Şimdi Ara

Lens Fırsatları (Ana Konu) gözlük sevmeyenler içeri :) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
753
Cevap
145
Favori
78.189
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Normalde hiç bir malın reklamını yapmam lakin bu konuda reklam yapacam.

Yaklaşık 10 senedir lens kullanıyorum. bousch and lomb ve diğer markaların hemen hemen tüm ürünlerini kullandım.

Diğer lenslerde geceleri çıkarmama rağmen bazen batma bulanık görme lensin düşmesi gibi problemlerim oluyordu.

Yaklaşık 1 yıl önce accuve oasys kullanmaya başladım. Lensi takıyorum, en az 2 ay ne gece ne gündüz gözümden çıkarmıyorum. Ne bir batma ne bir bulanık görme, ne havuzda duşta problem yaşama, hiç bir problem yaşamıyorum.

accuve Oasys lenslerin padişahıdır o kadar net konuşuyorum.

Diğer lenslerden biraz pahalı gibi gözükse de lens solusyonu masrafı olmadığı, gece çıkarma zahmeti çıkarmadığı ve mükemmel rahatlığı sayesinde fiyat farkını kesinlikle çıkarır.
  • haydaryarar H kullanıcısına yanıt
    Hocam intihar ediyorsunuz farkında değilsiniz. Lens gözde durdukça korneayı bozuyormuş. Ayrıca bizim lensler 15günlük. Hadi bir ay kullanılabilir ama hiç çıkarmadan iki ay kullanmak çok sakıncalı. Gözlerinize iyi bakın bence...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydaryarar

Normalde hiç bir malın reklamını yapmam lakin bu konuda reklam yapacam.

Yaklaşık 10 senedir lens kullanıyorum. bousch and lomb ve diğer markaların hemen hemen tüm ürünlerini kullandım.

Diğer lenslerde geceleri çıkarmama rağmen bazen batma bulanık görme lensin düşmesi gibi problemlerim oluyordu.

Yaklaşık 1 yıl önce accuve oasys kullanmaya başladım. Lensi takıyorum, en az 2 ay ne gece ne gündüz gözümden çıkarmıyorum. Ne bir batma ne bir bulanık görme, ne havuzda duşta problem yaşama, hiç bir problem yaşamıyorum.

Diğer lenslerden biraz pahalı gibi gözükse de lens solusyonu masrafı olmadığı, gece çıkarma zahmeti çıkarmadığı ve mükemmel rahatlığı sayesinde fiyat farkını kesinlikle çıkarır.

Bence bu lensler kisiden kisiye degisiyor ilaclar gibi.Oasys kullandim birak yatmayi aksam olunca gozum kipkirmizi oluyordu.B&L'da 2-3 gun cikarmiyordum.Herhangi bir sorunla karsilasmadim.Numune bulunabilirse deneyip almak en mantiklisi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Smoch

Lens göz derecesini arttırıyor (bozuyor) deniyor. Ne derece doğru?

Not: B&L PVision HD kullanıyorum. Hergün çıkartarak uyuyorum. Ellerimi her işlemden önce 2 kez yıkıyorum.

Goz derecesi 21 yas civarina kadar artar gozluk veya lens olsa da.

• quote:

Normalde hiç bir malın reklamını yapmam lakin bu konuda reklam yapacam.

yüzücü gözlüğü takıyormusun takmıyormusun onu söyle bari çünkü takmadığın vakit dakikasında lens gözünden düşer. ve üstelik gözlüksüz lensle denize yada havuze girmek orada bulunan bütün mikroplar lense yapışıyor bilgin olsun.
    ayrıca sen o oasys 1 hafta solusyonsuz dayanamaz ve sürekli ovalama ister. senin yaptığın kendine intihar etmek. baush lomb ovalama istemiyor. ben 1 haftada bir temizliyorum. seninkisi hergün temizlemelik lens.

• daha öncede yazdığım üzere gözüm optikten sipariş vermiştim 1 ay demelerine rağmen cumartesi günü purevision hd2 teslim aldım.Kullanmaya başladım fakat baş ağrısı yaptı bugün tam net oturumuyor gibi ocuvue çok rahattı.bazen bir gözüm buğu yapıyormş gibi oluyor ve bulanık görüyüorum.Bildikten şaşmamak gerekirmiş bir gün daha deneyeceğim bakalım ne olacak durum
  • beyler şube bazlı bir kampanya olabilir . Kurumsal da olabilir ama diğer şubelerde görmedim.
    Atasun Optik Mecidiyeköy metro çıkışında bir şube var.
    Orada cuve oasys ve air optix aqua kutusunu 50 tlden satıyorlar.Üstelik 4 al 3 öde kampanyası var.
    Baya uygun geldi bana. İmkanı olan alabilir oradan.
  • 1-day acuvue trueye kullanıyorum. dışarıda 1 kutusu, 50 liradan 70 liraya kadar çok çeşitli fiyatlarda satılırken, lensmarket.com'da 50 liraya satılıyor ve 4 al 3 öde kampanyası oluyor her zaman.
    1 kutusunu 37.5 liraya alıyorum. ayrıca online alışveriş yaptığım siteler arasında en memnun kaldığım site lensmarket.com.

site benim olsa bu kadar överdim ama hakkaten adamlar işlerinde çok başarılılar. fiyatları size de uygun gelirse çekinmeden alın.
  • atasunda çalıştım, atasun malları sahte çin malı klonlar.

Ne kadar ucuz, kaliteli dense de sakın atasundan optik ürünü ve güneş gözlüğü almayın.

Oasys konusunda da havuz ya da denize çok girmediğim için de havuzda sorun yaşamamış olabilirim :) Senede 4-5 gün havuza/denize girerim, suyu pek sevmem.

ama havuz/deniz dışında günlerce çıkarmadan oasys lensle mükemmel konforlu şekilde hayatımı sürdürüyorum.

Uzmanlar lensleri arada çıkarın gözünüz hava alsın diyorlar fakat bu lensin hava geçirgenliği inanılmaz, bence bu lenste bu yüzden çıkarmaya gerek yok. Ayrıca kornea sağlığı için düşününce, lensi takıp çıkarırken korneaya verilen zarar lensin(oasys) sürekli gözde kalmasından daha fazladır diye düşünüyorum.

Rahatlık konusu kişiden kişiye değişebilir belki. Ama benim kişisel görüşüm ve lens konusunda 5 senedir profesyonel olarak çalışan arkadaşın önerisi de oasys.

Mevcut lensinden memnun olmayan herkes oasys'i bir denesin bence.

not: firma ya da ithalatçısıyla hiç bir alakam yok :D

• quote:

atasunda çalıştım, atasun malları sahte çin malı klonlar.

Ne kadar ucuz, kaliteli dense de sakın atasundan optik ürünü ve güneş gözlüğü almayın.

Oasys konusunda da havuz ya da denize çok girmediğim için de havuzda sorun yaşamamış olabilirim :) Senede 4-5 gün havuza/denize girerim, suyu pek sevmem.

ama havuz/deniz dışında günlerce çıkarmadan oasys lensle mükemmel konforlu şekilde hayatımı sürdürüyorum.

Uzmanlar lensleri arada çıkarın gözünüz hava alsın diyorlar fakat bu lensin hava geçirgenliği inanılmaz, bence bu lenste bu yüzden çıkarmaya gerek yok. Ayrıca kornea sağlığı için düşününce, lensi takıp çıkarırken korneaya verilen zarar lensin(oasys) sürekli gözde kalmasından daha fazladır diye düşünüyorum.

Rahatlık konusu kişiden kişiye değişebilir belki. Ama benim kişisel görüşüm ve lens konusunda 5 senedir profesyonel olarak çalışan arkadaşın önerisi de oasys.

Gunes gozlukleri de mi sahte ya da 2. kalite mi?Bu isin bir standardi yok mu?

• quote:

atasunda çalıştım, atasun malları sahte çin malı klonlar.

Vallahi size katiliyorum birgun purevision taktim neymis hd ymis ben karasal yayina raziyim bas agrisindan olecegim.oasys i uc ay ayni lensi kullanarak boyle olurdum surekli bir rahatsizlik gozu agritma.daha oasys den sasmam kotu bir tecrube oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Joong kullanıcısına yanıt
    Atasun yedirebilecekleri çakma malları orjinallerin arasına karıştırır. Raybanlardan fln uzak durun özellikle.

numaralı cam ve çerçeveler tam skandal.

Lenslerinde de pislik var.
  • quote:

Atasun yedirebilecekleri çakma malları orjinallerin arasına karıştırır. Raybanlardan fln uzak durun özellikle.

numaralı cam ve çerçeveler tam skandal.

Lenslerinde de pislik var.

Tam da oradan güneş gözlüğü almayı düşünüyordum.Tavsiyen için teşekkür ederim.Önünden geçmem artık.
  • gözlüğümün 2. kez kırılması üzerine bende lens düşünür oldum. o yüzden takip.
  • purevision2 hd ilk kullandığım lens.beni resmen lensten soğutmuş ,bir daha almam demiştim.Sonra Ümraniyede gözüm optik var ordaki bey air optik deneme lensi verdi.İnanılmaz bir şekilde gözümde ne kızarıklık ne batma hiç bir şikayetim kalmadı.Bu arada renu olan solüsyonu kulladırtmedı onun yerine opti free kullanmamı söyledi.Şimdi çok rahatım.Artık çok nadir gözlük kullanıyorum.
  • sölusyon için fırsat varmı en büyük boylardan çifti 30 liraydı ama burda optikcilerde bitmiş sanırım. 20 lira galiba tanesi artık 360 ml olanlar.
  • Gece araç kullanırken memnun kaldığınız lensleri söyleyebilir misiniz özellikle torik kullananlar..
  • Beyler doktorun bir hatası sonucu AİROPTİX AQUA'nın -3.25 ve -2.75 numaralı lenslerinden sadece birer tanesi kullanılmış birer kutu bulunuyor.
    Ben torik lense geçtiğim için bunlar pek işime yaramayacak.
    Numarası uyan varsa uygun bir fiyata satmayı düşünüyorum.İlgilenen olursa pm atsın.Olmazsa da arada kullana kullana bitireceğim artık (:
    Basketbol oynarken felan çok sorun olmuyor (:
  • Yok mu yeni fırsat arkadaşlar ? Son lensimi kullanıyorum, daha önce 2 kez kargo dahil 35 liraya lensci.com dan almıştım. Şimdi fiyatı yükseltmişler. Kargo dahil 48 lira olmuş.
  • elimde 1,75 ve 1,25 acuvue oasys hydraclear lens var kutusu açıldı 1 er tane kullandım, doktor tecrübesiz sanırım toric kullanmam gerekiyormuş uygun fiyata verebilirim. Benden tavsiye güvendiğiniz bir doktora ya da sürekli gittiğiniz memnun olduğunuz doktora lens muayenesi olmanız.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.