Şimdi Ara

Lenovo-One Key Recovery Tuşu Power Gibi Çalışıyorsa Çözüm İçeride (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
5
Favori
36.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende de aynı sorun var. Bu sorun windows 10 güncelleştirmesini yapıp, beğenmeyip,windows 10 seçeneklerinden geri almaya tıklayıp eski haline windows 7 ye geldikten sonra oldu. Recovery tuşunu denedim power tuşu olarak çalıştı. Yukarıda verilen CMD komutlu çözümü denedim ancak olmadı ne yapmam lazım ?
  • Bendede OEM bölümü gözükmüyor.
  • Çözen arkadaş var mı acaba?? Ben de ssd ye sıfır sistem kurdum, backup alıyprum ama kapandıktan spnra küçük düğme basıtorum, power düğmesine basmışım gibi oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de anlamadım ama bildiğim birşey var donanımhaberin bir konu başlığında bunun kesinlikle cevabı olduğu!!!

Bugün yabancı bir siteden alıntı yapayım.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Step 1:
    Open cmd prompt and start Diskpart (by typing diskpart)
    Step 2:
    DISKPART> list disk
    Disk ### Status Size Free Dyn Gpt

——– ————- ——- ——- — —

Disk 0 Online

DISKPART> select disk 0
    Disk 0 is now the selected disk.
    Step 4:
    DISKPART> list partition
    Partition ### Type Size Offset

————- —————- ——- ——-

Partition 1 Primary

Partition 2 Primary 

Partition 0 Extended
    Partition 4 Logical

Partition 3 OEM
    (find that hidden partition (probably OEM - in this case #3))
    Step 5:
    DISKPART> select partition 3
    Partition 3 is now the selected partition.
    Step 6:
    DISKPART> detail partition
    Partition 3

Type : 12

Hidden: Yes

Active: No

Offset in Bytes: ###
    There is no volume associated with this partition.
    Step 7:
    DISKPART> set id=07 override
    DiskPart successfully set the partition ID.
    Step 8:
    Windows should have detected the partition now and assigned a drive letter at this point. (In my case drive O)
    Start ST.exe that will enable you to set your own password. ST.exe is (on the s10-3) located in O:/OneKey/ST/ST.exe
    Step 9:
    DISKPART> set id=12 override
    DiskPart successfully set the partition ID.

Step 10
    DISKPART>exit

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

• set id=07 yaptığımda oem sürücüm aktif hale geliyor fakat hala onekey recovery tuşu çalışmıyor.

set id=12 yaptığımda tekrar sürücü kayboluyor
  • 8. adımdan hiçbirşey anlamadım. Sanırım tüm problemi 8. adım çözecek. Anlayan bir adım öne çıksın :)
  • Benim oem bolumu gitti, kayip, harddiskimi formatladim ama kapasite 14gb az gozukuyor. Of ya yapamadim, cildiracagim

• Oem bolumu kaybolan var mi

• Benim oem görünüyor bari bana yardım et :D ben seni anlasam yardım edecemde
  • Step-by-step tutorial to follow

Step1: Hit “Windows Key” + “R” to open the run dialogue box and type “diskpart” and hit “OK” to open a black command prompt window.
    Step2: Type “list disk” to display all the disks of your computer.
    Step3: Type “select disk n”. Here n stands for the disk you want to work well.
    Step4: Type “list partition” to display all the volumes on the hard drive.
    Step5: Type “select partition n”. Here n stands for the volume you want to delete.
    Step6: Type “delete partition override” to get rid of the volume.
    Step7: Type “exit” to close the window.
    Once you do that you have removed the OEM partition on the drive.

• quote:

Orijinalden alıntı: paludarium

Benim oem görünüyor bari bana yardım et :D ben seni anlasam yardım edecemde

Yukarıdaki mesajdakileri yap olacak.

Ben set id=12 yapınca kayboldu oem, birdaha da ne geri geldi ne de partition magicde gözüküyor. Bana kim yardım edecek? :))

• Beni yanlış anladın sanırım. ben oemi kurtarıp one key recoveriyi çalıştırmak istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: paludarium

Beni yanlış anladın sanırım. ben oemi kurtarıp one key recoveriyi çalıştırmak istiyorum

Ben sana bir şey söyleyim mi hiç one key recovery ile uğraşma. Acronis süper recovery almada, ve OKR den daha başarılı kesinlikle. PArtition magicle diski temizle. Sıfırdan kurulum yap. Acronisle yedeğini alırsın. Hem 14 gb yerden de olmazsın.

Yok illa yapacağım diyorsan,

OKR v7 cd sini indir. Boot cd dir bu.
    Boottan sonra 3 seçenek gelecek, 1 i seçeceksin, clean install yani.

O sıfırdan recovery part oluşturacak, restart edecek makinayı, restart ettikten sonra Win7 kurulumu yapacaksın.

• Arkadaslar ben bu gece bu soruna cozum buldum. Soyleki Diskpart ile girdigimiz programda oem olan diski 'active' komutu ile aktiflestirmek gerekiyor. 'Detail part' ile baktiginizda zaten active olmadigini goreceksiniz..

DISKPART (to open the partition utility)
    LIST DISK (disk number(s) will be shown)
    SELECT DISK n (where n is the number of the disk - probably 0)
    LIST PARTITION (partition number(s) will be shown)
    SELECT PARTITION n (where n is the number of the Primary partition you wish to make Active)
    ACTIVE (the selected partition on the selected disk will be made Active)
    EXIT (to exit DiskPart)

Ilgili link asagida..

http://thpc.info/how/make_active.html

Su an recovery bitmek uzere

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alaboraface

Arkadaslar ben bu gece bu soruna cozum buldum. Soyleki Diskpart ile girdigimiz programda oem olan diski 'active' komutu ile aktiflestirmek gerekiyor. 'Detail part' ile baktiginizda zaten active olmadigini goreceksiniz..

DISKPART (to open the partition utility)
    LIST DISK (disk number(s) will be shown)
    SELECT DISK n (where n is the number of the disk - probably 0)
    LIST PARTITION (partition number(s) will be shown)
    SELECT PARTITION n (where n is the number of the Primary partition you wish to make Active)
    ACTIVE (the selected partition on the selected disk will be made Active)
    EXIT (to exit DiskPart)

Ilgili link asagida..

http://thpc.info/how/make_active.html

Su an recovery bitmek uzere

kardeş ssd 120 gb içinde olurmu bu

• fast-man F kullanıcısına yanıt
    Bunu net olarak bilmiyorum ama bu işlem diske fiziksel olarak bir müdahalede bulunmuyor. Sadece diskin erişilebilirliğini sağlıyor. Eğer diskpart ile SSD diskin içinde partitionlara aynı yöntemlerle ulaşabiliyorsan olmaması için bir sebep yok.
  • alaboraface A kullanıcısına yanıt
    kardeşim senden Allah razı olsun ...lenova y570 serisi bir laptopa sahibim. Windows 10 a ücretsiz yükseltme bilgisi laptopuma gelince yükselttim ve daha sonra laptop sürekli mavi ekran gelerek restart atmaya başlamıştı. bu sorunu yaşayanların çözüm önerilerini İnternetten öğrenip hepsini denedim ancak güvenli kip harici laptop açılmadı bende bugün lenova destek hattını aradım bana laptopu göndermemi ve garantiniz geçtiğinden ücrete tabii dendi...yapacakları işlem ise laptopu kurtarmak yerine fabrika ayarlarına döndürmek (RECOVERY)olduğu bilgisi oldu. bende kendim Rec yaparim diyerekten ,Recovery tusu baktim vazifesini yapmiyor...akşam 18.00 den beri uğraşıyorum en son senin yorumunu okudum vermiş olduğun linki inceledim ve tertemiz bir şekilde hallettim recovery işini...Bilgi paylaşınca gerçekten ne kadar kıymetli ve güzel oluyormuş...Bir kaç gündür yaşadığım stres sayende bitti,Allah senden razı olsun kardesim....

• Arkadaşlar Allah rızası için biri yardım etsin sinir krizi geçircem. Windows 10 a geçtim geçmez olaydım. Sonrasında pc/ yi tekrar windows 7 ye geçirdim 1 aylık geçme süresinde. Bilgisayara recovery tuşuyla bir format atayım dedm ve gördüm ki recovery tuşu power tuşu gibi çalışıyor. YUkarıda yazılanların hepsini denedim fayda etmedi. Yardım lütfen........!!!!!!!!!!!!
  • aksaray1 kullanıcısına yanıt
    hOCAM AYNISINI YAPIYORUM actıve DEDIDIGIMDe SECILI BOLUM YOK BIR BOLUM SECIP TEKRAR DENEYIN DIYOR. NE YAPMAM LAZIM YARDIM???
  • alaboraface A kullanıcısına yanıt
    Kardesim cok saol gercekten laptopi rafa kaldiricaktm artik bu windows10 guncellemeleri sonunda kurtardik sonunda. Cok tesekkurler

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.