Şimdi Ara

★★★ LENOVO VİBE X2 ANA KONU(Android 5.0 Lollipop) GELDİ ★★★ (228. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.614
Cevap
54
Favori
213.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: inciwetrust35

Selamlar,dün gece şarj olmama sorunu vardı gene neyse yatarken taktım şarja gene,sabah yüzde 3 kalmıştı bitti ve şarja takınca da açılmıyor artık. 3 adaptör 3 kablo + powerbank le denedim olmuyor şarj. Çözümü varmıdır arkadaşlar?

Aranıza veda ederken son mesajımıda atayım dedim,Telefonun içini açıp gereğince kurcalamalar yapmıştım zamanında,büyük ihtimalle soketinizde sıkıntı var,soket hoparlör ve mikrofon kısımlarıyla birleşik bir devrenin üzerinde duruyor,ufak operasyonla değiştirilebilir,küçük ihtimal ise batarya olabilir,şok vs yapamazsanız yani en azından ben tavsiye etmiyorum servise gönderirseniz garantisi bitmişse 70 lira civarı orjinal batarya taktırabilirsiniz.
  • Arkadaşlar sizde güncelleme için sabırsızlananlardansanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz .

https://cloud.mail.ru/public/CMjw/m8fgfhRDn

Bu dosyayı indirin

Ardından telefon hafızasına atın (telefonun ana dizisine atacaksınız hiçbir klasörün içinde olmayacak )

Ardından telefon açıkken güç tuşuna basın ve yeniden başlat dedikten sonra ses yükseltme ve kısma tuşlarına basılı tutun recovery bolümünde gelecek
    Ardından English butonuna basın sonrada install butonuna basın .

Çok teşekkürler sorunsuzca güncelledim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokseller

Arkadaşlar sizde güncelleme için sabırsızlananlardansanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz .

https://cloud.mail.ru/public/CMjw/m8fgfhRDn

Bu dosyayı indirin

Ardından telefon hafızasına atın (telefonun ana dizisine atacaksınız hiçbir klasörün içinde olmayacak )

Ardından telefon açıkken güç tuşuna basın ve yeniden başlat dedikten sonra ses yükseltme ve kısma tuşlarına basılı tutun recovery bolümünde gelecek
    Ardından English butonuna basın sonrada install butonuna basın .

Çok teşekkürler sorunsuzca güncelledim...

bu neyden neye güncelliyor hocam? güncelleme kaynağı lenovo mu?

• gokseller kullanıcısına yanıt
    Hangi Android sürümüne güncelliyor acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peaky kullanıcısına yanıt
    update.zip dosyasının tarihine baktıgımız zaman anlıyoruzki 31.05.15 maalesef herkes heyecanlandı ama yeni bir rom değil 5.0 lollipop aynı :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peaky

Evet arkadaşlar bende an itibari ile Cyanogen Mod 13 Marshmallow'u yükledim. Hata alıyordum ilk başta. Nedeni twrp imiş. Son sürümü yükledim ve oldu. Bariz bir sorun görmedim şuana kadar. Kullandıkça görüşlerimi paylaşırım.

TWRP'yi nasıl güncellediniz hocam ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Peaky

Şurdan indirip tekrar yükledim ;
    http://www.needrom.com/download/twrp-recovery-for-lenovo-vibe-x2-eu-by-bopohok/

Hocam dediğiniz gibi linkteki TWRP'yi yükledim. CM 13 .zip dosyasını yüklemek için TWRP'yi açıp yükleme işlemini başlatıığımda

" Updater process ended with ERROR: 7
    Error installing zip file 2/sdcard/cm-13.0-20161025-
    UNOFFICAL-For_EU.zip"

hatasını almaktayım ve bi türlü yapamadım. Adım adım ne yaptığınızı anlatır mısınız? Neyi eksik yapıyorum acaba???

• Hocam yanlış hatırlamıyorsam benim aldığım hata buna benzemiyordu. Başka birşeyler yaziyordu. Ben sorunu twrpnin son sürümünü yükleyerek çözdüm. Nacizane tavsiyem bu romu yuklememeniz. Uygulamaları yukleyince sorunlar çıkmıştı.
    Bir de bu sürümü çıkaran elemanın PC bozulmuş. Güncellemeleri daha sonra çıkaracakmis. Bence bekleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peaky -- 8 Ocak 2017; 16:50:52 >
    Tamamdır çok teşekkür ederim.
    Ben bu romu yükledim yaklaşık 1 ay kadar kullandım genel olarak iyi görünebilir xposed kurabildim xposedde 6.0 marshmallow un bütün eklentileri çalıştı okonuda başarılıydı root zaten var şarj olarak test ettim stock romdan farkı telefonun sarjı sadece 32 dk farketti ,fakat uygulamalar sıkıntı misal haber programı yüklüyorum 5 haber düzgün okuyorsam 2sinden program durduruldu hatası alıyorum,bir ay sonra stock rom a döndüm maalesef güzel ama yeterli değil bir kaç bug var oda insanın canını sıkıyor
  • staggest S kullanıcısına yanıt
    Hocam xposed i nasıl yuklediniz acaba ? İşlemci mimarisi ile uyumlu değil diyor.
  • GamerSelim G kullanıcısına yanıt
    Xposed sürüm 3.1.1 apk yı yükleyin,xposed de framework kısmına gelin, xposed status açık olacak,your device kısmında api 21,22 vs yazıyor olacak orda sizde hangi sürüm yazıyorsa üst tarafta yükle güncelle kısmına tıkladıgınızda size uygun api numarasını bulup install diyin sormaz ise direk install diyin telefonu restart yapın
  • Arkadaşlar merhaba.. Biz de 2 adet vibe x2 telefon var. Bunları çin den aynı zamanda almıştık. Şuanda bir tanesinde ekran bembeyaz oluyor pırpırlanıyor bu esnada şarja takarsak düzeliyordu. Aynı zamanda telefon kapandığı zaman açtığımızda saat-tarihi sıfırlamış oluyordu. Şarjı da çok çabuk tükenmeye başlamıştı.Ben bu batarya kaynaklı bir sorun diye batarya aldım ve kendim bataryasını değiştirdim.

Batarya değişikliğinden sonra bir de format attım ve imei değişikliğini yaptım. Şuan üzerinde 4.4.2 yüklü. Güncellemeden Lollipop geldi ama yuklemedim.. Şuan telefonda hızlı şarj tüketme sorunu devam ediyor.. Pırpırlanma ekranın beyazlaması sorunu ortadan kalktı..

Hattımız Türk telekom neden şarj çok çabuk bitiyor sizce ? Batarya da yeni takıldı.. Gece 12 de şarj %100 se sabah 7 de %11 lere kadar düşüyor.. Durduğu yerde kullanılmasa bile. Lolipop yuklesem çözüm olur mu veya fabrika ayarlarına aldığımda hiç güncelleme yapmasam o şekilde bıraksam nasıl olur ?

Bu konu da yardımcı olursanız fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Konuyu okudum ancak çok fazla mesaj var..Başına gelen çözüm bulan yardımcı olursa çok sevinirim.

• Telefon düzgün çekmiyor ise telefon devamlı hat arayacagi için olabilir.. ve-veya telde uygulama sayısı fazla ise arkada çalışan programlardan olabilir..

Telefonu sadece GSM ye alıp tekrar denermisin.

Ekranla ilgili birşey diyemeyeceğim.. benim ekran 2 defa kırıldı ve Çin'den siparişle getirttim ve taktım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silversin -- 8 Şubat 2017; 16:16:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: silversin

Telefon düzgün çekmiyor ise telefon devamlı hat arayacagi için olabilir.. ve-veya telde uygulama sayısı fazla ise arkada çalışan programlardan olabilir..

Telefonu sadece GSM ye alıp tekrar denermisin.

Ekranla ilgili birşey diyemeyeceğim.. benim ekran 2 defa kırıldı ve Çin'den siparişle getirttim ve taktım..

Telefona format attım ve lolipop u yükledim. İçerisi bomboş yani. Çekim olayına gelince de sıkıntı yok gayet normal şekilde baz istasyonuna bağlı gözüküyor. Telefonda aynen şu videoda ki durum sözkonusu ancak bunu batarya seviyesi %35 lerin altındayken yapıyor.. Şarja takınca sorun ortadan kalkıyor sonra yine yapmaya başlıyor.. Birde dediğim gibi bekleme durumdayken bile şarjı bitiriyor.. batarya değiştirdim ama sonuç değişmedi.. sanki bi temazssızlık var gibi düşündürüyor ancak öyle olsa şarj seviyesi yuksekken de yapar diyorum.. video da 1. dakika itibari ile sorun başlıyor..
    https://www.youtube.com/watch?v=O8KW3fyOAfA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06nilay06 -- 9 Şubat 2017; 11:59:46 >

• Ekran kablosunda bir sorun olabilir belki.sizinde dediğiniz gibi bir temassizlik olabilir.. kabloyu çıkarıp tekrar taksaniz. Yerini tarif edeyim hatırladığım kadarıyla.. ekran kablosunu bataryanın altında görmüşsündür batarya üst kisminda sol tarafta 1 veya 2 tane vida var onu sok.ekran kablo girişini oradaydı..

Diğer telde böyle bir sorun yoksa diğer telin ekran girişini bu tele takabilirsen sorun ekrandami belli olur aslında..

• quote:

Orijinalden alıntı: silversin

Ekran kablosunda bir sorun olabilir belki.sizinde dediğiniz gibi bir temassizlik olabilir.. kabloyu çıkarıp tekrar taksaniz. Yerini tarif edeyim hatırladığım kadarıyla.. ekran kablosunu bataryanın altında görmüşsündür batarya üst kisminda sol tarafta 1 veya 2 tane vida var onu sok.ekran kablo girişini oradaydı..

Diğer telde böyle bir sorun yoksa diğer telin ekran girişini bu tele takabilirsen sorun ekrandami belli olur aslında..

Evet tekrar sökmeyi düşünüyorum. Temazsızlıktan dolayı böyle yapar mı açıkcası emin olamadım çünkü bu olayı yaptığında şarja takar takmaz düzeliyor. Yani temazsızlık olsa eğer şarja taktığım an düzelip çektiğim an bozulmaz diye düşünüyorum. Şarj girişiyle alakası olabilir mi acaba kısa devre falan yaptırabilir mi ? şarj ederken bir sorun yaşamıyoruz ama başka da aklıma birşey gelmiyor.

Dün bi kaç telefon tamircisi aradım durumu anlattım bataryadan yapar dediler değişim yaptık düzelmedi dedim o zaman bilemiyoruz dediler :) Yetkili serviste format atın dedi attım lolipop güncellemesi yaptım dedim. Servise gelecek bakacağız o zaman dedi..

• staggest S kullanıcısına yanıt
    normal roma nasıl döndünüz?
  • Needromdan stock romu indirip flashlıyorsunuz forumda anlatımı mevcut
  • 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.