Şimdi Ara

LENOVO Y510P KULLANICILARI KULÜBÜ [Kullanıcılar] [Ürün İncelemesi] [Testler] [SSS] (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
849
Cevap
10
Favori
40.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dolby Home Theater dan bahsediyorum tabii kide hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1Life1Chance

Dolby Home Theater dan bahsediyorum tabii kide hocam

win10 mu kullanıyorsunuz ?
  • Tabii kide. Görsellik olarak çok hoşuma gidiyor Windows10 ve Y510P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1Life1Chance -- 5 Şubat 2016; 9:57:36 >
  • quote:

Tabii kide. Görsellik olarak çok hoşuma gidiyor Windows10 ve Y510P

nasıl ayarladınız peki ?
  • Hocam Windows10 ayrı bir işletim sistemi değilde Windows8 e gelen bi güncelleme gibi olduğundan normal güncelleme kurar gibi kurdum. Yaklaşık 1 saatte her şeyi hazır oldu. Dediğim gibi güncelleme gibi olduğundan dosya silinmesi vs. olmadı.

• quote:

Hocam Windows10 ayrı bir işletim sistemi değilde Windows8 e gelen bi güncelleme gibi olduğundan normal güncelleme kurar gibi kurdum. Yaklaşık 1 saatte her şeyi hazır oldu. Dediğim gibi güncelleme gibi olduğundan dosya silinmesi vs. olmadı.

sistem vs herşey güncel bende kurulu değil misal ... lenovo nın sitesinde buldum birşeyler varolan ses driverı aygıt yöneticisinden kaldırıp tekrar kurun vs diyor ama sitedeki en son güncelleme 2013 yü yanlış hatırlamıyorsam ( ses driverı )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The R0CK -- 8 Şubat 2016; 12:04:38 >
  • İlginç hocam...
  • araştırmalarım onu gösteriyor ki Lenovo Y510p ye windows 10 desteği sunmuyor
  • Askerde olduğum için bilgisayarı uzun süre açamamıştım.Şuaralar sürekli sorun çıkarıtıyor.Steamden daha önce oynadığım oyunları oynayamıyorum.Girmiyor bile.Cs GO'da sürekli, 2-3 saniyelik siyah ekranlı takılmalar oluyor.Yaklaşık 5 ay falan çalışmadı herhalde ondan oluyor diye düşünüyorum çünkü gitmeden önce iyi bi şekilde toplayıp bi köşeye kaldırdım, hiçbir sorunu da yoktu.Ben de Windows 10 kurmuştum gitmeden hemen evvel ama o aralar bi sıkıntı çıkarmamıştı dediğim gibi.Yine de Windows 10'dan kaynaklanma ihtimali de var.Bu konularda pek bilgim yok bu Windows10'dan nasıl 8'e dönebilirm tekrar.İptal etme şansımız yok mu acaba:) Olmadı teknik servise yollayacağım.
  • s.a bende y510p 755m sli modeliyle aranıza katılmış bulunuyorum.Bu dolby home theater v4 ü bende kuramadım windows 8.1 de. Kurabilen var mı acaba ? Cihazdan gayet tatmin edici bir ses çıkıyor zaten eğer bu uygulama cok farketmıyorsa ugraşmıyalım.
  • Arkadaşlar sli desteği olmayan oyunlarda sli profili oluşturup ikinci kartı kullanabilen var mı? Son zamanlarda bazı oyunlarda bu sorunu yaşıyorum.

• GT755m SLI modeli Directx 12 destekliyor mu ?

• Arkadaşlar iyi akşamlar. Bende 2 aydır y510p kullanıyorum..Bilgisayarı video ve fotograf editleme amaçlı kullnaıyorum..Genel anlamda memnunum fakat 2 sorum olacak

1-Cihaz Windows 8.1 kurulu durumda ben bunu 10'a yükseltsem mevcut programlarda bir kayıp yaşar mıyım?
    2-Cihaz pilde çalışırken wireles ta devamlı kopmalar yaşıyorum ve kasılmalar oluyo. Bunun çözümü ned,r?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: xavi06

Arkadaşlar iyi akşamlar. Bende 2 aydır y510p kullanıyorum..Bilgisayarı video ve fotograf editleme amaçlı kullnaıyorum..Genel anlamda memnunum fakat 2 sorum olacak

1-Cihaz Windows 8.1 kurulu durumda ben bunu 10'a yükseltsem mevcut programlarda bir kayıp yaşar mıyım?
    2-Cihaz pilde çalışırken wireles ta devamlı kopmalar yaşıyorum ve kasılmalar oluyo. Bunun çözümü ned,r?

Teşekkürler

lenovo y510 p de windows 8.1 ve windows 10 kullanmıs biri olarak windows 8.1 daha stabil çalışıyor. Açılış hızı ve oyunlarda fps düşüşü yasadım windows 10 da ve 8.1 geri döndüm. wireless içinde inteiln sitesindeki driverını indirip dene birde istersen.

• Elimde Lenovo Y510P garantili, kutulu, jelatinli temiz dizüstü bilgisayar var. Satmak istiyorum. Aşağıdaki adreslerden ilan bilgilerine ulaşabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-lenovo-y510p-755m-sli-i7-4700mq-8-gb-ram-garantili-kutulu-282904442/detay/

http://forum.donanimhaber.com/m_115359187/f_//tm.htm#115359187

• Beyler Need For Speed deneyen var mı?

SLI desteği yok galiba. Tek kart çalışıyor.

Yok mudur bunu bir çözümü?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba bu model için birkaç sorum olacak size;

bende y510p modelinin 755sli 8gb ramli modeli bulunmaktadır. win7 64 bit işletim sistemi kuruludur. Bu bilgisayarı ileri mühendislik programlarında kullanmayı düşünüyorum.Bu sebeple;

1) hangi işletim sistemi yüklemeliyim?
    2)ssd takmak istiyorum ama hangi ssd takılır bilmiyorum.1tb lık hardiski çıkarıp yerine de takabilirim sıkıntı yok ama hangisi olur teknik manada hiç bişey bilmiyorum aşağıdaki linkteki ssdyi alsam takablir miyim?
    3)ram takviyesi de yapmak istiyorum 4 slotun 2si boş gözükmekte 2 adet 4gb mı almak mantıklı yoksa 1 adet 8 gb almak mı? ayrıca aşağıdaki linkteki ramler uygun mudur?

http://www.amazon.com/Samsung-2-5-Inch-Internal-MZ-75E500B-AM/dp/B00OBRE5UE/ref=sr_1_2?s=pc&ie=UTF8&qid=1460627780&sr=1-2&keywords=ssd
    http://www.amazon.com/Kingston-HyperX-FURY-2x4GB-1600MHz/dp/B00J8E93G6/ref=sr_1_14?s=pc&ie=UTF8&qid=1460627918&sr=1-14&refinements=p_n_feature_five_browse-bin%3A677427011
    http://www.amazon.com/Crucial-DDR3-1600-PC3-12800-CT2KIT51264BA160B-CT2CP51264BA160B/dp/B00683X4PQ/ref=sr_1_22?s=pc&ie=UTF8&qid=1460627918&sr=1-22&refinements=p_n_feature_five_browse-bin%3A677427011
    http://www.amazon.com/Crucial-PC3-8500-204-Pin-CT2K4G3S1067M-CT2C4G3S1067M/dp/B008LTBJFM/ref=sr_1_3?s=pc&ie=UTF8&qid=1460627918&sr=1-3&refinements=p_n_feature_five_browse-bin%3A677427011

cevaplarınıza göre sipariş vereceğim.

teşekküler

• ahs3460 A kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    1- Hangi mühendislik programlarını kullanıyorsun fikrim yok ama kullanım amacına göre hangisini seçersen seç pişman olmazsın :)
    2- Ben laptopumu aldığımda birkaç ay sonrasında samsung 840 pro ssd taktım çokta memnunum fazlasıyla ihtiyacını karşılar. bütçene göre üst modellerini de tercih edebilirsin. (önerim pro modellerinden seçmen olur)
    NOT: 1 TB lık HDD çıkarıp taktım. 1TB lık diskimide 2. ekran kartının yerine takıp kullanıyorum. Malum bizim cihazlar ultrabay destekliyor kızaklı ilk mesajı incelersen orda ben incelemesini yapmıştım gerekli bilgiler ilk sayfada mevcut.
    Eğer biraz el beceriniz varsa kendiniz de çok kolaylıkla takabilirsiniz. herhangi bir yardıma ihtiyaç duyarsanız yardımcı olabilirim.
    3- ram için tavsiyemhttp://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820231705 bu olur

• TnesQuare kullanıcısına yanıt
    Denedim 2. ekran kartı çalışıyor ama oyun 1 dk oynadıktan sonra kapanıyor gt755m slı da kaldırmıyor. oyunu boşuna almış oldum.
  • Hocam merhaba,
    Bu gt 755m sli DOA raporlu sıfırlanmış ürünü almayı düşünüyorum fiyatı uygun geldi 2500 tl. Bu gt 755m sli modelde m2 ssd takılabiliyor mu? ayrıca bunun yerine gtx950m li msi mı alsam bilemedim. Sogutma yeterli geliyor mu tekli gpu ve sli lı kullanımlarda ??
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.