Şimdi Ara

Lens Fırsatları (Ana Konu) gözlük sevmeyenler içeri :) (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
752
Cevap
145
Favori
78.194
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aybasan

Ben tersini düşünüyorum.Askerde gözlük aslında sıkıntı bence..Eğitim sırasında gözlük baya sıkıntı terlersin yüzünden kayar koşu yaparsın gözünde durmaz çarpma kırılma çizilme riski var.Eğitimde gaz maskesi takarsın gözlük var sen takamazsın çıkarıp takarsın budefa etrafı göremezsin vs vs vs..

..En güzeli kullan at lensler ..Birkaç paket alıp gidersiniz askere.Sabah kalkınca ikidakkada takarsın akşam yatarkende çıkarırsın sadece.Ertesi gün yenisini takıverirsin ..Bence kullan at lensler eğitim-askerlik sırasında çok daha konforlu ve rahat olur.

Alıntıları Göster
    Benzer seyler dusundugum icin gunluk lens aldim

Lens Fırsatları (Ana Konu) gözlük sevmeyenler içeri :)

Toplam 250 lira tuttu magaza siz istemeden indirim yapiyor.

Bu arada kahverengi kutulardaki gunluk lenslerin markasi benim recetede yazan marka degil sikinti olurmu ?

Bu arada recetede mm olarak 8.6/8.8 yaziyor ama gunluk lenslerin kutusunda 8.5 yaziyor bu bir sikinti yasatirmi ? Daha deneme firsatim olmadi bugun aldigimdan mutevellit .

• HardLoveBaby H kullanıcısına yanıt
    Mümkün oldugunca ölçümlerde çıkan ölçülere uygun almakta fayda var.O 8.60 vs olan ölçü aslında göz kürenizin beden ölçüsü gibi birşey.42 beden pantolon giyiyorsunuzdur normalde ama mesela 40 bedende olur hafif sıkar yada 44 bedende olur hafif bol gelir gibi sonuçta giyersin ama ideali 42 dir.
    ..İnternetten lensleri ölçülerini rahatça inceleyebilirdiniz bu bilgiler hepsinde var en uygununu rahatça bulurdunuz hem dahada ucuza denk gelebilirdi belki.
    ..Daha önce lens kullanmadıysanız yada bu markayı kullanmadıysanız keşke bu kadar çok almasaydınız belki sizin gözünüze tam uymayacaktır bir markada çok rahat eden başka markada rahatsızlık duyabiliyor çünkü.Buda ancak eşitli lens markalarını deneyerek tecrübeyle öğreniliyor.Bu lenslerden hemen kullanmaya başlayıp rahatlık ve görüş durumunu değerlendirin bence.Sonradan sıkıntı yaşamayın oralarda gerekirse açılmamışı iade eder başka marka denersiniz.

• quote:

Mümkün oldugunca ölçümlerde çıkan ölçülere uygun almakta fayda var.O 8.60 vs olan ölçü aslında göz kürenizin beden ölçüsü gibi birşey.42 beden pantolon giyiyorsunuzdur normalde ama mesela 40 bedende olur hafif sıkar yada 44 bedende olur hafif bol gelir gibi sonuçta giyersin ama ideali 42 dir.
    ..İnternetten lensleri ölçülerini rahatça inceleyebilirdiniz bu bilgiler hepsinde var en uygununu rahatça bulurdunuz hem dahada ucuza denk gelebilirdi belki.
    ..Daha önce lens kullanmadıysanız yada bu markayı kullanmadıysanız keşke bu kadar çok almasaydınız belki sizin gözünüze tam uymayacaktır bir markada çok rahat eden başka markada rahatsızlık duyabiliyor çünkü.Buda ancak eşitli lens markalarını deneyerek tecrübeyle öğreniliyor.Bu lenslerden hemen kullanmaya başlayıp rahatlık ve görüş durumunu değerlendirin bence.Sonradan sıkıntı yaşamayın oralarda gerekirse açılmamışı iade eder başka marka denersiniz.
    Airoptix markasi 6 aydir kullandigim marka tekrar aynisini aldim memnunum . Normalde aylik kullaniyorum ama 30 gun icin kullanmalik gunluk lensi aldim cunku dedigim gibi askerlik sebebiyle almam gerekiyordu ve airoptix in gunluk lensi yokdu magazada .

Bilgiler icin tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: C..

Yarın göz doktoruna gideceğim arkadaşlar. Yalnız gözlük kullanamıyorum. Doktordan lens yazmasını isteyeceğim. İlk lens tecrübem olacak. Tavsiyelere önerilere açığım. Haftaya pazar günü şehir dışına çıkacağım. Yarın lensmarketten lensimi alsam 3-4 günde gönderim yaparlar mı
    Sorununuzu tam anlamadim gozleriniz bozukmu yoksa gozluk kullanmak istemediginiz icin lens mi istiyorsunuz ?

Kargoya guven olmaz acele ise magazadan alabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: erwinsmith06

Lensleri tavsiyemdir, lensmarketten alin gorebileceginiz en ilgili ve hassasiyetli kurum. Bir de astigmatli arkadaslara tavsiyem olacak, mumkunse biofinity toric kullanin. Hem kalite olarak bayagi farkediyor, hem rahat hem de su an 99 tl fiyati ve aylik. Tabi değerleriniz uyuyorsa uymazsa da iade aliyor lensmarket gerçi reklam gibi olacak ama optikcinin 150 lira dedigini buna alıyorum.
    ben lensimi buradan aldım bc değeri gözüme uygun ama gözümde ince ince damarlar oluştu ne yapabilirim
  • Altıpatlar kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetlerini arayın atmadiysaniz actiginizi baska bir marka ile değiştirsinler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Müşteri hizmetlerini arayın atmadiysaniz actiginizi baska bir marka ile değiştirsinler
    ama alalı 1 ay oluyor
    gözümdeki damarları yeni fark ettim
    Atmadiysaniz söyleyin gene de alirlar iade yeni kullandim deyib

• quote:

Atmadiysaniz söyleyin gene de alirlar iade yeni kullandim deyib
    tamamdır, eğer iade almıyorlarsa ne yapabilirim?
  • quote:

Lensleri tavsiyemdir, lensmarketten alin gorebileceginiz en ilgili ve hassasiyetli kurum. Bir de astigmatli arkadaslara tavsiyem olacak, mumkunse biofinity toric kullanin. Hem kalite olarak bayagi farkediyor, hem rahat hem de su an 99 tl fiyati ve aylik. Tabi değerleriniz uyuyorsa uymazsa da iade aliyor lensmarket gerçi reklam gibi olacak ama optikcinin 150 lira dedigini buna alıyorum.
    Merhaba,

Oğlumun sağ gözünde astigmat var. -0.75 değerinde.

sağ göz : -1.50 -0.75
    sol göz : -2.00

Bu durumda bir göze astigmatlı, diğerine normal bir lens mi almak mantıklı? Farklı tür ve yapıda lensler gözde bir sorun yaratır mı sizce?

Doktor, her iki göze de -2.00 numara kullanabileceğimizi söyledi. ben yinede tecrübeli arkadaşlara sormak isterim.
    Bir de oğlum renkli lens almak istiyor. Renkli lensler ile ilgili yorumunuz nedir?

Teşekkürler.

• forumix kullanıcısına yanıt
    Hocam astigmatli lens com rahat değildir. Bunun icin 0.75 numaraya astigmatli lenese gerek yok ikisini de normal lens alın hem daha ince hem daha konforludur.
    Bu arada fazla numara almayin bence numarası neyse onu alin. Yani saga 1.5 sola 2 numara şeklinde alabilirsiniz. Gözün bc değerini olcturduyseniz air optix aqua, biofinity, acuvue oasys markalarindan birini seçebilirsiniz.
    Renkli lens ise kesinlikle tavsiye etmiyorum sifir gozle renkli lens kullanip cok sıkıntı yaşayanlar var sonucta yabanci bir cisim ve ekstra renk vs isin içine girmesi sakıncalı bana gore.

Astiğmatlı lensler pek verimli olmuyor açıkcası.Gçzlük gibi gözde sabit açıda durmadığı döndüğü için tam görev yapmıyor.Bence astiğmat düşükse astiğmatsız almakta fayda var.Bende yıllarca astiğmatsız kullandım sonra denemek için astiğmatlı aldığımda oldu hiçde fark görmedim boşunada fazla para verdim.

..Lenslerde en önemli şey göz ölçümüne uygun lens ve birde lensin gaz yani oksijen geçirgenlik oranı..Bu nekadar yüksekse gözler okadar rahat eder.Ama en iyisi araara birkaç markayı deneyip en rahat edilen lensi bulmak.Birde özellikle aylık lens kullananlarda lens sıvısıda çok önemli oda denenerek bulunmalı.

..Kesinlikle birdaha önemle tekrar ediyorum gözde 1 ay kalabilen lens diye birşey yoktur pazarlama staretijisi bunlar lensler muhakkak gece yatarken çıkarılmalı ve lens sıvısında gece boyunca aıtılmalıdır.

..Tenkli lense gelince boyama nedeniyle gaz geçirgenliği düşüyor..Devamlı kullanmaktansa hevesinide alması açısından normal lensin yanında alınabilir arasıra özel bir yere giderken takabilir gerçi çok beğenirse kendine yakıştırırsa hep renkli olanı takmak isteyecektir budefa oda ayrı konu.

...Son olarak tekrar edeceğim önemli husus;Mümkün olduğunca lens ile gözlük kombine kullanılmalı enazından dışarda vs yerlerde lens kullanıp eve gelince vs zamanlarda lensler çıkarılıp gözlük takılmalı en sağlıklısı bu..

• quote:

Hocam astigmatli lens com rahat değildir. Bunun icin 0.75 numaraya astigmatli lenese gerek yok ikisini de normal lens alın hem daha ince hem daha konforludur.
    Bu arada fazla numara almayin bence numarası neyse onu alin. Yani saga 1.5 sola 2 numara şeklinde alabilirsiniz. Gözün bc değerini olcturduyseniz air optix aqua, biofinity, acuvue oasys markalarindan birini seçebilirsiniz.
    Renkli lens ise kesinlikle tavsiye etmiyorum sifir gozle renkli lens kullanip cok sıkıntı yaşayanlar var sonucta yabanci bir cisim ve ekstra renk vs isin içine girmesi sakıncalı bana gore.
    Cevabınız için teşekkürler.

Siz astigmatlı lensi önermiyorsunuz anladım.
    Ancak astigmatlı göz için numarası neyse onu alın demişsiniz. Doktor ise 1.5 luk değer üzerine 0.75 astigmatı ekliyoruz ve o göz içinde -2.00 numara uuygun olur demişti. Tam bu konuyu anlamıyorum çok fazla.

Renkli lensi ben de istemiyorum ama bir hevestir istiyor.

• quote:

Astiğmatlı lensler pek verimli olmuyor açıkcası.Gçzlük gibi gözde sabit açıda durmadığı döndüğü için tam görev yapmıyor.Bence astiğmat düşükse astiğmatsız almakta fayda var.Bende yıllarca astiğmatsız kullandım sonra denemek için astiğmatlı aldığımda oldu hiçde fark görmedim boşunada fazla para verdim.

..Lenslerde en önemli şey göz ölçümüne uygun lens ve birde lensin gaz yani oksijen geçirgenlik oranı..Bu nekadar yüksekse gözler okadar rahat eder.Ama en iyisi araara birkaç markayı deneyip en rahat edilen lensi bulmak.Birde özellikle aylık lens kullananlarda lens sıvısıda çok önemli oda denenerek bulunmalı.

..Kesinlikle birdaha önemle tekrar ediyorum gözde 1 ay kalabilen lens diye birşey yoktur pazarlama staretijisi bunlar lensler muhakkak gece yatarken çıkarılmalı ve lens sıvısında gece boyunca aıtılmalıdır.

..Tenkli lense gelince boyama nedeniyle gaz geçirgenliği düşüyor..Devamlı kullanmaktansa hevesinide alması açısından normal lensin yanında alınabilir arasıra özel bir yere giderken takabilir gerçi çok beğenirse kendine yakıştırırsa hep renkli olanı takmak isteyecektir budefa oda ayrı konu.

...Son olarak tekrar edeceğim önemli husus;Mümkün olduğunca lens ile gözlük kombine kullanılmalı enazından dışarda vs yerlerde lens kullanıp eve gelince vs zamanlarda lensler çıkarılıp gözlük takılmalı en sağlıklısı bu..
    Size de cevabınız için teşekkür ederim.

-0.75 lik astigmat düşük mü bilemiyorum. Bu arada astigmat numara gibi artmazmış. Neyse numarası en başta, insanın yaşı artsa da sabit kalırmış.

Oğlum basketbol oynuyor. Gözlükte kullanıyor. Basketbol antrenmanlarında ve maçlarda takmak amacıyla almak istiyoruz aslında lensleri. Bununla birlikte takıp çıkarmada zorlanmaz, temiz tutabilir ve rahat ederse belkide gözlüğü bırakmak isteyecek, bilemiyorum tabi.

Renkli lens onun için bir merak ve heves. Lakin hem farklı markalar olması hem de beğenmeme ihtimaline karşı o kadar para vermek çok da mantıklı gelmiyor bana.

Gittiginiz doktor sanırım bir sey bilmiyor. Astogmatli lenste sph(miyop) ve astigmat olmak uzere iki tane numara değeri vardır girersiniz ayri ayri alirsiniz. Ayrica bir de aks diye tabir ettigimiz gözün egim derecesi yer alir genelde 180-170 dir ama olcturmeniz lazim. 0.75 astigmata astogmatli lens almaniza bence gerek yok, normal alin gecin dedigim gibi. Ben de zamaninda 0.75 ken kullanmadim astigmatli.
    Renkli lens ise tekli satilanlar var onlardan birer adet alin illa alacaksaniz, denesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erwinsmith06 -- 2 Ekim 2018; 9:17:43 >
    Degisim isteyeceksiniz, yardımcı olurlar bu konuda %90 almazlarsa biraz sert konuşun.

• quote:

Gittiginiz doktor sanırım bir sey bilmiyor. Astogmatli lenste sph(miyop) ve astigmat olmak uzere iki tane numara değeri vardır girersiniz ayri ayri alirsiniz. Ayrica bir de aks diye tabir ettigimiz gözün egim derecesi yer alir genelde 180-170 dir ama olcturmeniz lazim. 0.75 astigmata astogmatli lens almaniza bence gerek yok, normal alin gecin dedigim gibi. Ben de zamaninda 0.75 ken kullanmadim astigmatli.
    Renkli lens ise tekli satilanlar var onlardan birer adet alin illa alacaksaniz, denesin
    yok hocam doktor ölçtü o değerleride ben yazmadım. sanırım değerleri alttaki gibi yazmalıydım.

sağ göz: sph: -1.50 astigmat: -0.75 aks : 80 (ölçülen 76 aslında)
    sol göz: sph: -2.00
    BC : 8.7

renkli lens tekli varsa dediğiniz gibi alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumix -- 2 Ekim 2018; 9:22:42 >
  • quote:

Degisim isteyeceksiniz, yardımcı olurlar bu konuda %90 almazlarsa biraz sert konuşun.
    eğer değiştirirlerse ve aynı problem olursa ne yapmalıyım?
  • Astigmatli lens kullaniyorum 15 gun oldu hicbir sorun yok cok rahat eskiden duz air optix kullanirdim simdi aqua kullaniyorum 1 gozde digeride air optix astigmatizm 2'side o kadar rahat ki eski air optixler arada batma falan yapiyordu ovusturunca geciyordu.Suan cok ama cok memnunum astigmatli lensler hakkinda cok yorum okudum cogu olumsuzdu fakat bende hicbir sorun yok doktorum verdigi mutlaka degerlerde lens alin.Erdem hastanesine gittim umraniyede doktora tesekur ediyorum tam goz olcume gore vermis ki bu kadar rahat

Goz en degerli organlardan pahali vs diye astigmatsiz lens almayin bugun 2 kurus kar yapicam derken gozu kaybetmeyin.

Birde birsey sorucam lens solusyonum opti free express fakat cok pahalanmis complete marka lens solusyonu alsam nasil olur renu mesela sevmiyorum yakiyor baush lomb guzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 2 Ekim 2018; 15:33:36 >
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.