Şimdi Ara

Lenovo Legion Y540 | 2019 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
332
Cevap
11
Favori
27.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kulga

olur mu yahu Y540'tı :)
    Bildiğim kadarıyla birbirine benziyor y740 ta alüminyum kasa ama y540 ile neredeyse aynı görünüyor,Önemli bir fark klavyesi rgb ışıklı ve 15.6 inçlik ekrana sahip y740 ta klavyede numpad yok.
    Valla ne diyeyim bilemedim ama y740 y540 ın üst serisi gibi bir şey alüminyum kasa olmasıda bu farklardan biri.Siz çok özel bir ürünü inceleme şansı bulmuşsunuz sanırım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: mecnako

Bildiğim kadarıyla birbirine benziyor y740 ta alüminyum kasa ama y540 ile neredeyse aynı görünüyor,Önemli bir fark klavyesi rgb ışıklı ve 15.6 inçlik ekrana sahip y740 ta klavyede numpad yok.
    Valla ne diyeyim bilemedim ama y740 y540 ın üst serisi gibi bir şey alüminyum kasa olmasıda bu farklardan biri.Siz çok özel bir ürünü inceleme şansı bulmuşsunuz sanırım :D

Alıntıları Göster
    ikisi yanyanaydı ordan net biliyorum ama ben 2tb hdd ve 512 gb ssd sadece vatanda gördüm n11de falan yok bu şekilde

• Isinma sorununa karsi undervolt onerilmis bir cok yerde. Yapan varsa sayet, nasil ve hangi degerlerde yaptigini anlatabilir mi? Ilk aldigimizda hangi ayarlari yapmali, nelere dikkat etmeli performans acisindan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noxxx

Isinma sorununa karsi undervolt onerilmis bir cok yerde. Yapan varsa sayet, nasil ve hangi degerlerde yaptigini anlatabilir mi? Ilk aldigimizda hangi ayarlari yapmali, nelere dikkat etmeli performans acisindan?
    internette i7 9750h işlemcisini 175mv kadar undervolt yapıp kullananlar var ancak ben 110mv ile kullanıyorum bi sıkıntı yaşamadım.İntel xtreme tuning utility uygulamasıyla yapabilirsiniz.
  • kulga kullanıcısına yanıt
    hocam y540 sert plastik kasa. alüminyum malzeme kullanılan y740 modeli. yaklaşık 1 senedir y530 ile başlayan ve y540 üzerinden devam eden araştırmalarım sonucu y540 almış birisi olarak bu konuda yanlış olduğunuzu tekrar belirtiyorum. çok merak ediyorsanız ürünlerin resmi internet sitelerinde spesifikasyonları belirtilmiş. kontrol edebilirsiniz :)

ayrıca iki modelin de 15.6" versiyonları olduğundan karıştırmış olabilirsiniz. 15.6" modellerde y740'ın numpad tuşları yok ve klavyenin solunda ekstra makro tuşlar varken y540'ın numpad tuşları mevcut. 17.3" modellerde ise ikisinde de numpad tuşları var fakat klavye ışıklandırmaları farklı: y540 için beyaz ışık varken y740'ın renkli ışıkları vardır ve istediğiniz renk kombinasyonuna ayarlayabilirsiniz.
  • mecnako M kullanıcısına yanıt
    ben dengeli modda kullanıyorum ve böyle bir problemle karşılaşmadım hiç. isterseniz emin olmak adına bir format atın bilgisayara. yazılımsal bir sıkıntı olmadığından emin olduğunuzda da servise götürün. lenovo türkiye ile telefondan iletişime geçerseniz size yardımcı olacaklardır. onlar da zaten yazılımsal değişiklikler önerip en son formatı denettirecekler, format da sorunu çözmezse servise vermenizi önerecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sierraechozulu

hocam y540 sert plastik kasa. alüminyum malzeme kullanılan y740 modeli. yaklaşık 1 senedir y530 ile başlayan ve y540 üzerinden devam eden araştırmalarım sonucu y540 almış birisi olarak bu konuda yanlış olduğunuzu tekrar belirtiyorum. çok merak ediyorsanız ürünlerin resmi internet sitelerinde spesifikasyonları belirtilmiş. kontrol edebilirsiniz :)

ayrıca iki modelin de 15.6" versiyonları olduğundan karıştırmış olabilirsiniz. 15.6" modellerde y740'ın numpad tuşları yok ve klavyenin solunda ekstra makro tuşlar varken y540'ın numpad tuşları mevcut. 17.3" modellerde ise ikisinde de numpad tuşları var fakat klavye ışıklandırmaları farklı: y540 için beyaz ışık varken y740'ın renkli ışıkları vardır ve istediğiniz renk kombinasyonuna ayarlayabilirsiniz.
    o zaman size yeni bilgi olsun Y540 artık alüminyum kasa olarak da üretiliyor. şimdiki kullandığım pc de alüminyum kasa oradan biliyorum daha geç ısınır çok ısınırsa da geç soğur ek soğutucu gerekir. ortam sıcaklığı düşükse mesela kışın dışarıdan geldiniz ya da evde kalorifer yanmıyor kasa buz gibi olur. bunları da satıcıyla sohbet ederken konuşmuştum alüminyum kasa pc kullanıcısı olarak. şu linkte satılan da alüminyum kasa. https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-legion-y540-81sx0034tx-i7-9750h-16gb-1tb-256gb-ssd-6gb-gtx-P389436380

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kulga -- 10 Kasım 2019; 17:18:4 >

Ben linkini attığınız ürün ile aynı kodlu ürün sahibiyim ve plastik kasa :D

bizzat farklı vatan şubeleriyle görüştüm şimdi, hepsinden de sert plastik olduğu bilgisini aldım ben. hatta çoğu ilk başta "alüminyum alaşımlı olanı da var" dedi, "emin misiniz 540 olduğuna" dedim, altına baktı, "pardon alüminyum olan 740'mış" dediler. neredeyse hepsiyle böyle geçti sohbet. malzemeye net bir şekilde hakim iki kişi vardı sadece. İstanbul'dan toplam 9 şubeyi aradım. yani malzeme konusunda oradaki görevlinin söylediğine aldanmayın.

bir mühendis olarak metal alaşım gövdeli bilgisayarların termal fonksiyonlarına ziyadesiyle hakimim, yine de hakim olmayan arkadaşlar için güzel söylemişsiniz.

zaten y740'ın y540'a göre avantajlarından biri de alüminyum kasa olması, ki bu da fiyatlara yansıyor. zaten y740 alüminyum kasayken lenovo gidip de alüminyum kasa y540 üretmez. zaten piyasa ihtiyaçlarına göre çıkartıyorlar bu modelleri en başta. pazarlama tarafından baktığınızda her türlü mantıksız zaten metal üretmeleri y540'ı.

dediğim gibi, 1 seneden uzun süredir sürekli takip ettiğim ve çeşitli mağazalarda bizzat görüp denediğim, bir tanesine de sahip olduğum modeldir y540. süreçte tüm y540 ve y740'ları araştırdım. internetten sayfalarca forum sohbeti okudum, specification karşılaştırmaları okudum, inceleme videoları izledim.

naçizane tavsiyemdir, iyice araştırmadan doğru olduğundan emin olmadığınız bilgileri insanlarla paylaşmayın.

• quote:

bizzat farklı vatan şubeleriyle görüştüm şimdi, hepsinden de sert plastik olduğu bilgisini aldım ben. hatta çoğu ilk başta "alüminyum alaşımlı olanı da var" dedi, "emin misiniz 540 olduğuna" dedim, altına baktı, "pardon alüminyum olan 740'mış" dediler. neredeyse hepsiyle böyle geçti sohbet. malzemeye net bir şekilde hakim iki kişi vardı sadece. İstanbul'dan toplam 9 şubeyi aradım. yani malzeme konusunda oradaki görevlinin söylediğine aldanmayın.

bir mühendis olarak metal alaşım gövdeli bilgisayarların termal fonksiyonlarına ziyadesiyle hakimim, yine de hakim olmayan arkadaşlar için güzel söylemişsiniz.

zaten y740'ın y540'a göre avantajlarından biri de alüminyum kasa olması, ki bu da fiyatlara yansıyor. zaten y740 alüminyum kasayken lenovo gidip de alüminyum kasa y540 üretmez. zaten piyasa ihtiyaçlarına göre çıkartıyorlar bu modelleri en başta. pazarlama tarafından baktığınızda her türlü mantıksız zaten metal üretmeleri y540'ı.

dediğim gibi, 1 seneden uzun süredir sürekli takip ettiğim ve çeşitli mağazalarda bizzat görüp denediğim, bir tanesine de sahip olduğum modeldir y540. süreçte tüm y540 ve y740'ları araştırdım. internetten sayfalarca forum sohbeti okudum, specification karşılaştırmaları okudum, inceleme videoları izledim.

naçizane tavsiyemdir, iyice araştırmadan doğru olduğundan emin olmadığınız bilgileri insanlarla paylaşmayın.
    bana gösterdiği ürün y540'tı ve alüminyum kasaydı. ya da y740 pcyi y540 sanmış bana yanlış tanıtmış da olabilir. sonuçta ikisini de orada gördüm ilk defa. Alüminyum kasa ile sohbetimizi o bilgisayarın önünde yaptık fiyatı 11 bin tlydi. sonra eve gidince araştırdım ve bulduğum linkte de alüminyum kasa yazıyor. eğer alırsam eve geldiğinde söylerim kasası plastik mi alüminyum mu :)

15.6" alacaksanız y540 tercih etmenizi öneririm. alüminyum kasanın soğutmaya katkısı elbette aşikar. fakat y740'taki o soldaki makro tuşlar kullanmayacaksanız çok gereksiz ve numpad eksikliği var. bir de rtx2060 alacaksanız hiç almayın zira performans olarak 1660ti'dan daha iyi değil. tek fark rtx'lerin real time ray tracing teknolojisini destekliyor olması, ki çok ileri seviye grafikle kafayı kırmadıysanız gerek yok. ha kafayı kırdıysanız da rtx2070'li modeli alın ki aradaki fiyat farkına değsin.

şayet mobil kullanmak istiyorsanız 17.3" modeller pek taşınabilir durmadığı için zaten önermem. ayrıca 740'ın 17.3" modelinin de ekran çerçeveleri fazlasıyla kalın ve 2019'da çıkan bir laptop için biraz fazla "kaba" duruyordu bence.

bu arada, dışarıda kullanacaksanız y540'ta 60hz paneller 250nit, 144hz paneller 300 nit parlaklık verirken y740 modellerindeki 144hz paneller 500 nit parlaklığa ulaşıyor, ki bu sizin için bir ölçütse önemli olabilir.

• quote:

ben dengeli modda kullanıyorum ve böyle bir problemle karşılaşmadım hiç. isterseniz emin olmak adına bir format atın bilgisayara. yazılımsal bir sıkıntı olmadığından emin olduğunuzda da servise götürün. lenovo türkiye ile telefondan iletişime geçerseniz size yardımcı olacaklardır. onlar da zaten yazılımsal değişiklikler önerip en son formatı denettirecekler, format da sorunu çözmezse servise vermenizi önerecekler.
    Donanımsal bir sorun olmadan servise gitmeye sıcak bakmıyorum açıkçası o sebeple biraz araştırdım.Lenovo forumlarında konusu açılmış ve bir kişi yeniden format sırasında sürücüleri kurarken deneme yapmış ve dediğine göre lenovonun power management vs cpu management (tasarruf amaçlı) ile alakalı driverları kurmadan önce senkron sorunu yokmuş,bir daha deneyip bilgilendireceğini yazmış şimdilik onu bekleyeceğim çünkü ağustostan bu yana kullanıyorum böyle bir problem yoktu sonradan oluştu özellikle lenovo vantage uygulamasının güncellenmesinden sonra olduğunu düşünüyordum muhtemelen bir çözüm çıkar yakında veye ben driver silerek de çözebilirim bilgisayarı yüksek performans modunda kullanmak yerine.

• Dün Vatan bilgisayarın internet sitesinden aldım bende. Tüm laptoplarda %25 indirim vardı. i7, 1660 ti ekran kartlı 512 GB + 2TB olan modelini 8399 liradan aldım. Windows 10 ile birlikte geliyor. n11 11.11 indirimlerini bekliyorken bu çok daha uyguna geldi. Bu özelikte 10bin liranın altında yok. Eğer almayı düşünenler vars vatanın bu kampanyasını düşünsünler. Lİnkinide bırakıyorum.https://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-legion-y540-core-i7-9750h-2-6ghz-16gb-2tb-512ssd-15-6-gtx1660ti-6gb-w10.html?OM.zn=favourite_category_topsellers-w22&OM.zpc=81SX0031TX#urun-ozellikleri

• quote:

Orijinalden alıntı: hikomen

Dün Vatan bilgisayarın internet sitesinden aldım bende. Tüm laptoplarda %25 indirim vardı. i7, 1660 ti ekran kartlı 512 GB + 2TB olan modelini 8399 liradan aldım. Windows 10 ile birlikte geliyor. n11 11.11 indirimlerini bekliyorken bu çok daha uyguna geldi. Bu özelikte 10bin liranın altında yok. Eğer almayı düşünenler vars vatanın bu kampanyasını düşünsünler. Lİnkinide bırakıyorum.https://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-legion-y540-core-i7-9750h-2-6ghz-16gb-2tb-512ssd-15-6-gtx1660ti-6gb-w10.html?OM.zn=favourite_category_topsellers-w22&OM.zpc=81SX0031TX#urun-ozellikleri
    10500 fiyatı şuan vatanda

Biliyorum şu anki fiyatini. Almak icin araştırmalara referans olması için yazdım. Para kolay kazanılmıyor. Vatan bilgisayar arada kampanya yapıyor takip edilip alınabilir. Aynı laptop 11.400 bin lirayada satılıyor 8400 lirayada.

• quote:

Biliyorum şu anki fiyatini. Almak icin araştırmalara referans olması için yazdım. Para kolay kazanılmıyor. Vatan bilgisayar arada kampanya yapıyor takip edilip alınabilir. Aynı laptop 11.400 bin lirayada satılıyor 8400 lirayada.
    sen ne zaman aldın tam olarak pazar günü sordum 10500 tlydi yine
    Vatan bilgisayarda gece kampanyası oluyor saat 10 ile 06 arası. Ben 10 Kasım 11 Kasım arası saat 22 ile 06 arası yapılan indirimde aldım.
    https://twitter.com/vatanbilgisayar/status/1193603967433019393?s=09
    Ne zaman olacağı belli olmuyor. Bende şansa gördüm.
    Vatan bazende %18 KDV indirimi adı altında Laptoplar da kısa sureli indirim yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hikomen -- 11 Kasım 2019; 23:20:52 >
  • https://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-legion-y540-core-i7-9750h-2-6ghz-16gb-2tb-512ssd-15-6-gtx1660ti-6gb-w10.html Şimdi gördüm. Bu gece tekrar kampanya yapmışlar 9149 lira.

• quote:

https://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-legion-y540-core-i7-9750h-2-6ghz-16gb-2tb-512ssd-15-6-gtx1660ti-6gb-w10.html Şimdi gördüm. Bu gece tekrar kampanya yapmışlar 9149 lira.
    bana bildirim maili gelmiş ama diğer kutusuna düşmüş yeni fark ettim. ben 200 tl daha pahalıya almış oldum freeDoss ama win 10 kurmak basit güncel sürüm elimde. zaten OEM kodlu win 10 home yüklüyorlar. OEM kodları nette 10-15 tl home pro yüklerim. bendeki krdi kartına vatan taksit yapmıyor ben 6 taksitle aldım. tek zararım bende 2tb HDD/256 SSD var.

• hikomen kullanıcısına yanıt
    n11 kampanya yaptığı gece bu ürünü 8339 tl sattılar vatan bilgisayar sabah alırım dedim birde baktım 9150 tl yapmışlar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.