Şimdi Ara

Leon FR 150ps - Astra 1.4T 150ps . Hangisi tercih edilmeli ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
1.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Orhan Hoca

Anlaşılan performans istiyorsunuz. Kırmızı TCT 170hp 1.4 Giulietta tavsiye ederim.

Aslı dururken çakmalarına aynı parayı vermeyin

+1 illa ki ikisi olacaksa dsgli arabaya yanasilmaz,insignia da dusuulebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabiki astra.

• DSG alınmaz. Otomatik zorunluysa Astra.

• Opel astra.

• Otomatik olacaksa Astra derim bende. Kalite olarak Golf 7'nin dengi, Leon'dan üstün bir araç Astra K. Leon'un tek avantajı biraz daha iyi yürümesi ve biraz daha az yakması olacaktır.

http://www.zeperfs.com/en/duel6050-4543.htm

140'lık Leon ile 150lik astranın karşılaştırmasında, 80-180de astra daha iyi diyor, 150lik leonla astra yakın olur fakat leon geçecektir.
  • leona bile sıra veriyolarsa oho astra al geç zaten sıra vermeselerde astra derdim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Leon'un DSG olduğu nerede yazıyor, ben mi kaçırdım? 1.4 TSI 150 HP ACT düz vites alınır, keyifle binilir. Bu benim tercihim elbette, bence siz kendinize hangisini yakın hissediyorsanız onu alın. Bu forumda daha iki modelin de sürücü koltuğuna bile oturmamış ve düz yolda keyifle giden arabayla yarıştığını zanneden (ne yapsın motoru dibine kadar zorlayınca diğerinin de gaza bastığını zannediyor) yorumlarla almaya kalkarsanız kolay gelsin şimdiden. YouTube üzerinde hem yerli hem de yabancı testlerini bulabilirsiniz her iki aracın da.
  • bir yerleri bitli leona bile sıra yazıyorlar millette bekliyor yazık kardeşim yazık.Para sizde kardeşim siz onları değil onlar sizi bekleyecek.Sanırsın ferrari sıra yazıyorlarmış pekmezler.
  • Astra bence.Yol tutus olarak cok daha iyi.Ama leon dışardan daha sportif görünüyor birde yarım tık daha iyi gidebilir ağırlıktan dolayi.

• astra golfe yakın bir araç, leondan daha iyi
  • Bu forumda pis ve ahlaksız bir anlayış var.

Adam zar zor para biriktirmiş. Dişçiye gitmemiş, haftalarca otobüste gezmiş ya da haftasonu evde oturmuş, eski aracını satmak için onlarca adamın ağız kokusunu çekmiş ve kenara 75K bir para koymuş. Sonra gidip X aracını almış.

Forumdan kendini bilmez birisi de çıkmış ''o alınmaz, pii, bu alınmaz fiii, bitli sidikli araba'' vs yazıyor.

Ayıp ayıp. Çok ayıp.

dipnot: arabamı sattım. Arabam yok şu an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Astra'yı her ne kadar beğensem de gerçekten sütçü beygirleri takıyorlar bu arabalara.

110bg Civic ile 140bg Astra'yı madara etmiştim İzmit otoyolunda. Ki benim aracım daha yüklüydü yolcu bakımından.

Leon'da durum nedir bilmem ama Astra'da durum bu.

haha o civic ile gel 136hp dizelle tokaylayım seni :D

Benim Civic'in 0-100 9.2sn
    Senin Astra'nın 0-100 10.3sn

Kim kimi tokatlıyor anlayamadım?

30 derecelik yokuşta kapıştırmayacaksan bizi şansın yok onu söyleyeyim.

Ha sen yine de geçerim diyorsan buyur geç paşam lafım yok.

herşey 0-100 değil 100 den sonrası önemli dostum onun için şansın yok :D

100'den sonrasını da ele alarak zaten kim kimi tokatlıyor diye sordum.

Dizel olan arabanız için "100'den sonrasında görüşürüz." gibi bir laf etmeniz motorlardan anlamadığınız anlamına geliyor.

Allah kazasız belasız sürüşler eylesin, altınızdaki aile aracı yarış aracı değil bunu da hatırlamanızı tavsiye ederim.

0-100 den sonrası şanzımana ve beygire bakar ;) bursa yakınlarındaysan deneyebiliriz

1000 beygirlik benzinli araç mı önde bitirir yarışı
    1000 beygirlik mazotlu araç mı diye sorayım o zaman. Siz zaten tahmin edebilirsiniz sonucu.

Yolum düşerse bi çay sözü aldım sizden. Konuyu amacından saptırmayalım, kalabalık etmeyelim daha fazla.

İyi akşamlar.

110hp lik demode teknolojili civic mi geçecek 136hp lik turbo dizeli

sonuç
    http://www.zeperfs.com/match5983-964.htm

Kapagi sikalim, hava kacirmasin

• Astra tabiki, bu forumda ovule ovule bi hal alsa da astra dengi bir araba degil leon. Golf > astra > leon olurdu siralama

• K kasa Astra'ya hala sütçü beygiri diyenler var. Arabayı sürmeden oturduğu yerden ahkam kesiyor.

K kasa Astra ne performans ne de yakıt tüketimi yönünden Leon FR'ı aratmaz. Leon'u ararsanız başka nedenlerle ararsınız. Ayrıca 150 HP'lik Astra'da TSI motorlar gibi alt devirlerde turbo boşluğu bulunmuyor.

Manel viteste performans ve yakıt tüketimi kafa kafaya. Otomatik vitesin manuele göre yakıtı 0,5 litre artarken 0-100 hızlanması 0,7 saniye daha geç. Tork konvertörlü sorunsuzluğu için buna değer. DSG alıp kulağınız şanzımanda gezmek istiyorsanız da tercih sizindir tabi, kim ne diyebilir.

Bu arada dynamic otomatik vites astra'yı 73.500 TL'ye alan arkadaşlar var forumda. Astra K başlığında aracı alanlar bu bilgileri paylaşıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 9 Mayıs 2016; 10:25:42 >
  • Astra daha kalitelidir. performans olarak pek fark olmaz sonuçta motor hacmi ve hp si belli.
  • iki araba da iyi. tamamen zevk meselesi. ikisinden hangisini alsanız pişman olmazsınız.
  • berkaydj kullanıcısına yanıt
    yanlız o karşılaştırmada 87 model civic işaretlemişsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: balkanxp

yanlız o karşılaştırmada 87 model civic işaretlemişsiniz.

Pardon Buyur :) hangi model pek belli olmuyor seçerken
    http://www.zeperfs.com/match2452-5983.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkaydj -- 9 Mayıs 2016; 14:09:19 >
  • Tercih kriteri sadece performans mı bilmiyorum fakat bütün olarak Astra'nın karşısına Leon değil Golf oturur.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.