Şimdi Ara

Lenovo Legion S7 Amd Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD RTX3060 Freedos 15.6'' - 17998 TL (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
445
Cevap
6
Favori
36.174
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki arkadaşlar bunun yerine ne alınabilir mesela linkteki nasıl

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-gaming-3-amd-ryzen-7-5800h-16gb-512gb-ssd-rtx-3060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-82k200jutx-p-HBCV00000BDM24

Ayrıca s7 yine 18 e olmasa da 20 21 e düşse alınır mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mamad kullanıcısına yanıt

Mux olayı daha çok rekabetçi oyunlar için geçerlidir. AAA oyunlarda çok bir fark yaratmıyor. Zaten video'da da bunu görebiliyoruz. Asıl önemli nokta bundan 3-5 yıl sonra ne olacağı. QHD ile FHD arasında her zaman ciddi bir fark olur. Aynı video'da FPS farklarını da görebiliyorsunuz zaten. Özetle şunu demek istiyorum. QHD bir ekran için minumum 3070 ya da üstü bir ekran kartı gerekli olduğunu düşünüyorum. (Uzun sürede kendini kurtarması için) Daha önce gigabyte aorus modeli de benzer fiyattan satılmıştı lakin onun ekranı 4K ekran kartı ise max-p idi. Bu ise 2K ve 100W. Yani hedef kitlesi oyunculardan çok içerik üreticileri. Bu yüzden bana mantıklı gelmiyor.

• sunsetz kullanıcısına yanıt

30.000 TL olacak ürünü babalarını hayrına 18.000 TL ye satmadılar hocam. HB'ye bu ürünün maliyeti belki 15-16.000 TL dir. 2.000 TL kar ile satmışlardır.

Mining ve pandemiden dolayı istedikleri fiyattan sattılar ürünleri, şuan yavaş yavaş olması gereken fiyatlara geriliyor ürünler.

3080'li 32GB lı ürün 240hz ve Pantone Onaylı ekranın fiyatı 2.000 dolara satılabiliyormuş.

Zaten bu ürünler ilk tanıtıldığında 3060'lı 1000 dolar civarında, 3080'li laptoplar ise 2000 dolar civarında idi.

Ürünleri satamadıkları zaman mecburen fiyatı indiriyorlar işte ara ara.

3080'li laptopu 20.000 TL'ye satsınlar eğer babasının hayrına satış yapacaklar ise :)

Lenovo Legion S7 Amd Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD RTX3060 Freedos 15.6'' - 17998 TL

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 5 Mart 2022; 15:3:54 >
  • i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt

Amacınız illa ki lenovo almak ise mantıklı ancak bütçeyi biraz daha artırabilirseniz diğer alternatiflere de yönelebilirsiniz. Şuan neredeyse tüm laptoplar (3060) 18-22 bin fiyat bandında sıkışmış durumda. Oyun için almayı düşünüyorsanız minumum 100W üstü ve FHD almanızda yarar var. Mux ve 17.3 inç ekran ise konfor ve performans arasındaki seçim. Yani oyun amaçlı düşünün ve ona göre hareket edin derim.

• Stoklara gelmesi güzel olmuş artık bekleyeceğiz satılmazsa fiyat düşecektir mutlaka.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • undy1ng kullanıcısına yanıt

Aynen hocam oyun için almak istiyorum hatta dediğiniz gibi 3060 olsa iyi olacak ama o 18 21 arası baya bi model var hangisi olacak karar vermek zor. En iyisini en iyi fiyata almak istiyorum

• Düşünenadam07 kullanıcısına yanıt

Ryzen 6 serisi tanıtıldı çok ciddi gelişme var Performans ve özellikle batarya performansında, ryzen 1-2-3-4-5 gibi bir fark değil gerçekten bu sefer ciddi batarya süreleri uzayacak, o nedenle gerçekten şu an acele bir bu tarz laptop ihtiyacınız yoksa şu an ki modeller 6 serisi yayılınca oldukça geride kalacak. Can sıkacak bir durum yok

• mamad kullanıcısına yanıt

Hocam bende zaten yavaş yavaş iniyor. 3000 serisi laptop çıkmadan önce 4800h - 2060 lı model legion 5'i 850 dolardan almıştım :)

Demek istediğim konu bu, Amazon bana hayrına 850 dolara satmadı, sadece düşük kar ile sattı.

Pandemi ve coinlerden dolayı yüksek fiyatla satmaya alıştıkları için müşteri bile bu fiyatların normal olduğunu düşünmemeye başladı :)

Dediğiniz gibi birde yeni modeller tanıtıldı, intelin 12. nesili geldi 330 dolara geçen Amazon'da 12700K sattılar. 12700KF şuan 350 dolar olduğu için AMD mecburen 450 dolardan 350 dolara çekti 5800x in fiyatını.

Yoksa 5800x dediğimiz ürün model yılına göre 2700x denk geliyor. 2700x in dolar fiyatları ortada :) Özellikle 1 yıl geçtikten sonra 2700x'ün düştüğü fiyatlar belli idi :) 1000 TL ye sıfır 2700x almıştım.

Dolar 5 kattan fazla artmadı sonuçta, adamlar pandemiyi falan fırsat bilip uzun süre yüksek fiyattan sattılar :)

• V2 kullanıcısına yanıt
    Aslında canım sıkılmadı. Artık teknolojik alet alabilecek ekonomik gücüm kalmadığı için olaya trajikomik bir şekilde yaklaştım.

Yine de laptop piyasasını takip ediyorum ve bu verdiğiniz bilgi benim için gerçekten değerli. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt

Mevcut şartlarda tüm bu koşulları sağlayan bir monster modeli var. Oyun için 20.4 sürümü alabileceğiniz en mantıklı seçim olur. Fiyatı şimdilik 22 seviyelerinde. (FHD+17.3+Mux+Max p (130W) Şahsen bende bu ürünü satın aldım. Monster'ın her ürünü iyi değil sadece tongfang kasaların kalitelisi iyi. Bir de MSI kasalar var ancak onların fiyatları çok daha yüksek seviyede. 20.3 için bir şey söyleyemem ancak soğutma açısından 17.3 inç olan kasalar daha verimli oluyor. (Çünkü kasa büyük) Yani uzun dönem oyun oynayacaksanız en iyi alternatif şimdilik bu görünüyor. Monster dışında bir model seçeceksiniz bir şeylerden fedakarlık etmeniz gerekecek. Örneğin mux olmasın ama malzeme kalitesi iyi olsun ya da 17.3 olmasın ama max p olsun..vb Yani tamamen sizin beklentilerinize/isteklerinize göre şekillenecek bir durum.

• Dün akşamki fırsattan yararlanamadım, tekrar aynı fiyata düşerse haber verebilir misiniz? Sinirlerim çok bozuldu ciddi ciddi. Lenovo Legion S7 Amd Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD RTX3060 Freedos 15.6'' - 17998 TL Lenovo Legion S7 Amd Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD RTX3060 Freedos 15.6'' - 17998 TL 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrainJack -- 3 Mart 2022; 19:57:35 >
  • Sarı sitede 24k ya koyanlar çıkmış ortaya 😅

Bilmiyorum dediğim gibi karar vermek zor bakalım biraz daha bekleyelim ne olacak.

• Bu bilgisayar ile aynı zamanda mining yapılır mı ? Ekran kartı sıcaklığı nedir ? Laptop ihtiyacım var ama kafa direkt ekran kartı almaya gidiyor bu fşyatları görünce, mining bağımlısı oldum sanırım.

• BrainJack kullanıcısına yanıt

Uygulamayi yükleyip ürünün alarmini acin. Sms felan geliyordu. Yanliz bu ürün bir daha bu fiyata inermi bilemiyorum.

Ihtiyacim var ama butcemi zorlamam gerekiyor diye almadim fiyatibir kac saat gordugum halde.

Tekrar indirime girerse belki taksit durumuna gore bende dusunebilirim belki, alarmi actim.

• virtue28 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam, öyle yapayım ben de.

• V2 kullanıcısına yanıt

6000 serisi ve RTX3050 olan bir laptop 25.000 TL ile giriş yapcaktır.

Bunu 12. Nesil i7 12700h ile de gördük. Katana GF Serisi bile 27.000 TL şu anda.

Monster plastiği leğen plastiği gibi

Kasa kalitesiz içine ne koyarsan koy

• God of war. Mux kapalı ve Turbo fan açık. Bir tane laptop soğutucu aldım sadece ve şuan durum bu şekilde. Mining hiç yapmadım hiç de uğraşmıyorum.

Lenovo Legion S7 Amd Ryzen 7 5800H 16GB 1TB SSD RTX3060 Freedos 15.6'' - 17998 TL

@i_brahi_m

Umarım dolar daha fazla artmaz ve istediğini alabilirsin. Normalde yeni nesil 4000 serisi ve yeni işlemciler gelecek ancak fiyatları o zaman ne olur kestirebilmek güç.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.