Şimdi Ara

LENOVO Yoga Slim 7 14' /i7-1065G7/16 GB/1TB/2GB/ Ultra HD Laptop 7299 TL (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
646
Cevap
16
Favori
62.057
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Telefonla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chronotide kullanıcısına yanıt

Bana MM hala dönüş yapmadı elimde THH kararı var nasıl bir yol izleyelim sence 15 günlük yasal süreyi bekleyelim mi dersin ?

• 15 gün karara karşı dava açma süresidir. 15 gün geçtiğinde mediamarkt dava açıp tedbir kararı almadığı takdirde mediamarkt mağazasının olduğu bölgedeki icra müdürlüğüne gidip kararın infazını isteyeceksiniz. İcra dosyasına ürün bedeli olarak kararda belirtilen meblağı depo ederseniz yol ücreti ve harçları yatırırsanız mediamarkt mağazasına icra memuru gidip ürünü cebren almanızı sağlayacak. İcra harç ve giderleri ile işlemi avukatınız yaptıysa onun icra dosyasından hakettiği ücreti de mediamarkt ödemek zorundadır.Mediamarkt da ürün bedelini ürün size teslim edildikten sonra yatırdığınız meblağdan icra dosyasından alır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bilgi dönüşü için çok teşekkürler 🤙🏻

Hocam sizinle aynı gün kararımız olumlu çıkmış 09 Mart. Siz de durumlar nedir en son avukata icra vereceğim dedim müşteri hizmetlerine sonra kibar bir arkadaş geçen cumartesi aradı özür diledi muadil ürün için arayacağız sizi dedi hala dönen yok. Siz de durumlar nedir?

• Ankaradan sonuclanan arkadaşlar acaba basvuru tarihiniz nedir benomki daha sonuclanmadı da

• pervane848 P kullanıcısına yanıt

Bana kod vereceğiz demişlerdi, sonra aradığımda ürün stokta bulunmadığı için kod oluşturamıyoruz, stoğa girer girmez aranacaksınız kod için dediler.

• FixXxeR06 F kullanıcısına yanıt
    Umutlanma Ankara komple olumsuz sonuçlanıyor kullanıcı için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

İyi sıktılar bu işi sonumuz ne olacak merakla bekliyorum hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: lestet

Umutlanma Ankara komple olumsuz sonuçlanıyor kullanıcı için.
    Hadi ya ! Desene Media M. in yanına kar kaldı diye

• FixXxeR06 F kullanıcısına yanıt
    Ankara'yı bağlamışlar belli ki elleri uzanmış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Tüketici heyet kararım olumlu çıktı. Az önce Media markt kocaeliden aradılar ve laptopun tüm türkiyede sadece kendilerinde 1 tane olduğunu, onun teşhir ürünü olduğunu söylediler bana ürünün aşağıdaki fotoğraflarını gönderdiler. Kabul ediyor musunuz diye sordular. Bende muadil ürün yok mu dedim. Bir tane Casper benzer özellikleri olan ondada stok sorunu varmış. Ne yapsam kararsız kaldım. Hiç tüketici heyeti işim olmadı reddetsem ne olur ? Siz olsanız ne yaparsınız.

Bilgili arkdaşlar yorum yazarsa çok memnun olurum.

LENOVO Yoga Slim 7 14" /i7-1065G7/16 GB/1TB/2GB/ Ultra HD Laptop 7299 TL

Resmen üçkağıt yapıyorlar hocam. Hemen hemen her mağazasında stok vardı ve online stokları da vardı. Bir anda hepsinin satılması imkansız. Bilerek piyasadan çektiler belli ki teşhir ürünü kabul etmeyin bence. Muadil de sunamıyorlarsa ürün fiyatı ile sizin ödeyeceğiniz tutar belli sonuçta aradaki farkı kupon olarak tanımlasınlar siz de istediğiniz üründe kullanın.

• PT.Zafer kullanıcısına yanıt

Yetkiliye soruyorum ürünün garantisi var mı teşhir ürünlerinde sorumluluk kabul etmiyorsunuz diye duydum diyorum, olur mu 2 yıl garantisi var cihaz 10 günlük diyor. 2. el ürün kakalamaya çalışıyor. Sonra bir sorun olsa burdan yak.

Hocam kupon tanımlama olayı için yasal olarak böyle bir hakkım var mı, bilginiz var mı bu konu hakkında?

Yasal olarak sizin bu hakkınızı tazmin etmeniz gerekiyor. Firma elinde ürün varsa vermek zorunda. Eğer yoksa muadil ürün vermek zorunda. Hiçbirini sunamıyorsa bir şekilde aranızda anlaşmanız gerekiyor. Bu şekilde bir durum söz konusu olduğundan kupon tanımlaması bir seçenek sadece. Aksi halde icra yoluna gidersiniz ve avukatınız aracılığıyla bu işlemi yaparsanız ayrıca avukat masrafı da vermek zorunda kalırlar. Siz durumu izah edin muadil de verilmiyorsa indirim tanımlaması isteyin. Ona da hayır çekerlerse siz de icra yoluna gideceğinizi söylersiniz geri adım atacaklardır aksi halde sizin kaybedeceğiniz bir şey yok zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PT.Zafer -- 13 Nisan 2021; 14:40:59 >
  • PT.Zafer kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim hocam. Böyle bir süreci ilk defa yaşıyorum inşallah beni daha fazla uğraştırmazlar.

Rica ederim gelişmeleri paylaşırsınız yine. Umarım istediğiniz doğrultuda bir sonuca ulaşırsınız.

• Böyle bir durumda muadil kıstası nedir? Siteye baktım 9500tl lik bir Casper var muhtemelen onu önermişler. Ekran, kasa, ssd vs düşük, marka zaten malum.

Keşke çözüm olarak aradaki fark kadar kupon ve o zamanki üst limit belirlenebilse.

• Muadil Casper modelinin stoğu da yokmuş hocam. İlla teşhir ürünü alacaksın dediler bana telefonda.

• Bugün bende Mediamarkt' ı aradım 14 günün dolduğunu icra vs uğraşmadan yardımcı olmanızı bekliyorum dedim, THH kararını mail attım ama verdikleri cevap "Karar tarafımıza ulaştığında gerekli işlemleriniz hakkında size bilgi verilecek. Anlayışınız için teşekkür ederiz." Cuma gününe kadar beklemeyi düşünüyorum halen daha harakete geçmezlerse Avukat yolu gözüküyor

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.