Şimdi Ara

Lenovo V155-15API (3500U) Ana Konu; Kendi Fiyat Aralığındaki En İyi Dizüstü (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.955
Cevap
32
Favori
126.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamamdır teşekkürler iade edim o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu laptopın bataryasını en verimli şekilde nasıl kullanabilirim ? Malum bataryası yerinden çıkmıyor, bu yüzden bakarken fişe takılı bakmam mı daha yararlı olur yoksa takılı değilken mi ? Örneğin evdeyim film izliyorum 3 saat boyunca, bataryadan mı kullanayım yoksa fişe takılı mı durmalı ? Laptop bataryaları konusunda hiç tecrübeli değilim bu yüzden sormak istedim, teşekkürler.

• sahi1i S kullanıcısına yanıt
    Sağ olun hocam ssd sökmediniz değil mi 2si bir arada takmak için yer var ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Keşke bu cihazı alacağınıza Lenovo IdeaPad modellerinden alsaydınız. Ayrık ekran kartı var . Ram'inizden çalma durumu yok ve işlemcinize yüklenecek bir şey yok. İşlemcinin içerisinde ekran kartı var güzel ancak bu sefer ısınmaya sebep olacak ve daha fazla yıpranacak bilgisayarın. Bence ayrık bir cihaz alın ilerde ayrık cihaz bozulsa da yine devam edersiniz Vega 8 GPU kullanmaya. Radeon 540 bant genişliği ve bellek hızları fazla daha iyi FPS alırsınız. Genelde netteki Vega 8 masaüstü iGPU olduğu için karşılaştırma sitesinde arasında fark gözükmüyor. Lütfen anlayan arkadaşlar yazsın dışarıdan gelip öneri isteyen ya da alıp öven arkadaş gelmesin.

Lenovo IdeaPad IP330 AMD Ryzen 5 2500U 8GB 1TB+128GB SSD Radeon 540

AMD uProf programı indirip AIDA64 ile test edin TDP değeri düşüyor mu? Varsayılan 15TDP ise düşük FPS almanız normal işlemcinin gücü ve ekran kartı gücü ısınmaması için Lenovo bu değeri düşük tutabilir.

• Arkadaşlar bu cihazın bios tuşu ve boot tuşu ne bilen var mı ?

• Verdiğin bilgisayarın işlemcisi 2500U serisi olduğundan yani Zen+ serisinden olmadığı için throttling sorunu var yalnız araştır istersen

Örnekler:

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-IdeaPad-1xx-3xx-5xx-7xx/Ideapad-330s-Ryzen-2500u-MAJOR-performance-problems-CPU-and-GPU/td-p/4281967

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-IdeaPad-1xx-3xx-5xx-7xx/Ideapad-330-Ryzen-5-2500u-underperforming/td-p/4229974

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/92gxh0/hp_14_with_ryzen_5_2500u_a_throttling/?utm_medium=android_app&utm_source=share

3500U'da bu sorun kaldırıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wholelottared -- 28 Ağustos 2019; 17:13:41 >

• Ee ne farkı var performansa da? %6 cik bir sey mi? Hahaha. 3500U işlemcin performansı 2700U işlemciyle aynı. Hahaha. Sen dediğim programla dene sonra buraya video at.

O siteye baktım yalnız Vega 8 2500U da o sorun var. Harici ekran katında bu sorun yok gayet iyi hızda ve işlemci hızı düşmeden oynayabiliyorsun. 3500U harici ekran kartla süper olur ancak Vega 8 GPU ile pek fazla bir şey beklemeyin. Hem RAM'den çalıyor hemde HDD eklemek için araştırmalar yapıyorsun. Adamlar SDD ve HDD eklemiş artı harici GPU sayesinde RAM den çalmıyor. Sonra burada oyundan istediğim performansı alamıyorum demeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 28 Ağustos 2019; 17:27:18 >
  • Ne farkı var mı ? İnsanlar bilgisayarı çöpe atma noktasına gelmiş okumuyorsun heralde. Bu throttling sorunu baya gündem ve haber olmuştu çünkü cidden büyük bi sorundu, günlük kullanımı etkileyecek kadar sinir bozucuydu. Ayrıca ben almadım daha bu cihazı objektif konuşuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wholelottared -- 28 Ağustos 2019; 17:27:10 >
  • Kanka ben heves kaçırmak değil oyun oynamak isteyen arkadaşlar en azından harici ekran kartlı PC alsın ve ayrı HDD almalarına gerek yok. Hem RAM den çalmıyor ileride bozulursa harici ekrna kartını devre dışı bırakıp Vega 8 ile bilgisayarını kullanabilirler. 3500U güzel işlemci ancak harici ekran kartı olsaymış RAM den çalma olayı yok harici ekran kartın VRAM var ve paylaşımsiz. Eğer oyun oynayacak istiyorlarsa MX150 ve en kötü Radeon 540 olan ekran kartından alsınlar. Bu kart da kötü değil MX130 ekran kartından güçlü MX150-2 ekran kartıyla aynı performansı var. Forumlarda bu PC önermiyorum oyun oynama hevesiniz varsa harici ekran kartı PC lere baksınlar. 2500U Vega 8 de açınca bir süre sonra işlemci hızı yariya düşüyor ancak harici ekran kartli olanda bu sorun yok iyice araştırıp bu PC firsat bulup denedim. Gerçekten hevesini kaçırmak için gelmedim dahalik almayanlar icin bir uyarıda bulunmak istedim. Kendi insanimiz neden kazık yesinki?

• Yalnız böyle diyorsunuz ama Vega 8, MX-150'den daha güçlü 💀💀

Örnek:
    https://gpu.userbenchmark.com/page/captcha?dest=https%3A%2F%2Fgpu.userbenchmark.com%2FCompare%2FNvidia-MX150-0-vs-AMD-RX-Vega-8-Ryzen-iGPU%2Fm332822vsm441833

Bu arada bence ciddi bir şekilde oyun oynayacaklar zaten bu bilgisayarı da almasın sizin önerdiğinizi de almasın, bu tür bilgisayarlar oyun oynamak için üretilmiyor

• TheLordOfTheGames kullanıcısına yanıt
    ssd yada cdrom sökmeye gerek yok hocam ayri bos yer var hddyi oraya taktim bisey gerekmiyor baska

• sahi1i S kullanıcısına yanıt
    Vallaha onu anlamak için MX150 videolarını inceleyip sonra kendi bilgisayarında test etmek gerekir. Nvidia oyunlarda bir tık daha iyi. Mesala Radeon 540 MX130 ekran kartından daha iyi gösteriyor site de ancak oyunlara gelince yakin performans alıyorlar. AMD uProf indirip test yapılması gerekli bu PC belki kısıtlama yapmıştır Lenovo. DELL 2500U da bu kısıtlama yok ancak 90 dereceye kadar ısındığı söylenmekte. Lenovo bun kısıtlama olayı meşhur.

Bu arada Elinde 3500U olup AMD uProf kurup birde AIDA64 ile işlemci testi yapabilir mi bilen bir arkadaş? TDP değerlerini incelesinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 28 Ağustos 2019; 17:48:42 >
  • Oyun amaçlı bu bilgisayarı almak ancak hayal kırıklığı olur. V155 de gayet alınabilir, ekranı iki cihazdada FHD olsa bile ideapad lerin ekranları leş ötesi, bu cihazdaki panel daha kaliteli, ayrıca kasa olarak daha modern şık. İnsanlar istediğini alır çok kasmaya gerek yok, ayrıca Ryzen 5 2500u da throttling olduğu apaçık ortada biraz yabancı forum gezerseniz çok örnekleri var.

• EPYC E kullanıcısına yanıt
    Lenovo da bu durum var DELL PC de yok adamlar rahat oynamakta oyunları emin olun ben sizden önce denemiş olup formlarda daha sonra görmüş oldum. Ben önce deniyorum AMD uProf ile var mi yok mu diye. Birde FHD ekrani var hepten çöp oyunlarda. 720p ekran da bu tip ekran kartlar daha iyi. FHD çöp bu PC oyunlarda. Bu PC ancak LOL tarzı ve film izlemek için alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 28 Ağustos 2019; 17:51:47 >
  • Kardeşim bilgisayarda sadece oyun oynanmıyor, kod yazanlar var cad kullanan var, ayrıca FHD ekranda oynarken HD ye inebilirsin ama HD den FHD ye çıkamazsın mesela LOL oyununu bu pc çatır çatır oynatıyor FHD 100FPS neden HD panelde oynayayım kişisel seçim bunlar belki adam az oyun oynar az film izler az kod yazar FHD uygun gelir ona. Kişiye bağlı yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: SunSets

Vallaha onu anlamak için MX150 videolarını inceleyip sonra kendi bilgisayarında test etmek gerekir. Nvidia oyunlarda bir tık daha iyi. Mesala Radeon 540 MX130 ekran kartından daha iyi gösteriyor site de ancak oyunlara gelince yakin performans alıyorlar. AMD uProf indirip test yapılması gerekli bu PC belki kısıtlama yapmıştır Lenovo. DELL 2500U da bu kısıtlama yok ancak 90 dereceye kadar ısındığı söylenmekte. Lenovo bun kısıtlama olayı meşhur.

Bu arada Elinde 3500U olup AMD uProf kurup birde AIDA64 ile işlemci testi yapabilir mi bilen bir arkadaş? TDP değerlerini incelesinler.
    ben pek anlamiyorum teknik bilgim yok sadece öylesine kurdum deneme icin, oyun oynayacagim da yok bilgisayarda bazen age of empires oynarim o da fazlasiyla yeter bu bilgisayar benim icin, isi bilen anlayan arkadaslar inceleme yaparlarsa daha iyi olur ben sadece amatör bir kullanici olarak bana uygun oldugunu söyledim ama islemciden caliyormus ramden yiyormus o konulari hic bilmiyorum :)

• EPYC E kullanıcısına yanıt
    Yanlışın var FHD ekranda 720p indirince yazılar koca koca büyük ve leş ötesi oluyor. Kod yazanlar icin bu PC gerek yok harici ekran kartli olması daha iyi ve RAM den calinmasinda gerek yok. Ben bilen arkadaslarin yazmasını isitiyorum. Alipda sov yapan oven arkadaslar değil. Eğer aldiysaniz bana mesaj yolla PC ye bağlanıp bir kaç test yapayim PC nize. Burdan sag soldan alip bilgilerden gelmenizi istemiyorum. Ancak testleri yapip gelmelerini istiyorum.

CS:GO, Rocket League, Outlast 2 , FIFA 19, ETS 2 , LOL ve GTA 5 2500U ve Radeon 540 ekran kartıyla orta ve yüksek ayarlarda takilmadan rahat oynanildi. İşlemci değerlerinde ani dusus olmadi nedeni Radeon 540 sayesinde işlemciye yük binmiyordu. Ben denedim testleri yaptim Vega 8 ile oynayınca bir süre sonra değerler düşüyordu o site de yazanlar Vega 8 ile doğru oluyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 28 Ağustos 2019; 18:2:23 >
  • Masaüstü, net, program olarak düşün FHD mi HD mi?

• En az sizin kadar bende biliyorum kardeşim. Daha 3 ay önce acer nitro laptop iade ettim, sebebi throttling değildi vardı ama ben çok rahatsız olmadım, RX560X li cihazdah GTA V 60fps sabit iken belli aralıklarla frekanslar düşüyordu 35 40fps değerlerinde geziyordu. Bu dediğim olay 68 derece civarı ki zaten acer nitronun soğutması efsane idi.

• Dediğim şu 3000TL civarına MX150 li bir laptop olsa herkes gider onu alırdı. 3000TL için bu cihaz gayet iyi, alıp kullanmadım, kullanıp test yapanda yok ileride test yapılır görülür herşey.
    Ayrıca sizin attığınız cihazda gayet uygun ama yorumlarda panel beğenilmemiş ekran kalitesiz deniyor, throttling ihtimali de cihazı zayıflatıyor ve pili de daha kısa gidiyor.
    Şahsen ben olsam 900TL farkı verir şu cihazı almayı düşünürdüm.

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-pavilion-15-cs1011nt-i5-8265u-8gb-1tb-16gb-optane-mx150-w10-15-6-inc-fhd-notebook-5av32ea-460177543

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EPYC -- 28 Ağustos 2019; 18:17:18 >

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.