Şimdi Ara

Lenovo Legion Y520 - 4700 TL // 12 ay garantili, GTX1050ti, 16 GB RAM, SSD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
2
Favori
3.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
İlan Türü #Satılık Cihaz Tipi #Dizüstü Kondisyon #Kullanılmış
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Notebook 15 ay önce alınmıştır. Toplamda 3-4 ay ancak kullanıldı. Hepsiburada'dan alınmıştır; faturası, kutusu ve adaptörü her şeyi bulunmakta. Sıfırdan farksız, bakımları yeni yapıldı. İletişim için her zaman telefona dönemeyebiliyorum. Whatsapp'tan yazarsanız kesin olarak dönerim ve daha sağlıklı olur. 0501 913 0785

Fiyat: 4700 TL

10/100 Ethernet Var
    Bellek Hızı 2400 MHz
    Bellek Yuvası 2
    Bluetooth Özelliği Yok
    Boyutlar 380 x 265 x 26 mm
    Cihaz Ağırlığı 2 - 4 kg
    Dokunmatik Ekran Yok
    Ekran Boyutu 15,6 inç
    Ekran Kartı Bellek Tipi GDDR5
    Ekran Kartı Hafızası 4 GB
    Ekran Kartı İşlemcisi Nvidia GeForce GTX
    Ekran Kartı Tipi Yüksek Seviye Harici Ekran Kartı
    Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX1050 Ti
    Ekran Özelliği Full HD
    Ekran Panel Tipi IPS
    eMMC Kapasitesi Yok
    Garanti Tipi Resmi Distribütör Garantili
    Harddisk Kapasitesi 1 TB
    HDD Hızı 5400 RPM
    HDMI Var
    İşlemci Cache 6 MB Cache
    İşlemci Hızı 3,5 GHz
    İşlemci Nesli 7.Nesil
    İşlemci Tipi Intel Core i5
    İşlemci 7300HQ
    İşletim Sistemi Yok (Free Dos)
    Kart Okuyucu Var
    Klavye Numerik Tuşlu, Q Türkçe
    Kullanım Amacı Ev Kullanıcıları - Öğrenci, Ofis ve İş, Oyun ve Eğlence, Tasarım
    Max Ekran Çözünürlüğü 1920 x 1080
    Optik Sürücü Yok
    Parmak İzi Okuyucu Yok
    Pil 3 Hücreli
    Ram (Sistem Belleği) 16 GB
    Ram Tipi DDR4
    Renk Siyah
    SSD Kapasitesi 128 GB
    Şarjlı Kullanım Süresi 6 Saat ve Üstü
    Usb 2.0 1
    USB 3.0 2
    USB 3.1 1 Adet
    Ürün Modeli Oyun Bilgisayarları
    Webcam Var
    Diğer
    Garanti Süresi (Ay) 24
    Yurtdışına Satış Yok
    Stok kodu HBV00000A5BKT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevindi42 -- 18 Ağustos 2019; 12:31:6 >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• Anladım siz ''msi en iyi kardeş msi olsun iki kat fazla olsun'' şeklinde düşünen bir kesim var tam olarak olmasa da onlar gibi düşünen marka ayrımı yapan birisiniz. Mutlaka alınırken iki kez düşünülmesi gereken markalar var Grundig yada Casper gibi ancak Hp onlardan biri değil. Lenovo kötü demem mümkün değil ama aynı Lenovo gibi dünyanın önde gelen markalarından birinin daha güncel teknolojisini örnek olarak vermişken odak noktanızı kendi ürününüze yönlendirmeniz üzücü. Kaldı ki ürününüz mesela Asus'un Scar serisi gibi ayrıcalıklı bir ürün değil. Ne bileyim 144 hz panel olur, touch pad üzerine gömülü kapastif numerik tuşlar olur bunlar gibi benzerlerinden ayıran ileri özellikleri olur o zaman ayrıdır ama ürünler performansları ve fiyatları ortada. Eski ve referanslı bir üye olarak malın fiyatını her ne kadar satıcı belirlese de değerini alıcıların belirlediğini, çok ileri derecede olmasa da artık en azından forum üyelerinin donanım-fiyat-performans bilgisi konusunda yol kat ettiklerini biliyor olmalısınız. Umarım istediğiniz fiyattan satarsınız
  • Hocam fiyat yüksek değil mi? mesela hp 8300h işlemcili orjinal windowslu intel optane teknolojili b&o ses sistemli sadece 300 lira farkla almak mümkün. Sıfır ürün ve üstelik kredi kartlarına 9 ay vade farksız taksit imkanı olduğunu da unutmamak gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrekaradag

Hocam fiyat yüksek değil mi? mesela hp 8300h işlemcili orjinal windowslu intel optane teknolojili b&o ses sistemli sadece 300 lira farkla almak mümkün. Sıfır ürün ve üstelik kredi kartlarına 9 ay vade farksız taksit imkanı olduğunu da unutmamak gerek
    Peki aynı özellikteki Lenovo'nun bilgisayarını kaç lira farkla almak mümkün?

• Anladım siz ''msi en iyi kardeş msi olsun iki kat fazla olsun'' şeklinde düşünen bir kesim var tam olarak olmasa da onlar gibi düşünen marka ayrımı yapan birisiniz. Mutlaka alınırken iki kez düşünülmesi gereken markalar var Grundig yada Casper gibi ancak Hp onlardan biri değil. Lenovo kötü demem mümkün değil ama aynı Lenovo gibi dünyanın önde gelen markalarından birinin daha güncel teknolojisini örnek olarak vermişken odak noktanızı kendi ürününüze yönlendirmeniz üzücü. Kaldı ki ürününüz mesela Asus'un Scar serisi gibi ayrıcalıklı bir ürün değil. Ne bileyim 144 hz panel olur, touch pad üzerine gömülü kapastif numerik tuşlar olur bunlar gibi benzerlerinden ayıran ileri özellikleri olur o zaman ayrıdır ama ürünler performansları ve fiyatları ortada. Eski ve referanslı bir üye olarak malın fiyatını her ne kadar satıcı belirlese de değerini alıcıların belirlediğini, çok ileri derecede olmasa da artık en azından forum üyelerinin donanım-fiyat-performans bilgisi konusunda yol kat ettiklerini biliyor olmalısınız. Umarım istediğiniz fiyattan satarsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: emrekaradag

Anladım siz ''msi en iyi kardeş msi olsun iki kat fazla olsun'' şeklinde düşünen bir kesim var tam olarak olmasa da onlar gibi düşünen marka ayrımı yapan birisiniz. Mutlaka alınırken iki kez düşünülmesi gereken markalar var Grundig yada Casper gibi ancak Hp onlardan biri değil. Lenovo kötü demem mümkün değil ama aynı Lenovo gibi dünyanın önde gelen markalarından birinin daha güncel teknolojisini örnek olarak vermişken odak noktanızı kendi ürününüze yönlendirmeniz üzücü. Kaldı ki ürününüz mesela Asus'un Scar serisi gibi ayrıcalıklı bir ürün değil. Ne bileyim 144 hz panel olur, touch pad üzerine gömülü kapastif numerik tuşlar olur bunlar gibi benzerlerinden ayıran ileri özellikleri olur o zaman ayrıdır ama ürünler performansları ve fiyatları ortada. Eski ve referanslı bir üye olarak malın fiyatını her ne kadar satıcı belirlese de değerini alıcıların belirlediğini, çok ileri derecede olmasa da artık en azından forum üyelerinin donanım-fiyat-performans bilgisi konusunda yol kat ettiklerini biliyor olmalısınız. Umarım istediğiniz fiyattan satarsınız
    Benim cevabım ile dedikleriniz arasında hiçbir bağlantı yok açıkçası. HP'nin şu modeli aynı özelliklere 300 lira farkla alınabiliyor dediniz ben de Lenovo markasının ne kadar olduğunu sordum. Çünkü benim bilgiyarım Lenovo ve karşılaştırmayı da bu modellerle yaparım tabiki fiyat olarak.

Ayrıca yıllardır hem notebook hem masaüstü bilgisayar kullanırım, markalar arasında fark yok demek gerçekten saçma. HP'nin yeni modelleri eski modelleri gibi çok sorunlu değil ancak halen plastik kalitesi ve termal performanslarda sınıfta kalıyor. Daha bundan bir önceki notebookum HP'nin GTX1050'li bir modeliydi ve cihaz termal macununun değiştirilmesi imkansız şekilde dizayn edilmişti. Bu gibi problemler orta ve uzun vadede çok problem çıkarır kullanıcıya. Fanların yerleştirilme biçimi olsun, ne kadar toz çekmeye müsait olduğu olsun, fan sesi olsun modelden modele çok değişen şeyler. Mesela en önemli noktalardan bir diğeri de klavye ve HP gibi markalar klavye konusunda Lenovo ve MSI'ın çok gerisinde.

Maalesef sizin gördüğünüz gibi siyah ve beyaz değil çoğu şey. Kağıt üzerinde yazan bilgilerle bu iyi veya bu kötü diyemiyoruz. Lenovo, MSI gibi markalar HP gibi markaların 1000 lira üstünde notebook satıp hala piyasada kalabiliyorsa bunun bir sebebi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: sevindi42

Benim cevabım ile dedikleriniz arasında hiçbir bağlantı yok açıkçası. HP'nin şu modeli aynı özelliklere 300 lira farkla alınabiliyor dediniz ben de Lenovo markasının ne kadar olduğunu sordum. Çünkü benim bilgiyarım Lenovo ve karşılaştırmayı da bu modellerle yaparım tabiki fiyat olarak.

Ayrıca yıllardır hem notebook hem masaüstü bilgisayar kullanırım, markalar arasında fark yok demek gerçekten saçma. HP'nin yeni modelleri eski modelleri gibi çok sorunlu değil ancak halen plastik kalitesi ve termal performanslarda sınıfta kalıyor. Daha bundan bir önceki notebookum HP'nin GTX1050'li bir modeliydi ve cihaz termal macununun değiştirilmesi imkansız şekilde dizayn edilmişti. Bu gibi problemler orta ve uzun vadede çok problem çıkarır kullanıcıya. Fanların yerleştirilme biçimi olsun, ne kadar toz çekmeye müsait olduğu olsun, fan sesi olsun modelden modele çok değişen şeyler. Mesela en önemli noktalardan bir diğeri de klavye ve HP gibi markalar klavye konusunda Lenovo ve MSI'ın çok gerisinde.

Maalesef sizin gördüğünüz gibi siyah ve beyaz değil çoğu şey. Kağıt üzerinde yazan bilgilerle bu iyi veya bu kötü diyemiyoruz. Lenovo, MSI gibi markalar HP gibi markaların 1000 lira üstünde notebook satıp hala piyasada kalabiliyorsa bunun bir sebebi var.

Alıntıları Göster
    Tamamen katılıyorum. Bende 1 ay önce aynı bu laptopun ikinci elini aldım. Aynı özelliklere sahip diğer laptoplardan 7 8 fps yüksek alıyor. Klavye basış hissi, kalitesi mükemmele yakın. Oyunlarda fanlar turboya geçmeden önce sıcaklık 85 derece civarı, turboya geçtiğinde 78 derece civarına düşüyor. Kuzenimde 1050 monster laptop var. Alt seviye olmasına rağmen 98 derece civarı çalışma sıcaklığı. Tek kusuru ekranı olabilir. İps ve yansımasız. Parlaklık değeri biraz daha yüksek olsa kusursuz olurdu. Yansımasız yapan tabaka yüzünden ekran tn panellere göre az parlak görünüyormuş. Bazı kullanıcılar kişisel tercih olarak o tabakayı çıkarıp kullanıyorlar. Ben parlamamasını tercih ediyorum. Karşılaşyıröa sadece özelliklere bakılıp yapılmamalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynı modeli kullanıyorum ortalama 2 seneye yakın oldu, makinenin 1 kere ısındığını fark etmedim, kaldıki youtube için video hazırlıyorum ve haftada 3 gün uzun render ler alırken aynı zamanda photoshop ve internet kullanımına devam ediyor, bu çalışma yoğunluğunda bile aşırı ısındığını görmedim.
    Bu makineyi almadan önce aynı donanımda bir HP almıştım, modeli tam hatırlamıyorum ancak şu füme rengi olupta gri çizgiler barındıran kasa, makine durduğu yerde rolantide çalışırken bile sıcaktı. 2 hafta kadar kullanıp elden çıkarttım.

Özetlemeye gelirsek, HP tamam dünyanın önde gelen firmalarından ancak Lenovo ile denk makineler yapamıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.