Şimdi Ara

Lens Fırsatları (Ana Konu) gözlük sevmeyenler içeri :) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
752
Cevap
145
Favori
78.193
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BurakLEE

sölusyon için fırsat varmı en büyük boylardan çifti 30 liraydı ama burda optikcilerde bitmiş sanırım. 20 lira galiba tanesi artık 360 ml olanlar.

Hocam ben bu siteden Biotrue 300ml aldım fiyatı 10,60tl kargoyla 15tl ye falan geldi. Diğer markalarda da iyi fiyatlar var.
    http://www.saglikliveguzel.com/lens-solusyonu-ve-kaplari

Lensci.com'da her muayeneye 20tl indirim diyor. Bu indirimler Acuvue OASYS Toric 56tl ye geliyor. Lensci.com kargo ücreti alıyor mu?
    http://www.lensci.com/acuvue-oasys-toric

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet 1905

quote:

sölusyon için fırsat varmı en büyük boylardan çifti 30 liraydı ama burda optikcilerde bitmiş sanırım. 20 lira galiba tanesi artık 360 ml olanlar.

Hocam ben bu siteden Biotrue 300ml aldım fiyatı 10,60tl kargoyla 15tl ye falan geldi. Diğer markalarda da iyi fiyatlar var.

Lensci.com'da her muayeneye 20tl indirim diyor. Bu indirimler Acuvue OASYS Toric 56tl ye geliyor. Lensci.com kargo ücreti alıyor mu?

kargo ücreti 5 tl galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: kobra_45

quote:

quote:

kargo ücreti 5 tl galiba

Kargo ücreti olsa bile lensmarketten iyi fiyata geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de lense yeni geçtim, 2 haftadır da deneme lenslerini kullanıyorum. Bu konuyu görmem iyi oldu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kobra_45

quote:

quote:

kargo ücreti 5 tl galiba

Kargo ücreti olsa bile lensmarketten iyi fiyata geliyor.

evet fiyatları her türlü daha iyi geliyor. Yanında solüsyonları da 10 tl den alabilirsiniz 2 kutu . Elinizde reçete olmasına dikkat edin 2 yılda defalarca alışverişim oldu. Bin liraya yakın alışverişim oldu "çevremin lenslerini ben alıyorum bu siteden" beni bile oyaladılar reçete gönderin varsa yoksa sizi kırmayalım göndereim diye diye 1 haftada ancak geldi.

• Ben de gozluk sevmiyorum. 10 sene evvel gozumu cizdirdim ama :p

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cycloner

Ben de gozluk sevmiyorum. 10 sene evvel gozumu cizdirdim ama :p

Hocam. Nereye kaca cizdirdiniz. Kac numara idi simdi kac numara. Bende dusunuyorum da

• quote:

Orijinalden alıntı: fagala

quote:

Orijinalden alıntı: cycloner

Ben de gozluk sevmiyorum. 10 sene evvel gozumu cizdirdim ama :p

Hocam. Nereye kaca cizdirdiniz. Kac numara idi simdi kac numara. Bende dusunuyorum da

Türkiye'de ilk cizdirenlerdenim. Hayrunisa hastanesinde. Kişiye göre değişiyor ama. Aynı zamanda bir arkadaşım da çizdirmisti onun 2 senede eski numarasına döndü ama benimki 1,5 numara idi cizildikten sonra 0-0,25 oldu suan 0,25 0,50 arası birşeydir. Şans işi yani bir de.

• quote:

Orijinalden alıntı: haydaryarar

atasunda çalıştım, atasun malları sahte çin malı klonlar.

Ne kadar ucuz, kaliteli dense de sakın atasundan optik ürünü ve güneş gözlüğü almayın.

Oasys konusunda da havuz ya da denize çok girmediğim için de havuzda sorun yaşamamış olabilirim :) Senede 4-5 gün havuza/denize girerim, suyu pek sevmem.

ama havuz/deniz dışında günlerce çıkarmadan oasys lensle mükemmel konforlu şekilde hayatımı sürdürüyorum.

Uzmanlar lensleri arada çıkarın gözünüz hava alsın diyorlar fakat bu lensin hava geçirgenliği inanılmaz, bence bu lenste bu yüzden çıkarmaya gerek yok. Ayrıca kornea sağlığı için düşününce, lensi takıp çıkarırken korneaya verilen zarar lensin(oasys) sürekli gözde kalmasından daha fazladır diye düşünüyorum.

Rahatlık konusu kişiden kişiye değişebilir belki. Ama benim kişisel görüşüm ve lens konusunda 5 senedir profesyonel olarak çalışan arkadaşın önerisi de oasys.

Mevcut lensinden memnun olmayan herkes oasys'i bir denesin bence.

not: firma ya da ithalatçısıyla hiç bir alakam yok :D

Çok ciddi bir iddia hocam, ben genelde lensleri alışevriş merkezlerinde hangi optikçiye denk gelirsem oradan alıyorum, bu firmadan da almışlığım vardır. Böyle yerler bile sahte satıyorsa kime güveneceğiz?

• Arkadaşlar ben Acuvue OASYS Toric kullanıyorum. Lenslerim bitti hazır bitmişken PureVision2 Toric denemek istiyorum. Deneme lensi sipariş edebileceğim bir yer var mı?
  • Www.contactlens.bg

60 liraya aldigim sauflon clariti burada 7 euro. inanilmaz fiyat. Turkiye icin kargo ucreti ise 7.5 euro. 4-5 kutu alindiginda ciddi kar saglanir.

Site guvenilir mi bilmiyorum. Ama ingiltere sitelerinde bile aylik clariti'nin fiyati 11-12 pound..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boombip -- 8 Nisan 2014; 16:55:34 >
  • cLk kullanıcısına yanıt
    İnternetten geçen sene ucuz diye lens almıştım...2 gün sonra gözümde gözümü açamayacağım kadar bir kızarıklık ve batma oluştu.
    araştırdım internet kalanalı üzerinden satış yapan sitelerin yasal olmadığını, kullanım süresi geçmiş ve sahte olabilecek lensler satıldıgını öğrendim..
    optisyenlik müessesesi olan mağazalardan almak gerekiyor.sağlık bakanlığı bu mağazaları denetliyor.internetten araştırısanız lens.optikgazete.com sitesinde detaylı
    anlatımı var.Hemde alacağınız fiyatlar uygun.internetten lens alacak arkadaşları uyarmak isterim
  • haydaryarar H kullanıcısına yanıt
    bir de biofinity yi deneyin oasys den çok daha rahat :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 yıldır falan lens kullanıyorum. Şu sıralar baya rahatsızım bırakıp gözlüğe geçmeyi düşünüyorum. Uzun süreli kullanımda lazer ameliyat olamama durumu gibi bişey duymuştum umarım öyle olmaz.
  • beyler daha önce prevision hd 2 kullanıyodum

sadece fubol oynarken ve gezmeye cıktıgımda ortalaam 4 saat kullanıyordum gözlerimde yasarma kasıntı oluyordu çözüm bulma adına yeniden dğnya göz de muayene olup bosh and lops marka lens aldım cok daha fazla rahatsız oldum ne tavsiye edebilirsiniz bana ???

bu arada lensler gözümdeyken pc ekranına ve telefona bakamıyorum cok yakın oldugundan yazılar bulanık ve bozuk ooluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PES_21_Murat -- 8 Nisan 2014; 16:08:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PES_21_Murat

beyler daha önce prevision hd 2 kullanıyodum

sadece fubol oynarken ve gezmeye cıktıgımda ortalaam 4 saat kullanıyordum gözlerimde yasarma kasıntı oluyordu çözüm bulma adına yeniden dğnya göz de muayene olup bosh and lops marka lens aldım cok daha fazla rahatsız oldum ne tavsiye edebilirsiniz bana ???

bu arada lensler gözümdeyken pc ekranına ve telefona bakamıyorum cok yakın oldugundan yazılar bulanık ve bozuk ooluyor

Toric lens almışsınız büyük ihtimal.O yüzden bulanık görüyorsunuzdur.Eğer öyleyse 1 haftada düzelir bulanık görme olayı.

Prevision da Bausch&Lomb markasının ürünü zaten.Eğer tekrar lens alırsanız oasys denemenizi öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlıtzKrıeg

2 yıldır falan lens kullanıyorum. Şu sıralar baya rahatsızım bırakıp gözlüğe geçmeyi düşünüyorum. Uzun süreli kullanımda lazer ameliyat olamama durumu gibi bişey duymuştum umarım öyle olmaz.

Eşim 10 yıldır lens kullanıyordu. Geçen yaz lazer yaptırdık. Lazer olmasında hiç bi sıkıntı yok dediler.

• arkadaşlar deneme lensi olarak satılıyor mu bu lensler? henüz muayene bile olmadım
  • Lensmarket'e Oasys deneme lensi satıyor musunuz diye sorduğumda Oasys lenslerinde 2 hafta deneme süresi tanıyoruz, beğenmezseniz geri gönderip başka bir ürün alabilirsiniz dedi. Arkadaşlar bir de birşey sorayım; Bu lens değişimleri hakkında herhangi bir kritere bakıyor muyuz acaba? BC değeri vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No-One -- 11 Nisan 2014; 13:15:35 >
  • bulgaristan'daki siparişlerim gümrüğü geçip ankara pim'e geldi. numaralarda ve orijinallikte sorun çıkmazsa çok iyi. 60 liralık sauflon clariti burada 7 euro. hala inanamıyorum
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.