Şimdi Ara

LEON FR 1.4 TSI 150PH ACT DSG S&S Hakkında Bilgi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
49
Cevap
1
Favori
27.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam 2014 model opel corsa j kasa 1.3 cdti enjoy paketi sürmüştüm sahibide tanıdıktı araçtan gayet memnundu gidişi duruşu tatmin ediyordu. tabi astra k kadar olacağını sanmıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omer_Faruk. kullanıcısına yanıt
    inşallah hocam allah nasip ederse.

• Boş yapma blokla hemen beni, her konuya gelip astranı göklere çıkarıp küfür yiyip kaçıyorsun, fan kim acaba??

Astrayıda, golfüde, leon fr'ı da kendim kullandım çok şükür. Boş beleş değilim senin gibi, aç youtube u 20 yorumcudan en az 12 tanesi leon diyor bu karşılaştırmaya.
  • Duellist kullanıcısına yanıt
    sanıyorum ki adana trafiğinde de 7-7.5ları görür. trim sesleri hafif bozuk yolda da geliyor mu? bir aracınızda seat sound sistemi var mı varsa bu sistemin yüksek basslı şarkılarda trim sesini arttırdığı söyleniyor doğru mu? yalıtımı nasıl yol sesi nasıl yani bir video izlemiştim araç sahibi kötü olduğunu söyleyip bagaj ve arka koltukları kaldırıp yalıtım yapmıştı o kadar masrafa gerek var mı?

• Vag grubu sana naptı hocam ? Her konuda vaga sallıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: grkankot2

bloklusun canım alıntı yapınca çıkıyor ama ne dedin okumadım önemsemiyorum.
    Alıntılama bundan sonra bi zahmet.
    Taklacı leonunla mutluluklar. Düzlükte geçersin eyvallah ama virajda yakaladım mı affetmem
    Gaza gelip takla atar la bu

cahilliğini gidermek için yazıyorum: c segmentinde en iyi yol tutuş focusa aittir, direksiyon hissi çok kuvvetli olduğundan yol tutuş hissini iyi hissettirir ve astra bu araçla kıyaslanabilir sadece.Aracı kullanmayıp sadece youtube yorumlarını okuyan ufaklıklardansın büyük ihtimal aç incele testleri "HUNHARCA YOL TUTAN" araç kime diyorlar duyarsın
    Büyük ihtimal oraları referans alıyorsun diye söyledim

astra yazmışsınız ama bu kadar övdüğünüze göre opc aracınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhan.erkan99

sanıyorum ki adana trafiğinde de 7-7.5ları görür. trim sesleri hafif bozuk yolda da geliyor mu? bir aracınızda seat sound sistemi var mı varsa bu sistemin yüksek basslı şarkılarda trim sesini arttırdığı söyleniyor doğru mu? yalıtımı nasıl yol sesi nasıl yani bir video izlemiştim araç sahibi kötü olduğunu söyleyip bagaj ve arka koltukları kaldırıp yalıtım yapmıştı o kadar masrafa gerek var mı?

1-hafif bozuk yoldan kastınıza göre değişir çukurlardan geçerken trim sesi gelir düz yolda gelmez
    2-seat soundun trim sesini arttırması gibi bir sorunlar karşılaşmadım
    3-yalıtımı c segmentinin ortalaması ne çok iyi ne çok kötü beklentiyi yüksek tutmayın
    4-o kadar masrafa gerek yok çok takıntılı değilseniz trim sesine takılmazsınız

• hocam ikinizin arasında bir konu ancak focusun yol tutuşnda lider olduğumu düşünmüyorum focus çok savuruyor ancak eğlenceli bir araç focusla hafif arka kaydırmak falan mümkün ancak astra ve leon fr ile focustaki kadar kolay değil sınırları çok yüksel iki aracında bence yol tutuşu olarak sıralama astra, leon fr, focus olmalıdır.

• quote:

hocam ikinizin arasında bir konu ancak focusun yol tutuşnda lider olduğumu düşünmüyorum focus çok savuruyor ancak eğlenceli bir araç focusla hafif arka kaydırmak falan mümkün ancak astra ve leon fr ile focustaki kadar kolay değil sınırları çok yüksel iki aracında bence yol tutuşu olarak sıralama astra, leon fr, focus olmalıdır.

ilk neslinde yakaladığı iyi yol tutuşunun ekmeğini yiyor hala abartılcak bir yol tutuşu yok mevcut kasanın
  • quote:

Hocam trim sesleri her zaman geliyor ben 2-3 yere müdahale ettim demiştim. Kadranı söktüm ve arkasına plastiklerin birbirine değmesini önlemek için pencere fitili yapıştırdım ve kapıları açıp (zaten bende 2 tane var çok zahmetli olmadı 1 saatlik bir iş) araya titreşimi önleyecek sünger koydum ses baya bir azaldı. En son süet folyo sipariş etmiştim torpido ve kolçak altındaki gözü kaplamak için bugün elime ulaştı ve kapladım ses biraz daha azalacaktır(bu sesin arabayla alakası yok torpido gözünün içindeki eşyalar plastiğe vurdukça ses yapıyor). Yalıtımdan ben memnunum, yani şöyle söyliyeyim Cruze ve Polo kullanmıştım daha önce Polo'dan daha iyi Cruze ile de hemen hemen aynı belki 1 tık daha iyidir Cruze'a göre. Bagaj ve arka koltuklara bitüself + firex uygulayan arkadaşlar var evet ama bu arkadaşlar her markada var, Leon'a has birşey değil. Makyajlı kasayla bu trim sesi olayını baya azaltmışlar, onu da belirteyim. Daha önce de söylediğim gibi motor hem az yakıp hem çok kaçmıyor, ya az yakıyor ya çok kaçıyor. Evden okula sonra okuldan geri eve 5.5L ortalamayla gittiğimi de biliyorum 13L ortalamayla gittiğimi de. Konfor olarak bir Golf, Astra beklemek yanlış olur. Hem lastiğin yanağı ince hem süspansiyonlar sert olunca esneyecek pek birşey kalmıyor, tümseklerde takır takır olayı oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

1.2 TSI kullanıcıları 3.5-4 litre

1.4 TSI kullanıcıları ise 4.5-5 litreyi geçmezler şehir içinde.

Gönül rahatlığıyla alıp, aldıktan sonra gönül rahatlığıyla küfür edebilirsiniz.

Hatta bu forumda biri vardı ki, arabanın farlarını ve radyolarını kapatıp Passat'a 3 litre yaktırdığını sanıyordu.

Konuyu hatırladım da baya tartışılmıştı radyoyu kapatmanın yakıt tüketimine olan etkisi

Forum bir değişik ya. Ayçiçek yağı ile giden fiestacı abimizden tutun radyoyu kapatıp 3lt yakan

Genel itibariyle forumda boy ortalaması 1.90cm olup, özellikle Alman grubu araçlar yakıt fiyatı fark etmeksizin kilometrede 18 kuruş yakabilme yetenegine sahiptir.

Bir ara otobana 2.0 motordan düşük araçla çıkarsak ceza yazarlar mı diye bir konu vardı, ne oldu o trolldü değil mi?
    O konuda da 1.8 passatların hikayesini dinlemiştik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InvisibleLord -- 28 Ocak 2017; 21:24:30 >

• şehir içi kış 10-11lt yaz 8-9lt tüketim olur normaldir. temiz 2.el alınabilir.
  • Duellist kullanıcısına yanıt
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. aslında kiralık bir fr bulabilirsem bütün sorunlar çözülecek ya test aracını deneyeceğiz bir iki saat yada 2 gün kiralayıp bakıcaz araca

• quote:

Orijinalden alıntı: SertyAdams

şehir içi kış 10-11lt yaz 8-9lt tüketim olur normaldir. temiz 2.el alınabilir.

verdiğiniz tüketim değerleri bana biraz fazla geldi
  • blacklotus01 B kullanıcısına yanıt
    ort. hız 20km ve altı için normal. şehir içi ort hız 50-60km diye bişi olmaz normal kullanım olur. Benzinli araç için 10lt normaldir benzin pahalı. Zaten ha 8 yakmış ha 10. Dizel aracımızda var aynı şartlarda 7-8lt tüketimi var. Araç alırken sürekli kullanacağınız yolların şartlarını hesaba katarak seçim yapmanız lazım fabrika verileri hikayeden ibaret.
  • Izmirde genelde sakın kullanımda gerçi uzun yoldada basıyorum biraz ama ortalama 8 litre ile geziyorum 150 hp manuel

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Kaçın, sahibi geliyor!

Öncelikle bana bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim Hocam :)

Geçen bir arkadaş da paylaşmış benim en düşük yakıt tuketimimi:

Şehir içi 6.3 litre, bir aylık ve bir depo kullanımı. Yanlış hatırlamıyorsam bahar mevsimiydi. Hava fazla yakacak kadar soğuk değil, klima açacak kadar sıcak değilken en düşük tüketimi yakalamistim.

Geçen ay ise en fazla yakma rekorumu kirmistim.

Havalar malum soğuk, yağmurlar kazalar şehir içi yol yapım inşaatları derken aylık ortalama hiz 20 km düşmüştü.

Tüketim ise aylık bir depo kullanımı 7.5 litre olmuştu.

Bu arada araç 1.4 140 hp manuel style.

Kullanım genelde sakin, bazen keyfine gazlamali bazen mecburen gazlamali.

Örneğin onumdeki araç uyuz uyuz gidiyor. Ya bayan oluyor ya da elinde telefonla mesaj yazmaya çalışan bir delikanlı. 200 metre ötede kavşak olmasına rağmen dayanamayıp gaza basip geçiyorum. Bile bile benzini çöpe atma. Çünkü gazlayip ilerde hemen fren yapıyorum.normalde asla yapmak istemediğim birşey. Çünkü orda verdiğim gazla normalde en az 2 km giderim. Ama 200 metre için harcıyorum o benzini.

Lira hesabina hiç girmedim girmem de..Çünkü iki ay üst üste aynı fiyattan benzin alamıyorum.

Pompa hesabina gelecek olursak 49.000 km 3.5 yılın ortalaması 6.75 litre civarı. Çok fazla olmasa da uzun yol da var tabi içinde. UZun yol kullanımım da ağırlıklı olarak 120 km ye sabitleme şeklinde.

1.6 hitler motor lpg den geçmiş biri olarak en ufak pişmanlık duymadım.

Gayet güçlü, rampaları düz yol gibi giden, ayda bir kez benzinligi ziyaret eden (şehir içi mevsime göre 700 -800 km yapiyor) , uzun yolda 1000 km yi çok rahat geçen, sollamalarda en ufak strese mahal vermeyen, sessiz sakin konforlu bir motor.

150 hp act olanı daha da iyidir mutlaka. Niyetim onunla degistirmekti ama otv ve artan kur ve de doğuşun "lan baya tutuldu bu leon, golf'u geçecek nerdeyse" deyip bindirdigi zamlardan sonra yalan oldu.

Malzeme kalitesinden ve yipranmasindan çok korkuyordum. Çünkü gerçekten ucuza aldığım bir arabaydi. I30 49.9 dan başlıyordu ben bunu 47.350 ye aldığımda. Bu kadar dolu bir arabayı bu motorla bu fiyata veriyorlarsa kesin bir pislik var demiştim. Ama Allaha şükür hala ilk günkü gibi gidiyor. Tabi ben de gozum gibi bakiyorum, o da var tabi :) mesela alir almaz hemen koltuklara kılıf geçirdim. Medya ekranındaki düğmelere nerdeyse basmiyorim . dokunmatik ekrana basıyorum. Direksiyon kumandasindaki tuslara basmiyorum. yipranmasin diye. Donen dugmelerden kontrol edecek şekilde ayarladım.kimseye sigara icirmedim içinde vb vb. Garanti bitmesine rağmen bakimlar hala yetkili serviste. Zaten bakmak da lazım. Zira sifir araba almak artık baya baya ağa adam işi oldu.:)

• Ocağınıza incir ağacı dikilmez direk incir tarlasından bir ev alabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: blacklotus01

quote:

hocam ikinizin arasında bir konu ancak focusun yol tutuşnda lider olduğumu düşünmüyorum focus çok savuruyor ancak eğlenceli bir araç focusla hafif arka kaydırmak falan mümkün ancak astra ve leon fr ile focustaki kadar kolay değil sınırları çok yüksel iki aracında bence yol tutuşu olarak sıralama astra, leon fr, focus olmalıdır.

ilk neslinde yakaladığı iyi yol tutuşunun ekmeğini yiyor hala abartılcak bir yol tutuşu yok mevcut kasanın

Yol tutuş konusuna dahil olayım. Focus 3'ümü geçen sene sattım, şu anda Giu ve Astra J var.

Yol tutuş 2 sinde de (Astra/Fcs) iyi ama Focus daha önde. Şöyle ki, Astra ani yönlendirmelerde Focus gibi çevik değil, Özellikle sağlı sollu virajlarda. Ayrıca arkanın hafif bırakılmasının yol tutuş konusunda dezavantajdan çok avantaj yaratacağını düşünüyorum, önden kaymayı azalttığını da unutmamak gerekir, denemesi bedava.

Denemek istemeyenler Gran Turismo'da rahat rahat deneyebilirler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

quote:

Orijinalden alıntı: blacklotus01

quote:

Yol tutuş konusuna dahil olayım. Focus 3'ümü geçen sene sattım, şu anda Giu ve Astra J var.

Yol tutuş 2 sinde de (Astra/Fcs) iyi ama Focus daha önde. Şöyle ki, Astra ani yönlendirmelerde Focus gibi çevik değil, Özellikle sağlı sollu virajlarda. Ayrıca arkanın hafif bırakılmasının yol tutuş konusunda dezavantajdan çok avantaj yaratacağını düşünüyorum, önden kaymayı azalttığını da unutmamak gerekir, denemesi bedava.

Denemek istemeyenler Gran Turismo'da rahat rahat deneyebilirler :)

arkanın hafif bırakmasının avantaj sağlıycağı düşncenize katılmamakla birlikte focusun yol tutuşunun kötü olduğunu düşünmüyorum sadece bu sınıfta ezici bir üstünlüğü yok önceki mesajımda bunu biraz sert belirtmişim bunun sebebi ise c segmenti diyince herkesin tartışmasız şekilde focusu yol tutuşunda çok öne çıkarması ben golf focus astra leon arasında sıradan sürücüler tarafından farkedilcek çok büyük bir yol tutuşu farkı olucağını düşünmüyorum (sıradan bir sürücü olarak) ama ani yönlendirmelerde focusun daha çevik olduğu konusunda haklı olabilirsiniz:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacklotus01 -- 28 Ocak 2017; 23:40:1 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.