Şimdi Ara

Les Aventures - Masaüstü FRP Youtube Dizisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar ben fransızca bir youtube kanalında yayımlanan, masaüstü frp oynayan birkaç youtubeçunun hazırladığı bir diziyi takip ediyorum ve acaba Türkiye genelinde bunu izleyen tek kişi miyim yoksa benim gibi bunun hastaları da var mıdır diye konusunu açmak istedim. İzleyen pek fazla kişinin olmayacağını varsayarak başlığı fazla süslemeyeceğim, sadece masaüstü frp nedir, ne değildir onu kısaca tanıtmak istiyorum. İki-üç kafadar bulursam fan kulübü açabilirim.

Görmek isteyenler için youtube kanalı:https://www.youtube.com/playlist?list=PLWmL9Ldoef0sDNxbi5wVyvoCw8uZmJR-F

Bilmeyenler için:

Masaüstü frp (fantasy role-play), adı üstünde, bir masanın üstünde oynanan bir çeşit rol yapmaca oyunudur. Oyundaki karakterinizi kendiniz bizzat siz canlandırırsınız, rol yaparsınız, ve yapmak istediğiniz şeyler için zar atarsınız.

Bir grup masaüstü frp oynayan insanlar şuna benzer:
     Les Aventures - Masaüstü FRP Youtube Dizisi

Oyunun bir "game master" dediğimiz lideri vardır, size hikayeyi, yaptığınız aksiyonları ve sonuçlarını söyler. Herşey hayalinizde gerçekleşir, ortada bir şey yoktur ve hayal gücü olmayan bunu oynayamaz, zevk de almaz zaten.

Masaüstü frp için gerekli malzemeler:
    Bir adet masa (sandalyeler opsiyonel)
    Bir grup hakiki insan (bildiğin etli kemikli insan, gerçi skype üzerinden oynayan da var, attığım youtube kanalındaki gibi)
    Oyunun malzemeleri (karakter kağıtları, zarlar, zar skorlarının manaları, hikayeler, şunlar, bunlar, bir sürü okuyacak şey)
    Sağduyu (bu çok önemli)

Kanalı takip eden varsa cevaplarınızı bekliyorum (ama o kadar da umutlu değilim tabi).

İyi günler!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.