomobiller üretir demek bile bu markanın gelişimini takdir etmek demekken, daha iyi demek?

NEYE GÖRE
    KİME GÖRE
    HANGİ KRİTERDE
    KONFORDA MI
    YALITIMDA MI
    GÜVENLİKTE Mİ
    DONANIMDA MI?

cevap: ?

• quote:

quote:

quote:

Olayın eninde sonunda imzama geleceğini biliyordum, çünkü dediklerime karşı savunacak kozunuz yok, sataşabileceğiniz en güzel nokta da kullandığım araçlar, bir sonraki aracım muhtemelen italyan olcak merak etmeyin.

Ben araçların "denkliğini" kabul ederken, siz inatla lexus daha iyidir diyorsunuz? kanıt istiyorum, jd assosicationdan bilmemne ödülü almış, yahu araştırsak s sınıfı'nın ne ödülleri vardır, ama malesef mercedes-benz sitesinde 298 tane ödül aldık en manyak biziz şeklinde reklamlar yapmıyor... hangisi fanatiklik şimdi?

Lexus Mercedes ayarında otomobiller üretir demek bile bu markanın gelişimini takdir etmek demekken, daha iyi demek?

NEYE GÖRE
    KİME GÖRE
    HANGİ KRİTERDE
    KONFORDA MI
    YALITIMDA MI
    GÜVENLİKTE Mİ
    DONANIMDA MI?

jd assosicationdan la sınırlı değil yanlız hocam sadece lexus un ödülleri bir cok farklı kurulustum en saglam lüxs ödülünü defalarda almıs onun yanı sıra bir cok alandada ödül almıs biraz lexus yazarsanız sizde sadece bunla sınırı olmadıgını göreceksiniz, ayrıca mercedes ne olursa olsun her zaman otomobillerin atalarından görmüşşümdür bendeki saygınlıgı banbaskadır...

• mush-lee hocam Lexus'un araçlarını bende çok beğenirim ki Alman üst sınıf modellerle denk tutuyorum, beni diğer üyelerle karıştırmayınız, ama

Lexus'un daha iyi olduğuna itiraz edince niye FANATİK olduğumu hala çözemedim
  • quote:

quote:

quote:

NEYE GÖRE
    KİME GÖRE
    HANGİ KRİTERDE
    KONFORDA MI
    YALITIMDA MI
    GÜVENLİKTE Mİ
    DONANIMDA MI?

Malesef ülkemizde hala Jetta ile Veyron'u karşılaştıranlar var . Örnek olması için dedim . Türkiye için nedense Volkswagen iyidir . Tamam iyidir ama diğe markaların hakkınıyememek lazım

Neye göre iyi ?

Teknolojisi .
    125 yıllık geçmişin yanında 22 yıllık bir üreticinin Amerikada daha fazla rağbet görmesi .
    Sadece tasarımlara rahmen en üst seviyede konfor .
    Motorlarında dizel motor yerine , her modelde yüksek güçte hybrid teknolojisi kullanması .

Ve daha birçok şey .

• ABD'de daha fazla rağbet görmesi tamamen pazarlama ve satış fiyatı kaynaklı, daha "kaliteli" araçlar ürettiği algısından değil, ayrıca USA'daki merso-bmw bakım fiyatlarını duysanız dudağınız uçuklar. japonlar her alanda inanılmaz bir fiyat mücadelesi verdiği için, benim gözlemlerime göre bmw-mercedes-audi ÇOK bile satıyor!

En üst seviye konfor? NEYE GÖRE ARKADAŞIM KİME GÖRE YAHU!?

Hibrid motor kullanmayan Alman premium mu kaldı?
  • Sadece tasarımlara rahmen en üst seviyede konfor .

Yani hani Mercedes Audi , Bmw kkadar gösterişli olmamasına rağmen onlar kadar konfor veriyor demek istedim .
  • sonuc itibari ile su bir gercek her zaman iyi bir rakibin olsun ki kendini daha cok geliştir bu yüzden almanlar-japonlara, japonlar-almanlara mahkum
  • Mercedes abd de pahalı felan değil beleş. Yüksek fiyatlı olsa satamaz. Bakın e 350 sadece 50000 dolar, c 300 ise 34.000 dolar. Lexusa gelirsek gs gibi eskimiş yakında kasa değiştirecek bir araç olmasına rağmen 47000 dolar. Bmw 5.35 i 50000 dolar. Madem almanlar kendilerine güveniyorlar hadi yüksek fiyata satsınlar. Buna rağmen lexus 2010 da fark çok olmasada mercedesten daha çok satmış abd de.

Bu arada almanlar abd ye göbekten bağlıdır sadece otomotiv değil. Hatırlayın abd Iraka girmeden önce almanya ve fransa abd ye akıllarınca kafa tuttular. Sonra abd bir iki blöf yaptı almanlar tıpış tıpış yanaştılar. Alman işadamları hemen homurdanmaya başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 27 Temmuz 2011; 12:37:24 >
  • Caponcu arkadaşlar şöyle bir kaç fotoğraf paylaşsın da gözümüz şenlensin.

LEXUS BU YIL PAZARDAKİ YERİNİ BMW VEYA MERCEDES E KAPTIRABİLİR(ABD İÇİN)

Ve aklıma gelmeyen binlerce klasik Mercedes, BMW arabaları...100 yılı aşkın süredir otomobil sektörünün en söz sahibi, en başarılı ve yeniliklere imza atan bu firmaları, bir kenara koyup ta, Lexus, Infiniti daha ''iyi''dir demek fanatiklikten başka bir şey değildir.

•  LEXUS BU YIL PAZARDAKİ YERİNİ BMW VEYA MERCEDES E KAPTIRABİLİR(ABD İÇİN)

Nissan 240 Z

Honda S600

[simage][/simage]
  • Konu Infiniti ve Lexus'un, Mercedes ve BMW'den iyi olması. Nissan ve Honda'nın neden resmini koydunuz anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: strify

Konu Infiniti ve Lexus'un, Mercedes ve BMW'den iyi olması. Nissan ve Honda'nın neden resmini koydunuz anlamadım.

Zaten Lexusun 22 senelik , Infinitininde 19 senlik geçmişi var . Daha ne bekliyordunuz ?
  • quote:

quote:

Konu Infiniti ve Lexus'un, Mercedes ve BMW'den iyi olması. Nissan ve Honda'nın neden resmini koydunuz anlamadım.

Zaten Lexusun 22 senelik , Infinitininde 19 senlik geçmişi var . Daha ne bekliyordunuz ?

İşte sorun da bu. 19 ve 22 senelik Infiniti ve Lexus'un, 125 ve 95 senelik Mercedes ve BMW'den uzakdoğulu capon fanatikleri tarafından daha iyi gösterilmesi...
  • quote:

quote:

quote:

İşte sorun da bu. 19 ve 22 senelik Infiniti ve Lexus'un, 125 ve 95 senelik Mercedes ve BMW'den uzakdoğulu capon fanatikleri tarafından daha iyi gösterilmesi...

Sorunda bu zaten 125 yıllık marka tarihine kafa tutuyor .

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sorunda bu zaten 125 yıllık marka tarihine kafa tutuyor .

Ne demezsin çok kafa tutuyor.

• quote:

quote:

quote:

Mercedes prestij simgesi ise bentley, rolls royce neyin simgesi?

Bentley, Rolls-Royce ve Maybach çok özel araçlardır. satış fiyatları bu markaların kat be kat üzerindedir. mesela ülkemizde 1 milyon € etiketli Maybach veya bir Rolls-Royce almak mümkündür bu otomobillere ulaşan insan sayısı çok kısıtlıdır ve bir çok modeli elde üretilir. Mercedes kısmen ulaşılırken prestijin simgesi olmuştur bir çok devlet adamı birçok zengin iş adamı sanatçı sporcu kişiler Makam aracı olarak ilk önce S class yada 7 serisini seçerler. bu yüzdendirki Prestij ve lüks simgesi olmuşlardır. diğer bahsettiğin otomobiller zaten prestij ötesi araçlardır bu araçlarla karşılaştırılamaz heleki Lexus ve İnfiniti gibi araçlarla hiç karşılaştırılamaz Otomobili almanlar icad etmiştir diğerleri peşinden gelmiştir.

Amerikada , Pasifik ülkelerinde prestij olarak Mercedes'e binen görmedim . Hatta imzanızdaki aracı artık taxi olarak kullanıyorlar .

Bunlar taksi oluyor diye kötü otomobilmi oldu. Almanya ekonomik olarak refah bir ülke alım gücü çok fazla onun taksiciler normal araçlar yerine lüks araçları tercih ediyor. Japoncular boş vere fanatiklik yapıyor Otomobil tarihinde çok önemli yeri olan bu iki otomobilin Lexus ve İnfiniti'den daha kötü olduğunu söylemek fanatikliktende öte bir durum. Lexus ve İnfiniti kötü otomobiller değil ama Mercedes ve BMW'den de iyi değil. ayrıca STRİFY arkadaş klasik Mercedes ve BMW paylaşmış japoncular nissan ve honda koyuyor eğer karşılaştıracaksan Lexus ve İnfiniti koy yokmu sonuç ortada Lexus ve İnfiniti Mercedes ve BMW'nin pazarından pay kapmak için japonların stratejik ürünüdür. onlar için birer alternatiftir. Amerikada çok satmasının nedeni fiyat olarak azda olsa daha uygun olması ve araçların direk Amerika pazarı için geliştirilmesidir. araçlara çamur atmak için yok taksi yok japonlar şu kadar ödül almış demenize lüzum yok Mercedes ve BMW'nin ödüllerini yazsak forum çöker.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.