Şimdi Ara

Leptop Çok ısınıyor. Neden ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    elimde Acer marka Aspire 4740G Leptop var. Sistem özellikleri ;
    - İntel Core i3 330m 2.13 Ghz 1066 Mhz FPS.
    - Nvida Gforce 310m Up to 1791Mb TurboChace 512 mb ekran kartı
    - 3 GB ram DDR 3
    - 320 Gb Hard disk Sistem özellikleri bunlar .

Benim Problemim şu : Pc ilk aldığım zamanlar gayet iyiydi oyunlarda en ufak bi donma takılma olmazdı . aradan yaklaşık 4-5 ay gibi kısa bi süre geçmesine ragmen oyun oynadıgım zamanlar max 10dk sürüyor pc kapanıyor. veya internetttn bi film izleyim diyorum oda en fazla 30dk sonra işlemci ısınıyor kapanıyor. hiçbir işlem yapmaz iken pc ısısı 60 70 derecelerde geziniyor. zaten 90 dereceyi buldumu otomatik kapanıyor. Ne yapmam gerek sorun nedir acaba . hdd fazla dolu değil yarısı boş sistemi yoracak herhangibi program virüs vs gibi bişiy de yok . yardım lütfen

• fan kirlenip yavaş dönüyor olabilir. evdeysen elektrik süpürgesi tut derim ben hiç içini açma. alt yüzeyden fanın oldugu kısma tutsan yeter. eger kapanma süresi uzarsa bir miktar etkisi olmus demektir. daha sonra kompresörle adam gibi temizle/temizlet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CRhackSH

fan kirlenip yavaş dönüyor olabilir. evdeysen elektrik süpürgesi tut derim ben hiç içini açma. alt yüzeyden fanın oldugu kısma tutsan yeter. eger kapanma süresi uzarsa bir miktar etkisi olmus demektir. daha sonra kompresörle adam gibi temizle/temizlet.

Hımm benimde tahminim o yönde fanı açabilmem için zaten komple pc açmam qerekiyor onuda ben beceremem . tafsiye için sagol deniyecem
  • oyun için özel yapılmamıs (zaten bi su monster larda var bir de toshiba nın birkaç modelinde) laptop un alt kapagından sadece fana ulasabilmek için bir bölme yok. komple sökmen gerekiyo. işlemciye bi bakır, ekran kartına bi bakır tabaka koymuslar ikisini de incecik bakır boru ile fana baglamıslar. gören koskoca makineyi bu mu sogutacak diyor. dedigim gibi elektrik süpürgesi ile idare et ama yazın daha çok problem çıkarır o makine haberin olsun. sogutma tepsileride bi işe yarasa canım yanmıcak.
  • quote:

oyun için özel yapılmamıs (zaten bi su monster larda var bir de toshiba nın birkaç modelinde) laptop un alt kapagından sadece fana ulasabilmek için bir bölme yok. komple sökmen gerekiyo. işlemciye bi bakır, ekran kartına bi bakır tabaka koymuslar ikisini de incecik bakır boru ile fana baglamıslar. gören koskoca makineyi bu mu sogutacak diyor. dedigim gibi elektrik süpürgesi ile idare et ama yazın daha çok problem çıkarır o makine haberin olsun. sogutma tepsileride bi işe yarasa canım yanmıcak.

Aynen dostum ya . Belki Sorun gider diye 70 tl sogutucu tablet aldım altına koydum banamısın demiyor buz gibi hava üflüyor fakat genede tık yok

• herkeste aynı dert var. hafif olsun diye plastikten yapıyolar (adamlarda haklı laptop alırken ilk göze çarpan agirlik oluyo) iş sogutmaya geldi mi yetersiz kalıyo. çitalar ne kadar alüminyum olsa da yetmiyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MiraG3ShadoW

quote:

oyun için özel yapılmamıs (zaten bi su monster larda var bir de toshiba nın birkaç modelinde) laptop un alt kapagından sadece fana ulasabilmek için bir bölme yok. komple sökmen gerekiyo. işlemciye bi bakır, ekran kartına bi bakır tabaka koymuslar ikisini de incecik bakır boru ile fana baglamıslar. gören koskoca makineyi bu mu sogutacak diyor. dedigim gibi elektrik süpürgesi ile idare et ama yazın daha çok problem çıkarır o makine haberin olsun. sogutma tepsileride bi işe yarasa canım yanmıcak.

Aynen dostum ya . Belki Sorun gider diye 70 tl sogutucu tablet aldım altına koydum banamısın demiyor buz gibi hava üflüyor fakat genede tık yok

hocam dışardan soğutma ile içerden soğutma çok fark ediyor.
    yazın arkadasın laptopun fanı bozuldugunda bilgisayarı actın 10 dk sonra sıcak 15-20 derece artıyordu external soğutma işe yaramıyor ne yazıkki
    bizde arada bir buzluga koyuyorduk da orası ayrı

• quote:

Orijinalden alıntı: TeKNoYDN

quote:

Orijinalden alıntı: MiraG3ShadoW

quote:

hocam dışardan soğutma ile içerden soğutma çok fark ediyor.
    yazın arkadasın laptopun fanı bozuldugunda bilgisayarı actın 10 dk sonra sıcak 15-20 derece artıyordu external soğutma işe yaramıyor ne yazıkki
    bizde arada bir buzluga koyuyorduk da orası ayrı

aynen yaa boşuna aldık zaten bi işe yaramıyor . Gecen bi film izliycem diye 50 takla attım en sonunda buz dolabında aldım buzları poşete sarıp altına koydum en azından kapanmasını önledim film bitene kadar . tabi 2 saat içinde buzlar su oldu o ayrı bi konu

• garantisi devam ediyorsa servise gönderin
  • quote:

Orijinalden alıntı: notebook-yk

garantisi devam ediyorsa servise gönderin

Servisler çok ugrastıyor hocam en son çözüm olarak onu düşünüyorm . ondan öncen yapabileceğimiz bişiyler olmalı
  • siz bilirsiniz ozaman
  • hocam içini falan açmak gerekecek bence yanlıs birsey yapmadan servise yollamanız en iyisi olur
  • Dıstan bi üfleme temizleme deniyelimde olmadı mecburen service göndercez Servise gönderdik mide 20 günden aşağı gelmior arkadaş ya
  • bende casper var i3 işlemci oda şuan 69°C uzanarak kullanıyorum,dizime koyuncada ısınıyor hava almıyor sıcaklık 75°C gördüğü anda takılmaya başlıyor.

anlamadığım bir şey var dizüstüleri DİZİMİZİN ÜZERİNDE kullanamayacaksak neden adı DİZÜSTÜ ki?Sol altı illa açık kullanacam leptopu yamuk kullanıyorum ısınmasın diye lanet olsun!!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.