Şimdi Ara

LENOVO Y510P KULLANICILARI KULÜBÜ [Kullanıcılar] [Ürün İncelemesi] [Testler] [SSS] (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
850
Cevap
10
Favori
40.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Konu sahibi veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevineceğiz hakikaten....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yucelnet kullanıcısına yanıt
    Win 10'a geçtikten sonra, 2.ekran kartını nasıl çalıştırabildiniz? Bi yardımcı olursanız çok sevinirim. Kırılmış bios'tan bahsediyorsunuz. Win 10 a uyumlu bir biostan mı bahsediyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şehzade Akıllı -- 30 Nisan 2020; 18:18:14 >
  • exxema kullanıcısına yanıt
    Konu sahibi olarak sizden de yardım bekliyoruz. Baya zaman geçti ama idare edin;) bahsettiğiniz ayarları yaptım ama win 10 da hâlâ 2.ekran kartı çalışmıyor maalesef...

• Şehzade Akıllı kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle aygıt yöneticisinde 2. ekran kartınızın üzerinde ünlem işareti varsa yapacak bir şey yok.Bu sorunun üzerine çok uğraştım ddu format vs ama win 10 güncellemeleriyle alakalı olduğunu düşünüyorum.Benim pc de 2. ekran kartı bazenleri çalışıyor bazenleri inaktif oluyor çözemedim.

Eğer ünlem işareti yoksa ve denetim masasından sli aktif ettiyseniz ve oyunlarda 2. ekran kartı çalışmıyorsa, oyun sli desteklemiyordur.

Desteklemediği halde 2. ekran kartını forcelayabiliyorsunuz.Örnek olarak bannerlord 2.Sli destekleyemen bir oyun,forceladım 2. ekran kartı çalışıyordu oyun esnasında fakat verim olarak tek ekran karta göre daha az verim aldım fps daha düşüktü ve drop giriyordu.Burası deneme yanılma artık

Forcelamak için,nvdia denetim masasına giriyorsunuz.Sol tarafta 3D ayarların yönetilmesine tıklayıp sağ tarafta genel ayarlar ve progam ayarları sekmelerinden programı ayarlarını seçip 2. ekran kartının zorla çalıştırılmasını istediğiniz oyunu seçip aşağıdan SLİ ayarını bulup 2. ekran kartını seçeceksiniz
  • Arkadaşlar merhaba bende y510p tek 755m li model var bu modelde 120w adaptör var ve ben CD rom cikartim harici ikinci gt755m takmak istiyorum o zaman adaptörü de mi degistirmeliyim 170w mi almalıyım? Bide benim laptopta arka kısmında input ta 19.5v 6.15a yazıyor 170w zarar vermez değil mi? Ayrıca y510p için 170w adaptör, harici gt755m ekran kartı ve uyumlu M2 SSD satan varsa iletişime geçebilir mi

• laptobumu aldığım günden beri bir kere dahi harici monitöre bağlayamadım. hdmi kablomda sıkıntı yok farklı kablolarla da denedim bir türlü olmadı. elimde 755m sli versiyonu var aynı sorunu yaşayanlar var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: BLoWeR

Aynı dert bende de var, ben sadece WOW oynarım, başka oyun oynamam, 2014 de bu Laptop'u aldığımda, Windows 8 sacmalıklarından bıktığım için Win 7 ye downgrade etmiştim. O zaman aynı oyunda hiç bir sıkıntı yaşamıyordum, hatta sağ tarafdaki 2. ekran kartının fanı oyle bir çalışırdı ki makine o kadar ısınırdı ki korkardım bozulacak diye aşırı sıcaklardan. Daha sonra Win 10 a gectik, gayet de memnunum, bazı arkadaşlar Win10 da çalışmadığı ya da sıkıntı çıkardığını soyluyorlar hatta sitesinde bile Win10 desteği yok... Malum karantina günlerinde daha fazla haşır neşiriz evde Laptopla, gene oyun oynarken dikkat ettim ki sağdaki porttan hiç sıcak hava çıkışı yok. Bakıyorum SLI etkin ama sli olarak çalışmıyor alet. Open Hardware Monitor programıyla bakıyorum, 1. GPu tam güç çalışırken, 2. karttaki load %15 seviyelerinde...Çalışmıyor da değil, çalışıyor ama %15 i geçmiyor. Ne yaptıysam çözemedim...

hiç içini açıp baktınız mı? ben onca yln ardndan baktığımda fan kablosunun çıkmış olduğunu gördüm taktıktan sonra normal çalışmaya başladı :)

• 10 yıldır kullanıyorum sorun yoktu. Ama şimdi sol hoparlörden cızırtı geliyor. Hiç bir yerde bulamadım yeni hoparlör. Sizce buna uygun hoparlör var mıdır?

• karadavut90 kullanıcısına yanıt

Lenovo Y510P nin hoparlör takımı adetli olarak stoğumuzda mevcuttur. Sonsuz bilgisayar dan tedarik edebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.