Şimdi Ara

LENOVO Z560 ALDIM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
0
Favori
26.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: recepolis

şarjdayken pili çıkarmaya gerek yok derken ? ben söküyorum ama
    onun haricinde ben çok memnunum son çıkan oyunları oynuyorum gram kasma yok arkadaşlar.

Şarjdayken pili çıkarmaya gerek yok derken bilgisayarda bulunan "Energy Management" özelliği sayesinde fişe takılı olduğu sürece bataryayı kullanmadığını ve şarj etmediğini yani pili gereksiz yere yıpratmadığını kastediyor olmalı arkadaşımız. Dokunmatik panelde yer alan "Energy Management" özelliğini kullanarak ben bilgisayarı "Pil Kullanım Ömrü İçin Optimum" ayara getirdim mesela ve şarj %80 e gelince otomatik olarak pili şarj etmeyi kesiyor bilgisayar taa ki %75'in altına düşene kadar.

Pil kullanımıyla ilgili başlıkta da belirtildiği gibi pili çıkarıp kullanmak yada üzerinde tutmak tamamen kullanıcıya kalmış bir durum ve eski nesil pillerden kalma bir alışkanlık olarak sürüyor. Açıkcası pili bilgisayarın üzerinde tutmanın en fazla oluşturabileceği zarar bilgisayar kullanımına bağlı olarak ısınma durumu (piller malumunuz sıcağı pek sevmeler) dur. Ancak Z560 serisinin ısınma gibi bir sorunuda olmadığı için ben gönül rahatlığıyla pili üzerinde tutarak kullanıyorum.

Ayrıca pil ömrü açısından arada bir bilgisayarını şarjla kullanmanı, şarjının %10 düzeylerine indiğinde fişe takmanı öneririm. Çünkü pili hiç kullanmamakta sonuçta onun bir süre sonra boşalmasına engel değil. Tabi yinede tercih senin hocam.

• ARKADAŞLAR BEN DE 1 HAFTA ÖNCE Z560 ALDIM AMA BURAYI OKUYUNCA BAZI KONULARDA BİRAZ KAFAM KARIŞTI. MALUM DAHA YENİ SATIN ALDIM

PİLİ SÖKEREK ŞARJ EDEMEYİZ LAPTOP UN ÜZERİNDEYKEN ŞARJ ETMEK GEREKİYOR DEĞİL Mİ?
    İKİNCİSİ PİLİ KULLANMADAN LAPTOP KULLANILABİLİR Mİ?
    SON SORUM RECOVERY E DOKUNMADAN DİSK BÖLÜMLENMESİNİ NASIL DEĞİŞTİREBİLRİZ

BU ACEMİ ARKADAŞINIZA YARDIM LÜTFEN :)
  • ARKADAŞLAR BENDE LAPTOP ALICAM ÖGRENCİ OLDUGUM İÇİN ÖDEME ŞARTLARİ ÇOK ÖENMLİ LENOVA Z560 AYDA 120 TL TAKSİTLE BÜTÇEME UYGUN ARAŞTIRMAMA GÖRE GTA4 MAFİA2 MODERN WAR.2 GİBİ OYUNLARİ ORTA VE DÜŞÜK DÜZEYDE OYNATIYOR AMA BİRDE CASPER BİLGİSAYAR BULDUM

Özellikler
    İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ i5
    İşlemci Hızı 2.53GHz Turbo İle 2.8GHz
    İşlemci Numarası 460M
    İşlemci Ön Bellek 3 MB
    Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB
    Hafıza (RAM) Tipi DDR3
    Sabit Disk Kapasitesi 500 GB
    İşlemci Markası INTEL
    Ekran Kartı Hafızası 1024 Mb
    VGA Chipset Markası ATI
    VGA Chipset Modeli HD5650
    Ekran Boyu(inch) 15.6" HD-LED
    Monitör Tipi WXGA
    Maksimum Çözünürlük 1366 x 768
    Optik Sürücü DVD±RW Dual
    Mobil Özellikler Kart Okuyucu, Wireless, Kamera
    İşletim Sistemi Win 7 Home Premium Tr
    Ağırlık 2.8 KG
    Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Hafıza

EKRAN KARTİ DAHA İYİ GİBİ GELDİ FİYATIDA LENOVAYLA AYNI HANGİSİNİ ALMALIYIM

• quote:

Orijinalden alıntı: dduru

ARKADAŞLAR BEN DE 1 HAFTA ÖNCE Z560 ALDIM AMA BURAYI OKUYUNCA BAZI KONULARDA BİRAZ KAFAM KARIŞTI. MALUM DAHA YENİ SATIN ALDIM

PİLİ SÖKEREK ŞARJ EDEMEYİZ LAPTOP UN ÜZERİNDEYKEN ŞARJ ETMEK GEREKİYOR DEĞİL Mİ?

Hayırlı olsun :) Öncelikle ekstra bir aparat olmadıkça pili şarj etmek için bilgisayara takılı olması gerekir evet.
    İkinci soruna cevaben pili takmadanda bilgisayarını kullanabilirsin bu doğru ama ülkemizdeki voltaj dalgalanmaları ve elektrik kesintileri bilgisayarına zarar verebilir bunu unutma.
    Son olarak ta disk bölümlemesi yapacağın program zaten sana recovery sürücüsünü farklı bir şekilde gösterecektir oraya müdahele etmeden C den alan alarak bölümleme yaparsan bir sorun çıkmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: axy_57

ARKADAŞLAR BENDE LAPTOP ALICAM ÖGRENCİ OLDUGUM İÇİN ÖDEME ŞARTLARİ ÇOK ÖENMLİ LENOVA Z560 AYDA 120 TL TAKSİTLE BÜTÇEME UYGUN ARAŞTIRMAMA GÖRE GTA4 MAFİA2 MODERN WAR.2 GİBİ OYUNLARİ ORTA VE DÜŞÜK DÜZEYDE OYNATIYOR AMA BİRDE CASPER BİLGİSAYAR BULDUM

Dediğin oyunları düşük düzeyde değil normal ve yüksek ayarlarda da oynayabilirsin denenmiştir lenovoyla casper çok farklı klasmanlar bence hiç kıyaslamaya girme bile, lenovoyu dell yada asusla kıyaslaman daha doğru olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madozz

quote:

Orijinalden alıntı: axy_57

ARKADAŞLAR BENDE LAPTOP ALICAM ÖGRENCİ OLDUGUM İÇİN ÖDEME ŞARTLARİ ÇOK ÖENMLİ LENOVA Z560 AYDA 120 TL TAKSİTLE BÜTÇEME UYGUN ARAŞTIRMAMA GÖRE GTA4 MAFİA2 MODERN WAR.2 GİBİ OYUNLARİ ORTA VE DÜŞÜK DÜZEYDE OYNATIYOR AMA BİRDE CASPER BİLGİSAYAR BULDUM

Dediğin oyunları düşük düzeyde değil normal ve yüksek ayarlarda da oynayabilirsin denenmiştir lenovoyla casper çok farklı klasmanlar bence hiç kıyaslamaya girme bile, lenovoyu dell yada asusla kıyaslaman daha doğru olur.

Lenovayı alıcam herkez çok çok memnun araştırmalarıma göre pişman olmıcagımı düşünüyorum. inş.da olmam

• Çok teşekkür ederim, ama benim ilerleyen zamanlarda mutlaka başka sorularım da olur, dedim ya acemiyim diye :) umarım bıkkınlık vermem :P
  • quote:

quote:

ARKADAŞLAR BEN DE 1 HAFTA ÖNCE Z560 ALDIM AMA BURAYI OKUYUNCA BAZI KONULARDA BİRAZ KAFAM KARIŞTI. MALUM DAHA YENİ SATIN ALDIM

Hayırlı olsun :) Öncelikle ekstra bir aparat olmadıkça pili şarj etmek için bilgisayara takılı olması gerekir evet.
    İkinci soruna cevaben pili takmadanda bilgisayarını kullanabilirsin bu doğru ama ülkemizdeki voltaj dalgalanmaları ve elektrik kesintileri bilgisayarına zarar verebilir bunu unutma.
    Son olarak ta disk bölümlemesi yapacağın program zaten sana recovery sürücüsünü farklı bir şekilde gösterecektir oraya müdahele etmeden C den alan alarak bölümleme yaparsan bir sorun çıkmaz

Cevaplar için çok çok teşekürler ammmaaaaaaaaaaaa Sorularım devam ediyor
    1.Ben makinemi hepsiburada.com dan aldım. Normalde tüm kargo çıkışları firmadan yapılıyordu ama makine bana tedarikçi firma tarafından sevk irsaliyesi ile gönderildi. Siteye birkaç kez mail atmama rağmen bana fatura göndermiyorlar, mail atıyorlar sözde faturayı ama fatura nosu falan yok mailde . Ve bunu teknik servislerde kullanabileceğimi yazıyorlar, benim ne yapmam gerek, bu durumda garantiden faydalanamam değil mi, elimde fatura yok. Ne yapabilirim?
    2.Bana hiçbir cd vs de gelmedi, d ye sürücüleri kopyalamışlar sadece o kadar. Bu normal bir durum mu?
    3.Diskim 2 ye bölünmüş ama d ye çok çok az yer vermişler, şu meşhur recovery e zarar vermeden sadece bu alanı büyütebilir miyim, üçüncü bir bölüm açmıyım diyorum.
    Veeeeeeeeeee sabrınız için teşekkür ediyorummmm

• quote:

quote:

quote:

Cevaplar için çok çok teşekürler ammmaaaaaaaaaaaa Sorularım devam ediyor
    1.Ben makinemi hepsiburada.com dan aldım. Normalde tüm kargo çıkışları firmadan yapılıyordu ama makine bana tedarikçi firma tarafından sevk irsaliyesi ile gönderildi. Siteye birkaç kez mail atmama rağmen bana fatura göndermiyorlar, mail atıyorlar sözde faturayı ama fatura nosu falan yok mailde . Ve bunu teknik servislerde kullanabileceğimi yazıyorlar, benim ne yapmam gerek, bu durumda garantiden faydalanamam değil mi, elimde fatura yok. Ne yapabilirim?
    2.Bana hiçbir cd vs de gelmedi, d ye sürücüleri kopyalamışlar sadece o kadar. Bu normal bir durum mu?
    3.Diskim 2 ye bölünmüş ama d ye çok çok az yer vermişler, şu meşhur recovery e zarar vermeden sadece bu alanı büyütebilir miyim, üçüncü bir bölüm açmıyım diyorum.
    Veeeeeeeeeee sabrınız için teşekkür ediyorummmm

forumda bahsettiğin disk bölme problemini bende yaşıyorum. c yi küçülterek boş bir birim oluşturdum ancak bu kez de bu bölümü maksimum bölüm sayısı nedeni ile kullanamıyorum. ayrıca belki d yi birleştiririm diye d yide sildim. içerisindeki driverler de bu sayede silindi.
    yardımcı olabilirmisin. yada yardımcı olabilecek bir arkadaş varmıdır.

• Bende Z560 almayı düşünüyorum. Vatanda 6 taksitle 1285 TL ye geliyor. Ben oyun için değilde Mimarlık derslerinin programları ve otoket için almak istiyorum. Acaba bu cihaz benim yapmak istediklerimi karşılar mı? var mı bilen birisi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerDiyeBiri -- 27 Şubat 2011; 12:31:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker037

Bende Z560 almayı düşünüyorum. Vatanda 6 taksitle 1285 TL ye geliyor. Ben oyun için değilde Mimarlık derslerinin programları ve otoket için almak istiyorum. Acaba bu cihaz benim yapmak istediklerimi karşılar mı? Lütfen yardımcı olun.

vatanda hala o fiyatmı acaba bende almayı istiyorum tavsiye edermisiniz beyler
  • Arkadaşlar bende bugün aldım lenovonun bu ürününü kapsamlı bir araştırma yaptım marka olarak da çok öneriliyor hemde bu ürünü çok öneriliyor içim rhat oyun konusunda sıkıntı olmuyormuş kasma donma ısınma gibi şeyler ... İçiniz rahat olsun beniimde öyle
  • quote:

Bende Z560 almayı düşünüyorum. Vatanda 6 taksitle 1285 TL ye geliyor. Ben oyun için değilde Mimarlık derslerinin programları ve otoket için almak istiyorum. Acaba bu cihaz benim yapmak istediklerimi karşılar mı? Lütfen yardımcı olun.

Bugün 1277 TL ye düştü arkadaşlar. Birisi cevap versin yaa.
  • quote:

quote:

Bugün 1277 TL ye düştü arkadaşlar. Birisi cevap versin yaa.

dostum ben daha dün sordum 1400 küsür dedi vatanda i5 işlemcilisine senin dediğin i3 mü acaba yarın alıcam bende 1400 olanı

benim bahsettigim: http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-59-048876-z560-core-i5-460m--2.53ghz-4gb-500gb-1024mb-g310m--15.6-dvdrw-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=48860

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djhayal -- 18 Şubat 2011; 0:28:35 >

• evet arkadaslar 3 hafta önce aldım yukardaki cevaplarımda alcagımı sölemiştim şuanda gta4 --- cod.modern war.2---proteteype-- yüklü çok rahat cok net takılmadan süper oynuyorum ısınma gibi bi sorun bu pc de yok çok kararszdım almakta ama şuan çok memnunum çogu kişi bu pc nin ekrankartı ve klavyesini beyenmıyr ama çok şık bir klavyesi war ekran kartıda bnce gayet güzel hp de 5650 ekran kartı warda noluyor fırın gibi ısınıyor bi laptop ısınıyorsa hiç para vermeye değmez oyun oynamayı seviyor ve laptop almak istiyorsanız alın bu pc yi alın benim gibi usb li klavye oyunların keyfini çıkarın...
  • valla bende alalı 1 hafta oluyor daha bir kere ısınmadı ve sessiz çalışması süper yani her türlü performansı veriyor 1 tane ölü piksel çıktı ama oda tam sag altta sorun yaratmıyor. herkese tavsiye ederim.
  • benimde dün elime ulaştı görünüm olarak gerçekten mükemmel ve taş gibi sağlam duruyor. ısınma gibi bir derdi yok normal kullanımda fandan ses falan gelmiyo oldukça sessiz. bilgisayar ilk elime ulaştığında hemen kurtarma diskini oluşturdum sonradan sıkıntı olmasın diye alan arkadaşlarada tavsiye ediyorum. performans olarak da bazı arkadaşlar g310m ekran kartıyla oyun oynanmaz demiş ama inanın crysis ve pes2011 i yüksek seviyede hiç bir takıntı olmadan oynuyorum fiyatı da hb de gayet uygun alacak arkadaşlar hiç düşünmeden alsınlar.
  • kullanıcı arkadaşlar -zahmet olmazsa- ürünün detaylı fotolarını ekleyebilir mi?
  • arkadaşlar z560 model pcmin ram ini 4 gb dan 8 gb a çıkarmak istiyorum. kendim yapsam garantisi bozulurmu
  • Ben de z560 i5 almıştım 1,5 ay önce. Fakat yeni yeni kullanmaya başladım. Çünkü henüz 3. günde mause takılı olan usb yuvası baskı sonucu eğildi. Usb yuvası çalıştığı halde fazla masraflı olmayacağını düşündüğüm için servise gönderdim. 94,17 euro+kdv yani yaklaşık 250 tl teklif verilince cihazı geri göndermelerini istedim. Kasa açılmadığı için 20 euro+kdv servis ücreti almayacaklarını belirttiler.Cihaz geri geldi ama bu seferde düğmesine bastığımda elektrik bile gelmediğini fark ettim. Yani anlayacağınız sağlam gönderdiğim laptop bozuk geldi. Hemen telefonla aradım, kendilerinin sorumlu olmadıklarını söylediler. İncelenmesini istedim ama nafile gerek servis gerek Lenovo idari birimi kısa devre olabileceğini ve bundan kendilerinin sorumlu olmadıklarını söylediler. Kasanın kapağına baktığımda kasa açılmadı dedikleri halde kapağının açılmış ve şişmiş vaziyette olduğunu vidaların bile tam takılmadığını gördüm. Burada profesyonel bir serviste kendilerinin 250 tl istedikleri onarımı 130 TL'ye yaptırdım. Ürünün garantisi gitti ama hiç pişman değilim. Olmaz olsun öyle garanti. Cihazın kalitesi hakkında bir şey diyemem ama servisi çok kötü. sikayetvar.com da bakarsanız dvd okumama problemine bile kullanıcı hatası dediklerini görürsünüz. Bundan sonra yanından bile geçmem.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.