Şimdi Ara

Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu) (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.466
Cevap
82
Favori
608.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wifi/ hücresel veri açıkken kulaklıktan parazit sesler gelmesinin sebebini buldum yabancı forumlarda. jack girişi antene çok yakin olduğu için wifi sinyalleri kulakliga karışıyor parazit yapiyormus. tasarımla ilgili bir problem her telefonda yok sanırım bu sıkıntı. yani üretim problemi.

https://youtu.be/r0z6X7zB-pw

burada paylaşmış sesleri çok sinir bozucu. kendi headphone umda bariz ortaya çıkıyor bu sesler spotify youtube instagram da bile sürekli bi parazit. keske 15gun dolmadan iade etseydim telefonu simdi garanti servisi kim bilir ne yalanlar bulup değiştirmeyecek telefonu. zaten Lenovo formunda diger guncellemede ilgilenecez falan yazmışlar dalga geçer gibi donanımsal sıkıntıyı nasil cozeceklerse.

• Merhaba,

Lenovo P2'yi batarya sebebi ile almak üzere çıktığından bu yana takip etmekteyim.

Şarj konusu bende takıntı olmaya başladı artık. :(

Samsung S3, iphone 4, Gm 5 plus, Note 2 ve şuan J2 kulanmaktayım.

Tüm bu kullandığım telefonlarda şarjım 1 günü tamamlamıyordu.

Kullanım senaryosu çok kullanımdan aza doğru sıralamalı olarak: Tarayıcı, WhatsApp, ve az olarak messenger ve outlook uygulaması ve diğer standart sayılabilecek uygulamalar...

Görüldüğü üzere sırf şarj gitmesin diye Facebook, İnstagram, Twiter ve bunlara benzer tarzda uygulama yüklemiyorum.

Genel olarak androidin kasması, uygulama durduruldu demesi, android marketin hata vermesi, birkaç ayda bir telefonu hard reset atmak zorunda kalmam gibi konulardan dolayı ios a geçsem mi diye pekte sıcak bakmadığım (pahalı olduğunu düşündüğüm için) kararsızlığa yakınım.

2012 den beri duran şuan boşta olan iphone 4 güncelliğini yitirdiği için bazı uygulamaları yükleyemiyorum.

Çalışması hala kasmasına ragmen durma ve işlemi kesme olmaması nedeniyle seviyorum çünkü android de yüklensem durduruldu olabiliyor.

Sonuç olarak Lenovo P2 yi düşünüyorum, 2 yıldan fazla kullanabilir miyim bilmiyorum.

İphone SE yi düşünürsem 3/4 yıl kullanılacağını rahat olarak tahmin edilebilir.

İphone se şarj olarak bir P2 ile kıyaslanamaz elbette.

P2 de Se ile yazılım konusunda kıyaslanamaz.

Ben fiyatları aynı olsa se seçerdim gibi ama bu fiyatlarla P2 ye yakınım ama uzun vadede kullanım ve fiyatını amortisman edeceğini düşünürsek se gibi...

Benim dışımda bu konuda kararsız kalan yada karar veren yada bu konuda yaşadım ve sana tavsiyem şu diyen olursa şimdiden teşekkür ederim.

Yanlış olan bir yazım konu veya bilgi varsa kusura bakmayın. Kendi halimde bilg vermek değil almak için yazdım.

Saygılarımla.

• ne diyorum N kullanıcısına yanıt
    Hocam bu telefon p2 değil demi yanlış bilmiyorum

• ywolf Y kullanıcısına yanıt
    Dostum ben de senle ayni durumdaydim. Lg g4 sarj olayından nefret ettigim icin p2 aldim. Pismanim desem abartmis olurum ama keske almasaydim. Neden dersen abik gubik problemler cikiyor. Mesela 7.0 da vodafone sim karta ozel hotspot calismoyor.teknik servise gittim durumun farkindayiz dedi. Yani ya baska operatoe gececem ya da 6.0 a dusurecem. 6.0 yapin dedim servise yapamadılar ariza verdi dediler. Bende iade talebiyle bıraktim servise.

Lg g4 den hic bahsetmiyorum bile 2 defa anakart degisti hala ates gibi isiniyor vepili 1 gunu cikarmiyor.

Bununla birlikte normal kullanimda da nadiren takıliyor telefon. Cok dert degil ama cok az takiliyor.

Kamerasi lg g4 den sonra epey kotu geldi ama bunu biliyordum ztn.

Hic isinmiyor ve pili guzel gidiyor.

Boyutu 5.5 ince gore biraz buyuk bence.

Iade gelirse yapacagim sey iphone almak. Hersene 1 android cope atmaktansa bir iphone alir 4 sene kullanirim.

Umarim yardimci olmusumdur.

• quote:

Orijinalden alıntı: bbuurockk

Hocam bu telefon p2 değil demi yanlış bilmiyorum

hayır zenfone max hocam.

• edwin E kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Aktardığınız bilgi ve tecrübeniz için teşekkür ederim.

Android de mi sorun var biz mi çok şey bekliyoruz bilmiyorum.

Biz android de üst seviye cihaz kullanmadığımızdan böyle oluyor bilmiyorum.

Tüm apple ürünlerinin fiyatının olması gerekenden yüksek olmasının yanında kişisel alım gücününde düşük olması etkiliyor tabi satınalma kararını.

Saygılarımla.

• Bu telefona en uygun kırılmaz cam hangisi? Hava boşluğu filan bırakmayan

Bu arada ilk testi yaptım. 24 saat boyunca hic elimden düşmedi ( uyku hariç)
    Film izledim, oyunlar oynadım, onlarca uygulama yükledim, tüm sosyal medya hesaplarında full dolandım, aklınıza gelen herşeyi yaptım 1 gün boyunca. Elimden düşmedi derken gerçekten düşmedi. Tuvalette bile film izledim:)

Ve sonuç: şarjım %7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ukrtr -- 10 Haziran 2017; 13:1:1 >
    Bende hem iPhone se var hem Lenovo P2 . ne beklediğine bağlı olarak al. ben iPhone u kullanmıyorum mesela. hem ekranı çok küçük hem de şarjı yetmiyor. Lenovo P2 den memnunum onu kullanıyorum . Android 7 kullanıyorum ve memnunum bi sıkıntı yaşamıyorum . Ama kamerası kötü onu bil . ben ios seven biriyim ama Android de baya yok kat etmiş ve baya güzel rahatlıkları var. bu pil ömrüne sahip bir iPhone olsa param varsa iPhone alırım çünkü ben eskiden beri ios kullanmışım ve bana yetiyor . büyük beklentilerim olmadığı için ios daki kısıtlamalar rahatsız etmiyor beni. özetle ikisi de iyi . iPhone se daha sorunsuz ve garanti. çünkü herşey tek elden çıkma. ama Lenovo P2 çok varyasyonlu. ben mesela hiç sıkıntı yaşamıyorum 7 de ve memnunum . ama kullanıma yüklenen uygulamaların telefonu bozmasına falan bağlı olarak telefonda arkadaşlar sıkıntı yaşıyorlar. kimisi de şanssız oluyor donanımsal bozukluk oluyor falan. 2 telefon birbirinden çok ayrı. 4 inç bana yeter fazla bile gelir kamerası iyi olsun kullanım deneyimi garanti olsun pili ortalamada 1 gün çok yoğun kullanımda yarım gün gitsin ios olsun dersen ve paran varsa SE . ama büyük ekran olsun pili çok aşırı yoğun kullanımda bile 1 günü ortalama kullanımda 2 az kullanımda 3 günü bile çıkarsın , teknik bilgi ve deneyimim var gerektiğinde yazılımsal bir sorun çıktığında ne yapacağımı biliyorum sıkıntı değil çözerim diyorsan, ucuz olsun kamera benim için çok da önemli değil diyorsan ve performans olarak amiral gemisi olmasa da neredeyse herşey de akıcı bir telefon isterim diyorsan Lenovo P2.

• taksu T kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bilgi için teşekkür ederim.

Uzun vadede her iki telefon için düşünceniz nedir ?

İphone se için ekran açık kalma ve bekleme süresi kullanımı nasıl sonuçlanıyor sizin?

Ben uzun zamandır bekliyorum almayı eğer bir sıkıntı problem yada şanssızlık olursa baya canım sıkar.

Genel olarak daha çok android kullandım baya hakimim ama hep bişeyi düzeltmekten çözmeye çalışmaktan onu kapat bunu yüklme bu hata kodu ne acaba reset atmaktan bıktım yani.

Birde şunu fark ettim şuan J2 4.7" yada buna yakın bir oran gerçekten daha idealmiş 5.5" e göre.

İphone 4 var 3.5" çok küçük kalıyor parmaklarıma acaba 4" de sıkıntı olur mu bilmiyorum, mağazada denemeliyim sanırım.

Saygılarımla.

Uzun vadede iphone se tabiki. ben yüksek pilli bir telefon için lenovo p2 aldım. beklentilerimin üzerinde çıktı. düzgün bir kullanımla bu da uzun süre götürür ama güncelleme vs almaz daha. en fazla 7 de kalır.

iphone se yi kullandığımda ortalama bir kullanım yaptığımda birazcık da dikkat edersem 1 günü çıkarıyorım. ama keyfine vara vara kullanırsan yarım günde bitiyor. tamamen kullanıma bağlı. şunu söyleyebilirim ki iphone se pil olarak iphonelar bazında en iyilerden. iphone 7 plus dan 1 saat falan eksik oluyor kullanım süresi. youtubedan bakabilirsiniz karşılaştırmalarına. iphone da ekran süresi androiddeki gibi göstermediği için kesin bir bilgi veremeyeceğim.

5.5 inç büyük bir ekran. telefonu tek elle kullanmak zor sayılır ama içerik tüketirken çok daha keyif verir. 4.7 artık en az olması gereken ekran boyutu bence. 4 inç de bir şey okurken yorulduğumu hissettim büyük ekrana geçince ki ben de küçük ekrancı idim, tek elle kullanımcı idim. yine de 4 inçi tercih edebilirsiniz kullanımınıza yetiyorsa. ben şahsen yıllardır iphone 7 kasasına full ekran telefon bekliyordum hem tek elle kullanım olsun hem büyük ekrandan faydalanayım o da önümüzdeki çıkacak iphone modelinde olacak onu almayı düşünüyorum. size de bütçeniz el verirse o iphone u beklemenizi öneririm.

androidin uğraşmasından gerçekten bunaldıysanız o zaman hiç bulaşmayın tekrardan. bi iphone alın ve kullanın derim. daha az görünür sorununuz olur. sorun olduğunda anlamazsınız . en fazla bi kapatır açarsınız. en büyük olarak da bi restore yaparsınız.

Kesinlikle mağazada deneyin.

Son bir tavsiye sıfıt iPhone SE yerine temiz bir ikinci el iphone 6s hatta belki de 7 bile alabilirsiniz. bence bütçenizi arttırıp zorlayıp 4.7 inçlik iphone alarak bütün isteklerini karşılayabilirsiniz.

• kırılmaz cam olarak samsung A7 camı tam oturuyor. zaten birebir kopyası nerdeyse

• Arkadas huawei gr5 aldi.

Bendr p2 var.

Kendimce farklarini yaziyorum.

Los isikta fotograf test ettik. Gr5 p2 den los isikta daha güzel cekiyor.. Aydinlik ortamda ikisi de guzel cekiyor. Gr5 arka tarafi flu yapma olayi da baya güzel.

Gr5 ekran govde orani ve inceligi nedeniyle daha şık duruyor.

İkisi de metal kasa ama gr5 in kasasi daha kaliteli duruyor.

Gr5 de ana ekran tusu geri tusu falan ekrandan yiyor. P2 de alt tuslarin gizlenebilmesi, sanal olmayan tus olmasi güzel. Ama samsunglar gibi sanal olmayan 3 tus olmasini tercih ederdim.

İkisinin de parmak izi okuyucusu hizli. Gr5 de arkada olmasi bence iyi degil. Gr5 de ekrana cift tiklayip acma ozelligi de yok. Telefon masada dururken acmak en basitinden saate bakmak icin veya cevapsiz varmo bakmak için yandaki güç tusuna basmak veya ele alip arkadan parmak okutmak gerek. P2 de parmakla dokunmak yetiyor.

P2 de sarj cok iyi. Gr5 de baya iyi. Bir gunu rahat rahat cikarir. Zaten bence fazlasina gerek yok. Bir telefonun yogun kullanımda 1 gun gitmesi yeterli. P2 4000mah pille gelseydi daha ince olur daha güzel olurdu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ukyo29 kullanıcısına yanıt
    Kendin rom atarsan mobil veri çalışmaz diyorum dikkat et. Turkcell cihazı olan kendisi 7 yüklemesin. Servisle sorun yaşanma ihtimali var.

• mdikyurt kullanıcısına yanıt
    Kardeşim benden önce bu sorunu yaşayan bir arkadaş telefonu değiştiler demişti. Bende değişim olur dedim ama baktım yazılım güncelleyip gönderdiler. Android 6 sandım önce ama kontrol edince 7 olduğunu anladım. Bende anlamadım ama iyi oldu bence.

• abars kullanıcısına yanıt
    Gr5 dediğiniz Lg G5 mi?

• taksu T kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bir araştırayım fiyatları.

Her türlü seçeneği değerlendirip en akılcı faydalı olanı seçmek gerekiyor sanırım.

Saygılarımla.

• Herkese selam.

Tum uygulamalari kapat dedigimde kapanıyordu. Şimdi arkada Facebook veya Chrome vs uygulamalar kalıyor kapanmiyor. Çözüm önerisi olan var mı?

Teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: dicey_celo

Herkese selam.

Tum uygulamalari kapat dedigimde kapanıyordu. Şimdi arkada Facebook veya Chrome vs uygulamalar kalıyor kapanmiyor. Çözüm önerisi olan var mı?

Teşekkür ederim

Hocam son sekmeleri açın hangi uygulamaysa üstüne basılı tutun kilit logosu gelicek 🔐 onu açık konuma getirin kapalıdır zaten oyüzden kapanmıyor

• Rom işlerine giren varmı? Bu rom yüklemeyi düşünüyorum.

https://youtu.be/WxVdmQQiZI0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reliq -- 12 Haziran 2017; 1:32:29 >
  • 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.