Şimdi Ara

Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu) (371. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.466
Cevap
82
Favori
608.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tetova16

Telefonu 1 senedir kullanıyorum. Geçtiğimiz günlerde ekranın sağ alt köşesinde hafif açılma olduğunu gördüm. O bölgeye orta kuvvette bastırınca pıt pıt diye ses çıkarıyor. Yani bir boşluk var ekranın belirttiğim sağ alt bölgesinde yaklaşık 4-5 cm lik bölge kasaya oturmuyor yada ayrılmış gibi.
    Garanti bu belirttiğim sorun için ne gibi bir geri dönüş yapar ? Fikri olan var mı ?
    Not : Kullanımı engelleyen bir problem yok.
    Cevap alamadığım için tekrar öne çıkarmak istedim. Yardımcı olabilecek var mı ?
    Ve servise göndermek istersem Bursa'dan nereye gönderebilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tetova16

Cevap alamadığım için tekrar öne çıkarmak istedim. Yardımcı olabilecek var mı ?
    Ve servise göndermek istersem Bursa'dan nereye gönderebilirim ?

Alıntıları Göster
    4-5 cm çok gibi geldi bana bence servise yollamakta fayda var. Kullanıcı hatası diyemezler herhalde düşürme falan yapmadıysan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ne diyorum

Valla hocam batarya konusunda P2 nin eline su dökecek cihaz yok piyasada buna 5.5 bataryası olan mi max3 de dahil. Hb de satılıyor rahatlıkla bulabilirsin internette..
    mi max3 te ne kadar ekran süresi alınıyor ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tuğs@n kullanıcısına yanıt
    En güncel batarya testi sonuçları p2 hala geçen yok.https://www.gsmarena.com/battery-test.php3

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Ben 1 yıl önce Gittigidiyor üzerinden rootcrack adlı satıcıdan Lenovo P2 almıştım. Geçen gün ekranını kırdığım için servise verdim. Serviste değişim formu verdi. Tekses İletişim ile daha önce böyle bir deneyim yaşayan oldu mu? Değişim yaparlar mı?
  • telefon hızlı şarj olmuyor kanser edecek beni
  • Bugün Bayrampaşa'daki yerlerine giderek belgeleri elden verdim. Açıkçası yer, merdiven altı bir yer. Rootcrack ve Reyontek'den telefon almanızı çokta tavsiye etmiyorum. İade için belgeleri oradan bir kişiye verdim. Artık P2 üretilmediği için para iadesi yapacaklarını söyledi. Ancak bu durumda zarara uğramış oluyorum. Hem 496 lira servis ücreti verdim -ki bunu gözden çıkarmıştım zaten telefonun ekranını kırmak benim hatamdı- hem de fatura üzerindeki tutar 1349 lira. Ben telefonu aldığımda dolar kuru 3.4 TL idi şuan 5.24 TL. O günün kuruyla hesapladığım zaman yaklaşık 725 lira zararlı çıkıyorum. Bugünün kuruyla aynı özellikte bir telefonu 1.349 liraya almam mümkün değil. Lenovo servisi ise hiçbir şekilde yardımcı olmuyor bayi ne derse o diyor. Ben ise ısrarla para iadesi değil muadil ürün istediğimi söylüyorum ama kimseye sesimi duyuramıyorum. Zoruma giden ise İthalatçı Garantili almayıp sırf Lenovo Türkiye garantili diye fazla para vererek satın almama rağmen Lenovo'nun müşterisine sahip çıkmaması. Ayrıca benim anlamadığım yasa gereği bunlar elinde belli bir süre yedek parça bulundurmak zorunda değil mi? Geçen sene üretilen bir telefonun nasıl yedek parçası olmaz? Ne yapabilirim bu konuda? Tavsiyeleriniz neler?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-50DF6FD1D

Bugün Bayrampaşa'daki yerlerine giderek belgeleri elden verdim. Açıkçası yer, merdiven altı bir yer. Rootcrack ve Reyontek'den telefon almanızı çokta tavsiye etmiyorum. İade için belgeleri oradan bir kişiye verdim. Artık P2 üretilmediği için para iadesi yapacaklarını söyledi. Ancak bu durumda zarara uğramış oluyorum. Hem 496 lira servis ücreti verdim -ki bunu gözden çıkarmıştım zaten telefonun ekranını kırmak benim hatamdı- hem de fatura üzerindeki tutar 1349 lira. Ben telefonu aldığımda dolar kuru 3.4 TL idi şuan 5.24 TL. O günün kuruyla hesapladığım zaman yaklaşık 725 lira zararlı çıkıyorum. Bugünün kuruyla aynı özellikte bir telefonu 1.349 liraya almam mümkün değil. Lenovo servisi ise hiçbir şekilde yardımcı olmuyor bayi ne derse o diyor. Ben ise ısrarla para iadesi değil muadil ürün istediğimi söylüyorum ama kimseye sesimi duyuramıyorum. Zoruma giden ise İthalatçı Garantili almayıp sırf Lenovo Türkiye garantili diye fazla para vererek satın almama rağmen Lenovo'nun müşterisine sahip çıkmaması. Ayrıca benim anlamadığım yasa gereği bunlar elinde belli bir süre yedek parça bulundurmak zorunda değil mi? Geçen sene üretilen bir telefonun nasıl yedek parçası olmaz? Ne yapabilirim bu konuda? Tavsiyeleriniz neler?
    Aynı durumu biz de yaşadık, Türkiye garantili HB dan alınan ürün, stoklarda olmasına rağmen [HB satıyordu o esnada, ekran görüntüleri var], stokta yok deyip para iadesi yaptı 1559tl. Ama forumdan bir arkadaş uyardı, değişim olsa bile yeni telefonun garantisi eskisinin devamı olacağından, çok fazla önemsemedim aradaki zararı!

• Halen dünyanın en iyi bataryası. Yeni telefonlar bile gecemio 😂😂😂

Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu)

• Merhabalar.

3 gündür sorun yaşıyorum.

Lenovo p2 telefonum wifi play storeye girmiyor.

Girsede uygulama indirmiyor.

Bazen chrome internete de girmiyor.

İnternete bağlı görünüyor.

Play storeye sıfırlama,silme, yeniden yükleme, güncelleştirme vs yaptım.

Yetmedi telefonu 2 kere formatladim.

Android 7 yüklü.

Mobil veri ile sorun yok.

Evde Samsung ve gm discovery var.

Sorun yasamiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: whiteeagle

Merhabalar.

3 gündür sorun yaşıyorum.

Lenovo p2 telefonum wifi play storeye girmiyor.

Girsede uygulama indirmiyor.

Bazen chrome internete de girmiyor.

İnternete bağlı görünüyor.

Play storeye sıfırlama,silme, yeniden yükleme, güncelleştirme vs yaptım.

Yetmedi telefonu 2 kere formatladim.

Android 7 yüklü.

Mobil veri ile sorun yok.

Evde Samsung ve gm discovery var.

Sorun yasamiyorlar.
    Stock rom'u baştan atmayı dene yani sadece fabrika ayarlarına geri dön falan yapma. Veya bootloader kilidin açıksa başka bir rom at xda'dan ama açık değilse android 6 stock rom atmayı dene. 6 atınca sorun çözülürse tekrardan 7'ye yükseltmeyi denersin büyük ihtimalle de çözülmüş olur zaten.

• Cevap için teşekkür ederim. Nereden bulup nasıl yapacağım.

• android 6 stock rom atınca garantiye birşey olur mu.telefonun garantisi devam etmektedir

• Saolun cevabınız için. Sinirlendim yaptıklarına en azından servis ücretini müşteri memnuniyeti adına iade etmeleri lazım. Yasa gereği bunların belli bir süre yedek parça bulundurması zorunlu zaten. Pazartesi tüketici hakem heyetine başvurucam. 1 yıl da sürse umrumda değil. Yeter artık böyle şeyler kaç kez başıma geldi hep aman kim uğraşacak dedim. Bu sefer kararlıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-50DF6FD1D -- 1 Aralık 2018; 20:1:30 >
  • Yolculukta kulaklığı takıp video izlerken internet gittiğinde kendi kendine sesi sonuna kadar kısma sorunum var başkaları da yaşıyor mu bu sorunu!

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tuğs@n kullanıcısına yanıt

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • caglarmeco C kullanıcısına yanıt
    Aynısı kulaklıkla müzik dinlerken başıma geldi. Önce sesi kendi kendine kısmaya daha sonra parça değiştirmeye başladı. Sonradan fark ettim ki kulaklık kablosunu tişörtün içinden geçirdiğim için ter düğmelere nem yapmış. Aynı şey iki defa başıma gelince emin oldum. Artık kabloyu dışardan geçiriyorum. Yüzlerce defa kullandım. Başıma gelmedi bir daha. Bu arada kulaklık Sony.
  • denizci535 kullanıcısına yanıt
    Vay be kral hala zirvede...

• crdroid 5.0 rom attım sonra root atıyım derken bir takım sorunlar yaşadım. Yeniden atınca parmak izi çalışmadı yani ayarlarda gösterilmiyor şifre için parmak izi. Ayrıca eldiven modu bu romda çalışmıyor başka bir şekilde çalıştırabilir miyiz ?
  • 
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.