Şimdi Ara

Lenovo Thinkpad Serisi Öneri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
15.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Lenovo thinkpad serisinin hangi modelini tavsiye edersiniz?
    Lenovo thinkpad serisilerinin en ucuza hangi siteden alabilirim?
    Lenovo thinkpad kullanan arkadaşlar var ise kullanıcı yorumlarını eksileri artıları bilmek istiyorum.

Genel olarak bu serinin taş gibi olduğu söyleniyor, ben de yeni bir dizüstü bilgisayar alacağım seçimi bu yönde kullanmak istiyorum.(Bütçe: 1800-2500)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, İyi Çalışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nrttncbn -- 15 Şubat 2015; 23:47:23 >

• Hiç mi bilen yok ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nrttncbn

Selam arkadaşlar,

Lenovo thinkpad serisinin hangi modelini tavsiye edersiniz?
    Lenovo thinkpad serisilerinin en ucuza hangi siteden alabilirim?
    Lenovo thinkpad kullanan arkadaşlar var ise kullanıcı yorumlarını eksileri artıları bilmek istiyorum.

Genel olarak bu serinin taş gibi olduğu söyleniyor, ben de yeni bir dizüstü bilgisayar alacağım seçimi bu yönde kullanmak istiyorum.(Bütçe: 1800-2500)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, İyi Çalışmalar.

Buradan piyasaya göre uygun fiyat ile alabilirsiniz.

http://www.pcdepo.com/arama&filter_name=thinkpad

• nrttncbn N kullanıcısına yanıt
    Belki yardımcı olur, Thinkpadlerde Carbon ve T serisi önerilir. E serisini almaya kalkınca işi bilen bir güvendiğim bir arkadaşım mani olmuştu. Nedenini de sormadım o anda, T serisi de benim fiyat bariyerimin üstündeydi. Belki faydası olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirer1

Belki yardımcı olur, Thinkpadlerde Carbon ve T serisi önerilir. E serisini almaya kalkınca işi bilen bir güvendiğim bir arkadaşım mani olmuştu. Nedenini de sormadım o anda, T serisi de benim fiyat bariyerimin üstündeydi. Belki faydası olur.

internetde gezerken gözüme çarptı, gerçi ucuz şeylerden korkarım ama yazayım belki size faydası olur. Ama iyice soruşturup adım atın.
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/lenovo-thinkpad-t440p-20an0069us-notebook-fiyati,148772.html

• E serisi düşünürsen bakabilirsin:

http://www.ebrarbilgisayar.com/lenovo-e540-20c6003vtx-notebook-pmu296392

Söylenildiği gibi sağlam ürünlerdir, eskimez bozulmaz
  • quote:

quote:

internetde gezerken gözüme çarptı, gerçi ucuz şeylerden korkarım ama yazayım belki size faydası olur. Ama iyice soruşturup adım atın.
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/lenovo-thinkpad-t440p-20an0069us-notebook-fiyati,148772.html

Bu model ssdsiz 8gb ramsiz, ekstra pil hücresiz, full hd olmayan model. Yani basic model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ConGoLoSs -- 19 Şubat 2015; 12:37:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim hepinize,
    genel olarak kullanıcı yorumlarını daha çok görmek isterdim fakat pek forumda yok sanırım. Fiyat açısından kapsamlı bir araştırma yapıyorum tavsiye ettiğiniz siteler için teşekkürler. Başka bilen duyan varsa yoruma bekliyorum. :)
    Türkiye'de giriş seviyesi(Edge) ve şuan popüler modelleri olan X1,Yoga haricinde bulabileceğiniz bir modeli yok çünki bunlar konfigüratör seçeneği olan profesyonel ve kurumsallara yönelik laptoplar haliyle ucuz değiller..Bütçenize bakınca X1'i direk geçiyorum zaten,bütçenizin iki katı kadar neredeyse,ABD'de bile en baz modeli 1100$ dan başlıyor..

O taş gibi laptop,en iyisi Thinkpad kısmı da başta W serisi daha sonra T serisi için geçerli aslında..Yani W530'u 1 metreden atın sonra birdaha atın, üstüne 1 bardak su dökün gene çalışır ancak Edge modeller için sanmıyorum ki o kadar dayanıklı olsun..(Genede dengi rakiplerinden sağlamdır E seriside)

IBM kısmını işin içine katmadan konuşursak eğer Thinkpad adının yükselmesini sağlayan asıl modeller dediğim gibi başta W daha sonra T serisidir.Bunun nedenide renk kalibratörü,yüksek çözünürlüklü IPS ekranlar,geniş aksesuar ve docking desteği,ISV sertifikaları yada Quadro grafik çipleri..Bunlar yüzünden Thinkpad adını W ve T serisi oluşturuyor..X1 Carbon yada Yoga gibi popüler modellerle de pekiştiriyor işini..

Edge konusuna gelirsek,tabiki alınabilir..E serisi alınmaz denmesinin sebebi aynı teknik özellikleri sunabilen rakiplerinden daha pahalı olması..Bunun sebebide Thinkpad detaylarının bir kısmını kullanması denebilir..Teknik özelliklerle yada parlak kasalı laptoplarla çok işim yok sağlam olsun derseniz tercih edilebilir E serisi..

• burdan bakabilirsin;

http://www.ebrarbilgisayar.com/lenovo-notebook-pmk112?rnd=1&syf=2

daha çok kurumsal kasa diye geçtiği için burda kullanıcı yorumları çok olmaz bilgin olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SmT #

Türkiye'de giriş seviyesi(Edge) ve şuan popüler modelleri olan X1,Yoga haricinde bulabileceğiniz bir modeli yok çünki bunlar konfigüratör seçeneği olan profesyonel ve kurumsallara yönelik laptoplar haliyle ucuz değiller..Bütçenize bakınca X1'i direk geçiyorum zaten,bütçenizin iki katı kadar neredeyse,ABD'de bile en baz modeli 1100$ dan başlıyor..

O taş gibi laptop,en iyisi Thinkpad kısmı da başta W serisi daha sonra T serisi için geçerli aslında..Yani W530'u 1 metreden atın sonra birdaha atın, üstüne 1 bardak su dökün gene çalışır ancak Edge modeller için sanmıyorum ki o kadar dayanıklı olsun..(Genede dengi rakiplerinden sağlamdır E seriside)

IBM kısmını işin içine katmadan konuşursak eğer Thinkpad adının yükselmesini sağlayan asıl modeller dediğim gibi başta W daha sonra T serisidir.Bunun nedenide renk kalibratörü,yüksek çözünürlüklü IPS ekranlar,geniş aksesuar ve docking desteği,ISV sertifikaları yada Quadro grafik çipleri..Bunlar yüzünden Thinkpad adını W ve T serisi oluşturuyor..X1 Carbon yada Yoga gibi popüler modellerle de pekiştiriyor işini..

Edge konusuna gelirsek,tabiki alınabilir..E serisi alınmaz denmesinin sebebi aynı teknik özellikleri sunabilen rakiplerinden daha pahalı olması..Bunun sebebide Thinkpad detaylarının bir kısmını kullanması denebilir..Teknik özelliklerle yada parlak kasalı laptoplarla çok işim yok sağlam olsun derseniz tercih edilebilir E serisi..

Yorumlarınız için teşekkürler, Peki performans Notebookları için başka model önerileriniz var mı ? Bu modelin dışında da olabilir. İlk kez bir Notebook alacağım. Genel olarak yazılım ile uğraşıyorum.

Gündemi oluşturan Fiyat/Performans laptoplarla çok alakam yok malesef,diğer arkadaşların yorumları daha mantıklı olur..
  • Staj döneminde elimden bolca Hp ve Lenovo'nun thinkpad serisi laptop geçti, bende thinkpad laptop almayı düşünüyordum.Ama fiyatları ülkemizde çok pahalı oluyor T serisine baktığında.Ben şuanda e540 kullanmaktayım gayette memnunum.Kobilere yönelik olarak tasarlanmış bir seri E serisi bence gayet güzel.http://www.pcdepo.com/lenovo-thinkpad-e540-20c6a0cdtx-notebook Benim aldığım laptop bu, ben alırken 2360TL gibi bir fiyatı vardı ama şuan dolar yükseldiğinden 2500 gibi bir fiyata çıkmış durumda.Başka internet sitelerinde ise daha pahalıya satılabiliyor 3000 liradan indirimli olduğu söylenerek.Şuan PCdepo'da stok gözükmüyor başka biryerde uygun fiyatlara ürün mevcut.Bilgisayarın performans açısından eksikliklerine gelecek olursak, en büyük eksiği hdd olması heralde.Bu bilgisayarda sizi tek yavaşlatan şey hdd oluyor, onun yerine ssd takılırsa çok daha iyi performans alınabilir.Ben ileride içindeki 1TB HDD'yi taşınabilir olarak kullanıp bir ssd almayı planlıyorum.Birde ekran kartı öyle çok yüksek birşey değil bilgin olsun, ben Gta 4 ve Battlefield'ı gayet rahat oynayabiliyorum denediklerim bunlar genel olarak çok bir grafik perfonması beklemedikçe gayet güzel yani.

• Bilgilendirmeler için çok teşekkürler, peki msi mi daha iyi almak için en düşük modellerinden yoksa thinkpad mi ? (Oyun oynama amacıyla almıyorum fakat ağır programlarla çalışacağım.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nrttncbn

Bilgilendirmeler için çok teşekkürler, peki msi mi daha iyi almak için en düşük modellerinden yoksa thinkpad mi ? (Oyun oynama amacıyla almıyorum fakat ağır programlarla çalışacağım.)

Ben Thinkpad diye düşünüyorum.MSI daha oyun odaklı yapıyor ama Thinkpad genel olarak performanslı.
  • Bende yeni L460 serisi aldım. İ5 ve SSD’li FullHD taş gibi cihaz.

Açılış hızı, kasası çok iyi. Şu anda fiyat 2890₺ civarı. Heryerde satışı yok. Tam bir iş bilgisayarı. Kasası çizilecek, kırılacak derdi yok. Klavyesi çok iyi. Trackpoint alışınca çok rahat. Mouse dan daha hızlı olduğu vaad ediliyor.

Klavye suya karşı korumalı. Cihazın altında su kanalları var.

T serisi ultrabook geçiyor ama biraz pahalı. L serisi de iş görüyor fazlasıyla. Kullanımı zevkli. Pil süresi çok çok uzun değil ama 5-6 saat gidiyor. Ben hiç bitiremeden şarja taktım. Belki de daha fazla gider emin değilim.

Araştıran birileri olursa diye buraya yazma gereği hissettim. Ben çok bilgi bulamadım mesela.

• Bende yeni L460 serisi aldım. İ5 ve SSD’li FullHD taş gibi cihaz.

Açılış hızı, kasası çok iyi. Şu anda fiyat 2890₺ civarı. Heryerde satışı yok. Tam bir iş bilgisayarı. Kasası çizilecek, kırılacak derdi yok. Klavyesi çok iyi. Trackpoint alışınca çok rahat. Mouse dan daha hızlı olduğu vaad ediliyor.

Klavye suya karşı korumalı. Cihazın altında su kanalları var.

T serisi ultrabook geçiyor ama biraz pahalı. L serisi de iş görüyor fazlasıyla. Kullanımı zevkli. Pil süresi çok çok uzun değil ama 5-6 saat gidiyor. Ben hiç bitiremeden şarja taktım. Belki de daha fazla gider emin değilim.

Araştıran birileri olursa diye buraya yazma gereği hissettim. Ben çok bilgi bulamadım mesela.

• Herkese merhaba arkadaşlar bu thinkpad lerin oyun icin ideali hangisidir acaba zira afacan bir oğlum var ve onun normal bir pc yi düşürüp kirmasindan korkuyorum hem oyun icin ideal olsun hemde sağlam olsun istiyorum onerebileceginiz modeller nelerdir arkadaşlar yardımcı olmanizi diliyorum

• nusperato N kullanıcısına yanıt
    Düşünce thinkpadde kırılıyor. Oyun için düşüp kırılmadan çok soğutma performansı iyi ve ekran kartı güçlü bir laptop bakın derim. Kaldı ki thinkpad sıvı temasına, çizilmelere ve bükülmelere karşı dayanıklı.Düşmelere karşı değil.

Düşüp kırılacak korkunuz var ise panasonic toughbook yada dell rugged bakın. Birde fiyatlar konusunda şaşırmayın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.