Şimdi Ara

Lenovo-One Key Recovery Tuşu Power Gibi Çalışıyorsa Çözüm İçeride (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
5
Favori
36.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: skizkapan

Merhaba,

Benim ekranım ekteki gibi geliyor bu durumda ne yapmak gerekir.
     Lenovo-One Key Recovery Tuşu Power Gibi Çalışıyorsa Çözüm İçeride

quote:

Orijinalden alıntı: guntoldu

bende de aynı sorun var. Bu sorun windows 10 güncelleştirmesini yapıp, beğenmeyip,windows 10 seçeneklerinden geri almaya tıklayıp eski haline windows 7 ye geldikten sonra oldu. Recovery tuşunu denedim power tuşu olarak çalıştı. Yukarıda verilen CMD komutlu çözümü denedim ancak olmadı ne yapmam lazım ?

@skizkapan

kardeşim sende OEM bölümü görünmüyor ya sildin ya format yada hdd ni bölümlemesini değiştirdin sanırım doğal olarak pro calısmaz.

@guntoldu

hocam şimdi beniöm bu bahsedip anlattıgım işletim sistemim win 7 üzerinden yapılıp kontrol edilerek konusu buraya o sekılde acılmıstır. sizin ve sizin gibi cok arkadaşım win10 dan sonra tekrar 7 ye geçmek için kullanmış.
    Bu durumda bahsettiğimiz işlem işe yarıyor mu yaramıyor mu bi bilgim yok açıkçası cünkü denemedim.

Benim burada anlattıgım biraz önce de dediğim gibi win 7 de denenerek yazılmıştır.Win 10 da denemedim.Bu mesajımı tüm arkadaşlarıma ithafen yazıyorum tekar bakın win 10 da kullanmadım win7 de kullanılarak yapılmıştır. Ve tekrar tekrar söylüyorum eger HDD nizi biçimlendirme - kendiniz formatlayarak korsan win yükleme - yada gizli OEM bölümünü değiştirme/silme vs. yaptıysanız proğram o dosya olmadıgı için çalışmaz tuş görevini görmez.

@paludarium

bahsettiğin seyi ekran görüntüsü olmadan yapılması imkansız. orada bahsedilen dısk part seceneklerinin ne oldugunu bilmiyoruz. onu bilmeden de yapamayız.

orada partition OEM 3 dür sende 5 dir örnek.

@devilucifer85

senin sorunun cevabını da yukarıda verdim. format attıgında o bolum ucar malesef.

@alaboraface

arkadaşın yaptıgı gibi yapın seçili bölümün uzantısını aktif ediyor.Bilgisayara format atmayıp da OEM bölümü göremeyenler seçili bölümü arkadaşın vahsettiği gibi aktif edebilirsiniz.
    yine de bu mesajı ilm mesaja kopyalıyorum arada kaynamaması için. izninle kardeşim

• Daha önce win 7de rahat kulanıyordum taki win10 otomatik kurulduktan sonra begenmedim win 7ye geri döndüm onekey recovery tusuna bastıgımda format işlemine başlamiyor normal power tusu gibi yedinden pcyi açıyor
  • emre4234 kullanıcısına yanıt
    çözüm 1 i aynen uyguladım 7 basamağı da tamamlasam da sorun hala aynı bilgisayara format atamıyorum açma tuşunun yanındaki tuşa basınca format atılmıyor pc normal açılıyor başka çözüm yolun var mı acaba?
  • Win 8 iken 7 gelen lenovo yu c d olarak boldum sabah acilmadi hata verdi 7 ya da 8 usb den dvd den nasıl kurarim
    Bu mesaja eklenen görseller:

Lenovo-One Key Recovery Tuşu Power Gibi Çalışıyorsa Çözüm İçeride Lenovo-One Key Recovery Tuşu Power Gibi Çalışıyorsa Çözüm İçeride

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanmustafa06

Win 8 iken 7 gelen lenovo yu c d olarak boldum sabah acilmadi hata verdi 7 ya da 8 usb den dvd den nasıl kurarim
    Bu mesaja eklenen görseller:

Lenovo-One Key Recovery Tuşu Power Gibi Çalışıyorsa Çözüm İçeride Lenovo-One Key Recovery Tuşu Power Gibi Çalışıyorsa Çözüm İçeride

acılışda novo tusuna basıyorsunuz orda cd seçin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fast-man -- 27 Mayıs 2016; 9:13:08 >

• ARKADAŞLAR YAKLAŞIK 40 GÜN ÖNCE WINDOWS 10'A GEÇTİM. KULLANDIKÇA BİLGİSAYARIMI KASTIĞINI FARKETTİM. BU YÜZDEN RECOVERY TUŞU İLE GERİ YÜKLEME YAPMAK İSTEDİM FAKAT RECOVERY TUŞUNA BASTIĞIMDA " SÜRÜCÜ KULLANIMA HAZIRLANAMADI. LÜTFEN UYGULAMAYI YENİDEN YÜKLEYİN." UYARISI ALIYORUM. UYGULAMAYI YENİDEN YÜKLEMEYİ DENEDİM FAKAT YİNE AYNI HATAYI VERDİ. BİLGİSİ OLAN VARMI BU KONUDA ???
  • emre4234 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Kritik bilgiler bunlar

• Oem i aktiflestirdim pc yi kapattim ve recovery tusuna bastim. Bu ekran geldi.

• emre4234 bey

HDDyi yeniden boyutlandırıp onekeyi nasıl aktif ederiz acaba?
    Nedeni ise win kurulu C 390 GB ve D ise 30GB. C yi 80 ve Dyi 380 gibi yapmak lazım. Windowsun hangi klasörüne onekey dosyanısı atacağız? pc bilgim var, bilgili kullanıcıyım.
  • Arkadaşlar komut dosyasından denilenleri yaparken disk active kısmından diski aktifettikden sonra an operating system wasn't found hatası aldım. Şu an windowsu başlatamıyorum. Windows cdside yok komuttan diski aktif edeyim. İşletim sistemi kurulu diski nasıl aktif ederiz Windows cdsi olmadan. Yardımınızı bekliyorum.

• alaboraface A kullanıcısına yanıt
    Ya sen nasıl bir kralsın. Yıllar sonra birinin derdine derman oldun. Büyük adamsın vesselam.
  • tylnozcn kullanıcısına yanıt
    Eyvallah kardeşim. Yıllar sonra bile işe yaraması güzel...👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • set id=12 yazınca "The selected disk is not a fixed MBR disk. The ACTIVE command can only be used on fixed MBR disks" hatasını veriyor. Az biraz araştırdım OKR kurulumu sırasında UEFI modunda kurduysanız böyle hata veriyor sanırım. Şuan novo tuşuna basınca recovery gösteriyor seçiyorsun ama power tuşuyla aynı işlevi görüyor sistemi açıyor.

Henüz denemedim ama dosyaları kaybetmeden MBR diski GPT'ye çevirecek yazılımlar mevcutmuş onları bi deneyeceğim.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.