Şimdi Ara

LENOVO VİBE P1-P1 PRO ANAKONU (806. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.179
Cevap
119
Favori
469.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 804805806807808
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sms leri csv olarak yedeklemiştim. şimdi geri yüklenmiyor. yeni uygulama "sms" diye kaydediyor. eskisini de kuramadım.
    acil yardım...
  • bart1969 B kullanıcısına yanıt
    Kullanmıyorsanız gerek yok.
    Donanımsal sıkıntı varsa anakartı değiştirirler gps çipi anakarta gömülüdür ondan masraflı olur diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cono01 -- 30 Mayıs 2019; 1:0:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihaz çok yavaşlamaya başladı,hızlandırmak için ne yapabilirim?

• Telefon aşırı yavaşladı. Uygulamaların çoğunu kaldırdım çok az uygulama var ama değişen birşey yok. Twitter'da sayfayı kaydiriyorum takıla takıla iniyor asagi. Yeni rom atsam düzelir mi acaba? Daha önce root atmaya çalışırken bozulmuştu telefon. Korkuyorum bir daha bozulur diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: 38derece

Telefon aşırı yavaşladı. Uygulamaların çoğunu kaldırdım çok az uygulama var ama değişen birşey yok. Twitter'da sayfayı kaydiriyorum takıla takıla iniyor asagi. Yeni rom atsam düzelir mi acaba? Daha önce root atmaya çalışırken bozulmuştu telefon. Korkuyorum bir daha bozulur diye.
    Arkaplanda çalışan gereksiz uygulamaların arkada çalışmasını engelle. Ram düşük olduğu için çabuk doluyor maalesef.
  • İyi günler arkadaşlar. Babamda p1a41 var ve mikrofonu bozuk buna p1a42 mikrofonu taksam sikinti olurmu. Teşekkürler.

• P1a41 kullanıyorum ust mikrofon tamamen bozuldu WhatsApp tan ses kaydı atarken sadece cızırtı geliyor ses kaydı uygulamasındanda kayıt ederken ust mikrofon çalışmıyor ne yapabilirim

• Lenovo vibe p1 telefonumun yazılımı çöktü. Sadece açılış ekranında yeşil renkli olan LENOVO yazısı geliyor ve orada kalıyor. Başka bir şey gelmiyor ve şarjı bitene kadar öylece kalıyor. Yazılım atma işi konusunda Allah rızası için birisi yardımcı olursa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim32

pro versiyonunda 3gb ram var ve daha akıcı hızlı ve sorunuzdur.kanatimce pro versiyonun 3 gb ram olması güncelleme almada bir adım öne çıkarıyor.6.0 malum verilmeye başladı ramın önemi güncel sürümler için çok önemli.keşke pro versiyonu türkiyeye gelseydi.
    p1 ile p1 pronun bataryası aynı mı? Bende p1 pro var bataryası bozuk. internette hep p1 var daha da ucuz hem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frkn50

İyi günler arkadaşlar. Babamda p1a41 var ve mikrofonu bozuk buna p1a42 mikrofonu taksam sikinti olurmu. Teşekkürler.
    Mikrofon derken ana mikrofon mu anakarttaki ikinci mikrofon mu? Eger gorusme sirasinda ses gitmiyorsa ana mikrofon bozuktur. Sarj bordunu komple degistirince duzelir. Sadece mikrofonda degisebilir aslinda ama iyi bir usta bulman lazim. Yoksa sarj bordunu degistirip duzeltebilirsin.. iki telefonda birebir aynidir hicbir fark yok..

Orta seviye gitarist. Aynisi senin icinde gecerli. P1 ile pro modeli birebir aynidir. Yalniz orijinal cikma bataryayo yan sayayi bataryaya tercih ederim... Yani bulabiliyorsan oncelikli orijinal cikma bul..

Tuhaf adam. İkincil mikrofon anakartin ust kisminda montajlidir ve maalesef kronik sorunludur dusunce bozulabiliyor. Ben 3-4 farkli telefonda degisim yaptim halen sorunsuz calisiyorlar. Ama dedigim gibi iyi bir ustaya yaptirman lazim yoksa pert edip eline verebilirler.. lg g3 lerin mikrofonu birebir uyuyor hurda karttan sokulup takilabilir. İyi bir ustan varsa kolaylikla halledecektir..

Kelikuputis. Yazilim konusu ana konuda var. Takildigin yer tam olarak neresi? Birde yazilim atmana ragmen acilmazsa maalesef anakart gitmis olabilir. Takildigin yerde yazarsan yardimci olmaya calisirim. Driverlar tam oldugu surece sorunsuz tek denemede yazilim atabilirsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wanted007 -- 8 Temmuz 2019; 20:52:38 >
  • emektar p1 ekranı kırıldı artık yeni bir cihaza geçeceğim. herşey için teşekkürler lenovo.
  • wanted007 W kullanıcısına yanıt
    Hocam internetten p1 proya p1 bataryasi soyledim. Acikcasi sadece telefonun calistigini gormek yeterli oldu. Ama eski bataryadan daha kucuk bir batarya geldi. Ust tarafta bosluk olustu. Geri yollamak istemedim. Pecete sikistirdim vidaladim. İnsallah tutusup alev almaz Onun yaninda bataryanin flex uzun geldiginden kasıntı kaldı. Koparsa yine degistirecegiz mecbur. Komsu telefonu bana getirdiginde de arizasi batarya flexin kopmasiydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ustad o bataryalari biliyorum sari renkli. Aslinda performansi orijinaline gore %60-70 oraninda cok kotu degil ama iyi degil.

Onun disinda vidayi nereye attin bataryanin kendisine mi? Eger oyleyse bu cok tehlikeli bir durum. Lityum polimer bataryalar delinirse oksijenle temas halinde direk alev alir :/ cift tarafli guclu bir bantla yapistirsaydin keske.. o yoksa da guclu bir koli bandi ile bos kalan yerlere iyice sabitleseydin.

Kablo genelde batarya sok tak yapilmis telefonlarda sorun olabiliyor. Bizim ustalar soktugu seyi yarim ya alak taktigi icin maalesef sallanti esnasinda batarya flexi zarar goruyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wanted007 -- 10 Temmuz 2019; 16:7:30 >
    LENOVO VİBE P1-P1 PRO  ANAKONU
    Batarya bahsettiginiz sari renkli olan yan sanayi urunleri gibi degil.55 liraya aldim . Orijinali yani telefonun icinden cikan bataryayla yan yana koymadan hangisi orijinal bilemezsiniz. Yan yana koyunca ufak bir boyut farki olusuyor. P1 pro icin p1 bataryasi soyledim boyut farki bundan olabilir. Vida diye bahsettigim normal telefonun kasasinin vidasi. Bataryanin kenarlarina ve sirtina dayanak olsun sallanmasin diye peceteden yastik yapip kapattim.Kasanin vidalarini takinca sallanmasi kesilmisti. Yapistirmadigim halde peceteler sert yastik gorevi gordugu icin sallanınca tıkırdamıyordu.

Bali tarzi yapistirici yoktu elimde. Hem yapismazsa sokmek gerektiginde kolay olur diye dusundum

Flex meselesine gelince. Flex sokete olan mesafeden daha uzun. Normalde flex dumduz olmasi lazim ama anakarta takinca uzun geldigi icin bombeli bir hal aliyor. Anormal seklinden dolayi kopabilir belki. Orijinal bataryada da o sekilde miydi bilmiyorum cunku ben actigimda bataryanin flexi yoktu sanirim kopmustu. Benden once soken telefoncu çırağa mı verdi artik bilmiyorum birkac vida da eksikti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, telefon geçen gün yere düştü. Uzun süre açılmadı. Şarja takılı biçimde açılıp kapanıyor. Sonrasında telefon açıldı ancak pil sürekli dolu gösterip arka planda kapanıyor. Açmaya çalıştığında pili yüzde 2 olarak gösterip birkaç dakika sonra yine kapanıyor.

Sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Çözüm var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: eqqual

Merhaba arkadaşlar, telefon geçen gün yere düştü. Uzun süre açılmadı. Şarja takılı biçimde açılıp kapanıyor. Sonrasında telefon açıldı ancak pil sürekli dolu gösterip arka planda kapanıyor. Açmaya çalıştığında pili yüzde 2 olarak gösterip birkaç dakika sonra yine kapanıyor.

Sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Çözüm var mıdır?
    Oncelikle gecmis olsun. Sarja tak uzunca sure bekle bakalim. Ekranda yuzde olarak 10-12 gormeden telefonu acma. Eger asiri yavas sarj oluyorsa sarj bordu veya anakart arizalanmis olabilir ama oncelikle soyledigim kismi deneyip donus yaparsan net cevap verebilirim..

Merhaba, teşekkürler

Telefonu hızlı sarj ile sarj ettim ve fabrika ayarlarına geri aldim. Su anda pil anormalliğini çok sık görmedim. Asıl sorun telefonun baş kısmı yani kamera bölgesinde herhangi bir sarsıntı vb durumda kapanması oluyor. Telefon cebimdeyken yürüyüşte kesinlikle kapanıp açılıyor.

Tam olarak çözemedim doğrusu. Teknik servise versem çözüm bulabilir miyim? Telefon 3. Yılında
    Teşekkürler

• quote:

Merhaba, teşekkürler

Telefonu hızlı sarj ile sarj ettim ve fabrika ayarlarına geri aldim. Su anda pil anormalliğini çok sık görmedim. Asıl sorun telefonun baş kısmı yani kamera bölgesinde herhangi bir sarsıntı vb durumda kapanması oluyor. Telefon cebimdeyken yürüyüşte kesinlikle kapanıp açılıyor.

Tam olarak çözemedim doğrusu. Teknik servise versem çözüm bulabilir miyim? Telefon 3. Yılında
    Teşekkürler
    Telefon daha once tamir gordu mu? Yani tamir gormese bile sok tak yapildi mi? Bu onemli neden dersen anakart ve anakart uzerinde uc vida ile tutturulan (altinda da iletken cift tarafli bant) sim ve flashlarjn oldugu bord var. Ya orasinin vidalari atilmamistir saga sola sallanip kisadevre yapiyordur yada soketlerden birinde gevseme olmustur diye tahmin ediyorum. Bu arada arka kapak ne durumda?

Daha önce tamir görmedi ve sökülüp takılmadı.
    Arka kapakta bir şey yok. Kılıf sayesinde bir ezilme kırık bozulma yok çok şükür.

• quote:

Daha önce tamir görmedi ve sökülüp takılmadı.
    Arka kapakta bir şey yok. Kılıf sayesinde bir ezilme kırık bozulma yok çok şükür.
    Ozaman batarya da sebepler arasinda olabilir hatta yuksek ihtimaller arsinda.. P1 lerin batarya flexleri de bazen kendi kendine arizalanabiliyor. İki defa denk geldim. Sok tak olmayan telefonda batarya yuzunden kapanip acilmalar yasiyordu sahipleri. Birini sans eseri buldum sokete dokununca kivilcim cikmisti o kismi inceledigimde hafif kararti ve acilma vardi (yanik tarzi) sonrasinda digerinide o supheyle degistirdim oda duzelmisti. Denemekte fayda var..

• 
Sayfa: önceki 804805806807808
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.