Şimdi Ara

Lenovo V155-15API (3500U) Ana Konu; Kendi Fiyat Aralığındaki En İyi Dizüstü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.955
Cevap
32
Favori
126.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben bilgisayarı aldım da sürekli bilgisayardan böyle bir rahatsız edici ses geliyor normal mi acabahttps://soundcloud.com/hasan-y-lmaz-344115990/bilgisayar-sess
  • fan sesi işte :D
  • sahi1i S kullanıcısına yanıt
    İlk kurulumda fan sesinin yükselmesi doğaldır, BIOS güncellemesini mutlaka yapın, benim aldığım 2500U işlemcili Dell 3585'de de fan sesi çok geliyordu, Bios güncellemesi ile düzeldi, yeni cihaz olduğu için düzeltme Bios'u daha çıkmamış da olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

İlk kurulumda fan sesinin yükselmesi doğaldır, BIOS güncellemesini mutlaka yapın, benim aldığım 2500U işlemcili Dell 3585'de de fan sesi çok geliyordu, Bios güncellemesi ile düzeldi, yeni cihaz olduğu için düzeltme Bios'u daha çıkmamış da olabilir
    teşekkür ederim bios güncellemelerini yaptım, sesde değişme olmadı sürekli de bu sesi duyduğum için acaba kronik bir problem mi var acaba cihazda dedim, güç seçeneklerinden işlemci maksimum %85'e çektim,herhangi bir değişiklik olmadı, dediğiniz gibi belki de biosda başka sürüm gelecektir. Windowsu kurdum sürekli duyuyorum bu sesi başka da bir sorun yok cihaz gayet hızlı, güzel bana göre ilk günlük izlenimlerim, yardımlarınız için çok sağolun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahi1i -- 21 Ağustos 2019; 23:33:18 >
  • fiyat güzel ama ekran kartı mx150 den kötü. gta5 720p de 55-60fps arası veriyormuş.

Azcık oynasak yeter diyenler için f/p cihazı.
  • erco35coast kullanıcısına yanıt
    Bu fiyata bu kadar, bu fiyata SSD'li MX150 vardı da biz mi önermedik 😄

• quote:

Bu fiyata bu kadar, bu fiyata SSD'li MX150 vardı da biz mi önermedik 😄
    bazıları oyun oynatırmı falan demiş işte biz de oynatır ama güldürmez dedik işte.
    zaten mx150 de ahım şahım bi fark yok 3-5 fps. hatta bu cihaz daha yeni olduğundan gelecek driverlarla birlikte belki fark eşitlebilir.
  • erco35coast kullanıcısına yanıt
    Evet çok güzel şekilde açıklamışsınız, çift kanal ram ile bu cihazın MX150 ile arasındaki fark 3-5 fps ye kadar iniyor, bence voltaj kontrolü ve ince ayar ile daha da arttırılabilir performansı. Ryzen 5 2500'de bu şekilde baya performans artışı yakalayan arkadaşlar olmuş okuduğuma göre

• quote:

Evet çok güzel şekilde açıklamışsınız, çift kanal ram ile bu cihazın MX150 ile arasındaki fark 3-5 fps ye kadar iniyor, bence voltaj kontrolü ve ince ayar ile daha da arttırılabilir performansı. Ryzen 5 2500'de bu şekilde baya performans artışı yakalayan arkadaşlar olmuş okuduğuma göre
    KIŞIN overclock yapılır ama İZMİR'de hava 36 derece o.c. yaptıkmı lav püskürtür laptop. Hava sıcaksa o.c. yapmayın...

• bu laptop yerine lenovo thinkpad e585 ryzen 7 2700u lu laptop alınır mı acaba ? Ofis vs ve lol gta gibi oyunları oynatması yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkGathering -- 22 Ağustos 2019; 11:11:52 >
  • Merhabalar bu ürünü alttakiyle kıyaslarsak aralarında ne gibi farklar var hangisi daha iyi sizce

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-ip330-amd-ryzen-5-2500u-8gb-1tb-radeon-540-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-81d20069tx-pm-HB00000FKC68

• Dell 3585 modeline göre ısınma ve fan sesi durumu nasıl bunun? Dell'de throttle problemi olduğunu söylüyorlar. Soğutması yetersizmiş. Lenovo V155 kullanan arkadaşlar tavsiye eder misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkGathering

bu laptop yerine lenovo thinkpad e585 ryzen 7 2700u lu laptop alınır mı acaba ? Ofis vs ve lol gta gibi oyunları oynatması yeterli.
    E585 her yönüyle daha güzel bir cihaz, ekranı IPS, soğutma sistemi çok iyi, kasası çok kaliteli, bazı bölümleri metal vs ama içinde tek kanal ram var, bir tane daha 8 GB almanız gerekiyor ki oyun performansı düzgün hale gelsin, ayrıca 750 TL daha pahalı olduğunu da belirtmek gerek. Size önerim madem ki oralara çıkabiliyorsunuz, bir kere alacaksanız şu cihazı alın:https://www.akakce.com/notebook/en-ucuz-hp-pavilion-15-cs1011nt-5av32ea-i5-8265u-8-gb-1-tb-mx150-15-6-full-hd-fiyati,443185294.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 22 Ağustos 2019; 15:6:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Olricksm

Merhabalar bu ürünü alttakiyle kıyaslarsak aralarında ne gibi farklar var hangisi daha iyi sizce

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-ip330-amd-ryzen-5-2500u-8gb-1tb-radeon-540-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-81d20069tx-pm-HB00000FKC68
    Vega 8 ve Radeon 540 benzer performansta kartlar, harici olması tabi ki güzel bir opsiyon olarak duruyor. Fakat birincisi linkteki cihazda SSD değil HDD var ve Lenovo nedense HDD seçimlerini hep çok kötü yapıyor, ikincisi tüm düzgün incelemeler gösteriyor ki ideapad 330 serisi Ryzen işlemcilerle çok ağır thermal throttling yapıyor ve işlemcinin gücünü büyük oranda kısıyor. Bu iki sebepten dolayı benim kişisel tercihim V155 olacaktır. Ama arkadaşlardan biri sürekli fan sesi var diyor V155 için, fan sesi duymak istemiyorsanız bu kasalar pek size göre değil. Rahatsız olmam performansı güçlü olsun yeter diyorsanız V155 alıp geçin.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLegendy

Dell 3585 modeline göre ısınma ve fan sesi durumu nasıl bunun? Dell'de throttle problemi olduğunu söylüyorlar. Soğutması yetersizmiş. Lenovo V155 kullanan arkadaşlar tavsiye eder misiniz?
    Detaylı testler yapamasam da Dell 3585 geçti elimden, cihaz sıcak çalışıyor ve sürekli fan sesi çıkarıyordu, BIOS güncelledikten sonra fan sesi kesildi ve ısınma da bi nebze düzeldi sayılır ama halen sıcak çalışıyordu, throttling meselesini test edemedim ama sıcaklıkları BIOS öncesi ve sonrası test ettim, BIOS öncesi boşta 70 derecede, BIOS güncellemesi sonrası boşta 65 derecede çalışan bir cihaz kesinlikle yük altında throttling yaşayacaktır. V155 alan ve kuran sadece 1 arkadaş var aramızda o da fan sesinin olduğunu fakat cihazın performansının çok iyi olduğunu söylüyor, yani V155'e ait throttling testi de yok elimizde malesef...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 22 Ağustos 2019; 15:10:26 >

• throttling test nasıl yapılıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Leivanes

throttling test nasıl yapılıyor?
    Aida64 ve Cinebench gibi programlar varmış ama detaylı bilgi sahibi değilim, ben Notebookcheck'in incelemelerinde görüyorum thermal throttling perdormansını

• Arkadaşlar laptop bu sabah elime geçti içini açıp 1tb laptop harddiski taktım (dvd romu sökmeye gerek yok zaten yuvası var) söylediğiniz gibi 4gb ddr4+4gb lehimli olmak üzere 2 tane rami var ikiside cl17 gecikme hızında, saatlerdir kullanıyorum fan sesi hiç duymadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raxtor -- 22 Ağustos 2019; 17:8:54 >
  • Laptopu aldım. Almanca inceleme yayınlamışlardı oradaki denilenlerle aynı düşünüyorum. Performansı fiyatına göre iyi fakat şarjı pek iyi gitmiyor. Çok oyunlarda deneme fırsatım olmadı fakat ısınma problemi görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leivanes -- 22 Ağustos 2019; 17:14:41 >
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    8 gb 2400 mhz ram , bu rami 200 250 tl bandinda bulup alsam yine de sizin attiginiz mi yoksa e585 mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.