Şimdi Ara

LENOVO Z560 ALDIM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
26.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    elimde uygun fiyata sony vaio, lenovo ve acer laptolar satıyorum, dilerseniz inceleyebilirsiniz size link veriyorum, bütün kredi kartlara taksit yapıyoruz. faturalı ve garantili ürünler.
    saygılar

http://dukkanlar.gittigidiyor.com/burdanalpc/Laptop-Cesitleri/
  • Arkadaşlar Z360 modelini gördüm bugün, çok güzel bir görünümü var, hayran kaldım Z560 ile arasında nasıl farklar var?
  • Vatan'daki başka bir ürünle karşılaştırma yaptım.
    Z560 ile DELL INS. 5010'u karşılaştırdım.

İşlemci (i5):
    Dell: 2,93 GHz [480M] - z560: 2,8 GHz [460M]

Ram (DDR3):
    Dell:4 GB, z560: 3 GB

HDD:
    Dell: 320 GB rpm bilgisi yok, z560: 500 GB 5400rpm

Ekran kartı (1GB-paylaşımsız)
    Dell: ATI HD5650 - Z560: NVIDIA G310M

Dell 2.7 Kg - Z560: 2.8 Kg.

Dell: 1339 TL
    Lenovo: 1483 TL

Dell hem daha ucuz, hem de Harddisk kapasitesi dışında daha iyi gibi duruyor.
    Ama diğer kullanış, ısınma, pil dayanma süresi vs. hakkında bilgim yok.

Siz ne dersiniz?
    Dell Ins. 5010 mu Lenovo Z560 mı?

Linkleri de şunlar:

http://www.vatanbilgisayar.com/dell-5010-t48h43-ins.-5010-core-i5-480m-2.66ghz-4gb-320gb-15.6-dvdrw-1024mb-hd5650-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=52793

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-59-055626-z560-core-i5-460m-2.53ghz-3gb-ddr3-500gb-1024mb-g310m-15.6-dvdrw-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=48833

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newform -- 9 Nisan 2011; 13:16:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: newform

Vatan'daki başka bir ürünle karşılaştırma yaptım.
    Z560 ile DELL INS. 5010'u karşılaştırdım.

İşlemci (i5):
    Dell: 2,93 GHz [480M] - z560: 2,8 GHz [460M]

Ram (DDR3):
    Dell:4 GB, z560: 3 GB

HDD:
    Dell: 320 GB rpm bilgisi yok, z560: 500 GB 5400rpm

Ekran kartı (1GB-paylaşımsız)
    Dell: ATI HD5650 - Z560: NVIDIA G310M

Dell 2.7 Kg - Z560: 2.8 Kg.

Dell: 1339 TL
    Lenovo: 1483 TL

Dell hem daha ucuz, hem de Harddisk kapasitesi dışında daha iyi gibi duruyor.
    Ama diğer kullanış, ısınma, pil dayanma süresi vs. hakkında bilgim yok.

Siz ne dersiniz?
    Dell Ins. 5010 mu Lenovo Z560 mı?

Linkleri de şunlar:

http://www.vatanbilgisayar.com/dell-5010-t48h43-ins.-5010-core-i5-480m-2.66ghz-4gb-320gb-15.6-dvdrw-1024mb-hd5650-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=52793

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-59-055626-z560-core-i5-460m-2.53ghz-3gb-ddr3-500gb-1024mb-g310m-15.6-dvdrw-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=48833

dostum bende bu 2 ürün arasında kaldım bu hafta birini alacağım
    forumda araştırdım biraz dell in karıncalanma ve az da olsa ısınma sorunundan bahsediliyor
    lenovo dan memnun gibi genelde insanlar ama dell in görünen özellikleri bariz bi şekilde üstün
    ben daha çok mühendislik programlarında kullanıcam ama oyunda oynanacak tabiki bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparsa yada başka bi önerilerini paylaşırlarsa çok sevinirim..saygılar

• bende lenovo almak üzereyim dell mi lenovomu bu işten anlayan arkadaşlar sizce hangisi
  • Lenovo
  • z560 ın 4gb ram 500gb harddisk ve 1gb ekran kartlı modelini bulamadınız mı arkadaşlar 3lük ramliyle niye kıyaslıyorsunuz dell i hiç gerek yok
  • arkadaşlar bugün bende z560 i5 işlemcili olanını aldım ama kafama bir husus takıldı office programı için ürün anahtarı i,stiyor ama kutudan böyle birşey çıkmadı bilgilendirirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: malid1

arkadaşlar bugün bende z560 i5 işlemcili olanını aldım ama kafama bir husus takıldı office programı için ürün anahtarı i,stiyor ama kutudan böyle birşey çıkmadı bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Üstat office ön kurulumlu halde geliyor zaten, adamlar kullanıcının para verip lisans alarak aktive etmesini istiyorlar
  • arkadaşlar bende lenova z560 almayı düşünüyorum. bu ürünü:http://www.exa.com.tr/lenovo/tasinabilir_bilgisayarlar/lenovo_z560-323-12819.html
    kullananlar yardımcı olabilirmi pes11 ve crysıs ı yüksek ayarlarda oynayabirlirmiyim?
  • kafamda %80 dell %20 lenovo alrım diye gittiğim vatan computerden lenovo z560 ile eve döndüm . dell 5010 ile z560 arasında kalmıştım en son . iksi arasında gözlemlediğim farklar kısaca şöyle;

* dell'in ekran kartı lenovo'dan daha üstündü
    * dell'in işlemcisi i5 480m lenovo'nun ise i5 460m (gerçi ne kadar fark eder ben de bilmiyorum ama çok da etmez gibi bence)

buna karşın;

* lenovo'nun hdd'si 500 gb dell'in 320 gb
    * lenovo'nun su geçirmez klavyesi ve otomatik fan temizleme özelliği
    * lenovo'ya has enhanced experience ile çok daha hızlı açınlıp kapanma özellği
    * lenovo'nun bariz kasa kalite farkı

beni en çok çeken lenovo'nun kasası oldu ve çünkü dell 5010'ların tasarımı hiç hoşuma gitmedi. sonradan dell 5010 larla ilgili yazılan forumlarda kasayla ilgili çok şikayet okudum ve haklı olduğumu anladım.

çok oyun meraklısı değilim pes'ten başka devamlı oynadığım oyun yok ama pes 2011, gat4, street figter 4, grid, nfs hot pursuit ve flight simulator x'i kurdum ve en üst seviyede sorunsuz çalıştırdı. özellikler flight simulator gibi bi oyunu en üst seviyede çalışmasını beklemiyordum. yani ekran kartı bana fazla bile. pes 2015 'e kadar idare eder en azından. yani diyeceğim üst seviye ama kalitesiz malzeme diyorsanız casper acer daha uygun ama benim gibi önceliği ısınmama, dayanıklılık özellikler ise lenovo z560'ı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f1999 -- 27 Nisan 2011; 21:03:48 >

• yukarıdaki yazılanları daha yeni okudum. yaşanan sorunlarla ilgili söyleyebileceklerim:

- harddsik'i ilk olarak çok saçma bölmüşler. windows 7 özelliğinden ise max sayıda disk olduğundan bölünmeye izin vermiyor. bunun için d: lenovo yazan yerdeki dirverleri yedekleyin. sonra d'ye format atın. sonra bölebilirsiniz ve driver setuplarını geri yükleyebilirsiniz. ama en fazla 230'a 220 gibi bölmeye izin veriyor( toplamda 450 gb 50gb recovery için gizli kullanamıyorsunuz. recovery'i silerseniz 500 gb oluyor.) . belki başka programla bu oranı değiştirebilirsiniz.

- pil için energy management kısmından kendinize göre ayar yapın. ben çok fazla pille kullanmadığımdan pil kullanım ömrü içim optimum seçeneğini kullanıyorum. böylece pil %80 den fazla doldurmaz. %30 altına ineseye kadar da yeniden doluma başlamaz. pili %100 ile saklı tutmayın. ama ilk alındığında 2-3 kez tam boşaltıp doldurun böylece pi açılısın. genel olarak %40-50 seviyesinde olsun. söküp saklamanıza gereksiz hem elektirk kesintilerinde pc'yi tehlikeye atarsınız hem de zaten seçimle doldurma ayarı ile otamatikman duruyor.

• 1289 liraya vatan aldım fena değil bence ... (ilk laptopum)
  • Arkadaslar konuda da yazmıstım bu konuya bakarak lenova z560 almıstım ben D diskini yükseltmeden geldigi gibi kullndm epey oyun ve dosya yükledm masaüstüne attım hep D ye dokunmadm şimdi pc açılması geç oluyo biraz OneKey Recovery den ilk günki geldigi gibi yapablrmym pc yi ama OneKey Recovery den yedekleme filan hiç bişe yapmadım ellemedim bileniniz varmı acaba
  • arkadaşlar ben lenovo z560 aldım uzun süre araştırma sonucunda ama hiçbir cd verilmedi ben de biraz acemi olduğm için format dan önce driverlerini almamışım şimdi sorunum şu bu laptop alan arkadşlara sesleniyomrum özellikle ilk pc aldığınızda D diskinde bulunan driver dosyasını gönderirimisininiz çok acil lazım lenovo sitesinden indirdim ama bir türlü pc düzen tutmuyor... acil cevap ve radım larınızı bekliyorum lütfen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: avci5302

arkadaşlar ben lenovo z560 aldım uzun süre araştırma sonucunda ama hiçbir cd verilmedi ben de biraz acemi olduğm için format dan önce driverlerini almamışım şimdi sorunum şu bu laptop alan arkadşlara sesleniyomrum özellikle ilk pc aldığınızda D diskinde bulunan driver dosyasını gönderirimisininiz çok acil lazım lenovo sitesinden indirdim ama bir türlü pc düzen tutmuyor... acil cevap ve radım larınızı bekliyorum lütfen...

http://consumersupport.lenovo.com/us/en/DriversDownloads/drivers_list.aspx?CategoryID=37684 Buradan İndirebilirsin indirdiklerini çalıştırman yeterli olucaktır. sıkıştırılmamış şekilde sitede mevcut direk indirip kurabilirsin bilgisayarına. yada indirip cd ye yazdırabilirsin.

• LENOVO Z560 i5 mi önerirsiniz aşağıdaki HP modelinimi ?

HP Pavilion g6-1045et (LL008EA)
    Intel®
    Core™ i5
    480M
    2,66 GHz
    Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile maximum 2.93 GHz
    4 GB
    500 GB
    5400 rpm
    15,6"
    1 GB
    1366 x 768 px
    AMD Radeon HD 6470M
    Windows 7 Home Basic
    2,55 kg
    3 MB
    1066 MHz
    Memory Stick (MS), Multimedia Kart (MMC), Secure Digital Kart (SD), xD-Picture Kart (xD)...
  • z560 ı alanlar eğer format atacaksalar 64bit işletim sistemini kursunlar aksi halde d: sürücüsündeki driverları kuramazlar ve kesinlikle d: deki driverları bi dvd ye çeksinler ayrıca daha önceden recovery oluşturduysanız yine değişik bir işletim sistemi kurduğunuzda recovery dvd leriniz çalışmaz size tavsiyem win7 ultimate 64bit kurun c ve d sürücüsünü düzgün bir şekilde bölüp sonra recovery oluşturmanızdır.
  • manyax hp işlemcide daha yüksek görünüyor ama sana tavsiyem lenovayı al kesinlikle pişman olmazsın
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.