Şimdi Ara

LENOVO S860 CUSTOM RECOVERY / KITKAT VIBE - MIUI V6 - AOSP ROM / ROOT - GAPPS (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
540
Cevap
4
Favori
24.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benimki de root lu mobile uncle tools ile olmuyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Ali

quote:

Orijinalden alıntı: akbey77

quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Ali

quote:

Orijinalden alıntı: ozgboy

Göndereyim size şu imei işini hallediverin. :)

Driveri halletsen yüklersin iki dk da :)) vroot ile rootla mobile uncle tools ile değiştir iki dk sürmez. MTK işlemcili telefonlar kelebek gibi dokunurken 3 4 defa düşünmek lazım :)

telefon rootlu.yinede vroot mu yapmak gerek. mob,le uncle tools ile olmuyor, p780 var iken rahattı .

Hayır hocam bir kere rootlamışsanız soru yoktur.

ali bey siz yazabildinizmi peki

• akbey77 kullanıcısına yanıt
    Telefon yarın elimde olacak hocam. Konuya destek olmak için ingilizce sayfaları türkçeye çevirdim sadece. Gerekli bilgileri edinirsem paylarışım sizinle
  • Mutlaka bir çözümü vardır ama uğraştıracak işte. :) Tamam yarın elinize geçince paylaşımları bekliyoruz. Bu arada ben 4.4.2 kurdum sinyal düşüşü falan yaşamadım bilginize.
  • Eksik driver yüzünden olmuyor. CDC driver otomatik yüklenmiyor. Telefon meta modda iken aygıt yöneticisine girip CDC serial ı el ile yüklemeniz gerekiyor. CDC serialı yüklemek için elle USB VCOM Driver driver paketinin içindeki Android_Gadget_CDC_driver dosyasını seçip yine de yükle seçeneğine basmanız gerekiyor. Driver ı yükledikten sonra modem db dosyalarını kulanarak videodaki gibi basitçe değiştebilirsiniz. Sonucu bekliyoruz.
  • ozgboy kullanıcısına yanıt
    Aşağıdaki Çin yazılımını kurarsanız üzerine S860_VIBEUI_V1.5_1423_7_ST kurabilirsiniz.

http://lenovo-forums.ru/topic/6139-rom-ch-%D0%BA%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B0-lenovo-s860-s860-s215-140126/

quote:

Bu arada ben 4.4.2 kurdum sinyal düşüşü falan yaşamadım bilginize.

Hangi 4.4.2 yi kurdunuz? Rus? Çin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mav1li -- 28 Haziran 2014; 1:17:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mav1li

Eksik driver yüzünden olmuyor. CDC driver otomatik yüklenmiyor. Telefon meta modda iken aygıt yöneticisine girip CDC serial ı el ile yüklemeniz gerekiyor. CDC serialı yüklemek için elle USB VCOM Driver driver paketinin içindeki Android_Gadget_CDC_driver dosyasını seçip yine de yükle seçeneğine basmanız gerekiyor. Driver ı yükledikten sonra modem db dosyalarını kulanarak videodaki gibi basitçe değiştebilirsiniz. Sonucu bekliyoruz.

meta mod derken nasıl ? meta 3g proğramında reconnet yaptığımızdamı ve cdc ser,al manuel olarak nerede bulacağız ( aygıt yönetici diyorsanız oyle bir şey yok )
  • Bu romu yükledim.

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s860-stock-by-bass-rockers/

Hangisini seçeceğiz yüklerken?

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/33758/2daeb2cd-a4a5-4728-848f-530e95e7a160.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgboy -- 28 Haziran 2014; 7:57:07 >
  • bi yerde bi hata var neden yapamıyoruz.
     LENOVO S860 CUSTOM RECOVERY / KITKAT VIBE - MIUI V6 - AOSP ROM  / ROOT - GAPPS
  • cdc dediğiniz gibi usb com altında ne varsa denedim sonuc nafile
     LENOVO S860 CUSTOM RECOVERY / KITKAT VIBE - MIUI V6 - AOSP ROM  / ROOT - GAPPS LENOVO S860 CUSTOM RECOVERY / KITKAT VIBE - MIUI V6 - AOSP ROM  / ROOT - GAPPS LENOVO S860 CUSTOM RECOVERY / KITKAT VIBE - MIUI V6 - AOSP ROM  / ROOT - GAPPS

• About sayfasından modem sürümü(anabant) ve tarihini yazabilir misiniz? Bendeki sorun kablosuz bağlantı açıkken 3g de telefon durduğu yerde bir anda çekim gücü 1 çubuğa düşüyor birkaç saniye durup tekrar çıkıyor. Bu şekilde sürekli düşüp çıkıyor.

Mediatek preload u seçin.

@akbey77
    2. sayfadaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver
    disketi var
    gözat
    driver içindeki cdc dosyasını seç
    yine de yükle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mav1li -- 28 Haziran 2014; 13:15:08 >
  • mav1li kullanıcısına yanıt
    s860.V102,2014/04/15 18:50

Deniyorum o sürücü ile şimdi.

• ozgboy kullanıcısına yanıt
    Sol üstten Get versiyon değil imei download u seçin.
  • Onu yapabilmemiz için önce programın telefonu algılaması lazım.

Biz daha telefonu programla buluşturamadık :)
  • quote:

Onu yapabilmemiz için önce programın telefonu algılaması lazım.

Biz daha telefonu programla buluşturamadık :)

+1 ah ah sana katılıyorum ama katılmak istemiyorumm :(
  • quote:

s860.V102,2014/04/15 18:50

Deniyorum o sürücü ile şimdi

benimkide aynı
  • quote:

akbey77
    disketi var
    gözat
    yine de yükle

bu dediklerinizi daha öncede yaptım, şuan iş yerindeyim xp de ki görüntüler bu. evde win 7 de yapmıştım ordada 32 bir gibi bir sıkıntıdan bahsmişti.
     LENOVO S860 CUSTOM RECOVERY / KITKAT VIBE - MIUI V6 - AOSP ROM  / ROOT - GAPPS LENOVO S860 CUSTOM RECOVERY / KITKAT VIBE - MIUI V6 - AOSP ROM  / ROOT - GAPPS

• quote:

About sayfasından modem sürümü(anabant) ve tarihini yazabilir misiniz? Bendeki sorun kablosuz bağlantı açıkken 3g de telefon durduğu yerde bir anda çekim gücü 1 çubuğa düşüyor birkaç saniye durup tekrar çıkıyor. Bu şekilde sürekli düşüp çıkıyor.

Mediatek preload u seçin.

@akbey77
    disketi var
    gözat
    yine de yükle

4.2.2 yi yükleyemedim ama ime işini halledebildim. CDC driverini bulamıyor. Bunu kendimiz gösteriyoruz.

Windows 8 de kesinlikle yükleme yapamadım. Şu linktteki driverleri win7 32bit pcye manuel olarak kurdum driver sorunu oradan kalktı. http://www.4shared.com/zip/mKGyo0b9ba/USB_VCOM_Driver.html

http://zopomobileforum.com/forum/anlatimlar/39-maui-meta-3g-mtk-kalici-imei-repair-garanti-yontem.html

Windows sürümüne göre seçenklerde küçük değişiklikler olabilir ama aşağı yukarı aynı adımlar var.

Aygıt yöneticisi---Diğer Sürücüler---CDC driver (çift tık)---Driveri güncelle---Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara---Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin veri---İleri(En üstteki seçili olacak)---Disketi Var---Gözat---(http://www.4shared.com/zip/mKGyo0b9ba/USB_VCOM_Driver.html içindeki Android_Gadget_CDC_driver dosyasını seçiyoruz) ---- Tamam diyoru---İleri---İleri kurulum tamamdır. Gerisini linkteki siteden videoyu izleyerek halledebilirsiniz

Ekleme: Ayrıca telefonum brick oldu ve uğraşlarım sonucu mav1li hocamın ilk mesajda verdiği 1,3 gb lık stock romu SP Flash Tools ile yükleyerek telefonu kurtarabildim. Önce Format bölümünden telefonu formatladım daha sonra indirdiğim driveri Download Driver diyerek yükledim. Upgrate driver dediğimde sıkıntı çıktı. Sp flash toolsun bir çok sürümünü denedim sadece v5.1352.01 sürümü ile sorunsuz yükleme yapabildim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prestiggge -- 28 Haziran 2014; 19:04:59 >

• recovery icin vroot ve mobile uncle tools kullandim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.