Şimdi Ara

Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu) (170. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.466
Cevap
82
Favori
608.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozgboy

Hocam bu konuda yazılanları okursanız telefon rezil, çok problemli, kesinlikle alınmaz. Ama ben de kullanıyorum bana sorarsanız ufak tefek zararsız bir kaç bug hariç özellikle batarya süresini düşünerek başka telefon kullanmam.

Muhtemelen almayacağım evet olumsuz yorum bolca mevcut. Teşekkürler mesajınız için.
  • Bu konuda yazan problemlerden bir tanesi bile başıma gelmedi, garip. Şanslıyım herhalde.
  • Video kaydında ki ses bozukluğu benim tek sim kartlı cihazımda da var ve bu modele 7.0 güncellemesi gelmedi. Neyse ki video kaydı ile işim olmuyor.
  • CuteDad kullanıcısına yanıt
    aynen özel sürüm denk geldi galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende Turkcell den aldım tek sim kart girişi var arkadaşlar Turkcell in sattığı cihazlar ram 4 GB

• Hayırlı Ramazanlar olsun, google haritalarda konum açıp bulunduğun yer ve hedef bölgeyi seçince ilgili bilgileri indiriyor, sonra gayet başarılı şekilde çalışıyor. P2'nin pil durumu belkide en çok navigasyonda işe yarıyor.
  • enis89 kullanıcısına yanıt
    Yüklediğimiz uygulamalardan kaynaklanıyo olabilir ama bende çokta fazla uygulama yok aslında. En son polarisi yükledim şarj daha az gitmeye başladı. Garip olan pil tüketiminde polaris hiç görünmüyo. Pek kullanmıyorum zaten. İnternetten video izlediğim de şarjı daha az gidiyo. Dizi film için bu telefon çok ideal. Ara ara sık kullanımda çok şarj gidebiliyo, Video da şarj baya iyi, beklemede iken de bu telefona göre fazla pil tüketiyor. Aslında aynı yaptığım şeylerde bazen pil iyi bazen kötü. Çok tutarsız pil konusunda:)

• quote:

Orijinalden alıntı: fasttornado

Hayırlı ramazanlar.

Ben de geçen ay P2 aldım. Ses kayıtta bozukluk gibi sorunlarla da karşılaşmadım. Pil ise elbette diğer cihazlara göre çok iyi olmasına rağmen bence dengesiz gidiyor. Bazen çok iyi iken bazen çok hızlı tükeniyor. Bunun dışında güç tüketimi ekranındaki saatler en az 3 saat eksik. Şarjdan çıkarıp kullanım ve ekran sürelerini ölçtüm. Rahatlıkla 3 saat eksik gösteriyor 7 güncellemesini yapmadım.

Benim bir kaç sorum var;

1-Google Asistan kuruyorum fakat ağ hatası diye bir uyarı verip tam olarak devreye girmiyor. Sorunu çözemedim.

2-Kamera ile 4K kaydı nasıl yapıyorsunuz?

Pil konusundaki dengesizliğe katılıyorum. Bende kullanırken bu dengesizliği hissettim açıkçası...

• Bu konulardan konuya telefon ile ilgili yazamaz olduk. Aynı durum bende de vardı, ilk zamanlar efsane olan şarj süresi artık ufak işlemlerde gıy gıy azaldığından can sıkıcı oluyordur. Bir arkadaşın tavsiyesi üzerine netten bulduğum pil kalibrasyonunu yaptım, şarj süresinde olumlu anlamda fark edilebilir etkisi oldu. Tavsiye ederim.

Google'dan aratarak bulmuştum ama bulamayan arkadaşlar için akşam link atarım.

• has_sel H kullanıcısına yanıt
    Teşekürler has_sel

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

Bu konulardan konuya telefon ile ilgili yazamaz olduk. Aynı durum bende de vardı, ilk zamanlar efsane olan şarj süresi artık ufak işlemlerde gıy gıy azaldığından can sıkıcı oluyordur. Bir arkadaşın tavsiyesi üzerine netten bulduğum pil kalibrasyonunu yaptım, şarj süresinde olumlu anlamda fark edilebilir etkisi oldu. Tavsiye ederim.

Google'dan aratarak bulmuştum ama bulamayan arkadaşlar için akşam link atarım.

Link atarsan sevinirim...

• Şehzade Akıllı kullanıcısına yanıt
    Tamam üstad, akşam eve geçince atarım. Yalnız mesajı attıktan sonra şeyi düşündüm, acaba bizim telefonun batarya çok yüksek diye bir sıkıntı olur mu. İşin erbabı değil de cihazın kullanıcısı olarak tavsiye edip de vebale girmeyelim.

Ben bu kalibrasyon olayını tablet ve android telefonlarımda hep yaptım ve hepsinde de gerçekten memnun kaldım. Yoksa psikolojik, placebo etkisi diye düşünürdüm ama daha oturaklı oluyor şarj, stabil oluyor. %100'deyken ekranı açtınız tak %99'a düşmüyor.

Burada, daha önceden de aynı telefonu kullandığımız, birkaç bilgili arkadaş var. Özellikle bu hususta olmasa bile kendi görüşlerini almakta fayda var.
  • Ekranı açınca şarjın tak düşmesini bende gözlemledim.Batarya göstergesini grafik stili yaptım yüzdeyi görmüyorum kafam rahat.Pil durumuna bakıyorum 2 gün bekleme 12 saatin üstünde ekran açık kalma süresi veriyor sonuçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimmiles

Sen cok mu memnunsun. Bilmiyorsan Google'dan lenovo p2 ses kayıt sorunu diye tarat sonuçlara bak. Avrupada bile bu problem tartışılıyor. Rezalet berbat bir sorun. Yazılım ile alakası da yok. Tamamen donanım problemidir.

Hocam memnuniyet ayrı bişeydir telefonu asip kesmek ayrı bişeydir. Siz tutup bu formu okuyan onca kişiye "cihaz tamamen ayıplı" diye bir yorum yapıp etkide bulunuyorsunuz sonrada burda bana gelmiş şu soruna internetten bak diyorsunuz, siz o internette hangi telefondan tamamen memnun olunduğunu gördünüz ki?

• Benim pil konusunda fark ettiğim olay. Eğer telefon sajda kalırsa (örnek: akşamdan sabaha kadar) sajda ani düşmeler görüyorum. Eğer tam sarj olduktan (%100) sonra hemen alırsam telefonu. Sanki şarjı hic bitmiyormuş gibi kullanıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

Tamam üstad, akşam eve geçince atarım. Yalnız mesajı attıktan sonra şeyi düşündüm, acaba bizim telefonun batarya çok yüksek diye bir sıkıntı olur mu. İşin erbabı değil de cihazın kullanıcısı olarak tavsiye edip de vebale girmeyelim.

Ben bu kalibrasyon olayını tablet ve android telefonlarımda hep yaptım ve hepsinde de gerçekten memnun kaldım. Yoksa psikolojik, placebo etkisi diye düşünürdüm ama daha oturaklı oluyor şarj, stabil oluyor. %100'deyken ekranı açtınız tak %99'a düşmüyor.

Burada, daha önceden de aynı telefonu kullandığımız, birkaç bilgili arkadaş var. Özellikle bu hususta olmasa bile kendi görüşlerini almakta fayda var.

Eyvallah kardeşim... Sen yinede linki at bi zahmet. Pil konusunda dediğin gibi bilgili arkadaşlar varsa, bizi bilgilendirirlerse çok iyi olur... Telefonun pili çok iyi olunca, (ve ben özellikle pil için aldım) olumsuz bişey gördüğümüzde böyle ara sıra tribe giriyoruz maalesef:) S4 ten sonra baya bi nankörlük yapıyorum farkındayım ama insanoğlu böyle işte, her zaman daha iyisini bekliyoruz. Bu arada telefonumu güncellemedim. S4 te son güncellemesi olan lollipopu yüklemiştim ve maalesef su gibi şarj yemeye başlamıştı. Aynı durum olur diye çekiniyorum yükseltmeye...

Bide arka plan uygulama yönetiminde bunların seçili mi olması gerekiyo? Ben böyle yaptım yanlış değildir inş.

Lenovo P2 Kullanıcı Kulübü (Ana Konu)

• enis89 kullanıcısına yanıt
    Wolkswagen arabalarda emisyon hilesi tesadüfen ortaya çıkmıştı. kim bilir, üzerinde 5000mha pil yazan telefonun pili de belki 5000 değil 3000 falandır. 2000 mha lık pilli telefonda da şarj 1 gün gider, 5000 likte de yaklaşık 1 gün gider, normal mi? Ekrana elleyeceksin şarj düşecek, normal mi?

Kspıcılar Kralı'ndaki efsane replik geldi aklıma, "Karının üstüne ceketimizi assak hamile kalıyor."
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim2399

quote:

Orijinalden alıntı: tokyos7

http://i.hizliresim.com/oj2ZZ2.jpg

Hocam ben 10 saati zor aliyorum nasil yapiyorsunuz anlamiyorum

Ya 10 saati zor mu aliyorsunuz? biraz acar misiniz? 5100mah bataryali telefon 10 saat kullanim mi sunmuyor yani? Oylese cok vahim nasil harcayabilirki bataryayi o kadar? Bende bu telefonu dusunuyorum ama konun basina bakinca cok iyi yorumlar. Konu sonunda ise kotumser yorumlar dolu. Batarya surelerinizi yazar misiniz arkadaslar? Performans nasil onun disinda?

• p2 ye geçmeyi düşünüyorum, fakat bazi sorunlar ve pil konusunda p1 kadar verimli değil gibi. sanirim p1 ile yola devam gibi. p1 de amoled ekran olsa zaten parcalanan kadar kullanırım tek beyenmedigim nokta ips ekran olmasi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surfacefr -- 30 Mayıs 2017; 17:28:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wol4onak

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim2399

quote:

Orijinalden alıntı: tokyos7

http://i.hizliresim.com/oj2ZZ2.jpg

Hocam ben 10 saati zor aliyorum nasil yapiyorsunuz anlamiyorum

Ya 10 saati zor mu aliyorsunuz? biraz acar misiniz? 5100mah bataryali telefon 10 saat kullanim mi sunmuyor yani? Oylese cok vahim nasil harcayabilirki bataryayi o kadar? Bende bu telefonu dusunuyorum ama konun basina bakinca cok iyi yorumlar. Konu sonunda ise kotumser yorumlar dolu. Batarya surelerinizi yazar misiniz arkadaslar? Performans nasil onun disinda?

resimde belli herşey.. 17 saat ekran alan 22 saat bekleme almış..

10 saat ekran alan ise en az 3 gün bekleme süresi alır.. anormal bir durum yok.. canavar gibi bir pil var ortada kötümser bir durum yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tropeus77 -- 30 Mayıs 2017; 19:32:40 >

• 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.