Şimdi Ara

Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
8.311
Cevap
99
Favori
558.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 915
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 68
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 12 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 26379
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 915
  • Favoriye Eklediklerim 99
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ne diyorum (367 mesaj) evrenselbarish (216 mesaj) denizci535 (204 mesaj) Exfat (196 mesaj) ozgboy (167 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2895 mesaj) Mobil (4942 mesaj) Tablet (142 mesaj) Mini (294 mesaj) Uygulama (256 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Lenovo >> Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu)
Giriş
    58 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8C5A3B0FC

Merhabalar 2 senedir telefonu kullanıyorum ancak bugün ile başlayan hızlı şarj özelliği telefonumda faaliyet göstermiyor yani şarjda iken telefon hızlı şarja geçmiyor şarj kablosun dan olabilir düşünüyorum bu sorunu yaşayan varmı ? Nasıl hızlı şarja geçer telefon ?
    Aynı sorun bende de olmuştu. Anker marka yeni kablo aldım şimdi sıkıntısız şekilde hızlı şarj oluyor
    |
    |
    Telefonu yıllardır kullanıyorum şu hızlı şarj olayını bir türlü çözemedim. Bazen takıyorum tek şimşek, takıyorum tek şimşek, sonra 2 şimşek oluyor. Bazen telefonu kapatıp açıyorum, bazen önce başka bir şarj cihazına sonra kendi şarj cihazına takıyorum falan. Hangisi denk gelirse artık. Bazen de hiçbir şey yapmadan takınca direk 2 şimşek oluyor. Bu işin net çözümünü bilen var mı ? Şunu yaparsan kesin hızlı şarj olur diye.
    |
    |
    Hızlı şarj için telefondaki soketin temiz olduğundan emin olmak lazım. Kablo içinde aynısı geçerli. Toz ve pamukçuk ile dolu olabiliyor. Diğer sorun olabilecek şey de cihaz şarjdayken işlemci kullanımı yüksekse hızlı şarja geçmez. Uygulamaların şarj aleti takılıykenki durumlarına bakmak lazım. Arka planda güncelleme vb. şeyler yapıyor olabilir. Mesela bende şarja bağladığımda çoğu zaman "Google Play güvenlik güncellemesi" indirip yüklemeye başlıyor. O zaman normal şarja geçiyor. Bunların dışında hızlı şarjda sorun yok. Google ve Google Play Hizmetleri güncellendiğinde hızlı şarj ile ilgili sorunlar olabiliyor. Bu yüzden her tam şarjdan sonra cihazı yeniden başlatıp kullanmaya çalışıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ckk -- 30 Temmuz 2020; 14:28:19 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    656 Mesaj
    Telefonu hasar almadan yazılımı bozuldu, whatsapp çalışmıyor, şu-bu olmuyor diyenlere tek bir sözüm var:
    Adam gibi lineage os 17.1 kurun keyfinize bakın. Yok orijinalmiş, ben uğraşamam fln geçin bunları, adam daha cihaza 1 sene anca güncelleme vermiş, daha neyin orijinalliği. Zaten tonlarca nasıl kurulacağı vs konu var 2 günlük araştırmayla halledilir. Hep whatsapp youtube instagram vs bakacağınıza azcık araştırıp öğrenin ve halledin kendi problemlerinizi, insanları yormayın. Bende de vardı problemler 2 sene önce ama lineage os 17.1 ile çözdüm.

Orijinalden alıntı: TR_mahmutpek

Telefonu hasar almadan yazılımı bozuldu, whatsapp çalışmıyor, şu-bu olmuyor diyenlere tek bir sözüm var:
    Adam gibi lineage os 17.1 kurun keyfinize bakın. Yok orijinalmiş, ben uğraşamam fln geçin bunları, adam daha cihaza 1 sene anca güncelleme vermiş, daha neyin orijinalliği. Zaten tonlarca nasıl kurulacağı vs konu var 2 günlük araştırmayla halledilir. Hep whatsapp youtube instagram vs bakacağınıza azcık araştırıp öğrenin ve halledin kendi problemlerinizi, insanları yormayın. Bende de vardı problemler 2 sene önce ama lineage os 17.1 ile çözdüm.
    Ben de böyle düşünüyorum ama çok bariz şarj farkı var en azından lineage os 17.1'de hiç dayanmıyor telefonun şarjı. Gerçi bu telefonun zamanı geçti artık kasma donma falan yok şükür ama batarya öldü sayılır değiştirmesi de mesele. Mi note 10 lite'a geçeceğim kısmetse.

• Yüzbaşı
    263 Mesaj

Aynen hak veriyorum size çok iyi demişsiniz.

Birsürü anlatım var ve hatta xda sitesinde ne ararsanda var.

Bende 2 sene evvel p2 ye kilidini açıp android 7.1.2 Viperos yükledim ve şuanki durumda hiç yavaşlama olmadı ve bataryadaki performans aynı ilk günki gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    TR_mahmutpek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Yanlışlıkla reset attım resim,müzik belge ve özel notlarımın bulunduğı hızlı not defterim gitti. Nolur yardım edin bana ! Lenovo p2 nolursunuz kurtarabileyim :(
    |
    |

Orijinalden alıntı: The Red Devil

Ben de böyle düşünüyorum ama çok bariz şarj farkı var en azından lineage os 17.1'de hiç dayanmıyor telefonun şarjı. Gerçi bu telefonun zamanı geçti artık kasma donma falan yok şükür ama batarya öldü sayılır değiştirmesi de mesele. Mi note 10 lite'a geçeceğim kısmetse.

Alıntıları Göster
    Hocam bende tam tersi batarya ömrü arttı, normal günlük kullanımda 3 gün dayanıyor, 8-10 saat ekran ömrü. Pil tasarruf moduna alınca yeterince artıyor pil ömrü.

• Çavuş
    58 Mesaj

Katılıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    TR_mahmutpek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2096 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: The Red Devil

Alıntıları Göster
    Aynı fikirdeyim ben de, 17.1 kurulumu ile birlikte ekranı kırıldı cihazın ekranı değiştirdim
    şarj artık 1 günü çıkarmaz oldu bende de

Mi Note 10 lite için yorumları izlenimleri vb araştırıyorum ben de

LineageOS vb Custom romların benim için tek dezavantajı NFC ile banka uygulamalarını kullanamıyor olmaktı.
    |
    |

• Binbaşı
    1189 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Thor10dor

Maalesef yok. Desen kilidini kullanıyorum mecburen.

WhatsApp'ta parmak izi bölümü vardı orayı açınca duzeliyordu ama kaldırmışlar. Turk Telekom online islemler uygulamasında da parmak izi kayboldu bozuk olduğu için parmak izini çalıştıracak bi uygulama lazım illaki bi yolu vardır da biz bilmiyoruz işte.

Alıntıları Göster
    Benzer sorun 2-3 gündür sanırım bendede var

Limeage OS 16 yüklü

1-2 defa düşürdüm ondan sonra böyle oldu.

Parmak izi donanımı gözükmüyor. Var mı bir çözümü?

Parmak izi ile kilit açmak oldukça pratik oluyordu.

• Yarbay
    3849 Mesaj
    Pil bazen hızlı düşüyor.Çalıştığım yer şebeke çekim gücünün az olduğu bir yer.Çok telefon ile konuşmak,mobil veri ile internete girmek şarjı sömürüyor.

Yoğunluğu evde wifi kullanımı ile telefonun bataryası hala efsane.

Yedek telefon olarak lenovo vibe p1m var o da çalıştığım yerde şarjı çabuk düşüyor.Az kullansam bile 2 saat ekran açık iken eve döndüğümde şarjı yüzde 40 lara düşüyordu.Evden wifi ile kullansam 7-8 saat ekran süresi verebilen bir telefon vibe p1m.

P2 de saptadığım bir durum da kendi adaptörü ile hızlı şarj yaptığımda şarjdan çektikten sonra wifi ile sörf 3-4 dakikada yüzde 99 a düşüp 5 dakikada bir şarjı %1 düşüyor.Yarım saat internete girsem yüzde 95 e düşüyor.
    Başka adaptör ile yavaş şarj yaptığımda 20 dakika sonra yüzde 99 a düşüyor ve 1 saat internete girince yüzde 95 e düşüyor.Kendi adaptörünü kullanmıyorum artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Al Swearengen -- 9 Ağustos 2020; 13:55:11 >
    |
    |

• Teğmen
    112 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: steganography

Benzer sorun 2-3 gündür sanırım bendede var

Limeage OS 16 yüklü

1-2 defa düşürdüm ondan sonra böyle oldu.

Parmak izi donanımı gözükmüyor. Var mı bir çözümü?

Parmak izi ile kilit açmak oldukça pratik oluyordu.

Alıntıları Göster
    Arada öyle oluyor bende 1-2 gün sonra telefonu kapatıp açınca düzeliyor. Şu an kendi kendine düzeldi ve çalışıyor mesela.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

80 liralık riske girip bir yedek parça sitesinden home tuşu satin aldim. 1 haftadan uzun süredir kullanıyorum sorunsuz çalışıyor.

• Yarbay
    2116 Mesaj

Kendin mi degistirdin hocam

|
    |
    PiRGoN_RoG kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

evet kendim degistirdim
    |
    |
    babapars kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Benim telde lenovo p2 android 9 ve 10 kurunca ekran kilitlenince telefon acilmiyor bu sorun sadece android 9 ve 10 u kurunca oluyor 8.1 ve gerisinde olmuyor neden oluyor biriniz bi cevap versin lutfen

|
    |
  • Çavuş
    58 Mesaj
    Lineage OS 17.1 30.08.2020 yeni güncellemesi ile P2 desteğine halen devam ediyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    64 Mesaj
    Telefonu 2 seneden fazla kullanan varsa bataryayı değiştirsin. n11 den pil adım değiştim telefon ilk gün ki gibi. 1 saat bluray videoya %9-10 şarj yiyor. Üstelik aldığım batarya üretim tarihi 2017 ama belliki orijinal. Zaten 2020 yazanlar sahte çin malı oluyor.
    Birde tavsiyem orjinal os kullanın custom rom ile bankacılık işlemi vs ben güvenip yapmam şahsen siz bilirsiniz..
Sohbet
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.